Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Kako naći posao u inozemstvu?

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,...
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Mali_42
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 09. 2008. (09:11:58)
Postovi: (5F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0
Lokacija: 3-sfera

PostPostano: 7:55 pet, 27. 9. 2013    Naslov: Kako naći posao u inozemstvu? Citirajte i odgovorite

Zanima me kuda se okrenuti da se nađe posao u inozemstvu nakon studija teorijske i primjenjene matematike ?
Dal se može naći samo posao ili u sklopu sa postdiplomskim ?
U HR trenutno nema posla inženjera.
Zanima me kuda se okrenuti da se nađe posao u inozemstvu nakon studija teorijske i primjenjene matematike ?
Dal se može naći samo posao ili u sklopu sa postdiplomskim ?
U HR trenutno nema posla inženjera.



_________________
Sphere is a cow-shaped inanimate round object with no legs, no horns, no udders, no big sad brown eyes, no floppy ears, is totally bereft of fur, and is also prominently missing a tail and a head.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Mr.M_G
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 05. 2005. (10:20:53)
Postovi: (6F)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 21 - 2

PostPostano: 10:00 pet, 27. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovisi gdje u inozemstvu. Za Njemačku znam da primijenjena bez problema može naći posao. Malo proguglaš agencije za zapošljavanje,nekima možeš bez obaveze poslati svoje podatke pa ti one jave ima li kakvih radnih mjesta koja su tebi interesantna i za koja imaš potrebne kvalifikacije.
Iz iskustva nudi se svašta od plaćanja daljnjeg školovanja, pa nadalje.
Ovisi gdje u inozemstvu. Za Njemačku znam da primijenjena bez problema može naći posao. Malo proguglaš agencije za zapošljavanje,nekima možeš bez obaveze poslati svoje podatke pa ti one jave ima li kakvih radnih mjesta koja su tebi interesantna i za koja imaš potrebne kvalifikacije.
Iz iskustva nudi se svašta od plaćanja daljnjeg školovanja, pa nadalje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Mali_42
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 09. 2008. (09:11:58)
Postovi: (5F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0
Lokacija: 3-sfera

PostPostano: 10:12 pet, 27. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mr.M_G"]Ovisi gdje u inozemstvu. Za Njemačku znam da primijenjena bez problema može naći posao. Malo proguglaš agencije za zapošljavanje,nekima možeš bez obaveze poslati svoje podatke pa ti one jave ima li kakvih radnih mjesta koja su tebi interesantna i za koja imaš potrebne kvalifikacije.
Iz iskustva nudi se svašta od plaćanja daljnjeg školovanja, pa nadalje.[/quote]
Zaboravio sam reći za englesko govorno područje.
Na koje agencije za zapošljavanje mišliš?
Mr.M_G (napisa):
Ovisi gdje u inozemstvu. Za Njemačku znam da primijenjena bez problema može naći posao. Malo proguglaš agencije za zapošljavanje,nekima možeš bez obaveze poslati svoje podatke pa ti one jave ima li kakvih radnih mjesta koja su tebi interesantna i za koja imaš potrebne kvalifikacije.
Iz iskustva nudi se svašta od plaćanja daljnjeg školovanja, pa nadalje.

Zaboravio sam reći za englesko govorno područje.
Na koje agencije za zapošljavanje mišliš?



_________________
Sphere is a cow-shaped inanimate round object with no legs, no horns, no udders, no big sad brown eyes, no floppy ears, is totally bereft of fur, and is also prominently missing a tail and a head.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Mr.M_G
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 05. 2005. (10:20:53)
Postovi: (6F)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 21 - 2

PostPostano: 12:17 pet, 27. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ok to je onda drugo.
Dakle većina tvrtki u Njemačkoj zapošljava isključivo preko agencija,koje odrade selekciju i testiranje kandidata i onda ti je tek zadnji krug razgovora zapravo u tvrtki za koju bi radio.
Ne znam točno preko koje smo žena i tražili ali imaš dosta.Primjer ti je Federal Employment Agency,odnosno njihova podružnica koja je za kandidate izvan Njemačke: International Placement Service
Imaš i nešto portala preko kojih baš same tvrtke objavljuju natječaje.
Ok to je onda drugo.
Dakle većina tvrtki u Njemačkoj zapošljava isključivo preko agencija,koje odrade selekciju i testiranje kandidata i onda ti je tek zadnji krug razgovora zapravo u tvrtki za koju bi radio.
Ne znam točno preko koje smo žena i tražili ali imaš dosta.Primjer ti je Federal Employment Agency,odnosno njihova podružnica koja je za kandidate izvan Njemačke: International Placement Service
Imaš i nešto portala preko kojih baš same tvrtke objavljuju natječaje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 22:26 pet, 27. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mali_42"][quote="Mr.M_G"]Ovisi gdje u inozemstvu. Za Njemačku znam da primijenjena bez problema može naći posao. Malo proguglaš agencije za zapošljavanje,nekima možeš bez obaveze poslati svoje podatke pa ti one jave ima li kakvih radnih mjesta koja su tebi interesantna i za koja imaš potrebne kvalifikacije.
Iz iskustva nudi se svašta od plaćanja daljnjeg školovanja, pa nadalje.[/quote]
Zaboravio sam reći za englesko govorno područje. [/quote]

Jako puno firmi u Njemačkoj kao službeni jezik komunikacije unutar firme ima engleski jezik, upravo zbog mogućnosti privlačenja radnika sa šireg područja.
Mali_42 (napisa):
Mr.M_G (napisa):
Ovisi gdje u inozemstvu. Za Njemačku znam da primijenjena bez problema može naći posao. Malo proguglaš agencije za zapošljavanje,nekima možeš bez obaveze poslati svoje podatke pa ti one jave ima li kakvih radnih mjesta koja su tebi interesantna i za koja imaš potrebne kvalifikacije.
Iz iskustva nudi se svašta od plaćanja daljnjeg školovanja, pa nadalje.

Zaboravio sam reći za englesko govorno područje.


Jako puno firmi u Njemačkoj kao službeni jezik komunikacije unutar firme ima engleski jezik, upravo zbog mogućnosti privlačenja radnika sa šireg područja.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:35 sub, 28. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

:google: [url=https://www.google.com/search?q=job+search+uk]UK[/url], [url=https://www.google.com/search?q=job+search+ireland]Ireland[/url], [url=https://www.google.com/search?q=job+search+new+zealand]New Zealand[/url], [url=https://www.google.com/search?q=job+search+australia]Australia[/url], [url=https://www.google.com/search?q=job+search+canada]Canada[/url], [url=https://www.google.com/search?q=job+search+usa]USA[/url],...

Idealno: prvo napikiraj drzavu. Npr. vidi vizne režime, koliko ti se sama zemlja svidja,... pa kreni od najprivlacnije. Ošacaj potraznju, vidi prosjecne place, i onda - ako ti se jos uvijek svidja - potrazi konkretni posao.
Google rulez! UK, Ireland, New Zealand, Australia, Canada, USA,...

Idealno: prvo napikiraj drzavu. Npr. vidi vizne režime, koliko ti se sama zemlja svidja,... pa kreni od najprivlacnije. Ošacaj potraznju, vidi prosjecne place, i onda - ako ti se jos uvijek svidja - potrazi konkretni posao.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.M_G
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 05. 2005. (10:20:53)
Postovi: (6F)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 21 - 2

PostPostano: 19:23 sub, 28. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"][quote="Mali_42"][quote="Mr.M_G"]Ovisi gdje u inozemstvu. Za Njemačku znam da primijenjena bez problema može naći posao. Malo proguglaš agencije za zapošljavanje,nekima možeš bez obaveze poslati svoje podatke pa ti one jave ima li kakvih radnih mjesta koja su tebi interesantna i za koja imaš potrebne kvalifikacije.
Iz iskustva nudi se svašta od plaćanja daljnjeg školovanja, pa nadalje.[/quote]
Zaboravio sam reći za englesko govorno područje. [/quote]

Jako puno firmi u Njemačkoj kao službeni jezik komunikacije unutar firme ima engleski jezik, upravo zbog mogućnosti privlačenja radnika sa šireg područja.[/quote]

to je točno ali ne garantira da kolege neće pred tobom komunicirati na materinjem jeziku, a onda je zgodno imati barem neko osnovno razumijevanje
mdoko (napisa):
Mali_42 (napisa):
Mr.M_G (napisa):
Ovisi gdje u inozemstvu. Za Njemačku znam da primijenjena bez problema može naći posao. Malo proguglaš agencije za zapošljavanje,nekima možeš bez obaveze poslati svoje podatke pa ti one jave ima li kakvih radnih mjesta koja su tebi interesantna i za koja imaš potrebne kvalifikacije.
Iz iskustva nudi se svašta od plaćanja daljnjeg školovanja, pa nadalje.

Zaboravio sam reći za englesko govorno područje.


Jako puno firmi u Njemačkoj kao službeni jezik komunikacije unutar firme ima engleski jezik, upravo zbog mogućnosti privlačenja radnika sa šireg područja.


to je točno ali ne garantira da kolege neće pred tobom komunicirati na materinjem jeziku, a onda je zgodno imati barem neko osnovno razumijevanje


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
miam
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2009. (11:19:45)
Postovi: (70)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 3 - 4

PostPostano: 16:24 uto, 1. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zna li netko detalje vezane uz Norvesku? :)
Zna li netko detalje vezane uz Norvesku? Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Gost






PostPostano: 15:05 pon, 21. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vidio sam da PMF nudi posao za matematičara.
Koliki je minimalni prosjek ocjena za taj posao?
Vidio sam da PMF nudi posao za matematičara.
Koliki je minimalni prosjek ocjena za taj posao?


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,... Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan