Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Analiza zadatak
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
uvelaruza
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 03. 2013. (13:30:02)
Postovi: (E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 15:02 sri, 5. 2. 2014    Naslov: Analiza zadatak Citirajte i odgovorite

Da li bi mi neko mogao pomoći da riješim ovaj zadatak?

Ne znam baš fino da to ovde otkucam, pa sam slikala...
Dakle, treba dokazati da je funkcija konveksna ako i samo ako je kvadratna forma pozitivno poludefinitna... Ja pokušavam da skontam, mada i ne ide baš najbolje,.. Koristi se Silvesterov kriterijum, ja mislim, na osnovu tog kriterijuma funkcija je pozitivno poludefinitna ako su svi glavni minori veći od nule, a elementi te matrice i minora su parcijalni izvodi funkcije f. S druge strane funkcija je konveksna kad je njen drugi izvod veći od nule.. A, kako to povezati, je li postoji neka veza između parcijalnih izvoda i drugog izvoda funkcije?

Može li mi neko pomoći? Hvala puno.
Da li bi mi neko mogao pomoći da riješim ovaj zadatak?

Ne znam baš fino da to ovde otkucam, pa sam slikala...
Dakle, treba dokazati da je funkcija konveksna ako i samo ako je kvadratna forma pozitivno poludefinitna... Ja pokušavam da skontam, mada i ne ide baš najbolje,.. Koristi se Silvesterov kriterijum, ja mislim, na osnovu tog kriterijuma funkcija je pozitivno poludefinitna ako su svi glavni minori veći od nule, a elementi te matrice i minora su parcijalni izvodi funkcije f. S druge strane funkcija je konveksna kad je njen drugi izvod veći od nule.. A, kako to povezati, je li postoji neka veza između parcijalnih izvoda i drugog izvoda funkcije?

Može li mi neko pomoći? Hvala puno.





images[smallpdf.com].pdf
 Description:

Download
 Filename:  images[smallpdf.com].pdf
 Filesize:  97.23 KB
 Downloaded:  247 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan