Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Vježba za 1 kolokvij
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
quark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2011. (16:47:39)
Postovi: (DA)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 26 - 6

PostPostano: 22:21 uto, 9. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ispričavam se na konvenciji.

[quote="Nightrider"]
Ovde je stavljen uvjet da je C ogranicen, nema spomena o njegovoj otvorenosti ili zatvorenosti.[/quote]

Zatvoreni C = zatvarač skupa C = [tex]\overline{C}[/tex]
Ispričavam se na konvenciji.

Nightrider (napisa):

Ovde je stavljen uvjet da je C ogranicen, nema spomena o njegovoj otvorenosti ili zatvorenosti.


Zatvoreni C = zatvarač skupa C = [tex]\overline{C}[/tex]


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nightrider
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 19. 03. 2013. (19:01:05)
Postovi: (61)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-40 = 8 - 48

PostPostano: 22:28 uto, 9. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="quark"]Zatvoreni C = zatvarač skupa C = [tex]\overline{C}[/tex][/quote]

Znam ja da je skup zatvoren ako i samo ako je jednak svome zatvaracu, ali u zadatku je skup C ogranicen, i to je jedina pretpostavka na njega. Da je zatvoren to bi bilo trivijalno, dobro, i ovako je trivijalno no dobro. : )
quark (napisa):
Zatvoreni C = zatvarač skupa C = [tex]\overline{C}[/tex]


Znam ja da je skup zatvoren ako i samo ako je jednak svome zatvaracu, ali u zadatku je skup C ogranicen, i to je jedina pretpostavka na njega. Da je zatvoren to bi bilo trivijalno, dobro, i ovako je trivijalno no dobro. : )


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
quark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2011. (16:47:39)
Postovi: (DA)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 26 - 6

PostPostano: 22:30 uto, 9. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nightrider"]
Oznacit cu zatvarac skupa C sa [latex]cl(C)[/latex]. Imamo po definiciji zatvaraca: [latex]cl(C)=C \cup \partial C[/latex]

Tada je [latex]P(cl(C))=P(C \cup \partial C)=P(C)+P(\partial C)=P(C)+0=P(C)[/latex] pa zatvarac skupa C ima povrsinu i ona je jednaka povrsini skupa C

[/quote]

Ne, vrijedi int(A) unija rub(A) = cl(A). I to disjunktna.
Nightrider (napisa):

Oznacit cu zatvarac skupa C sa . Imamo po definiciji zatvaraca:

Tada je pa zatvarac skupa C ima povrsinu i ona je jednaka povrsini skupa C



Ne, vrijedi int(A) unija rub(A) = cl(A). I to disjunktna.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nightrider
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 19. 03. 2013. (19:01:05)
Postovi: (61)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-40 = 8 - 48

PostPostano: 22:41 uto, 9. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="quark"][quote="Nightrider"]
Oznacit cu zatvarac skupa C sa [latex]cl(C)[/latex]. Imamo po definiciji zatvaraca: [latex]cl(C)=C \cup \partial C[/latex]

Tada je [latex]P(cl(C))=P(C \cup \partial C)=P(C)+P(\partial C)=P(C)+0=P(C)[/latex] pa zatvarac skupa C ima povrsinu i ona je jednaka povrsini skupa C

[/quote]

Ne, vrijedi int(A) unija rub(A) = cl(A). I to disjunktna.[/quote]

Izgleda mi ovako, bez pomnije analize, da je ekvivalentno ovo moje i ovo tvoje u slucaju skupova koji imaju povrsinu. (znam da je disjunktna)
quark (napisa):
Nightrider (napisa):

Oznacit cu zatvarac skupa C sa . Imamo po definiciji zatvaraca:

Tada je pa zatvarac skupa C ima povrsinu i ona je jednaka povrsini skupa C



Ne, vrijedi int(A) unija rub(A) = cl(A). I to disjunktna.


Izgleda mi ovako, bez pomnije analize, da je ekvivalentno ovo moje i ovo tvoje u slucaju skupova koji imaju povrsinu. (znam da je disjunktna)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
quark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2011. (16:47:39)
Postovi: (DA)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 26 - 6

PostPostano: 22:47 uto, 9. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nightrider"]


Izgleda mi ovako, bez pomnije analize, da je ekvivalentno ovo moje i ovo tvoje u slucaju skupova koji imaju povrsinu. (znam da je disjunktna)[/quote]

Mislim da stvarno ne mora vrijediti int(C) = C, ako C ima površinu.
Ili da je tada [strike]površina[/strike] [color=red]unija [/color]disjunktna.
Na primjer, neka imamo skup A:= <3,4] x <3,4]. Tada nit je A jednak int(A), nit je unija od A i ruba od A disjunktna.
A skup je ograničen i ima površinu.

Više je to stvar činjenice da se rub kod skupova s površinom "lijepo ponaša".
Nightrider (napisa):



Izgleda mi ovako, bez pomnije analize, da je ekvivalentno ovo moje i ovo tvoje u slucaju skupova koji imaju povrsinu. (znam da je disjunktna)


Mislim da stvarno ne mora vrijediti int(C) = C, ako C ima površinu.
Ili da je tada površina unija disjunktna.
Na primjer, neka imamo skup A:= <3,4] x <3,4]. Tada nit je A jednak int(A), nit je unija od A i ruba od A disjunktna.
A skup je ograničen i ima površinu.

Više je to stvar činjenice da se rub kod skupova s površinom "lijepo ponaša".




Zadnja promjena: quark; 9:20 sri, 10. 4. 2013; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nightrider
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 19. 03. 2013. (19:01:05)
Postovi: (61)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-40 = 8 - 48

PostPostano: 22:56 uto, 9. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="quark"][quote="Nightrider"]


Izgleda mi ovako, bez pomnije analize, da je ekvivalentno ovo moje i ovo tvoje u slucaju skupova koji imaju povrsinu. (znam da je disjunktna)[/quote]

Mislim da stvarno ne mora vrijediti int(C) = C, ako C ima površinu.
Ili da je tada površina disjunktna.
Na primjer, neka imamo skup A:= <3,4] x <3,4]. Tada nit je A jednak int(A), nit je unija od A i ruba od A disjunktna.
A skup je ograničen i ima površinu.

Više je to stvar činjenice da se rub kod skupova s površinom "lijepo ponaša".[/quote]

Nije stvar u tome da nece vrijedit int(c)=c vec da ce vrijedit int(c) unija rub(c)= c unija rub(c). O tome pricamo. Pogledaj, tvoj A:= <3,4] x <3,4], tada imas int(A) unija rub(A)=<3,4>x<3,4> unija rub(A)=cl(A) a to je jednako mojoj definiciji po kojoj imas A unija rub(A)= <3,4] x <3,4] unija rub(A)=cl(A) i po obe definicije cl(A) je jedna te ista stvar.

I nisam mislio da je povrsina disjunktna (sta bi to tribalo znacit?) vec da znam da je tvoja unija interiora i ruba disjunktna.

EDIT: Jos da dodam ovo, ova moja definicija (u nasoj raspravi je ja nazivam "moja", nije to moja definicija vec standardna definicija i dobra je) je bolja iz jednostavnog razloga sto ona obuhvaca veci skup skupova za koje pojam zatvaraca ima smisla, ovdje se zgodno poklopilo da skup ima povrsinu pa razlika izmedju A i int(A) nije velika, u smislu da ce kod skupova sa povrsinom skup A\int(A), kako mi sad izgleda, sadrzavat vjerojatno samo one tocke koje su dio ruba od A, no opcenito, kod ovog pristupa definiranja zatvaraca rabeci int(A) umjesto A, upadas u probleme jer int(A) biva prazan skup za neke skupove(barem u metrickim prostorima, neznam mozes li se izvuc ako idemo u topoloske prostore).
quark (napisa):
Nightrider (napisa):



Izgleda mi ovako, bez pomnije analize, da je ekvivalentno ovo moje i ovo tvoje u slucaju skupova koji imaju povrsinu. (znam da je disjunktna)


Mislim da stvarno ne mora vrijediti int(C) = C, ako C ima površinu.
Ili da je tada površina disjunktna.
Na primjer, neka imamo skup A:= <3,4] x <3,4]. Tada nit je A jednak int(A), nit je unija od A i ruba od A disjunktna.
A skup je ograničen i ima površinu.

Više je to stvar činjenice da se rub kod skupova s površinom "lijepo ponaša".


Nije stvar u tome da nece vrijedit int(c)=c vec da ce vrijedit int(c) unija rub(c)= c unija rub(c). O tome pricamo. Pogledaj, tvoj A:= <3,4] x <3,4], tada imas int(A) unija rub(A)=<3,4>x<3,4> unija rub(A)=cl(A) a to je jednako mojoj definiciji po kojoj imas A unija rub(A)= <3,4] x <3,4] unija rub(A)=cl(A) i po obe definicije cl(A) je jedna te ista stvar.

I nisam mislio da je povrsina disjunktna (sta bi to tribalo znacit?) vec da znam da je tvoja unija interiora i ruba disjunktna.

EDIT: Jos da dodam ovo, ova moja definicija (u nasoj raspravi je ja nazivam "moja", nije to moja definicija vec standardna definicija i dobra je) je bolja iz jednostavnog razloga sto ona obuhvaca veci skup skupova za koje pojam zatvaraca ima smisla, ovdje se zgodno poklopilo da skup ima povrsinu pa razlika izmedju A i int(A) nije velika, u smislu da ce kod skupova sa povrsinom skup A\int(A), kako mi sad izgleda, sadrzavat vjerojatno samo one tocke koje su dio ruba od A, no opcenito, kod ovog pristupa definiranja zatvaraca rabeci int(A) umjesto A, upadas u probleme jer int(A) biva prazan skup za neke skupove(barem u metrickim prostorima, neznam mozes li se izvuc ako idemo u topoloske prostore).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nuclear
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 11. 2011. (17:40:12)
Postovi: (74)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 20 - 10

PostPostano: 21:07 čet, 25. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo samo sam htjela podijeliti sa forumom općenito mišljenje studenata, koje se vrlo očito može vidjeti iz određenih kolokvija..khm khm...

Ili neka ovaj studij prilagodi nastavu kolokvijima ili kolokvije nastavi. Eto...jer ono što radimo na nastavi uglavnom nema veze s ispitom i čovjek je prisiljen tražiti milijun izvora za vježbu, za bilo kakav rad koji se očito, ne može vidjeti na nastavi. Nije to kritika profesorima ili asistentima osobno, samo bi voljeli vidjeti neko razumijevanje za težinu ispita...dovoljno je da se usporede kolokviji od prije 5 godina i sada.
evo samo sam htjela podijeliti sa forumom općenito mišljenje studenata, koje se vrlo očito može vidjeti iz određenih kolokvija..khm khm...

Ili neka ovaj studij prilagodi nastavu kolokvijima ili kolokvije nastavi. Eto...jer ono što radimo na nastavi uglavnom nema veze s ispitom i čovjek je prisiljen tražiti milijun izvora za vježbu, za bilo kakav rad koji se očito, ne može vidjeti na nastavi. Nije to kritika profesorima ili asistentima osobno, samo bi voljeli vidjeti neko razumijevanje za težinu ispita...dovoljno je da se usporede kolokviji od prije 5 godina i sada.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Pepper
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 06. 2012. (02:57:26)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 0:08 pet, 3. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Oni bi vjerojatno samo tili vidit neko razmisljanje od strane studenata :P
Samo mi nije jasno zasto je tvoj post u ovoj temi. Zadaci na kolokvijima iz difrafa i intrafa su skroz ok.
Oni bi vjerojatno samo tili vidit neko razmisljanje od strane studenata Razz
Samo mi nije jasno zasto je tvoj post u ovoj temi. Zadaci na kolokvijima iz difrafa i intrafa su skroz ok.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4
Stranica 4 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan