Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Pitanje o kompajlerima
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Matematička teorija računarstva
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
satja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 05. 2010. (10:44:17)
Postovi: (F1)16
Sarma = la pohva - posuda
73 = 78 - 5

PostPostano: 3:43 pet, 27. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Netko je smislio čudan, nama nepoznat programski jezik X i napisao kompajler za njega u C-u. Potom je u samome X-u napisao kompajler za X i poslao nam njegov source kod, string S. Taj string jedino je što mi znamo.

Pitanje glasi: da li S jednoznačno određuje X? Drugim riječima, ako Mirko i Slavko svaki zasebno, znajući S, napišu u C-u kompajler za X takav da sve štima, podudaraju li se nužno outputi njihovih kompajlera za sve inpute?

[size=9][color=#999999]Added after 21 minutes:[/color][/size]

I dodatno, postoji li algoritam koji na temelju S rekonstruira neki mogući X (što bi značilo da npr. napiše kompajler za njega u C-u)?
Netko je smislio čudan, nama nepoznat programski jezik X i napisao kompajler za njega u C-u. Potom je u samome X-u napisao kompajler za X i poslao nam njegov source kod, string S. Taj string jedino je što mi znamo.

Pitanje glasi: da li S jednoznačno određuje X? Drugim riječima, ako Mirko i Slavko svaki zasebno, znajući S, napišu u C-u kompajler za X takav da sve štima, podudaraju li se nužno outputi njihovih kompajlera za sve inpute?

Added after 21 minutes:

I dodatno, postoji li algoritam koji na temelju S rekonstruira neki mogući X (što bi značilo da npr. napiše kompajler za njega u C-u)?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
simon11
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2011. (21:02:52)
Postovi: (7C)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
23 = 25 - 2
Lokacija: FunkyTown

PostPostano: 17:55 uto, 22. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako se rjesavaju uopce ti zadaci :neznam: , mora li se, za odgovor ne, za jedinstvenost dati kontraprimjer?

Je li algoritam povezan s automatima?
Kako se rjesavaju uopce ti zadaci Ja to stvarno ne znam , mora li se, za odgovor ne, za jedinstvenost dati kontraprimjer?

Je li algoritam povezan s automatima?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
excrucio
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 10. 2013. (14:57:18)
Postovi: (1)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 15:27 sri, 23. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa da, automati su, ali ne znam točno kako dokazati/opovrgnuti jedno, odnosno drugo.

Valjda kontraprimjer...
Pa da, automati su, ali ne znam točno kako dokazati/opovrgnuti jedno, odnosno drugo.

Valjda kontraprimjer...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Matematička teorija računarstva Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan