Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

MFC
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Objektno programiranje (C++)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 13:50 uto, 30. 4. 2013    Naslov: MFC Citirajte i odgovorite

Jel postoji neka literatura za ove MFC forme pošto su slideovi s vježba blago rečeno očajni?
Jel postoji neka literatura za ove MFC forme pošto su slideovi s vježba blago rečeno očajni?


[Vrh]
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 16:00 uto, 30. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

google mfc tutorial i naci ces hrpu toga i biti ce ti sasvim dovoljni
google mfc tutorial i naci ces hrpu toga i biti ce ti sasvim dovoljni



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 19:26 uto, 30. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo tutorial koji je meni najvise ok: http://depts.washington.edu/cmmr/biga/chapter_tutorials/1.C++_MFC_D3DOGL/1.StepByStepGuide/tutorial_2.html
Posto je asistent rekao da je druga zadaca ista kao i prosle godine, da li netko ima tu drugu zadacu da ju stavi na forum?
Evo tutorial koji je meni najvise ok: http://depts.washington.edu/cmmr/biga/chapter_tutorials/1.C++_MFC_D3DOGL/1.StepByStepGuide/tutorial_2.html
Posto je asistent rekao da je druga zadaca ista kao i prosle godine, da li netko ima tu drugu zadacu da ju stavi na forum?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 12:14 pon, 6. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Čuo sam da su jedne vježbe snimljene.
Može li se nekako doći do te snimke vježbi?
Čuo sam da su jedne vježbe snimljene.
Može li se nekako doći do te snimke vježbi?


[Vrh]
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 16:16 pon, 6. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za ovo sa snimljenim vježbama ne znam tko i gdje to ima.

Što se MFC-a samog tiče, imate ovdje par tutoriala http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa270890%28v=vs.60%29.aspx

Gore ima malo više stvari no što vam je potrebno za razumijeti, i relativno polako se gradi program u tim tutorijalima (prošao sam par koraka onog Scribble tutorijala, onako reda radi, i dosta vremena mi je oduzelo). Ali, kako god da okreneš, ako hoćeš shvatiti kako se zadaća rješava, trebat će ti barem jedno pošteno popodne rada. U tim projektima ima gomila file-ova i gomila koda, od kojih je veliki dio automatski generiran, pa se čovjek na prvu ruku izgubi u cijelom tom košmaru. Ja sam svoju zadaću napisao tako da sam uzeo jednu subotu, imao sam već rješenu zadaću, i od nekih 10, 11 sati ujutro, pa sve do nekih 10, 11 sati navečer, ako ne i dulje (unutra su, naravno, bile i pauze za hranu :)) sam prošo svaku liniju koda unutar one rješene zadaće, prepisao ju sam kod sebe u svoj program, mijenjao neke stvari, dodavao i mico funkcionalnosti, dok to nije leglo.

Ako netko hoće, a još nema pristupa zadaći spomenutoj, nek mi se javi u inbox pa ću mu/joj poslati na mail.
Za ovo sa snimljenim vježbama ne znam tko i gdje to ima.

Što se MFC-a samog tiče, imate ovdje par tutoriala http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa270890%28v=vs.60%29.aspx

Gore ima malo više stvari no što vam je potrebno za razumijeti, i relativno polako se gradi program u tim tutorijalima (prošao sam par koraka onog Scribble tutorijala, onako reda radi, i dosta vremena mi je oduzelo). Ali, kako god da okreneš, ako hoćeš shvatiti kako se zadaća rješava, trebat će ti barem jedno pošteno popodne rada. U tim projektima ima gomila file-ova i gomila koda, od kojih je veliki dio automatski generiran, pa se čovjek na prvu ruku izgubi u cijelom tom košmaru. Ja sam svoju zadaću napisao tako da sam uzeo jednu subotu, imao sam već rješenu zadaću, i od nekih 10, 11 sati ujutro, pa sve do nekih 10, 11 sati navečer, ako ne i dulje (unutra su, naravno, bile i pauze za hranu Smile) sam prošo svaku liniju koda unutar one rješene zadaće, prepisao ju sam kod sebe u svoj program, mijenjao neke stvari, dodavao i mico funkcionalnosti, dok to nije leglo.

Ako netko hoće, a još nema pristupa zadaći spomenutoj, nek mi se javi u inbox pa ću mu/joj poslati na mail.



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Gost






PostPostano: 17:47 pet, 24. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel postoje negdje programi radeni na vjezbama na netu?
jel postoje negdje programi radeni na vjezbama na netu?


[Vrh]
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 23:09 pet, 24. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]jel postoje negdje programi radeni na vjezbama na netu?[/quote]
Ne.
Postoje snimke rjesenja, al trebas doc do njih...
Anonymous (napisa):
jel postoje negdje programi radeni na vjezbama na netu?

Ne.
Postoje snimke rjesenja, al trebas doc do njih...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 9:46 sub, 25. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kkarlo"][quote="Anonymous"]jel postoje negdje programi radeni na vjezbama na netu?[/quote]
Ne.
Postoje snimke rjesenja, al trebas doc do njih...[/quote]

a kako doci do njih? :D
kkarlo (napisa):
Anonymous (napisa):
jel postoje negdje programi radeni na vjezbama na netu?

Ne.
Postoje snimke rjesenja, al trebas doc do njih...


a kako doci do njih? Very Happy


[Vrh]
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 9:54 sub, 25. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"][quote="kkarlo"][quote="Anonymous"]jel postoje negdje programi radeni na vjezbama na netu?[/quote]
Ne.
Postoje snimke rjesenja, al trebas doc do njih...[/quote]

a kako doci do njih? :D[/quote]
Teško...
mislim, ja sam sebi to presnimio, a i djelio sam po faksu te snimke... Teško da će ti netko to slat ili negdje stavljat, jer jedna snimka ima oko 1.5GB, a ima ukupno mislim 5 snimaka... Moraš se nać s nekim da ti to prebaci... pa vidi... tko ti je najbliže a da to ima... raspitaj se malo...
Anonymous (napisa):
kkarlo (napisa):
Anonymous (napisa):
jel postoje negdje programi radeni na vjezbama na netu?

Ne.
Postoje snimke rjesenja, al trebas doc do njih...


a kako doci do njih? Very Happy

Teško...
mislim, ja sam sebi to presnimio, a i djelio sam po faksu te snimke... Teško da će ti netko to slat ili negdje stavljat, jer jedna snimka ima oko 1.5GB, a ima ukupno mislim 5 snimaka... Moraš se nać s nekim da ti to prebaci... pa vidi... tko ti je najbliže a da to ima... raspitaj se malo...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 9:59 ned, 26. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sutra ću od od nekih 2 pa do 8 bit u nekom praktikumu. Nisam siguran dal ću ostat skroz do 8, al do nekih 5 bi trebao sigurno bit, pa ako ima zainteresiranih za filmove vjezbi, dodjite s usbom da si presnimite.
Za sve filmove vam treba 8 giga prostora.
:D

I da, ukoliko netko misli doć, neka se javi, da ne bi bilo da zgibam, il nešt...
Sutra ću od od nekih 2 pa do 8 bit u nekom praktikumu. Nisam siguran dal ću ostat skroz do 8, al do nekih 5 bi trebao sigurno bit, pa ako ima zainteresiranih za filmove vjezbi, dodjite s usbom da si presnimite.
Za sve filmove vam treba 8 giga prostora.
Very Happy

I da, ukoliko netko misli doć, neka se javi, da ne bi bilo da zgibam, il nešt...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 18:21 pon, 27. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Eto rješenja.
Svi filmići su na računalu u pr4 na desktopu u folderu mfc.
To računalo je u lijevom kutu blizem kutu kad se udje.
Po dijagonali od mjesta di je Vinko sjedio dok je drzao vjezbe.
Eto rješenja.
Svi filmići su na računalu u pr4 na desktopu u folderu mfc.
To računalo je u lijevom kutu blizem kutu kad se udje.
Po dijagonali od mjesta di je Vinko sjedio dok je drzao vjezbe.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ja666
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 09. 2011. (12:28:42)
Postovi: (56)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 4 - 9

PostPostano: 14:42 sri, 29. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam problem sa svojim visual studiom (2012). Radim tutorial sa linka http://depts.washington.edu/cmmr/biga/chapter_tutorials/1.C++_MFC_D3DOGL/1.StepByStepGuide/tutorial_2.html
i na drugom tutorijalu treba na static text dodat varijablu (znači kliknut desnom tipkom i ić na add variable) i sad bi kao fino trebao iskočit prozorčić u kojem nekaj treba napravit. Meni taj prozorčić ne iskače, ne javlja nikakvu grešku samo se ne otvara, probala sam već deinstalirat, ponovno instalirat visual no nije pomoglo. Taj isti program ima frendica na svom kompu i kod nje normalno radi. Ako netko ima ikakav pametan savjet bila bih veoma zahvalna.
Imam problem sa svojim visual studiom (2012). Radim tutorial sa linka http://depts.washington.edu/cmmr/biga/chapter_tutorials/1.C++_MFC_D3DOGL/1.StepByStepGuide/tutorial_2.html
i na drugom tutorijalu treba na static text dodat varijablu (znači kliknut desnom tipkom i ić na add variable) i sad bi kao fino trebao iskočit prozorčić u kojem nekaj treba napravit. Meni taj prozorčić ne iskače, ne javlja nikakvu grešku samo se ne otvara, probala sam već deinstalirat, ponovno instalirat visual no nije pomoglo. Taj isti program ima frendica na svom kompu i kod nje normalno radi. Ako netko ima ikakav pametan savjet bila bih veoma zahvalna.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 15:32 sri, 29. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

mozda ovo pomogne:
klikni desnim na taj static text, otvori properties i ako ti u ID pise IDC_STATIC ti ga promjeni u IDC_STATIC1 (ili bilo sta drugo, najbitnije je da ti ne pise IDC_STATIC) i onda bi trebalo moci dodavati varijable.
mozda ovo pomogne:
klikni desnim na taj static text, otvori properties i ako ti u ID pise IDC_STATIC ti ga promjeni u IDC_STATIC1 (ili bilo sta drugo, najbitnije je da ti ne pise IDC_STATIC) i onda bi trebalo moci dodavati varijable.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 21:06 sri, 29. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

tako je, moras promjenit da pise bilo sta osim IDC_STATIC (na vjezbama se stavljalo 1 cisto da se nesto stavi a da bude konzistentno)
tako je, moras promjenit da pise bilo sta osim IDC_STATIC (na vjezbama se stavljalo 1 cisto da se nesto stavi a da bude konzistentno)



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ja666
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 09. 2011. (12:28:42)
Postovi: (56)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 4 - 9

PostPostano: 10:11 čet, 30. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije u tome stvar, već sam mjenjala taj idc_static. Ni ne treba dodat u taj gdje je idc_static nego u onaj do njega. Ne javlja da ne mogu dodat varijablu nego ne otvara add variable wizard, kao da nisam ništa ni pritisnula.
Nije u tome stvar, već sam mjenjala taj idc_static. Ni ne treba dodat u taj gdje je idc_static nego u onaj do njega. Ne javlja da ne mogu dodat varijablu nego ne otvara add variable wizard, kao da nisam ništa ni pritisnula.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 14:37 čet, 30. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ja666"]Nije u tome stvar, već sam mjenjala taj idc_static. Ni ne treba dodat u taj gdje je idc_static nego u onaj do njega. Ne javlja da ne mogu dodat varijablu nego ne otvara add variable wizard, kao da nisam ništa ni pritisnula.[/quote]

prvo moras dodat klasu
ja666 (napisa):
Nije u tome stvar, već sam mjenjala taj idc_static. Ni ne treba dodat u taj gdje je idc_static nego u onaj do njega. Ne javlja da ne mogu dodat varijablu nego ne otvara add variable wizard, kao da nisam ništa ni pritisnula.


prvo moras dodat klasu



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ja666
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 09. 2011. (12:28:42)
Postovi: (56)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 4 - 9

PostPostano: 14:57 čet, 30. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fireball"][quote="ja666"]Nije u tome stvar, već sam mjenjala taj idc_static. Ni ne treba dodat u taj gdje je idc_static nego u onaj do njega. Ne javlja da ne mogu dodat varijablu nego ne otvara add variable wizard, kao da nisam ništa ni pritisnula.[/quote]

prvo moras dodat klasu[/quote]

nemoram
fireball (napisa):
ja666 (napisa):
Nije u tome stvar, već sam mjenjala taj idc_static. Ni ne treba dodat u taj gdje je idc_static nego u onaj do njega. Ne javlja da ne mogu dodat varijablu nego ne otvara add variable wizard, kao da nisam ništa ni pritisnula.


prvo moras dodat klasu


nemoram


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 15:23 čet, 30. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako ti je pogreska u koraku "Add Control Variable", da li ti pokusavas dodati varijablu na ovo di pise "Button clicks" ili na onaj kvadratic pokraj "Button clicks"? Malo je zbunjujuce objasnjeno u teksu, ali trebas dodati varijablu na onaj kvadratic pokraj "button clicks". Dakle na njega trebas kliknuti desnim misem i dodati varijablu, ali prije toga se pobrini da ti ID od tog kvadratica nije IDC_STATIC... moze biti IDC_JABUKE, ali ne smije IDC_STATIC.
Mene je to zbunjivalo kad sam isla kroz tutorial, tako da je mozda u tome problem :?
Ako ti je pogreska u koraku "Add Control Variable", da li ti pokusavas dodati varijablu na ovo di pise "Button clicks" ili na onaj kvadratic pokraj "Button clicks"? Malo je zbunjujuce objasnjeno u teksu, ali trebas dodati varijablu na onaj kvadratic pokraj "button clicks". Dakle na njega trebas kliknuti desnim misem i dodati varijablu, ali prije toga se pobrini da ti ID od tog kvadratica nije IDC_STATIC... moze biti IDC_JABUKE, ali ne smije IDC_STATIC.
Mene je to zbunjivalo kad sam isla kroz tutorial, tako da je mozda u tome problem Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Objektno programiranje (C++) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan