Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

diplomski studij

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
nuala
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2011. (14:26:29)
Postovi: (33)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 5

PostPostano: 10:13 sri, 9. 10. 2013    Naslov: diplomski studij Citirajte i odgovorite

Može li mi netko reći koje predmete razlike trebaju položiti studenti koji su upisali diplomski na inženjerskom smjeru,a završili su preddiplomski nastavnički i dal imaju nakraju istu titulu ko inženjeri? Meni iskreno kao inženjeru nije fer da netko na kraju bude magistar isto kao i ja, a da nije položio programiranje1,2,ODJ,mjeru,intraf i mnoge druge predmete. Zašto onda svi ne upisujemo profesorski smjer,završimo u roku i nakraju ipak budemo magistri statistike, primjenjene matematike itd.,očito nema smisla da postoji inženjerski smjer ili su svi na inženjerskom budale koje se muče i uči dublo teže gradivo da na kraju imaju istu diplomu i titulu ko nastavnici??????????
Može li mi netko reći koje predmete razlike trebaju položiti studenti koji su upisali diplomski na inženjerskom smjeru,a završili su preddiplomski nastavnički i dal imaju nakraju istu titulu ko inženjeri? Meni iskreno kao inženjeru nije fer da netko na kraju bude magistar isto kao i ja, a da nije položio programiranje1,2,ODJ,mjeru,intraf i mnoge druge predmete. Zašto onda svi ne upisujemo profesorski smjer,završimo u roku i nakraju ipak budemo magistri statistike, primjenjene matematike itd.,očito nema smisla da postoji inženjerski smjer ili su svi na inženjerskom budale koje se muče i uči dublo teže gradivo da na kraju imaju istu diplomu i titulu ko nastavnici??????????


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 11:33 sri, 9. 10. 2013    Naslov: Re: diplomski studij Citirajte i odgovorite

[quote="nuala"]Zašto onda svi ne upisujemo profesorski smjer,završimo u roku i nakraju ipak budemo magistri statistike, primjenjene matematike itd.,očito nema smisla da postoji inženjerski smjer ili su svi na inženjerskom budale koje se muče i uči dublo teže gradivo da na kraju imaju istu diplomu i titulu ko nastavnici??????????[/quote]

Jednostavno je. Zato što postoje ljudi koji doista žele biti profesori, a ne inženjeri.

Osobno mislim da je izuzetno malen broj ljudi koji "kraticom" profesorskog smjera žele do inženjerskog diplomskog, dakle oni koji doista inicijalno upišu profesorski smjer iz razložnosti što će im biti lakše dokopati se dipl inž.

Obično se, kroz moje iskustvo, radi o "palim" inženjerima koji su si prebjegom sa inž na prof smjer omogućili završetak preddiplomskog, a i dalje sanjaju inženjerski.

Propitaj malo te nastavnike koji su upisali dipl inž i uvjeri se i sam u njihov "ratni put".

Dojam težine je opet prepušten relativnosti. Netko ne može podnijeti društvene predmete i seminare i nema te olakotnosti koja bi ga prisilila da ide na profesorski.

Isto što se i ti, s pravom, ljutiš na situaciju prof-inž i obrat je moguć. Naime, inženjeri polažu metodike i didaktiku i mogu komotno u škole, a nastavnici su morali slušati gro seminara i psiho-peda predmeta tokom studija.

Tema je izrazito diskutabilna, svašta se može reći ovdje.
nuala (napisa):
Zašto onda svi ne upisujemo profesorski smjer,završimo u roku i nakraju ipak budemo magistri statistike, primjenjene matematike itd.,očito nema smisla da postoji inženjerski smjer ili su svi na inženjerskom budale koje se muče i uči dublo teže gradivo da na kraju imaju istu diplomu i titulu ko nastavnici??????????


Jednostavno je. Zato što postoje ljudi koji doista žele biti profesori, a ne inženjeri.

Osobno mislim da je izuzetno malen broj ljudi koji "kraticom" profesorskog smjera žele do inženjerskog diplomskog, dakle oni koji doista inicijalno upišu profesorski smjer iz razložnosti što će im biti lakše dokopati se dipl inž.

Obično se, kroz moje iskustvo, radi o "palim" inženjerima koji su si prebjegom sa inž na prof smjer omogućili završetak preddiplomskog, a i dalje sanjaju inženjerski.

Propitaj malo te nastavnike koji su upisali dipl inž i uvjeri se i sam u njihov "ratni put".

Dojam težine je opet prepušten relativnosti. Netko ne može podnijeti društvene predmete i seminare i nema te olakotnosti koja bi ga prisilila da ide na profesorski.

Isto što se i ti, s pravom, ljutiš na situaciju prof-inž i obrat je moguć. Naime, inženjeri polažu metodike i didaktiku i mogu komotno u škole, a nastavnici su morali slušati gro seminara i psiho-peda predmeta tokom studija.

Tema je izrazito diskutabilna, svašta se može reći ovdje.



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dine
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2010. (16:06:19)
Postovi: (18)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0
Lokacija: dark side of the moon

PostPostano: 11:36 sri, 9. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa dobro zar se diplomski studij poklanja?? Ako netko nije položio te navedene kolegije imat će dosta problema na diplomskom, a ako uspije završit studij ne vidim u čemu je problem da dobije diplomu kao svi drugi.
Mislim da se treba gledat znanje, a ne tkoje s ovog smjera ili onog.. sigruno je puno teže onima s nastvničkog smjera ići na "inženjerski" diplomski.
Uostalom postoje i neki uvjeti, npr. za računarstvo treba imat položeno Prog1,2 i još neke predmete koje svi zajedno slušaju.
Pa dobro zar se diplomski studij poklanja?? Ako netko nije položio te navedene kolegije imat će dosta problema na diplomskom, a ako uspije završit studij ne vidim u čemu je problem da dobije diplomu kao svi drugi.
Mislim da se treba gledat znanje, a ne tkoje s ovog smjera ili onog.. sigruno je puno teže onima s nastvničkog smjera ići na "inženjerski" diplomski.
Uostalom postoje i neki uvjeti, npr. za računarstvo treba imat položeno Prog1,2 i još neke predmete koje svi zajedno slušaju.



_________________
The death is road to awe
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jackass9
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 09. 2009. (10:23:58)
Postovi: (15D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 13 - 21
Lokacija: pod stolom

PostPostano: 18:02 čet, 10. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

nuala, sve je to relativno...za jEDAN kolokvij iz JEDNOG kolegija na nastavničkom smjeru trebalo je prošli semestar naučit 5 tisuća slajdova...a uz sve to znat i riješit zadatke vezane uz to koji čine samo mali dio tih slajdova...naravno, nisu svi kolegiji takvi, ali taj se kolegij sluša svaki semestar konkretno

neke kolegije na višim godinama smo slušali zajedno s inženjerima i nije bilo neke razlike u prosjeku ocjena između ta dva smjera (bar oni ljudi koji su prošli)

ne znam otkud proizlaze tvoje frustracije, ali nije lijepo nekog podcjenjivat, neki stvarno žele bit profesori matematike, ne što možda za nešto više nisu sposobni

i da, neki od profesora na faksu su završili nastavnički smjer pa pretpostavljam da nije toliko trivijalan :D
nuala, sve je to relativno...za jEDAN kolokvij iz JEDNOG kolegija na nastavničkom smjeru trebalo je prošli semestar naučit 5 tisuća slajdova...a uz sve to znat i riješit zadatke vezane uz to koji čine samo mali dio tih slajdova...naravno, nisu svi kolegiji takvi, ali taj se kolegij sluša svaki semestar konkretno

neke kolegije na višim godinama smo slušali zajedno s inženjerima i nije bilo neke razlike u prosjeku ocjena između ta dva smjera (bar oni ljudi koji su prošli)

ne znam otkud proizlaze tvoje frustracije, ali nije lijepo nekog podcjenjivat, neki stvarno žele bit profesori matematike, ne što možda za nešto više nisu sposobni

i da, neki od profesora na faksu su završili nastavnički smjer pa pretpostavljam da nije toliko trivijalan Very Happy



_________________
Nema mozga do malog mozga
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:42 čet, 10. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jos jedna, po meni beskorisna, rasprava na temu "ciji je veci" (tj. koji je smjer tezi). Kome se cini da je lakse zavrsiti nastavnicki preddiplomski, pa "inz" diplomski, moze slobodno tako. Nekako je besmisleno odabrati "tezu" opciju, pa onda zvocati kako je onima drugima "lakse", pogotovo sto je u tu "laksu" opciju lakse upasti.
Jos jedna, po meni beskorisna, rasprava na temu "ciji je veci" (tj. koji je smjer tezi). Kome se cini da je lakse zavrsiti nastavnicki preddiplomski, pa "inz" diplomski, moze slobodno tako. Nekako je besmisleno odabrati "tezu" opciju, pa onda zvocati kako je onima drugima "lakse", pogotovo sto je u tu "laksu" opciju lakse upasti.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 21:36 čet, 10. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Nekako je besmisleno odabrati "tezu" opciju, pa onda zvocati kako je onima drugima "lakse", pogotovo sto je u tu "laksu" opciju lakse upasti.[/quote]

Mislim da je stvar zakašnjele uviđajnosti tj upisom na fax ne možeš, oke možeš ako pomnije istražiš mogućnosti što rijetko tko čini, doći u uviđaj kako "teče" protok ljudi sa preddiplomskih studija na diplomski.

Ovaj momak gore, pretpostavljam, je zatečen činjenicom( o upisu nastavnika na diplomski uz male penale) u samom hodu tj negdje putem do diplomskog ili na samom diplomskom. VJerojatno odatle njegov revolt.

Možda bi i upisao nastavnički da se pomnije raspitao kako se dohvatiti inženjerske "diple". :mrgreen:
vsego (napisa):
Nekako je besmisleno odabrati "tezu" opciju, pa onda zvocati kako je onima drugima "lakse", pogotovo sto je u tu "laksu" opciju lakse upasti.


Mislim da je stvar zakašnjele uviđajnosti tj upisom na fax ne možeš, oke možeš ako pomnije istražiš mogućnosti što rijetko tko čini, doći u uviđaj kako "teče" protok ljudi sa preddiplomskih studija na diplomski.

Ovaj momak gore, pretpostavljam, je zatečen činjenicom( o upisu nastavnika na diplomski uz male penale) u samom hodu tj negdje putem do diplomskog ili na samom diplomskom. VJerojatno odatle njegov revolt.

Možda bi i upisao nastavnički da se pomnije raspitao kako se dohvatiti inženjerske "diple". Mr. Green



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 23:04 čet, 10. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Postoji 1001 razlog zašto se osoba u sustavu visokog obrazovanja može osjećati kao budala; to što je netko "lakše" (ili ne) došao do iste titule samo je jedan od njih.

Izlijevanje frustracija po Forumu neće srušiti Bolonju u Hrvata.
Korisnije je razmišljati o poslu koji biste željeli raditi, gdje to možete raditi, kako se za to pripremiti [u]tokom studija[/u] i kako biti konkurentniji od osoba s istim/sličnim zvanjem/papirom.
Na koncu će posao biti taj koji će napraviti distinkciju između onih koje je papir "izjednačio".
Postoji 1001 razlog zašto se osoba u sustavu visokog obrazovanja može osjećati kao budala; to što je netko "lakše" (ili ne) došao do iste titule samo je jedan od njih.

Izlijevanje frustracija po Forumu neće srušiti Bolonju u Hrvata.
Korisnije je razmišljati o poslu koji biste željeli raditi, gdje to možete raditi, kako se za to pripremiti tokom studija i kako biti konkurentniji od osoba s istim/sličnim zvanjem/papirom.
Na koncu će posao biti taj koji će napraviti distinkciju između onih koje je papir "izjednačio".


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:32 čet, 10. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="RonnieColeman"][quote="vsego"]Nekako je besmisleno odabrati "tezu" opciju, pa onda zvocati kako je onima drugima "lakse", pogotovo sto je u tu "laksu" opciju lakse upasti.[/quote]
Mislim da je stvar zakašnjele uviđajnosti tj upisom na fax ne možeš, oke možeš ako pomnije istražiš mogućnosti što rijetko tko čini, doći u uviđaj kako "teče" protok ljudi sa preddiplomskih studija na diplomski.[/quote]

Tada se nema sto zaliti sto nije odabrao put koji danas smatra "laksim". Pravila igre su poznata, Forum je tu vec 11 godina,... sve informacije su dostupne. Ponesto ekipe cak uleti na predavanja dok su jos u srednjoj skoli, da vide kako im se svidjaju [size=1](jednog smo uvjeravali da to ne radi, jer je odabrao... khm... ne bas jasko dobrog predavaca da mu uleti).[/size] Tko se nije potrudio na vrijeme skupiti relevantne informacije o studiju koji upisuje, nema se sto zaliti da mu studij ne pase.

[quote="venovako"]Izlijevanje frustracija po Forumu neće srušiti Bolonju u Hrvata.[/quote]

:amen:

Fun fact: Ekipa koja zavrsi nastavnicki diplomski, smije upisati doktorski studij po istim kriterijima kao i "inzenjeri". :anifaint: :P
RonnieColeman (napisa):
vsego (napisa):
Nekako je besmisleno odabrati "tezu" opciju, pa onda zvocati kako je onima drugima "lakse", pogotovo sto je u tu "laksu" opciju lakse upasti.

Mislim da je stvar zakašnjele uviđajnosti tj upisom na fax ne možeš, oke možeš ako pomnije istražiš mogućnosti što rijetko tko čini, doći u uviđaj kako "teče" protok ljudi sa preddiplomskih studija na diplomski.


Tada se nema sto zaliti sto nije odabrao put koji danas smatra "laksim". Pravila igre su poznata, Forum je tu vec 11 godina,... sve informacije su dostupne. Ponesto ekipe cak uleti na predavanja dok su jos u srednjoj skoli, da vide kako im se svidjaju (jednog smo uvjeravali da to ne radi, jer je odabrao... khm... ne bas jasko dobrog predavaca da mu uleti). Tko se nije potrudio na vrijeme skupiti relevantne informacije o studiju koji upisuje, nema se sto zaliti da mu studij ne pase.

venovako (napisa):
Izlijevanje frustracija po Forumu neće srušiti Bolonju u Hrvata.


Ajde, dosta vise...

Fun fact: Ekipa koja zavrsi nastavnicki diplomski, smije upisati doktorski studij po istim kriterijima kao i "inzenjeri". Padam u (o)nesvijest! Razz



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 0:42 pet, 11. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Fun fact: Ekipa koja zavrsi nastavnicki diplomski, smije upisati doktorski studij po istim kriterijima kao i "inzenjeri". :anifaint: :P[/quote]

Smiju upisati (i uspješno završiti!) i ljudi koji nisu diplomirali matematiku.
Pa što?
Smiju i matematičari (znam barem 3 računarca) upisati (s nekom u biti simboličnom razlikom) doktorski studij na FERu.
I dobro da je tako.
Pa tko voli ono što te dočeka kad upišeš, sretno mu bilo, bez obzira na diplomu...
A tko ne voli, kao što kažeš, sam si je kriv, pa ima stol u koji može ludom glavom udarati do besvijesti :boliglava:.
vsego (napisa):
Fun fact: Ekipa koja zavrsi nastavnicki diplomski, smije upisati doktorski studij po istim kriterijima kao i "inzenjeri". Padam u (o)nesvijest! Razz


Smiju upisati (i uspješno završiti!) i ljudi koji nisu diplomirali matematiku.
Pa što?
Smiju i matematičari (znam barem 3 računarca) upisati (s nekom u biti simboličnom razlikom) doktorski studij na FERu.
I dobro da je tako.
Pa tko voli ono što te dočeka kad upišeš, sretno mu bilo, bez obzira na diplomu...
A tko ne voli, kao što kažeš, sam si je kriv, pa ima stol u koji može ludom glavom udarati do besvijesti Boli glava.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 0:44 pet, 11. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Fun fact: Ekipa koja zavrsi nastavnicki diplomski, smije upisati doktorski studij po istim kriterijima kao i "inzenjeri". :anifaint: :P[/quote]
Ma to je nula. Imam ja u grupi ljude koji su zavrsili (pred)diplomski studij bez da su vidjeli jedan usmeni ispit. Neki nisu ni matematiku zavrsili.

Meni iskreno kao studentu s inzinjerskom diplomom PMF-MO nije fer da netko s Oxforda na kraju bude doktor isto kao i ja, a da nije položio ni jedan usmeni.
vsego (napisa):
Fun fact: Ekipa koja zavrsi nastavnicki diplomski, smije upisati doktorski studij po istim kriterijima kao i "inzenjeri". Padam u (o)nesvijest! Razz

Ma to je nula. Imam ja u grupi ljude koji su zavrsili (pred)diplomski studij bez da su vidjeli jedan usmeni ispit. Neki nisu ni matematiku zavrsili.

Meni iskreno kao studentu s inzinjerskom diplomom PMF-MO nije fer da netko s Oxforda na kraju bude doktor isto kao i ja, a da nije položio ni jedan usmeni.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 1:32 pet, 11. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"][quote="vsego"]Fun fact: Ekipa koja zavrsi nastavnicki diplomski, smije upisati doktorski studij po istim kriterijima kao i "inzenjeri". :anifaint: :P[/quote]
Ma to je nula. Imam ja u grupi ljude koji su zavrsili (pred)diplomski studij bez da su vidjeli jedan usmeni ispit. Neki nisu ni matematiku zavrsili.

Meni iskreno kao studentu s inzinjerskom diplomom PMF-MO nije fer da netko s Oxforda na kraju bude doktor isto kao i ja, a da nije položio ni jedan usmeni.[/quote]

Kakve veze ima je li netko polozio pismeni ili usmeni ispit iz nekog kolegija :)?
goranm (napisa):
vsego (napisa):
Fun fact: Ekipa koja zavrsi nastavnicki diplomski, smije upisati doktorski studij po istim kriterijima kao i "inzenjeri". Padam u (o)nesvijest! Razz

Ma to je nula. Imam ja u grupi ljude koji su zavrsili (pred)diplomski studij bez da su vidjeli jedan usmeni ispit. Neki nisu ni matematiku zavrsili.

Meni iskreno kao studentu s inzinjerskom diplomom PMF-MO nije fer da netko s Oxforda na kraju bude doktor isto kao i ja, a da nije položio ni jedan usmeni.


Kakve veze ima je li netko polozio pismeni ili usmeni ispit iz nekog kolegija Smile?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 10:31 pet, 11. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tomislav"][quote="goranm"][quote="vsego"]Fun fact: Ekipa koja zavrsi nastavnicki diplomski, smije upisati doktorski studij po istim kriterijima kao i "inzenjeri". :anifaint: :P[/quote]
Ma to je nula. Imam ja u grupi ljude koji su zavrsili (pred)diplomski studij bez da su vidjeli jedan usmeni ispit. Neki nisu ni matematiku zavrsili.

Meni iskreno kao studentu s inzinjerskom diplomom PMF-MO nije fer da netko s Oxforda na kraju bude doktor isto kao i ja, a da nije položio ni jedan usmeni.[/quote]

Kakve veze ima je li netko polozio pismeni ili usmeni ispit iz nekog kolegija :)?[/quote]
Pa, nema veze. Isto kao sto nema veze da li je na inzinjerski diplomski dosao netko s nastavnickog ili s ne-matematickog studija. Ljudi koji odlucuju tko ce upisati diplomski kompetentniji su od nuale za prosuditi tko moze upisati isti.
Tomislav (napisa):
goranm (napisa):
vsego (napisa):
Fun fact: Ekipa koja zavrsi nastavnicki diplomski, smije upisati doktorski studij po istim kriterijima kao i "inzenjeri". Padam u (o)nesvijest! Razz

Ma to je nula. Imam ja u grupi ljude koji su zavrsili (pred)diplomski studij bez da su vidjeli jedan usmeni ispit. Neki nisu ni matematiku zavrsili.

Meni iskreno kao studentu s inzinjerskom diplomom PMF-MO nije fer da netko s Oxforda na kraju bude doktor isto kao i ja, a da nije položio ni jedan usmeni.


Kakve veze ima je li netko polozio pismeni ili usmeni ispit iz nekog kolegija Smile?

Pa, nema veze. Isto kao sto nema veze da li je na inzinjerski diplomski dosao netko s nastavnickog ili s ne-matematickog studija. Ljudi koji odlucuju tko ce upisati diplomski kompetentniji su od nuale za prosuditi tko moze upisati isti.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 13:47 pet, 11. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Eto nuala, dobio si mnogo perspektiva o svom pitanju, neki iznesoše i svoje "ne-fer" poglede, nadamo se da je gnjev splasnuo. :D
Eto nuala, dobio si mnogo perspektiva o svom pitanju, neki iznesoše i svoje "ne-fer" poglede, nadamo se da je gnjev splasnuo. Very Happy



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan