Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Natječaj za upis na doktorski studij za 2013/2014
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,...
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
duje
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (12:21:31)
Postovi: (55C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
338 = 339 - 1

PostPostano: 19:28 pet, 12. 7. 2013    Naslov: Natječaj za upis na doktorski studij za 2013/2014 Citirajte i odgovorite

Natječaj za upis na doktorski studij za 2013./2014. je objavljen na [url=http://www.pmf.unizg.hr/_news/26155/DR-Natjecaj-7-13.pdf]http://www.pmf.unizg.hr/_news/26155/DR-Natjecaj-7-13.pdf[/url] .
Natječaj za upis na doktorski studij za 2013./2014. je objavljen na http://www.pmf.unizg.hr/_news/26155/DR-Natjecaj-7-13.pdf .


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
hmmm
Gost





PostPostano: 23:08 ned, 14. 7. 2013    Naslov: pitanje Citirajte i odgovorite

zanima me sto znaci, citiram:
2. Pravo upisa na studije iz točke 1. ovog Natječaja mogu ostvariti i pristupnici s prosjekom ocjena manjim od 3,5 i
ne manjim od 3,0 i to na temelju obrazložene i dokumentirane zamolbe o kojoj odlučuje ovlašteno odsječko
povjerenstvo. Pisana zamolba izdaje se uz prijavu na natječaj.

Posto nemam prosjek 3,5 ali ipak bih htjela na doktorat, pa me zanima sto tocno trebam napraviti.
zanima me sto znaci, citiram:
2. Pravo upisa na studije iz točke 1. ovog Natječaja mogu ostvariti i pristupnici s prosjekom ocjena manjim od 3,5 i
ne manjim od 3,0 i to na temelju obrazložene i dokumentirane zamolbe o kojoj odlučuje ovlašteno odsječko
povjerenstvo. Pisana zamolba izdaje se uz prijavu na natječaj.

Posto nemam prosjek 3,5 ali ipak bih htjela na doktorat, pa me zanima sto tocno trebam napraviti.


[Vrh]
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 7:19 pon, 15. 7. 2013    Naslov: Re: pitanje Citirajte i odgovorite

[quote="hmmm"]zanima me sto znaci, citiram:
2. Pravo upisa na studije iz točke 1. ovog Natječaja mogu ostvariti i pristupnici s prosjekom ocjena manjim od 3,5 i
ne manjim od 3,0 i to na temelju obrazložene i dokumentirane zamolbe o kojoj odlučuje ovlašteno odsječko
povjerenstvo. Pisana zamolba izdaje se uz prijavu na natječaj.

Posto nemam prosjek 3,5 ali ipak bih htjela na doktorat, pa me zanima sto tocno trebam napraviti.[/quote]
Ako se ne varam trebaju ti dvije preporuke profesora.
hmmm (napisa):
zanima me sto znaci, citiram:
2. Pravo upisa na studije iz točke 1. ovog Natječaja mogu ostvariti i pristupnici s prosjekom ocjena manjim od 3,5 i
ne manjim od 3,0 i to na temelju obrazložene i dokumentirane zamolbe o kojoj odlučuje ovlašteno odsječko
povjerenstvo. Pisana zamolba izdaje se uz prijavu na natječaj.

Posto nemam prosjek 3,5 ali ipak bih htjela na doktorat, pa me zanima sto tocno trebam napraviti.

Ako se ne varam trebaju ti dvije preporuke profesora.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
duje
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (12:21:31)
Postovi: (55C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
338 = 339 - 1

PostPostano: 7:41 pon, 15. 7. 2013    Naslov: Re: pitanje Citirajte i odgovorite

[quote="hmmm"]zanima me sto znaci, citiram:
2. Pravo upisa na studije iz točke 1. ovog Natječaja mogu ostvariti i pristupnici s prosjekom ocjena manjim od 3,5 i
ne manjim od 3,0 i to na temelju obrazložene i dokumentirane zamolbe o kojoj odlučuje ovlašteno odsječko
povjerenstvo. Pisana zamolba izdaje se uz prijavu na natječaj.
Posto nemam prosjek 3,5 ali ipak bih htjela na doktorat, pa me zanima sto tocno trebam napraviti.[/quote]
Trebate uz ostalu dokumentaciju koja se traži u natječaju, predati i molbu za odobrenje upisa s prosjekom manjim od 3.5 u kojoj navedite sve što mislite da je relevantno (npr. prosjek na preddiplomskom studiju, bolje ocjene iz kolegija iz područja matematike kojim se željeli baviti, stručni radovi, sudjelovanje u radu nekog postdiplomskog seminara). Molbi obavezno treba priložiti dvije pisane preporuke sveučilišnih nastavnika, od kojih barem jedan treba izraziti spremnost da vam bude mentor-savjetnik na doktorskom studiju. Dobro bi bilo da jedna od preporuka bude od jednog od suvoditelja seminara kojeg namjeravate upisati. Popis seminara i voditelja možete naći [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?art=4089&sec=439]ovdje[/url] (bit će manjih promjena u voditeljstvima u idućoj akademskoj godini). O molbi odlučuje Kolegij doktorskog studija, koji će vas kontaktirati ako će smatrati da molbu i predanu dokumentaciju treba dopuniti.
hmmm (napisa):
zanima me sto znaci, citiram:
2. Pravo upisa na studije iz točke 1. ovog Natječaja mogu ostvariti i pristupnici s prosjekom ocjena manjim od 3,5 i
ne manjim od 3,0 i to na temelju obrazložene i dokumentirane zamolbe o kojoj odlučuje ovlašteno odsječko
povjerenstvo. Pisana zamolba izdaje se uz prijavu na natječaj.
Posto nemam prosjek 3,5 ali ipak bih htjela na doktorat, pa me zanima sto tocno trebam napraviti.

Trebate uz ostalu dokumentaciju koja se traži u natječaju, predati i molbu za odobrenje upisa s prosjekom manjim od 3.5 u kojoj navedite sve što mislite da je relevantno (npr. prosjek na preddiplomskom studiju, bolje ocjene iz kolegija iz područja matematike kojim se željeli baviti, stručni radovi, sudjelovanje u radu nekog postdiplomskog seminara). Molbi obavezno treba priložiti dvije pisane preporuke sveučilišnih nastavnika, od kojih barem jedan treba izraziti spremnost da vam bude mentor-savjetnik na doktorskom studiju. Dobro bi bilo da jedna od preporuka bude od jednog od suvoditelja seminara kojeg namjeravate upisati. Popis seminara i voditelja možete naći ovdje (bit će manjih promjena u voditeljstvima u idućoj akademskoj godini). O molbi odlučuje Kolegij doktorskog studija, koji će vas kontaktirati ako će smatrati da molbu i predanu dokumentaciju treba dopuniti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
matisa
Gost





PostPostano: 9:55 uto, 16. 7. 2013    Naslov: specijalisticki studiji Citirajte i odgovorite

Kada ce biti natjecaj za upis na specijalisticke studije?
Kada ce biti natjecaj za upis na specijalisticke studije?


[Vrh]
Gost






PostPostano: 21:14 uto, 16. 7. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zašto su sve godine poslijediplomskog studija jednako skupe?
Na drugim odsjecima cjena se smanjuje,
Zašto su sve godine poslijediplomskog studija jednako skupe?
Na drugim odsjecima cjena se smanjuje,


[Vrh]
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 19:58 sub, 27. 7. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Zašto su sve godine poslijediplomskog studija jednako skupe?
Na drugim odsjecima cjena se smanjuje,[/quote]
Pa onda upiši doktorski na drugom odsjeku.
Anonymous (napisa):
Zašto su sve godine poslijediplomskog studija jednako skupe?
Na drugim odsjecima cjena se smanjuje,

Pa onda upiši doktorski na drugom odsjeku.



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Madeon
Gost





PostPostano: 15:42 čet, 22. 8. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hmm,u natječaju pise da se prijave primaju zakljucno do 20.09 pa me zanima da li je to finalan datum ili se mozda moze upisati i naknadno?
Hvala na odgovoru :)
Hmm,u natječaju pise da se prijave primaju zakljucno do 20.09 pa me zanima da li je to finalan datum ili se mozda moze upisati i naknadno?
Hvala na odgovoru Smile


[Vrh]
duje
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (12:21:31)
Postovi: (55C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
338 = 339 - 1

PostPostano: 16:25 čet, 22. 8. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Madeon"]Hmm,u natječaju pise da se prijave primaju zakljucno do 20.09 pa me zanima da li je to finalan datum ili se mozda moze upisati i naknadno?[/quote]
U slučaju opravdanog razloga za kašnjenje, materijale za upis će biti moguće predati i nekoliko dana nakon navedenog roka, vjerojatno do kraja rujna. Svakako se do 20.9. trebate javiti kolegici Kseniji Combaj, voditeljici referade doktorskog studija. Službeni upisi će biti u drugoj polovici listopada.
Madeon (napisa):
Hmm,u natječaju pise da se prijave primaju zakljucno do 20.09 pa me zanima da li je to finalan datum ili se mozda moze upisati i naknadno?

U slučaju opravdanog razloga za kašnjenje, materijale za upis će biti moguće predati i nekoliko dana nakon navedenog roka, vjerojatno do kraja rujna. Svakako se do 20.9. trebate javiti kolegici Kseniji Combaj, voditeljici referade doktorskog studija. Službeni upisi će biti u drugoj polovici listopada.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Madeon
Gost





PostPostano: 16:52 čet, 22. 8. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na odgovoru! :)
U biti pitam zato sto nisam siguran ocu li stici diplomirati do 20.09
Hvala na odgovoru! Smile
U biti pitam zato sto nisam siguran ocu li stici diplomirati do 20.09


[Vrh]
Kardinal
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2009. (16:47:41)
Postovi: (1A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 15:49 sri, 4. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="duje"]
U slučaju opravdanog razloga za kašnjenje, materijale za upis će biti moguće predati i nekoliko dana nakon navedenog roka, vjerojatno do kraja rujna. Svakako se do 20.9. trebate javiti kolegici Kseniji Combaj, voditeljici referade doktorskog studija. Službeni upisi će biti u drugoj polovici listopada.[/quote]

Smatra li se pod opravdanim razlogom i diplomiranje u rujnu?
duje (napisa):

U slučaju opravdanog razloga za kašnjenje, materijale za upis će biti moguće predati i nekoliko dana nakon navedenog roka, vjerojatno do kraja rujna. Svakako se do 20.9. trebate javiti kolegici Kseniji Combaj, voditeljici referade doktorskog studija. Službeni upisi će biti u drugoj polovici listopada.


Smatra li se pod opravdanim razlogom i diplomiranje u rujnu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
duje
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (12:21:31)
Postovi: (55C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
338 = 339 - 1

PostPostano: 16:02 sri, 4. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Kardinal"][quote="duje"]
U slučaju opravdanog razloga za kašnjenje, materijale za upis će biti moguće predati i nekoliko dana nakon navedenog roka, vjerojatno do kraja rujna. Svakako se do 20.9. trebate javiti kolegici Kseniji Combaj, voditeljici referade doktorskog studija. Službeni upisi će biti u drugoj polovici listopada.[/quote]

Smatra li se pod opravdanim razlogom i diplomiranje u rujnu?[/quote]

Da. Javite se na natječaj do 20.9., a dokumentaciju koja bude tada nedostajala predajte nakon diplomskog ispita u rujnu.
Kardinal (napisa):
duje (napisa):

U slučaju opravdanog razloga za kašnjenje, materijale za upis će biti moguće predati i nekoliko dana nakon navedenog roka, vjerojatno do kraja rujna. Svakako se do 20.9. trebate javiti kolegici Kseniji Combaj, voditeljici referade doktorskog studija. Službeni upisi će biti u drugoj polovici listopada.


Smatra li se pod opravdanim razlogom i diplomiranje u rujnu?


Da. Javite se na natječaj do 20.9., a dokumentaciju koja bude tada nedostajala predajte nakon diplomskog ispita u rujnu.




Zadnja promjena: duje; 14:44 čet, 5. 9. 2013; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Anna Lee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2008. (00:49:44)
Postovi: (114)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 9
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 20:32 sri, 4. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kada se okuplja vijeće doktorskog studija? Htjela bi da razmotre moju molbu pa da znam odgovor prije 20.9., jel to moguće?
Kada se okuplja vijeće doktorskog studija? Htjela bi da razmotre moju molbu pa da znam odgovor prije 20.9., jel to moguće?



_________________
"The tooth fairy teaches children that they can sell body parts for money."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
duje
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (12:21:31)
Postovi: (55C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
338 = 339 - 1

PostPostano: 20:54 sri, 4. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anna Lee"]Kada se okuplja vijeće doktorskog studija? Htjela bi da razmotre moju molbu pa da znam odgovor prije 20.9., jel to moguće?[/quote]
Većinu molbi rješava kolegij doktorskog studija, koji se sastaje po potrebi (sljedeći sastanak će vjerojatno biti kad se prikupe sve prijave na natječaj za upis, i provjeri priložena dokumentacija, dakle, negdje početkom listopada). Ovisno o sadržaju molbe, za rješavanje može biti nadlezno vijeće studija, a neke može riješiti voditelj studija. Jeste li već predali svoju molbu?
Anna Lee (napisa):
Kada se okuplja vijeće doktorskog studija? Htjela bi da razmotre moju molbu pa da znam odgovor prije 20.9., jel to moguće?

Većinu molbi rješava kolegij doktorskog studija, koji se sastaje po potrebi (sljedeći sastanak će vjerojatno biti kad se prikupe sve prijave na natječaj za upis, i provjeri priložena dokumentacija, dakle, negdje početkom listopada). Ovisno o sadržaju molbe, za rješavanje može biti nadlezno vijeće studija, a neke može riješiti voditelj studija. Jeste li već predali svoju molbu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Anna Lee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2008. (00:49:44)
Postovi: (114)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 9
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:44 sri, 4. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam jos. Hvala na odgovoru, mislim da cu onda svratiti jedan dan do faksa, mozda nema potrebe za podnosenjem molbe.
Nisam jos. Hvala na odgovoru, mislim da cu onda svratiti jedan dan do faksa, mozda nema potrebe za podnosenjem molbe.



_________________
"The tooth fairy teaches children that they can sell body parts for money."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kala
Gost





PostPostano: 17:58 uto, 10. 9. 2013    Naslov: preporuke Citirajte i odgovorite

kako treba izgledat preporuka profesora za upis studija sa nizim prosjekom? Dali je za to potreban formular ili kako?
kako treba izgledat preporuka profesora za upis studija sa nizim prosjekom? Dali je za to potreban formular ili kako?


[Vrh]
duje
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (12:21:31)
Postovi: (55C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
338 = 339 - 1

PostPostano: 18:12 uto, 10. 9. 2013    Naslov: Re: preporuke Citirajte i odgovorite

[quote="kala"]kako treba izgledat preporuka profesora za upis studija sa nizim prosjekom? Dali je za to potreban formular ili kako?[/quote]
Nema formulara. Profesori ce uglavnom znati sto treba napisati. Smatraju li (na osnovu onoga sto znaju o vama sa studija i infomacija koje dobiju od vas) da imate dovoljno predznanje za pracenje doktorskog studija, te jesu li voljni biti vam mentor-savjetnik na doktorskom studjiju.
kala (napisa):
kako treba izgledat preporuka profesora za upis studija sa nizim prosjekom? Dali je za to potreban formular ili kako?

Nema formulara. Profesori ce uglavnom znati sto treba napisati. Smatraju li (na osnovu onoga sto znaju o vama sa studija i infomacija koje dobiju od vas) da imate dovoljno predznanje za pracenje doktorskog studija, te jesu li voljni biti vam mentor-savjetnik na doktorskom studjiju.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 18:54 uto, 10. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li treba neka posebna procedura za molbu? Danas sam pitao u uredu i dobio sam poprilicno neprecizan odgovor od zbunjene gospode da samo sve ostavim iza oglasne ploce. I da li je prijepotrebna domovnica? Kolegica koja misli upisati doktorski je zavrsila MO i jos uvijek joj se domovnica nalazi u referadi.
Da li treba neka posebna procedura za molbu? Danas sam pitao u uredu i dobio sam poprilicno neprecizan odgovor od zbunjene gospode da samo sve ostavim iza oglasne ploce. I da li je prijepotrebna domovnica? Kolegica koja misli upisati doktorski je zavrsila MO i jos uvijek joj se domovnica nalazi u referadi.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
duje
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (12:21:31)
Postovi: (55C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
338 = 339 - 1

PostPostano: 19:04 uto, 10. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ante003"]Da li treba neka posebna procedura za molbu?[/quote]
Napisete: MOLBA, i nakon toga sto molite i zasto. I predate zajedno s ostalom dokumentacijom prilikom prijave.
[quote="ante003"] I da li je prijepotrebna domovnica? Kolegica koja misli upisati doktorski je zavrsila MO i jos uvijek joj se domovnica nalazi u referadi. [/quote]
[url=http://www.pmf.unizg.hr/_news/26155/DR-Natjecaj-7-13.pdf]U natjecaju[/url] pise da je potrebna "fotokopija domovnice (za hrvatske drzavljane)".
ante003 (napisa):
Da li treba neka posebna procedura za molbu?

Napisete: MOLBA, i nakon toga sto molite i zasto. I predate zajedno s ostalom dokumentacijom prilikom prijave.
ante003 (napisa):
I da li je prijepotrebna domovnica? Kolegica koja misli upisati doktorski je zavrsila MO i jos uvijek joj se domovnica nalazi u referadi.

U natjecaju pise da je potrebna "fotokopija domovnice (za hrvatske drzavljane)".


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Kardinal
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2009. (16:47:41)
Postovi: (1A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 12:34 ned, 15. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dva pitanja vezana uz obrazac za upis:
1.) Što se točno misli pod smjer? Je li to u našem slučaju 'Zajedniči sveučilišni poslijediplomski studij matematike'?
2.) Misli li se na prosjek ocjena položenih ispita na završenom studiju na prosjek diplomskog studija ili na sveukupan prosjek?
Dva pitanja vezana uz obrazac za upis:
1.) Što se točno misli pod smjer? Je li to u našem slučaju 'Zajedniči sveučilišni poslijediplomski studij matematike'?
2.) Misli li se na prosjek ocjena položenih ispita na završenom studiju na prosjek diplomskog studija ili na sveukupan prosjek?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,... Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan