Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Krugovi u R^2 (zadatak)
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Vjerojatnost
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 14:01 uto, 9. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Aha pa da to je sasvim ok. Na nekom skupu si definirao operaciju koja ima smisla samo ako si elemente skupa poslozis u niz onako kako ti odgovara... mogu samo reci - bravo!

Evo u duhu novih definicija ja definiram [latex]limes Tomislav[/latex] BILO KOJE FUNKCIJE koji uspjesno daje rezultat koji se meni cini ok (npr definiram da to bude 1) ako je ta funkcija jednaka 1 (za ostale funkcije ne radi dobro ali nema veze). Definicija je dobra, nema sta...

Edit: Takodjer to znaci da kad si prvi put spomenuo udio u ovom topicu da si mislio na taj svoj definirani udio. Ne znam kako si mislio da ce itko znat sto je to (npr satja), posto si to sam definirao (tj. u prijevodu ni na kraju pameti ti nije bilo ovaj "kontraprimjer" sto ti je satja napisao pa si sad definirao udio kako ti pase da se izvuces - iako si se mogao na jedan pametan nacin izvuci s dobrom definicijom). Isto tako nigdje u matematici ne postoji takva definicija (kao ova tvoja). To je ili zato jer je ta tvoja korisna koliko i moj limesTomislav ili nitko do sad od svih silnih matematicara u proslih 2k godina nije bio toliko ingeniozan da vidi neki dublji smisao.
Aha pa da to je sasvim ok. Na nekom skupu si definirao operaciju koja ima smisla samo ako si elemente skupa poslozis u niz onako kako ti odgovara... mogu samo reci - bravo!

Evo u duhu novih definicija ja definiram BILO KOJE FUNKCIJE koji uspjesno daje rezultat koji se meni cini ok (npr definiram da to bude 1) ako je ta funkcija jednaka 1 (za ostale funkcije ne radi dobro ali nema veze). Definicija je dobra, nema sta...

Edit: Takodjer to znaci da kad si prvi put spomenuo udio u ovom topicu da si mislio na taj svoj definirani udio. Ne znam kako si mislio da ce itko znat sto je to (npr satja), posto si to sam definirao (tj. u prijevodu ni na kraju pameti ti nije bilo ovaj "kontraprimjer" sto ti je satja napisao pa si sad definirao udio kako ti pase da se izvuces - iako si se mogao na jedan pametan nacin izvuci s dobrom definicijom). Isto tako nigdje u matematici ne postoji takva definicija (kao ova tvoja). To je ili zato jer je ta tvoja korisna koliko i moj limesTomislav ili nitko do sad od svih silnih matematicara u proslih 2k godina nije bio toliko ingeniozan da vidi neki dublji smisao.




Zadnja promjena: Tomislav; 14:06 uto, 9. 4. 2013; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nightrider
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 19. 03. 2013. (19:01:05)
Postovi: (61)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-40 = 8 - 48

PostPostano: 14:04 uto, 9. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tomislav"]Aha pa da to je sasvim ok. Na nekom skupu si definirao operaciju koja ima smisla samo ako si elemente skupa poslozis u niz onako kako ti odgovara... mogu samo reci - bravo!

Evo u duhu novih definicija ja definiram [latex]limes Tomislav[/latex] BILO KOJE FUNKCIJE koji uspjesno daje rezultat koji se meni cini ok (npr definiram da to bude 1) ako je ta funkcija jednaka 1 (za ostale funkcije ne radi dobro ali nema veze). Definicija je dobra, nema sta...[/quote]

Sta ti radis na matematickom odsjeku PMF-a?
Tomislav (napisa):
Aha pa da to je sasvim ok. Na nekom skupu si definirao operaciju koja ima smisla samo ako si elemente skupa poslozis u niz onako kako ti odgovara... mogu samo reci - bravo!

Evo u duhu novih definicija ja definiram BILO KOJE FUNKCIJE koji uspjesno daje rezultat koji se meni cini ok (npr definiram da to bude 1) ako je ta funkcija jednaka 1 (za ostale funkcije ne radi dobro ali nema veze). Definicija je dobra, nema sta...


Sta ti radis na matematickom odsjeku PMF-a?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 14:07 uto, 9. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vidis, ja i moji kolege smo uvjereni da ti niti ne studiras matematiku, s obzirom na kolicinu gluposti koje pises....
Vidis, ja i moji kolege smo uvjereni da ti niti ne studiras matematiku, s obzirom na kolicinu gluposti koje pises....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nightrider
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 19. 03. 2013. (19:01:05)
Postovi: (61)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-40 = 8 - 48

PostPostano: 14:13 uto, 9. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tomislav"]Vidis, ja i moji kolege smo uvjereni da ti niti ne studiras matematiku, s obzirom na kolicinu gluposti koje pises....[/quote]

Tako je, ne studiram matematiku, studiram matematiku i fiziku. Sta mozes zakljucit iz ove informacije?
Tomislav (napisa):
Vidis, ja i moji kolege smo uvjereni da ti niti ne studiras matematiku, s obzirom na kolicinu gluposti koje pises....


Tako je, ne studiram matematiku, studiram matematiku i fiziku. Sta mozes zakljucit iz ove informacije?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 14:17 uto, 9. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zakljucujem da u najboljem slucaju znas fiziku, jer matematiku nemas pojma...

Nije sve za svakoga...
Zakljucujem da u najboljem slucaju znas fiziku, jer matematiku nemas pojma...

Nije sve za svakoga...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nightrider
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 19. 03. 2013. (19:01:05)
Postovi: (61)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-40 = 8 - 48

PostPostano: 14:21 uto, 9. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tomislav"]Isto tako nigdje u matematici ne postoji takva definicija (kao ova tvoja). To je ili zato jer je ta tvoja korisna koliko i moj limesTomislav ili nitko do sad od svih silnih matematicara u proslih 2k godina nije bio toliko ingeniozan da vidi neki dublji smisao.[/quote]

Stvarno ne postoji? [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Prime-counting_function]Jesi siguran?[/url]


[quote="Tomislav"]Zakljucujem da u najboljem slucaju znas fiziku, jer matematiku nemas pojma...

Nije sve za svakoga...[/quote]

Za tebe nije nista sa takvim losim pristupom, posebno ne matematika.
Tomislav (napisa):
Isto tako nigdje u matematici ne postoji takva definicija (kao ova tvoja). To je ili zato jer je ta tvoja korisna koliko i moj limesTomislav ili nitko do sad od svih silnih matematicara u proslih 2k godina nije bio toliko ingeniozan da vidi neki dublji smisao.


Stvarno ne postoji? Jesi siguran?


Tomislav (napisa):
Zakljucujem da u najboljem slucaju znas fiziku, jer matematiku nemas pojma...

Nije sve za svakoga...


Za tebe nije nista sa takvim losim pristupom, posebno ne matematika.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 14:25 uto, 9. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel ti shvacas da ta funkcija radi jednako i za svaki poredak skupa N?
Jel ti shvacas da tvoja funkcija NE RADI jednako i za svaki poredak skupa N?

Da, netko tko zbraja beskonacnosti kao bombone je sigurno osoba koja meni moze reci je li matematika ili ne za mene....
Jel ti shvacas da ta funkcija radi jednako i za svaki poredak skupa N?
Jel ti shvacas da tvoja funkcija NE RADI jednako i za svaki poredak skupa N?

Da, netko tko zbraja beskonacnosti kao bombone je sigurno osoba koja meni moze reci je li matematika ili ne za mene....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nightrider
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 19. 03. 2013. (19:01:05)
Postovi: (61)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-40 = 8 - 48

PostPostano: 14:31 uto, 9. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tomislav"]Jel ti shvacas da ta funkcija radi jednako i za svaki poredak skupa N?
Jel ti shvacas da tvoja funkcija NE RADI jednako i za svaki poredak skupa N?[/quote]

Jel ti shvacas da je dokaz koristio PRETPOSTAVKU da je skup prirodnih brojeva uredjen na svoj prirodan nacin N={1,2,3,4...} s relacijom parcijalnog uredjaja [latex]\leq[/latex] i da pise u pocetku procesa dokazivanja da se promatra skup prirodnih brojeva sa takvim prirodnim poretkom?

[quote="Tomislav"]Da, netko tko zbraja beskonacnosti kao bonbone je sigurno osoba koja meni moze reci je li matematika ili ne za mene....[/quote]

Ne trebam ti ja govorit da nije za tebe, znas ti to i sam samo ne zelis sebi to priznat.
Tomislav (napisa):
Jel ti shvacas da ta funkcija radi jednako i za svaki poredak skupa N?
Jel ti shvacas da tvoja funkcija NE RADI jednako i za svaki poredak skupa N?


Jel ti shvacas da je dokaz koristio PRETPOSTAVKU da je skup prirodnih brojeva uredjen na svoj prirodan nacin N={1,2,3,4...} s relacijom parcijalnog uredjaja i da pise u pocetku procesa dokazivanja da se promatra skup prirodnih brojeva sa takvim prirodnim poretkom?

Tomislav (napisa):
Da, netko tko zbraja beskonacnosti kao bonbone je sigurno osoba koja meni moze reci je li matematika ili ne za mene....


Ne trebam ti ja govorit da nije za tebe, znas ti to i sam samo ne zelis sebi to priznat.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 14:37 uto, 9. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa ok, tebi treba ta pretpostavka, prime number counting function to ne treba. Znaci, tvoja funkcija nema nikakve veze s prime number counting funkcijom.

Da, nije matematika za mene...jer sam ocito negdje napisao nesto krivo.
Oh wait, nisam
Pa ok, tebi treba ta pretpostavka, prime number counting function to ne treba. Znaci, tvoja funkcija nema nikakve veze s prime number counting funkcijom.

Da, nije matematika za mene...jer sam ocito negdje napisao nesto krivo.
Oh wait, nisam


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nightrider
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 19. 03. 2013. (19:01:05)
Postovi: (61)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-40 = 8 - 48

PostPostano: 14:47 uto, 9. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tomislav"]Pa ok, tebi treba ta pretpostavka, prime number counting function to ne treba. Znaci, tvoja funkcija nema nikakve veze s prime number counting funkcijom.[/quote]

Treba i prime number counting function tu pretpostavku, samo sta nema potrebe da se to pise u definiciji te funkcije jer se ocito podrazumijeva da se uzima skup N sa prirodnim poretkom.

[quote="Tomislav"]Da, nije matematika za mene...jer sam ocito negdje napisao nesto krivo.
Oh wait, nisam[/quote]

Pises gluposti cijelo vrijeme. Jednostavno nisi dovoljno jak da sam sebi priznas da nemas dovoljno znanja za raspravu, da nemas dobre temelje za raspravu, da cijelo vrijeme trazis nacin da opovrgnes moje izjave bez obzira jesu li one smislene ili nisu, da neznas protiv cega se boris i da neznas nacin kako da u toj borbi preuzmes prevlast.

Sve sta ti radis je to da potkrijepljujes svoje izjave sa argumentima koji nemaju nikakve valjanosti.

Jednostavno budi dobar prema sebi i priznaj sebi da od pustih stabala ne vidis sumu.
Tomislav (napisa):
Pa ok, tebi treba ta pretpostavka, prime number counting function to ne treba. Znaci, tvoja funkcija nema nikakve veze s prime number counting funkcijom.


Treba i prime number counting function tu pretpostavku, samo sta nema potrebe da se to pise u definiciji te funkcije jer se ocito podrazumijeva da se uzima skup N sa prirodnim poretkom.

Tomislav (napisa):
Da, nije matematika za mene...jer sam ocito negdje napisao nesto krivo.
Oh wait, nisam


Pises gluposti cijelo vrijeme. Jednostavno nisi dovoljno jak da sam sebi priznas da nemas dovoljno znanja za raspravu, da nemas dobre temelje za raspravu, da cijelo vrijeme trazis nacin da opovrgnes moje izjave bez obzira jesu li one smislene ili nisu, da neznas protiv cega se boris i da neznas nacin kako da u toj borbi preuzmes prevlast.

Sve sta ti radis je to da potkrijepljujes svoje izjave sa argumentima koji nemaju nikakve valjanosti.

Jednostavno budi dobar prema sebi i priznaj sebi da od pustih stabala ne vidis sumu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 14:56 uto, 9. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne, prime number funkcija ne treba tu pretpostavku. Mislio sam da ces shvatiti kako si trebao definirati udio da to ima smisla (pogotovo nakon sto si linkao prime number funkciju), no ocito sam se previse nadao.

A gle... niti najbolji šahist ne moze u šahu pobijediti goluba. Koliko god se šahist trudio golub ce porusiti figure i jos mu se na kraju posrati na plocu.

Jos uvijek nisam vidio da se netko slozio s necim sto ti pises, ali to je vjerojatno zato jer smo ja, satja i svi ljudi koji su procitali ista od ovoga nedovoljno jaki matematicari za raspravu s tobom.
Iako smo ti ukazali na mali milijun greski ti si ih odlucio ignorirati i dalje pricas po svom. Najbolje da ti napises jedan clanak i objavis u math.e ili nekom slicnom casopisu....
Ne, prime number funkcija ne treba tu pretpostavku. Mislio sam da ces shvatiti kako si trebao definirati udio da to ima smisla (pogotovo nakon sto si linkao prime number funkciju), no ocito sam se previse nadao.

A gle... niti najbolji šahist ne moze u šahu pobijediti goluba. Koliko god se šahist trudio golub ce porusiti figure i jos mu se na kraju posrati na plocu.

Jos uvijek nisam vidio da se netko slozio s necim sto ti pises, ali to je vjerojatno zato jer smo ja, satja i svi ljudi koji su procitali ista od ovoga nedovoljno jaki matematicari za raspravu s tobom.
Iako smo ti ukazali na mali milijun greski ti si ih odlucio ignorirati i dalje pricas po svom. Najbolje da ti napises jedan clanak i objavis u math.e ili nekom slicnom casopisu....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nightrider
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 19. 03. 2013. (19:01:05)
Postovi: (61)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-40 = 8 - 48

PostPostano: 15:13 uto, 9. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tomislav"]Ne, prime number funkcija ne treba tu pretpostavku. Mislio sam da ces shvatiti kako si trebao definirati udio da to ima smisla (pogotovo nakon sto si linkao prime number funkciju), no ocito sam se previse nadao.[/quote]

Ne treba? N={2,3,5,7,11,...} (prvo idu svi prosti brojevi pa onda ostali), u tom poretku skupa imamo [latex]\pi (n)=n[/latex] za svaki n iz N.

[quote="Tomislav"]A gle... niti najbolji šahist ne moze u šahu pobijediti goluba. Koliko god se šahist trudio golub ce porusiti figure i jos mu se na kraju posrati na plocu.

Jos uvijek nisam vidio da se netko slozio s necim sto ti pises, ali to je vjerojatno zato jer smo ja, satja i svi ljudi koji su procitali ista od ovoga nedovoljno jaki matematicari za raspravu s tobom.
Iako smo ti ukazali na mali milijun greski ti si ih odlucio ignorirati i dalje pricas po svom. Najbolje da ti napises jedan clanak i objavis u math.e ili nekom slicnom casopisu....[/quote]

Ne zelim ukljucivati druge ljude u ovo i procjenjivat njihove sposobnosti vezano uz matematiku ali ti svakako nisi dovoljno jak da raspravljas sa mnom o problemima matematickog tipa. I nemoj uopce vise odgovarat na moje postove, ne zelim se povezivat sa takvim osobama na bilo kakav nacin, pa cak ni virtualno, ja se trudim da ti ukazem na propuste koje radis a ti seres po meni jer nemas pametnijeg posla.
Tomislav (napisa):
Ne, prime number funkcija ne treba tu pretpostavku. Mislio sam da ces shvatiti kako si trebao definirati udio da to ima smisla (pogotovo nakon sto si linkao prime number funkciju), no ocito sam se previse nadao.


Ne treba? N={2,3,5,7,11,...} (prvo idu svi prosti brojevi pa onda ostali), u tom poretku skupa imamo za svaki n iz N.

Tomislav (napisa):
A gle... niti najbolji šahist ne moze u šahu pobijediti goluba. Koliko god se šahist trudio golub ce porusiti figure i jos mu se na kraju posrati na plocu.

Jos uvijek nisam vidio da se netko slozio s necim sto ti pises, ali to je vjerojatno zato jer smo ja, satja i svi ljudi koji su procitali ista od ovoga nedovoljno jaki matematicari za raspravu s tobom.
Iako smo ti ukazali na mali milijun greski ti si ih odlucio ignorirati i dalje pricas po svom. Najbolje da ti napises jedan clanak i objavis u math.e ili nekom slicnom casopisu....


Ne zelim ukljucivati druge ljude u ovo i procjenjivat njihove sposobnosti vezano uz matematiku ali ti svakako nisi dovoljno jak da raspravljas sa mnom o problemima matematickog tipa. I nemoj uopce vise odgovarat na moje postove, ne zelim se povezivat sa takvim osobama na bilo kakav nacin, pa cak ni virtualno, ja se trudim da ti ukazem na propuste koje radis a ti seres po meni jer nemas pametnijeg posla.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 15:20 uto, 9. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako si odlucio i definirati uredjaj manje (<=) ovako kako si napisao, zasto onda pricas o tome da parnih ima pola, kad to ovisi samo o uredjaju.... znaci ili si odma u startu fulao, ili si sad odlucio promijeniti pogled na uredjaj (tj. shvatio gdje ti je bio problem).

Da, ja nisam dovoljno jak da pricam s nekim tko ne zna osnove analize.
Ako si odlucio i definirati uredjaj manje (<=) ovako kako si napisao, zasto onda pricas o tome da parnih ima pola, kad to ovisi samo o uredjaju.... znaci ili si odma u startu fulao, ili si sad odlucio promijeniti pogled na uredjaj (tj. shvatio gdje ti je bio problem).

Da, ja nisam dovoljno jak da pricam s nekim tko ne zna osnove analize.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
satja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 05. 2010. (10:44:17)
Postovi: (F1)16
Sarma = la pohva - posuda
73 = 78 - 5

PostPostano: 15:23 uto, 9. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nightrider"]N={2,3,5,7,11,...} (prvo idu svi prosti brojevi pa onda ostali), u tom poretku skupa imamo [latex]\pi (n)=n[/latex] za svaki n iz N. [/quote]

Skup koji si naveo sadrzi samo proste brojeve pa stoga nije jednak skupu prirodnih brojeva. Radije stavi jedan prost, jedan slozen, jedan prost, jedan slozen i tako dalje.
Nightrider (napisa):
N={2,3,5,7,11,...} (prvo idu svi prosti brojevi pa onda ostali), u tom poretku skupa imamo za svaki n iz N.


Skup koji si naveo sadrzi samo proste brojeve pa stoga nije jednak skupu prirodnih brojeva. Radije stavi jedan prost, jedan slozen, jedan prost, jedan slozen i tako dalje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nightrider
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 19. 03. 2013. (19:01:05)
Postovi: (61)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-40 = 8 - 48

PostPostano: 15:28 uto, 9. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="satja"][quote="Nightrider"]N={2,3,5,7,11,...} (prvo idu svi prosti brojevi pa onda ostali), u tom poretku skupa imamo [latex]\pi (n)=n[/latex] za svaki n iz N. [/quote]

Skup koji si naveo sadrzi samo proste brojeve pa stoga nije jednak skupu prirodnih brojeva. Radije stavi jedan prost, jedan slozen, jedan prost, jedan slozen i tako dalje.[/quote]

To sam i mislio nadodat samo sam shvatio da rasprava sa doticnom osobom nema smisla, ocita je odmah i generalizacija tako da ima prebrojivo kontraprimjera: prvi kontraprimjer: {jedan prost, jedan slozen, jedan prost,...}, drugi kontraprimjer: {dva prosta, dva slozena, dva prosta,...}, ... k-ti kontraprimjer: {k prostih, k slozenih, k prostih,...} ... . Mogle bi se vjerojatno dodat i drugacije permutacije za novu klasu kontraprimjera za prime counting number funkciju, no nema potrebe.
satja (napisa):
Nightrider (napisa):
N={2,3,5,7,11,...} (prvo idu svi prosti brojevi pa onda ostali), u tom poretku skupa imamo za svaki n iz N.


Skup koji si naveo sadrzi samo proste brojeve pa stoga nije jednak skupu prirodnih brojeva. Radije stavi jedan prost, jedan slozen, jedan prost, jedan slozen i tako dalje.


To sam i mislio nadodat samo sam shvatio da rasprava sa doticnom osobom nema smisla, ocita je odmah i generalizacija tako da ima prebrojivo kontraprimjera: prvi kontraprimjer: {jedan prost, jedan slozen, jedan prost,...}, drugi kontraprimjer: {dva prosta, dva slozena, dva prosta,...}, ... k-ti kontraprimjer: {k prostih, k slozenih, k prostih,...} ... . Mogle bi se vjerojatno dodat i drugacije permutacije za novu klasu kontraprimjera za prime counting number funkciju, no nema potrebe.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 15:40 uto, 9. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad napises stvari poput prvo prosti pa onda svi ostali, sve je odmah jasno.

Kad sumiras beskonacnosti kao sto jesi, opet je sve jasno.

Dodjes na ovu temu, napises post u kojem si u obje stvari fulao i umjesto da se pokupis ti se izvlacis narednih 30 postova. S obzirom na kolicinu nepreciznog izrazavanja pokusavas naci nacin da se izvuces i to ti niti ne uspije.
Kad pogledam od cega smo krenuli i koliko si stvari odlucio ignorirati jer si totalno fulao, ne mogu vjerovati... Strasno...

Nemoj se ovako razmetati kontraprimjerima, netko ce se pitati kako je moguce da netko moze toliko razlicitih kotraprimjera smisliti...

Umjesto da pricas gluposti, uzmi neke zadatke, rjesavaj malo, nauci osnove, pa se javi. Ovako samo spadas u kategoriju onih koji pametuju a ne znaju nikakav normalan zadatak rijesiti.
Kad napises stvari poput prvo prosti pa onda svi ostali, sve je odmah jasno.

Kad sumiras beskonacnosti kao sto jesi, opet je sve jasno.

Dodjes na ovu temu, napises post u kojem si u obje stvari fulao i umjesto da se pokupis ti se izvlacis narednih 30 postova. S obzirom na kolicinu nepreciznog izrazavanja pokusavas naci nacin da se izvuces i to ti niti ne uspije.
Kad pogledam od cega smo krenuli i koliko si stvari odlucio ignorirati jer si totalno fulao, ne mogu vjerovati... Strasno...

Nemoj se ovako razmetati kontraprimjerima, netko ce se pitati kako je moguce da netko moze toliko razlicitih kotraprimjera smisliti...

Umjesto da pricas gluposti, uzmi neke zadatke, rjesavaj malo, nauci osnove, pa se javi. Ovako samo spadas u kategoriju onih koji pametuju a ne znaju nikakav normalan zadatak rijesiti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nightrider
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 19. 03. 2013. (19:01:05)
Postovi: (61)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-40 = 8 - 48

PostPostano: 15:57 uto, 9. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Satja, mislim da ima i neprebrojivo kontraprimjera (ako je skup permutacija beskonacnog prebrojivog skupa neprebrojiv, a mislim da bi morao biti).

Uzmemo skup {1 prost, 2 slozena, 3 prosta, 4 slozena, ... (2k-1) prostih, 2k slozenih,...}

Promatramo sve permutacije koje blokove prostih brojeva koje se nalaze u ovom skupu preslikavaju opet u blokove prostih brojeva. Jer su blokovi prostih brojeva svi na neparnim mjestima to je skup permutacija ovog skupa barem jednakobrojan sa skupom permutacija skupa neparnih brojeva (rijec barem je tu jer ovaj skup ima i dodatne permutacije koje izranjaju iz pemutacija blokova slozenih brojeva koje blokove slozenih brojeva preslikavaju u blokove slozenih brojeva) i ako je skup permutacija skupa neparnih brojeva neprebrojiv onda je i ovaj skup kontraprimera neprebrojiv.

EDIT: Nasao sam podatak da je stvarno skup permutacija beskonacnog prebrojivog skupa neprebrojiv, ali koliko sam razumio, treba uzet ZFC teoriju, u ZF teoriji vjerojatno se nemoze dokazati da je neprebrojiv.
Satja, mislim da ima i neprebrojivo kontraprimjera (ako je skup permutacija beskonacnog prebrojivog skupa neprebrojiv, a mislim da bi morao biti).

Uzmemo skup {1 prost, 2 slozena, 3 prosta, 4 slozena, ... (2k-1) prostih, 2k slozenih,...}

Promatramo sve permutacije koje blokove prostih brojeva koje se nalaze u ovom skupu preslikavaju opet u blokove prostih brojeva. Jer su blokovi prostih brojeva svi na neparnim mjestima to je skup permutacija ovog skupa barem jednakobrojan sa skupom permutacija skupa neparnih brojeva (rijec barem je tu jer ovaj skup ima i dodatne permutacije koje izranjaju iz pemutacija blokova slozenih brojeva koje blokove slozenih brojeva preslikavaju u blokove slozenih brojeva) i ako je skup permutacija skupa neparnih brojeva neprebrojiv onda je i ovaj skup kontraprimera neprebrojiv.

EDIT: Nasao sam podatak da je stvarno skup permutacija beskonacnog prebrojivog skupa neprebrojiv, ali koliko sam razumio, treba uzet ZFC teoriju, u ZF teoriji vjerojatno se nemoze dokazati da je neprebrojiv.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nightrider
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 19. 03. 2013. (19:01:05)
Postovi: (61)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-40 = 8 - 48

PostPostano: 17:39 uto, 9. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako sam napisao da ne zelim da mi odgovaras na moje postove, ZASTO onda to radis?

[quote="Tomislav"]Kad napises stvari poput prvo prosti pa onda svi ostali, sve je odmah jasno.[/quote]

To je "pogreska" nastala zbog brzine i [i]tehnickog[/i] je karaktera dok su tvoje pogreske nastale iz nerazumijevanja problema. Uostalom, satja ti je odmah ispod dao konstrukciju skupa kojim je pokazao da tvoja tvrdnja o neovisnosti prime counting number funkcije o tome kako je N uredjen nije valjana, tako da je ispravio mene. I ja sam pokazao, premda mozda nisam trebao, da ima neprebrojivo takvih kontraprimjera tvojoj izjavi.

[quote="Tomislav"]Kad sumiras beskonacnosti kao sto jesi, opet je sve jasno.[/quote]

Nisam uopce sumirao beskonacnosti vec sam sumirao nulu beskonacno mnogo puta i imam pravo tvrdit da je to neodredjen oblik i da rezultat nije nula, kao i to da svaki broj u izvlacenju prirodnih brojeva iz skupa prirodnih brojeva nije jednako vjerojatan, predma je intuitivno zgodno uzet za pretpostavku da je jednako vjerojatan i obicno se ta pretpostavka i uzima.

[quote="Tomislav"]Dodjes na ovu temu, napises post u kojem si u obje stvari fulao i umjesto da se pokupis ti se izvlacis narednih 30 postova. S obzirom na kolicinu nepreciznog izrazavanja pokusavas naci nacin da se izvuces i to ti niti ne uspije.
Kad pogledam od cega smo krenuli i koliko si stvari odlucio ignorirati jer si totalno fulao, ne mogu vjerovati... Strasno...[/quote]

Ja sebe ne izvlacim vec nadopunjavam i pojasnjavam sto sam zelio reci kad sam nesto izjavio, i to preciziram da bude jasan kontekst moje izjave a ti sebe izvlacis i trazis nacin da ti kolege potvrde tvoje znanje koje je slabo i nepotpuno.

[quote="Tomislav"]Nemoj se ovako razmetati kontraprimjerima, netko ce se pitati kako je moguce da netko moze toliko razlicitih kotraprimjera smisliti...[/quote]

Ja bar imam dovoljno maste da trazim kontraprimjere za razliku od tebe koji samo pokusavas opravdat svoje izjave trazeci nebitne detalje koji uopce nisu u duhu rasprave.

[quote="Tomislav"]Umjesto da pricas gluposti, uzmi neke zadatke, rjesavaj malo, nauci osnove, pa se javi. Ovako samo spadas u kategoriju onih koji pametuju a ne znaju nikakav normalan zadatak rijesiti.[/quote]

Ako su te tvoje osnove ono sto ti smatras osnovama onda ja takve osnove niti zelim niti mislim da su ikome potrebne.

I nebi nikad dopustio da netko sa takvim osnovama drugim kolegama drzi demonstrature.

To sta si ti u srednjoj skoli vjerojatno bio dobar u rjesavanju zadataka iz matematike i mozda u pubertetsko-adolescentskoj dobi uocio nekakvu ljepotu unutar matematike sigurno nije dovoljno da od sebe napravis to sto zelis napravit, jer ce ti uvijek nedostajati jedan bitan dio, a problem je zapravo u tome sta ti neznas u cemu je problem.

Mislim da sam bio jasan, i da, ovo je zadnji post u kojem se ja direktno obracam tebi.
Ako sam napisao da ne zelim da mi odgovaras na moje postove, ZASTO onda to radis?

Tomislav (napisa):
Kad napises stvari poput prvo prosti pa onda svi ostali, sve je odmah jasno.


To je "pogreska" nastala zbog brzine i tehnickog je karaktera dok su tvoje pogreske nastale iz nerazumijevanja problema. Uostalom, satja ti je odmah ispod dao konstrukciju skupa kojim je pokazao da tvoja tvrdnja o neovisnosti prime counting number funkcije o tome kako je N uredjen nije valjana, tako da je ispravio mene. I ja sam pokazao, premda mozda nisam trebao, da ima neprebrojivo takvih kontraprimjera tvojoj izjavi.

Tomislav (napisa):
Kad sumiras beskonacnosti kao sto jesi, opet je sve jasno.


Nisam uopce sumirao beskonacnosti vec sam sumirao nulu beskonacno mnogo puta i imam pravo tvrdit da je to neodredjen oblik i da rezultat nije nula, kao i to da svaki broj u izvlacenju prirodnih brojeva iz skupa prirodnih brojeva nije jednako vjerojatan, predma je intuitivno zgodno uzet za pretpostavku da je jednako vjerojatan i obicno se ta pretpostavka i uzima.

Tomislav (napisa):
Dodjes na ovu temu, napises post u kojem si u obje stvari fulao i umjesto da se pokupis ti se izvlacis narednih 30 postova. S obzirom na kolicinu nepreciznog izrazavanja pokusavas naci nacin da se izvuces i to ti niti ne uspije.
Kad pogledam od cega smo krenuli i koliko si stvari odlucio ignorirati jer si totalno fulao, ne mogu vjerovati... Strasno...


Ja sebe ne izvlacim vec nadopunjavam i pojasnjavam sto sam zelio reci kad sam nesto izjavio, i to preciziram da bude jasan kontekst moje izjave a ti sebe izvlacis i trazis nacin da ti kolege potvrde tvoje znanje koje je slabo i nepotpuno.

Tomislav (napisa):
Nemoj se ovako razmetati kontraprimjerima, netko ce se pitati kako je moguce da netko moze toliko razlicitih kotraprimjera smisliti...


Ja bar imam dovoljno maste da trazim kontraprimjere za razliku od tebe koji samo pokusavas opravdat svoje izjave trazeci nebitne detalje koji uopce nisu u duhu rasprave.

Tomislav (napisa):
Umjesto da pricas gluposti, uzmi neke zadatke, rjesavaj malo, nauci osnove, pa se javi. Ovako samo spadas u kategoriju onih koji pametuju a ne znaju nikakav normalan zadatak rijesiti.


Ako su te tvoje osnove ono sto ti smatras osnovama onda ja takve osnove niti zelim niti mislim da su ikome potrebne.

I nebi nikad dopustio da netko sa takvim osnovama drugim kolegama drzi demonstrature.

To sta si ti u srednjoj skoli vjerojatno bio dobar u rjesavanju zadataka iz matematike i mozda u pubertetsko-adolescentskoj dobi uocio nekakvu ljepotu unutar matematike sigurno nije dovoljno da od sebe napravis to sto zelis napravit, jer ce ti uvijek nedostajati jedan bitan dio, a problem je zapravo u tome sta ti neznas u cemu je problem.

Mislim da sam bio jasan, i da, ovo je zadnji post u kojem se ja direktno obracam tebi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 17:52 uto, 9. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja nisam pogrijesio. Ovo sto je satja napisao je ispravak tvog krivog "kontraprimjer" skupa, na sto sam ti iskomentirao da si ili fulao u startu cim si pricao o polovini udjela parnih brojeva ili si sad skuzio da si fulao. Biraj.

Drugo, [latex]\sum_{k \in \mathbb{N}} 0 = 0[/latex]. Nije neodredjeno, nije 3, nije 1.

Ti imas dovoljno maste? Pa ako je tebi mastovitost kreiranje analognih kontraprimjera, odlicno.

Da skratim. Svaki zadatak koji ti rijesis, ja mogu rijesiti - apsolutno svaki. Doduse ono sto ja ili jedan solidan broj studenata mozemo rijesiti ti ne mozes. Tj. prilicno sam siguran da bilo koji malo tezi zadatak iz kojeg god gradiva (srednjoskolsko, fakultetsko) ne mozes rijesiti. Ako smatras da sam u krivu, srecom oboje smo punoljetni pa mozemo sloziti jedan ugovor i nabaciti okladu (u neku solidnu kolicinu novca, da osoba koja izgubi to itekako osjeti) i naravno potpisan ugovor ovjeriti. Sve mozemo organizirati, bez problema.

Poceo sam se baviti natjecateljskom matematikom na faksu, ne u srednjoj...
Ja nisam pogrijesio. Ovo sto je satja napisao je ispravak tvog krivog "kontraprimjer" skupa, na sto sam ti iskomentirao da si ili fulao u startu cim si pricao o polovini udjela parnih brojeva ili si sad skuzio da si fulao. Biraj.

Drugo, . Nije neodredjeno, nije 3, nije 1.

Ti imas dovoljno maste? Pa ako je tebi mastovitost kreiranje analognih kontraprimjera, odlicno.

Da skratim. Svaki zadatak koji ti rijesis, ja mogu rijesiti - apsolutno svaki. Doduse ono sto ja ili jedan solidan broj studenata mozemo rijesiti ti ne mozes. Tj. prilicno sam siguran da bilo koji malo tezi zadatak iz kojeg god gradiva (srednjoskolsko, fakultetsko) ne mozes rijesiti. Ako smatras da sam u krivu, srecom oboje smo punoljetni pa mozemo sloziti jedan ugovor i nabaciti okladu (u neku solidnu kolicinu novca, da osoba koja izgubi to itekako osjeti) i naravno potpisan ugovor ovjeriti. Sve mozemo organizirati, bez problema.

Poceo sam se baviti natjecateljskom matematikom na faksu, ne u srednjoj...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Vjerojatnost Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan