Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Virtual machine

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 7:58 uto, 15. 10. 2013    Naslov: Virtual machine Citirajte i odgovorite

Trebam pomoć!

Postoji li itko ovdje da je instalirao virtual box, stavio linuxe i ima sljedeći problem: naime kada mu se omogući grafička OpenGL ne radi, kad mu se ne omogući radi al naravno cpu na 100% i sve brejka. Javlja ovaj problem:

http://askubuntu.com/questions/324694/opengl-warning-not-in-mesa-table

Ako itko zna kako to popraviti neka pliz napiše.

VMware uopće ne mogu instalirat..probala sam nać solution 2 dana uz pomoć dvoje ljudi nisam našla nikakav odgovor igdje..jel uopće ne piše koji error niti ništa.

Ili netko zna neku treću virtualnu mašinu koja će actually radit, jel bi ja jaaaaakoooo htjela izbjeć korištenje dualboota a želim linuxe.
Trebam pomoć!

Postoji li itko ovdje da je instalirao virtual box, stavio linuxe i ima sljedeći problem: naime kada mu se omogući grafička OpenGL ne radi, kad mu se ne omogući radi al naravno cpu na 100% i sve brejka. Javlja ovaj problem:

http://askubuntu.com/questions/324694/opengl-warning-not-in-mesa-table

Ako itko zna kako to popraviti neka pliz napiše.

VMware uopće ne mogu instalirat..probala sam nać solution 2 dana uz pomoć dvoje ljudi nisam našla nikakav odgovor igdje..jel uopće ne piše koji error niti ništa.

Ili netko zna neku treću virtualnu mašinu koja će actually radit, jel bi ja jaaaaakoooo htjela izbjeć korištenje dualboota a želim linuxe.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:23 uto, 15. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da postoji rjesenje, na askubuntu bi ga vjerojatno znali. Jesi li probala pogasiti sve one bespotrebne efekte iz (Linuxovog) desktopa? Bez toga, 3D akceleracija nije nuzna, osim za pokoju specijaliziranu aplikaciju ili igru.

[quote="Megy Poe"]Ili netko zna neku treću virtualnu mašinu koja će actually radit,[/quote]

Desni stupac [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Virtual_machine#List_of_virtual_machine_software]ovdje[/url], no nisam probavao.

[quote="Megy Poe"]jel bi ja jaaaaakoooo htjela izbjeć korištenje dualboota a želim linuxe.[/quote]

Ovisno za sto koristis Win, mozes prebaciti glavni sustav na Linux, pa u VirtualBox staviti Win. Ovo [b]nece[/b] dobro zavrsiti ako Win koristis za nove igre i sl. graficki intenzivni software, no inace radi kako treba.
Da postoji rjesenje, na askubuntu bi ga vjerojatno znali. Jesi li probala pogasiti sve one bespotrebne efekte iz (Linuxovog) desktopa? Bez toga, 3D akceleracija nije nuzna, osim za pokoju specijaliziranu aplikaciju ili igru.

Megy Poe (napisa):
Ili netko zna neku treću virtualnu mašinu koja će actually radit,


Desni stupac ovdje, no nisam probavao.

Megy Poe (napisa):
jel bi ja jaaaaakoooo htjela izbjeć korištenje dualboota a želim linuxe.


Ovisno za sto koristis Win, mozes prebaciti glavni sustav na Linux, pa u VirtualBox staviti Win. Ovo nece dobro zavrsiti ako Win koristis za nove igre i sl. graficki intenzivni software, no inace radi kako treba.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 10:02 sri, 16. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Da postoji rjesenje, na askubuntu bi ga vjerojatno znali. Jesi li probala pogasiti sve one bespotrebne efekte iz (Linuxovog) desktopa? Bez toga, 3D akceleracija nije nuzna, osim za pokoju specijaliziranu aplikaciju ili igru.

[quote="Megy Poe"]Ili netko zna neku treću virtualnu mašinu koja će actually radit,[/quote]

Desni stupac [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Virtual_machine#List_of_virtual_machine_software]ovdje[/url], no nisam probavao.

[quote="Megy Poe"]jel bi ja jaaaaakoooo htjela izbjeć korištenje dualboota a želim linuxe.[/quote]

Ovisno za sto koristis Win, mozes prebaciti glavni sustav na Linux, pa u VirtualBox staviti Win. Ovo [b]nece[/b] dobro zavrsiti ako Win koristis za nove igre i sl. graficki intenzivni software, no inace radi kako treba.[/quote]

Hvala! To gašenje mi nije palo napamet, bum probala s tim. Ja sam gamer pa nažalost opcija win u linuxu nije dobra ideja xD.
vsego (napisa):
Da postoji rjesenje, na askubuntu bi ga vjerojatno znali. Jesi li probala pogasiti sve one bespotrebne efekte iz (Linuxovog) desktopa? Bez toga, 3D akceleracija nije nuzna, osim za pokoju specijaliziranu aplikaciju ili igru.

Megy Poe (napisa):
Ili netko zna neku treću virtualnu mašinu koja će actually radit,


Desni stupac ovdje, no nisam probavao.

Megy Poe (napisa):
jel bi ja jaaaaakoooo htjela izbjeć korištenje dualboota a želim linuxe.


Ovisno za sto koristis Win, mozes prebaciti glavni sustav na Linux, pa u VirtualBox staviti Win. Ovo nece dobro zavrsiti ako Win koristis za nove igre i sl. graficki intenzivni software, no inace radi kako treba.


Hvala! To gašenje mi nije palo napamet, bum probala s tim. Ja sam gamer pa nažalost opcija win u linuxu nije dobra ideja xD.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:06 sri, 16. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Megy Poe"]Ja sam gamer pa nažalost opcija win u linuxu nije dobra ideja xD.[/quote]

...osim u doba kolokvija. :gg:
Megy Poe (napisa):
Ja sam gamer pa nažalost opcija win u linuxu nije dobra ideja xD.


...osim u doba kolokvija. Mr Green being very Greeen indeed



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 15:48 sri, 16. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Megy Poe"]Ja sam gamer pa nažalost opcija win u linuxu nije dobra ideja xD.[/quote]

As one gamer to another: dual boot je odlična stvar. Posao radiš na operativnom sustavu (nekakav GNU/Linux), a Windows OS ti služi kao game box.

Na Windowse ne instaliraš ništa osim igara i onda se ne moraš brinuti što napraviti kad Windowsi počnu imati mušice [size=3](ne ako, nego kad)[/size] - jednostavno backupiraš saveove i sve reinstaliraš. Nije loša ideja napraviti disk image instalacije windowsa nakon što složiš neke osnovne postavke i poinstaliraš potrebne drivere (ali prije instalacije igara) - uštedit će ti posao kod reinstalacije. :cool:

S druge strane, za ozbiljan posao imaš stabilan sustav koji se da kvalitetno održavati.

Dodatni bonus ovakvog pristupa je to što ti igranje neće prekidati posao, jer ti se neće dati svako malo rebootati, pa ćeš lijepo završiti što trebaš s poslom, a onda na miru nešto odigrati. Barem je moje iskustvo takvo.
Megy Poe (napisa):
Ja sam gamer pa nažalost opcija win u linuxu nije dobra ideja xD.


As one gamer to another: dual boot je odlična stvar. Posao radiš na operativnom sustavu (nekakav GNU/Linux), a Windows OS ti služi kao game box.

Na Windowse ne instaliraš ništa osim igara i onda se ne moraš brinuti što napraviti kad Windowsi počnu imati mušice (ne ako, nego kad) - jednostavno backupiraš saveove i sve reinstaliraš. Nije loša ideja napraviti disk image instalacije windowsa nakon što složiš neke osnovne postavke i poinstaliraš potrebne drivere (ali prije instalacije igara) - uštedit će ti posao kod reinstalacije. Cool

S druge strane, za ozbiljan posao imaš stabilan sustav koji se da kvalitetno održavati.

Dodatni bonus ovakvog pristupa je to što ti igranje neće prekidati posao, jer ti se neće dati svako malo rebootati, pa ćeš lijepo završiti što trebaš s poslom, a onda na miru nešto odigrati. Barem je moje iskustvo takvo.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 22:59 uto, 22. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"][quote="Megy Poe"]Ja sam gamer pa nažalost opcija win u linuxu nije dobra ideja xD.[/quote]

As one gamer to another: dual boot je odlična stvar. Posao radiš na operativnom sustavu (nekakav GNU/Linux), a Windows OS ti služi kao game box.

Na Windowse ne instaliraš ništa osim igara i onda se ne moraš brinuti što napraviti kad Windowsi počnu imati mušice [size=3](ne ako, nego kad)[/size] - jednostavno backupiraš saveove i sve reinstaliraš. Nije loša ideja napraviti disk image instalacije windowsa nakon što složiš neke osnovne postavke i poinstaliraš potrebne drivere (ali prije instalacije igara) - uštedit će ti posao kod reinstalacije. :cool:

S druge strane, za ozbiljan posao imaš stabilan sustav koji se da kvalitetno održavati.

Dodatni bonus ovakvog pristupa je to što ti igranje neće prekidati posao, jer ti se neće dati svako malo rebootati, pa ćeš lijepo završiti što trebaš s poslom, a onda na miru nešto odigrati. Barem je moje iskustvo takvo.[/quote]

Da, možda nije i loša ideja..bar ću se truditi što prije isprogramirati nešto da se mogu brzo vratiti na windowse :D pogotovo jel Path of exile beta ending in 19 hours!!
mdoko (napisa):
Megy Poe (napisa):
Ja sam gamer pa nažalost opcija win u linuxu nije dobra ideja xD.


As one gamer to another: dual boot je odlična stvar. Posao radiš na operativnom sustavu (nekakav GNU/Linux), a Windows OS ti služi kao game box.

Na Windowse ne instaliraš ništa osim igara i onda se ne moraš brinuti što napraviti kad Windowsi počnu imati mušice (ne ako, nego kad) - jednostavno backupiraš saveove i sve reinstaliraš. Nije loša ideja napraviti disk image instalacije windowsa nakon što složiš neke osnovne postavke i poinstaliraš potrebne drivere (ali prije instalacije igara) - uštedit će ti posao kod reinstalacije. Cool

S druge strane, za ozbiljan posao imaš stabilan sustav koji se da kvalitetno održavati.

Dodatni bonus ovakvog pristupa je to što ti igranje neće prekidati posao, jer ti se neće dati svako malo rebootati, pa ćeš lijepo završiti što trebaš s poslom, a onda na miru nešto odigrati. Barem je moje iskustvo takvo.


Da, možda nije i loša ideja..bar ću se truditi što prije isprogramirati nešto da se mogu brzo vratiti na windowse Very Happy pogotovo jel Path of exile beta ending in 19 hours!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 9:38 sri, 23. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slažem se s mdokom, napravi si dual boot, to na kraju ispadne najjednostavnija solucija. Ovako, ko što vidiš, potrošiš dane i dane na instaliravanje i prćkanjepo kojekakvim virtualkama, i onda kad napokon i uspiješ dobiti virtualku da funkcionira, ne dobivaš optimalno rješenje. Niti imaš domaći OS koji radi najbolje što bi mogao, niti možeš iskoristiti onaj hostani u virtualki do kraja. S dual bootom dobiješ najbolje od oba svijeta, beskrajne sate igranja na Windowsima i đubre od OS-a na linuxima.

Samo, nemoj nikad probat staviti jedino linuxe kako bi se riješila ovisnosti o igrama, probao sam. Nakon najviše tjedan dana počinješ tražiti igre za linuxe i kad-tad završiš igrajući neku maloumnu igricu na faceu ili neko slično smeće. Kad smo već kod toga, tko zna kako stoji moja vojska koju sam igro prije tri ipo godine....
Slažem se s mdokom, napravi si dual boot, to na kraju ispadne najjednostavnija solucija. Ovako, ko što vidiš, potrošiš dane i dane na instaliravanje i prćkanjepo kojekakvim virtualkama, i onda kad napokon i uspiješ dobiti virtualku da funkcionira, ne dobivaš optimalno rješenje. Niti imaš domaći OS koji radi najbolje što bi mogao, niti možeš iskoristiti onaj hostani u virtualki do kraja. S dual bootom dobiješ najbolje od oba svijeta, beskrajne sate igranja na Windowsima i đubre od OS-a na linuxima.

Samo, nemoj nikad probat staviti jedino linuxe kako bi se riješila ovisnosti o igrama, probao sam. Nakon najviše tjedan dana počinješ tražiti igre za linuxe i kad-tad završiš igrajući neku maloumnu igricu na faceu ili neko slično smeće. Kad smo već kod toga, tko zna kako stoji moja vojska koju sam igro prije tri ipo godine....



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 10:06 sri, 23. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"]Slažem se s mdokom, napravi si dual boot, to na kraju ispadne najjednostavnija solucija. Ovako, ko što vidiš, potrošiš dane i dane na instaliravanje i prćkanjepo kojekakvim virtualkama, i onda kad napokon i uspiješ dobiti virtualku da funkcionira, ne dobivaš optimalno rješenje. Niti imaš domaći OS koji radi najbolje što bi mogao, niti možeš iskoristiti onaj hostani u virtualki do kraja. S dual bootom dobiješ najbolje od oba svijeta, beskrajne sate igranja na Windowsima i đubre od OS-a na linuxima.

Samo, nemoj nikad probat staviti jedino linuxe kako bi se riješila ovisnosti o igrama, probao sam. Nakon najviše tjedan dana počinješ tražiti igre za linuxe i kad-tad završiš igrajući neku maloumnu igricu na faceu ili neko slično smeće. Kad smo već kod toga, tko zna kako stoji moja vojska koju sam igro prije tri ipo godine....[/quote]

HAHAHA slažem se..to sam i ja jednom probala i bila među top 200 u najpoznatijoj facebook igrici, prestrašno..
Bolje igrat nešto kvalitetno XD
Milojko (napisa):
Slažem se s mdokom, napravi si dual boot, to na kraju ispadne najjednostavnija solucija. Ovako, ko što vidiš, potrošiš dane i dane na instaliravanje i prćkanjepo kojekakvim virtualkama, i onda kad napokon i uspiješ dobiti virtualku da funkcionira, ne dobivaš optimalno rješenje. Niti imaš domaći OS koji radi najbolje što bi mogao, niti možeš iskoristiti onaj hostani u virtualki do kraja. S dual bootom dobiješ najbolje od oba svijeta, beskrajne sate igranja na Windowsima i đubre od OS-a na linuxima.

Samo, nemoj nikad probat staviti jedino linuxe kako bi se riješila ovisnosti o igrama, probao sam. Nakon najviše tjedan dana počinješ tražiti igre za linuxe i kad-tad završiš igrajući neku maloumnu igricu na faceu ili neko slično smeće. Kad smo već kod toga, tko zna kako stoji moja vojska koju sam igro prije tri ipo godine....


HAHAHA slažem se..to sam i ja jednom probala i bila među top 200 u najpoznatijoj facebook igrici, prestrašno..
Bolje igrat nešto kvalitetno XD


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan