Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

placanje promocije, diplome

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 10:35 čet, 24. 4. 2014    Naslov: placanje promocije, diplome Citirajte i odgovorite

Bas mi je pala na pamet cinjenica da se promocija(s diplomom) placa 500kn, a solo diploma 200kn. I nije mi to bas jasno.
Svjedodzbu za prvostupnika dobili smo besplatno. Dodjela diploma/svjedodzbi je ista ko za diplomski, osim onih haljinica, a nista nismo placali.
200kn za tiskanje diplome stvarno nema smisla. Jedino ako uz to dobijem i kilu zlata. :D
A 500kn za promociju je stvarno pretjerano.

Ako mi moze netko objasnit koja je logika iza formiranja ovih cijena i zasto se uopce to mora placat? Svake godine se placa ona upisnina, koja mi takoder nije jasna cemu toliko.
Bas mi je pala na pamet cinjenica da se promocija(s diplomom) placa 500kn, a solo diploma 200kn. I nije mi to bas jasno.
Svjedodzbu za prvostupnika dobili smo besplatno. Dodjela diploma/svjedodzbi je ista ko za diplomski, osim onih haljinica, a nista nismo placali.
200kn za tiskanje diplome stvarno nema smisla. Jedino ako uz to dobijem i kilu zlata. Very Happy
A 500kn za promociju je stvarno pretjerano.

Ako mi moze netko objasnit koja je logika iza formiranja ovih cijena i zasto se uopce to mora placat? Svake godine se placa ona upisnina, koja mi takoder nije jasna cemu toliko.



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 18:10 čet, 24. 4. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Netko tu diplomu mora i isprintat -.-



[img]http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/94/f0/cb/94f0cb21bd56b93e42b4e712200eced6.jpg[/img]
Netko tu diplomu mora i isprintat -.-






_________________
Though your dreams be tossed and blown...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 18:16 čet, 24. 4. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

dobro velis :D

netko mora i tunele farbat.. i to dvaput :D
dobro velis Very Happy

netko mora i tunele farbat.. i to dvaput Very Happy



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:21 sub, 26. 4. 2014    Naslov: Re: placanje promocije, diplome Citirajte i odgovorite

[quote="bozidarsevo"]200kn za tiskanje diplome stvarno nema smisla. Jedino ako uz to dobijem i kilu zlata. :D[/quote]

Kila zlata se u zadnja 2 mjeseca kretala izmedju $41.140,10 i $44.335,88, tako da mozete biti sretni ako za 200kn ($36,27) dobijete oko 800mg zlata. :P

Cak je i najniza cijena koju sam nasao, od prije 41 godinu, u iznosiu od $2.093,01 (i to bez korekcije za inflaciju!) znatno veca od tih 200kn.

([url=http://goldprice.org/]Izvor podataka[/url])

Shalu na stranu, prema nekom zakonu/statutu imate pravo na besplatnu potvrdu o zavrsetku studija, no diploma je [i]fancy[/i] stvar. Ono sto ne znam je jeste li duzni uzeti diplomu ili mozete to odbiti i samo traziti (besplatnu) potvrdu. Osobno, mislim da vam fax tu ne bi radio probleme, ali biste se brzo "opekli" kod trazenja posla (tj. pomoci za nezaposlene :(), pa je vjerojatno zdravije samo "pregristi" preko tih 200kn.
bozidarsevo (napisa):
200kn za tiskanje diplome stvarno nema smisla. Jedino ako uz to dobijem i kilu zlata. Very Happy


Kila zlata se u zadnja 2 mjeseca kretala izmedju $41.140,10 i $44.335,88, tako da mozete biti sretni ako za 200kn ($36,27) dobijete oko 800mg zlata. Razz

Cak je i najniza cijena koju sam nasao, od prije 41 godinu, u iznosiu od $2.093,01 (i to bez korekcije za inflaciju!) znatno veca od tih 200kn.

(Izvor podataka)

Shalu na stranu, prema nekom zakonu/statutu imate pravo na besplatnu potvrdu o zavrsetku studija, no diploma je fancy stvar. Ono sto ne znam je jeste li duzni uzeti diplomu ili mozete to odbiti i samo traziti (besplatnu) potvrdu. Osobno, mislim da vam fax tu ne bi radio probleme, ali biste se brzo "opekli" kod trazenja posla (tj. pomoci za nezaposlene Sad), pa je vjerojatno zdravije samo "pregristi" preko tih 200kn.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 9:49 sub, 26. 4. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

sumnjam da cu se opeci oko trazenja posla..cca 10 ponuda za posao trenutno aktivnih, a nikome od njih nije bitno da imam diplomu :)

Ali svejedno bi rado cuo objasnjenje zasto bas 200kn. Ako je samo zbog tiskanja, ja znam barem dvije tiskare u Samoboru koje mogu to jeftinije napravit :)
Kao i kod svega sto se placa, bilo gdje, bilo bi dobro znati zasto se toliko placa... A nekako mi nije lako povjerovat da tiskanje diplome kosta 200kn po komadu.
sumnjam da cu se opeci oko trazenja posla..cca 10 ponuda za posao trenutno aktivnih, a nikome od njih nije bitno da imam diplomu Smile

Ali svejedno bi rado cuo objasnjenje zasto bas 200kn. Ako je samo zbog tiskanja, ja znam barem dvije tiskare u Samoboru koje mogu to jeftinije napravit Smile
Kao i kod svega sto se placa, bilo gdje, bilo bi dobro znati zasto se toliko placa... A nekako mi nije lako povjerovat da tiskanje diplome kosta 200kn po komadu.



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:33 sub, 26. 4. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako te stvarno zanima, proseci do Dekanata, pa trazi da te upute dalje. Cisto sumnjam da krcko ili neki drugi clan ovog foruma to osobno printa, pa da ti moze odgovoriti na pitanje. Vjerojatno je rijec o klasicnom "odokativni troskovi + (pre)slobodno zaokruzivanje na gore" pristupu, no to je samo moje osobno misljenje.
Ako te stvarno zanima, proseci do Dekanata, pa trazi da te upute dalje. Cisto sumnjam da krcko ili neki drugi clan ovog foruma to osobno printa, pa da ti moze odgovoriti na pitanje. Vjerojatno je rijec o klasicnom "odokativni troskovi + (pre)slobodno zaokruzivanje na gore" pristupu, no to je samo moje osobno misljenje.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 14:51 sub, 26. 4. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

da, vjerujem da je takav pristup u odredivanju cijene.. ajd bas cu probat dobit sluzben odgovor/razlog ove cijene, a i cijene promocije! :)
da, vjerujem da je takav pristup u odredivanju cijene.. ajd bas cu probat dobit sluzben odgovor/razlog ove cijene, a i cijene promocije! Smile



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 10:15 ned, 27. 4. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

samo pazi da upozoris na vrijeme da ne zelis diplomu jer ce tete u referadi po defaultu pretpostaviti da je zelis, kao i za promociju. Odi prije i raspitaj se oko toga (i ocekuj jako puno cudenja s njihove strane jer ne zelis komad svetog papira).
samo pazi da upozoris na vrijeme da ne zelis diplomu jer ce tete u referadi po defaultu pretpostaviti da je zelis, kao i za promociju. Odi prije i raspitaj se oko toga (i ocekuj jako puno cudenja s njihove strane jer ne zelis komad svetog papira).



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 10:55 ned, 27. 4. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

treba prvo diplomirat pa onda :)

ak tak pretpostavljaju onda njihov problem, nece onda moc bacit :D
treba prvo diplomirat pa onda Smile

ak tak pretpostavljaju onda njihov problem, nece onda moc bacit Very Happy



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
indexnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2008. (13:41:53)
Postovi: (46)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 4

PostPostano: 12:31 sub, 3. 5. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

a je to je malo čudno na prvu... ali opet faks nije obavezan kao osnovna i srednja škola, a kao što ti veliš nije ni ključna ta diploma tako da šta bi uopće i plaćao taj papir ako misliš da ne vrijedi toliko...

isto tako nekima nije jasno zašto IPHONE košta toliko novaca, jer realno sama cijena njegove proizvodnje u Kini gdje se vjerojatno izrabljuju radnici( http://www.vecernji.hr/svijet/u-tvornici-u-kojoj-se-proizvodi-iphone-5-uspio-izdrzati-10-dana-453358 ) te cijena materijala od kojeg je napravljen je barem 10 puta manja...
ali opet nije obavezan, pa ko hoće nek si ga kupi a ko smatra da je glupost davat tolike novce za iphone opet dobro...
sloboda izbora u jednom i drugom slučaju, pa kako bi se danas u tolerantom i liberalnom društvu reklo ko voli nek izvoli... a i danas se puno plaćaju intelektualne usluge i šta ti ja znam sve, pa vjerujem da jedna i druga stvar ima i sa time veze...
a je to je malo čudno na prvu... ali opet faks nije obavezan kao osnovna i srednja škola, a kao što ti veliš nije ni ključna ta diploma tako da šta bi uopće i plaćao taj papir ako misliš da ne vrijedi toliko...

isto tako nekima nije jasno zašto IPHONE košta toliko novaca, jer realno sama cijena njegove proizvodnje u Kini gdje se vjerojatno izrabljuju radnici( http://www.vecernji.hr/svijet/u-tvornici-u-kojoj-se-proizvodi-iphone-5-uspio-izdrzati-10-dana-453358 ) te cijena materijala od kojeg je napravljen je barem 10 puta manja...
ali opet nije obavezan, pa ko hoće nek si ga kupi a ko smatra da je glupost davat tolike novce za iphone opet dobro...
sloboda izbora u jednom i drugom slučaju, pa kako bi se danas u tolerantom i liberalnom društvu reklo ko voli nek izvoli... a i danas se puno plaćaju intelektualne usluge i šta ti ja znam sve, pa vjerujem da jedna i druga stvar ima i sa time veze...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 12:57 sub, 3. 5. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

mene samo zanima kako je formirana cijena od tih 200 i 500kn. valjda imam pravo kao student znat sto placam(o) s tih 200kn. onda ne bi bio problem dati ni 200kn ni 2000kn, ako je realna cijena. ali ovo sigurno nije realna cijena niti cijena koja je u redu.
recimo da cca 50 studenata u nekom trenutku diplomira, to je 10 tisuca kuna samo za diplome. nije bas mala cifra. par takvih uplata i faks moze sam kupit stroj za tiskanje, krenut u biznis i sam tiskat :D

znam ljude koji imaju tiskare i tiskaju razne svjedodzbe, diplome itd. i cijene su daaaaleko ispod ovih 200kn, cak i da se pojedinacno trazi tiskat komad po komad, a ne nekoliko od jednom.

a ova usporedba s iphoneom ili bilo kojim drugim proizvodom je stvarno besmislena..
placanjem 200kn ne kupuje se diploma, dakle cijeli studij(ako studij gledamo kao proizvod posto usporedujes s proizvodima), nego samo potvrda da si zavrsio studij.. studij se financirao/placao ili od strane drzave ili svojim novcem..

a ako ti ili bilo tko drugi smatrate da je 200kn ok cijena za izdavanje diplome studentu, onda stvarno nema smisla komentirat vise niti se upustat u bilo kakve rasprave ovdje...

meni je jasno zasto je takva cijena, mislim da je i svima jasno, samo ljudi ne vole bas pricat o tome niti iznosit svoje misljenje. treba financirat masineriju koja je u kvaru ;)
mene samo zanima kako je formirana cijena od tih 200 i 500kn. valjda imam pravo kao student znat sto placam(o) s tih 200kn. onda ne bi bio problem dati ni 200kn ni 2000kn, ako je realna cijena. ali ovo sigurno nije realna cijena niti cijena koja je u redu.
recimo da cca 50 studenata u nekom trenutku diplomira, to je 10 tisuca kuna samo za diplome. nije bas mala cifra. par takvih uplata i faks moze sam kupit stroj za tiskanje, krenut u biznis i sam tiskat Very Happy

znam ljude koji imaju tiskare i tiskaju razne svjedodzbe, diplome itd. i cijene su daaaaleko ispod ovih 200kn, cak i da se pojedinacno trazi tiskat komad po komad, a ne nekoliko od jednom.

a ova usporedba s iphoneom ili bilo kojim drugim proizvodom je stvarno besmislena..
placanjem 200kn ne kupuje se diploma, dakle cijeli studij(ako studij gledamo kao proizvod posto usporedujes s proizvodima), nego samo potvrda da si zavrsio studij.. studij se financirao/placao ili od strane drzave ili svojim novcem..

a ako ti ili bilo tko drugi smatrate da je 200kn ok cijena za izdavanje diplome studentu, onda stvarno nema smisla komentirat vise niti se upustat u bilo kakve rasprave ovdje...

meni je jasno zasto je takva cijena, mislim da je i svima jasno, samo ljudi ne vole bas pricat o tome niti iznosit svoje misljenje. treba financirat masineriju koja je u kvaru Wink



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 13:01 sub, 3. 5. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="indexnet"]isto tako nekima nije jasno zašto IPHONE košta toliko novaca, jer realno sama cijena njegove proizvodnje u Kini gdje se vjerojatno izrabljuju radnici( http://www.vecernji.hr/svijet/u-tvornici-u-kojoj-se-proizvodi-iphone-5-uspio-izdrzati-10-dana-453358 ) te cijena materijala od kojeg je napravljen je barem 10 puta manja...
ali opet nije obavezan, pa ko hoće nek si ga kupi a ko smatra da je glupost davat tolike novce za iphone opet dobro...
sloboda izbora u jednom i drugom slučaju, pa kako bi se danas u tolerantom i liberalnom društvu reklo ko voli nek izvoli... a i danas se puno plaćaju intelektualne usluge i šta ti ja znam sve, pa vjerujem da jedna i druga stvar ima i sa time veze...[/quote]
Nije bas ekvivalentno. Po Zakonu o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju, clanak 84., Sveuciliste je duzno studentu izdati diplomu, a diplomom se potvrdjuje zavrsetak studija. Nigdje ne pise da to mora biti bez naknade, no trosak izdavanja diplome se vrlo jednostavno mogao ukljuciti u cijenu skolarine.

Ovo o cemu ti pricas je vise slicno tome da nakon sto kupis Iphone moras jos dodatno platiti racun.
indexnet (napisa):
isto tako nekima nije jasno zašto IPHONE košta toliko novaca, jer realno sama cijena njegove proizvodnje u Kini gdje se vjerojatno izrabljuju radnici( http://www.vecernji.hr/svijet/u-tvornici-u-kojoj-se-proizvodi-iphone-5-uspio-izdrzati-10-dana-453358 ) te cijena materijala od kojeg je napravljen je barem 10 puta manja...
ali opet nije obavezan, pa ko hoće nek si ga kupi a ko smatra da je glupost davat tolike novce za iphone opet dobro...
sloboda izbora u jednom i drugom slučaju, pa kako bi se danas u tolerantom i liberalnom društvu reklo ko voli nek izvoli... a i danas se puno plaćaju intelektualne usluge i šta ti ja znam sve, pa vjerujem da jedna i druga stvar ima i sa time veze...

Nije bas ekvivalentno. Po Zakonu o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju, clanak 84., Sveuciliste je duzno studentu izdati diplomu, a diplomom se potvrdjuje zavrsetak studija. Nigdje ne pise da to mora biti bez naknade, no trosak izdavanja diplome se vrlo jednostavno mogao ukljuciti u cijenu skolarine.

Ovo o cemu ti pricas je vise slicno tome da nakon sto kupis Iphone moras jos dodatno platiti racun.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 13:02 sub, 3. 5. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"][quote="indexnet"]isto tako nekima nije jasno zašto IPHONE košta toliko novaca, jer realno sama cijena njegove proizvodnje u Kini gdje se vjerojatno izrabljuju radnici( http://www.vecernji.hr/svijet/u-tvornici-u-kojoj-se-proizvodi-iphone-5-uspio-izdrzati-10-dana-453358 ) te cijena materijala od kojeg je napravljen je barem 10 puta manja...
ali opet nije obavezan, pa ko hoće nek si ga kupi a ko smatra da je glupost davat tolike novce za iphone opet dobro...
sloboda izbora u jednom i drugom slučaju, pa kako bi se danas u tolerantom i liberalnom društvu reklo ko voli nek izvoli... a i danas se puno plaćaju intelektualne usluge i šta ti ja znam sve, pa vjerujem da jedna i druga stvar ima i sa time veze...[/quote]
Nije bas ekvivalentno. Po Zakonu o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju, clanak 84., Sveuciliste je duzno studentu izdati diplomu, a diplomom se potvrdjuje zavrsetak studija. Nigdje ne pise da to mora biti bez naknade, no trosak izdavanja diplome se vrlo jednostavno mogao ukljuciti u cijenu skolarine.

Ovo o cemu ti pricas je vise slicno tome da nakon sto kupis Iphone moras jos dodatno platiti racun.[/quote]

ajd ima nade za forum :)
goranm (napisa):
indexnet (napisa):
isto tako nekima nije jasno zašto IPHONE košta toliko novaca, jer realno sama cijena njegove proizvodnje u Kini gdje se vjerojatno izrabljuju radnici( http://www.vecernji.hr/svijet/u-tvornici-u-kojoj-se-proizvodi-iphone-5-uspio-izdrzati-10-dana-453358 ) te cijena materijala od kojeg je napravljen je barem 10 puta manja...
ali opet nije obavezan, pa ko hoće nek si ga kupi a ko smatra da je glupost davat tolike novce za iphone opet dobro...
sloboda izbora u jednom i drugom slučaju, pa kako bi se danas u tolerantom i liberalnom društvu reklo ko voli nek izvoli... a i danas se puno plaćaju intelektualne usluge i šta ti ja znam sve, pa vjerujem da jedna i druga stvar ima i sa time veze...

Nije bas ekvivalentno. Po Zakonu o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju, clanak 84., Sveuciliste je duzno studentu izdati diplomu, a diplomom se potvrdjuje zavrsetak studija. Nigdje ne pise da to mora biti bez naknade, no trosak izdavanja diplome se vrlo jednostavno mogao ukljuciti u cijenu skolarine.

Ovo o cemu ti pricas je vise slicno tome da nakon sto kupis Iphone moras jos dodatno platiti racun.


ajd ima nade za forum Smile



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
indexnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2008. (13:41:53)
Postovi: (46)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 4

PostPostano: 13:16 sub, 3. 5. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

a po kojem zakonu sam ja morao upisat faks, takvoga nema i to je slobodna volja, ako se nekome ne sviđa cijena nek ode negdje drugdje... koliko znam cijene za plaćanje diplome su bile službeno izvješene u cjeniku kad smo upisali faks, stoga ako je netko na faksu prije upisa imao pristup informaciji koliko košta diploma ne vidim razloga sad se oko toga raspravljat...

mene isto zanima zašto Iphone/Samsung itd.. toliko košta, pa ako tko slučajno sazna zašto bilo bi mi drago da mi javi...

razumijem ja vas i slažem se s vama ali samo želim ukazat na razlog cijene toga, ali eto kako kaže božidarševo nitko ne želi o tome pričat i govorit a svi znaju razloge pa stoga nema potrebe za daljnjim komentarima...

i opet jedno i drugo imaju istu stvar, pa ko voli nek izvoli, nikoga se na ništa ne tjera, kao što božidarševo kaže ima toliko ponuda za posao i bez diplome i svaka čast, pa čemu onda inzistiranje na diplomi...

jedino je sad tu pitanje pristupa informacijama itd... ali u to se nebi upuštao pošto se u to ne razumijem...
a po kojem zakonu sam ja morao upisat faks, takvoga nema i to je slobodna volja, ako se nekome ne sviđa cijena nek ode negdje drugdje... koliko znam cijene za plaćanje diplome su bile službeno izvješene u cjeniku kad smo upisali faks, stoga ako je netko na faksu prije upisa imao pristup informaciji koliko košta diploma ne vidim razloga sad se oko toga raspravljat...

mene isto zanima zašto Iphone/Samsung itd.. toliko košta, pa ako tko slučajno sazna zašto bilo bi mi drago da mi javi...

razumijem ja vas i slažem se s vama ali samo želim ukazat na razlog cijene toga, ali eto kako kaže božidarševo nitko ne želi o tome pričat i govorit a svi znaju razloge pa stoga nema potrebe za daljnjim komentarima...

i opet jedno i drugo imaju istu stvar, pa ko voli nek izvoli, nikoga se na ništa ne tjera, kao što božidarševo kaže ima toliko ponuda za posao i bez diplome i svaka čast, pa čemu onda inzistiranje na diplomi...

jedino je sad tu pitanje pristupa informacijama itd... ali u to se nebi upuštao pošto se u to ne razumijem...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 13:50 sub, 3. 5. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="indexnet"]a po kojem zakonu sam ja morao upisat faks, takvoga nema i to je slobodna volja, ako se nekome ne sviđa cijena nek ode negdje drugdje... koliko znam cijene za plaćanje diplome su bile službeno izvješene u cjeniku kad smo upisali faks, stoga ako je netko na faksu prije upisa imao pristup informaciji koliko košta diploma ne vidim razloga sad se oko toga raspravljat...

razumijem ja vas i slažem se s vama ali samo želim ukazat na razlog cijene toga, ali eto kako kaže božidarševo nitko ne želi o tome pričat i govorit a svi znaju razloge pa stoga nema potrebe za daljnjim komentarima...
[/quote]
Ne razumijes bas. Po tvome, ako bi voda kostala 1000kn/l, ne bi vidio razloga da se o tome raspravlja jer prije spajanja na vodovod je na nekoj oglasnoj ploci stajao sluzbeni cjenik.

Ne radi se o tome da netko mora ili ne mora upisati faks, vec da nakon sto ga zavrsi mora naknadno platiti diplomu po nekom random cjeniku iako je vec platio studij jednom i iako ju je Sveuciliste duzno izdati.
[quote]i opet jedno i drugo imaju istu stvar, pa ko voli nek izvoli, nikoga se na ništa ne tjera, kao što božidarševo kaže ima toliko ponuda za posao i bez diplome i svaka čast, pa čemu onda inzistiranje na diplomi...[/quote]
U krivu si. Tjera se nekoga: Sveuciliste, [url=http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/306330.html]Zakonom[/url]. Na diplomi se inzistira jer je to Zakonom odredjen dokument kojim se dokazuje zavrsetak studija.

[quote]mene isto zanima zašto Iphone/Samsung itd.. toliko košta, pa ako tko slučajno sazna zašto bilo bi mi drago da mi javi... [/quote]
Usporedba ne stoji. Apple i Samsung su privatne firme, oni mogu nabiti cijenu koju god zele, bez ikakvog razloga. Sveuciliste u Zagrebu je javna istitucija.
indexnet (napisa):
a po kojem zakonu sam ja morao upisat faks, takvoga nema i to je slobodna volja, ako se nekome ne sviđa cijena nek ode negdje drugdje... koliko znam cijene za plaćanje diplome su bile službeno izvješene u cjeniku kad smo upisali faks, stoga ako je netko na faksu prije upisa imao pristup informaciji koliko košta diploma ne vidim razloga sad se oko toga raspravljat...

razumijem ja vas i slažem se s vama ali samo želim ukazat na razlog cijene toga, ali eto kako kaže božidarševo nitko ne želi o tome pričat i govorit a svi znaju razloge pa stoga nema potrebe za daljnjim komentarima...

Ne razumijes bas. Po tvome, ako bi voda kostala 1000kn/l, ne bi vidio razloga da se o tome raspravlja jer prije spajanja na vodovod je na nekoj oglasnoj ploci stajao sluzbeni cjenik.

Ne radi se o tome da netko mora ili ne mora upisati faks, vec da nakon sto ga zavrsi mora naknadno platiti diplomu po nekom random cjeniku iako je vec platio studij jednom i iako ju je Sveuciliste duzno izdati.
Citat:
i opet jedno i drugo imaju istu stvar, pa ko voli nek izvoli, nikoga se na ništa ne tjera, kao što božidarševo kaže ima toliko ponuda za posao i bez diplome i svaka čast, pa čemu onda inzistiranje na diplomi...

U krivu si. Tjera se nekoga: Sveuciliste, Zakonom. Na diplomi se inzistira jer je to Zakonom odredjen dokument kojim se dokazuje zavrsetak studija.

Citat:
mene isto zanima zašto Iphone/Samsung itd.. toliko košta, pa ako tko slučajno sazna zašto bilo bi mi drago da mi javi...

Usporedba ne stoji. Apple i Samsung su privatne firme, oni mogu nabiti cijenu koju god zele, bez ikakvog razloga. Sveuciliste u Zagrebu je javna istitucija.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
indexnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2008. (13:41:53)
Postovi: (46)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 4

PostPostano: 14:06 sub, 3. 5. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

kolega, gdje piše da ja moram ići na gradski vodovod ako mi se cijena ne sviđa i ako ja mislim da to toliko ne vrijedi...ako ja mislim da je to prevelika cijena moj problem, a onaj tko pruža uslugu je već ranije rekao koliko traži za svoju uslugu i bok... pa nismo na pazaru da se cjenkamo...

tako je, već je upisao faks i prije toga je znao da tu treba platit upis svake godine 200 kn, diplomu 200 kn i ako je on smatrao da je to glupost i nema smisla onda nek zaobiđe institiuciju u velikom luku i on sretan...

govoriš mi da sam u krivu a uopće nisam o tome govorio nego o samoj odluci na studiranje i upisivanje nekog faksa, čitam što pišeš tako da sam već i prvi put bio zahvaljujući tebi informiran o zakonskoj regulativi izdavanja diplome

tako je, u pravu si, javna institucija koja pruža određenu uslugu i za nju unaprijed kaže koliko će koštati i na potencijalnom korisniku je da odluči hoće li pristati ili ne, a kolega je pristao na sve uvjete i pravila igre dotičnog fakulteta čim ga je upisao...

kao što i ja kad kupim bilo kakav software pristajem na uvjete korištenja na koje sam bio upozoren prije same odluke da kupim dotični uređaj ili šta već...

opet velim, sloboda izbora donošenja odluke...

ali svaka čast na propitkivanju, Bože moj ništa nije savršeno, treba propitkivat, tražit odgovore i bit će nešto... zeznuta je ta ekonomska računica koju svi gledaju...
kolega, gdje piše da ja moram ići na gradski vodovod ako mi se cijena ne sviđa i ako ja mislim da to toliko ne vrijedi...ako ja mislim da je to prevelika cijena moj problem, a onaj tko pruža uslugu je već ranije rekao koliko traži za svoju uslugu i bok... pa nismo na pazaru da se cjenkamo...

tako je, već je upisao faks i prije toga je znao da tu treba platit upis svake godine 200 kn, diplomu 200 kn i ako je on smatrao da je to glupost i nema smisla onda nek zaobiđe institiuciju u velikom luku i on sretan...

govoriš mi da sam u krivu a uopće nisam o tome govorio nego o samoj odluci na studiranje i upisivanje nekog faksa, čitam što pišeš tako da sam već i prvi put bio zahvaljujući tebi informiran o zakonskoj regulativi izdavanja diplome

tako je, u pravu si, javna institucija koja pruža određenu uslugu i za nju unaprijed kaže koliko će koštati i na potencijalnom korisniku je da odluči hoće li pristati ili ne, a kolega je pristao na sve uvjete i pravila igre dotičnog fakulteta čim ga je upisao...

kao što i ja kad kupim bilo kakav software pristajem na uvjete korištenja na koje sam bio upozoren prije same odluke da kupim dotični uređaj ili šta već...

opet velim, sloboda izbora donošenja odluke...

ali svaka čast na propitkivanju, Bože moj ništa nije savršeno, treba propitkivat, tražit odgovore i bit će nešto... zeznuta je ta ekonomska računica koju svi gledaju...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
finalni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 08. 2007. (11:48:53)
Postovi: (10D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: Bloodbuzz Zagreb

PostPostano: 15:08 sub, 3. 5. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Javnost ima pravo znati kako se javni novac troši, kako funkcioniraju javne institucije i sl. Ako smo mi ti koji financiramo sveučilišta i fakultete, zašto bismo im dopustili da rade štogod i kakogod žele?
Nažalost, stvarnost je slična tom što ti propagiraš.
Sveučilišta a i fakulteti su autonomni, što se kod nas tumači kao da ne moraju poštivati zakon, dok ih se ne prisili. Nekad to nije ni moguće, npr. slučaj splitskog rektora, čiju je kandidaturu sud osporio, a sveučilište je to ignoriralo i izabralo rektora na ilegalni treći mandat. :joker:

Kad je riječ o transparentnosti rada, tu smo najjači, kako sveučilišta raspodjeljuju novac, kako ih fakulteti troše... novinari su pokušavali doznati te stvari ali ne baš uspješno. Fakulteti su posebni pravni entiteti što i njima i sveučilištima olakšava ignoriranje odgovornosti prema javnosti :valovi:

V. npr. http://transparency.alcorn.edu/uaat/spnd_trn.aspx , upiši samo datume cijele prošle godine. Naravno, možeš tražiti i više informacija od toga.

Da bude jasnije zašto to što govoriš nije točno -- fakultet/Sveučilište može u bilo kom momentu promijeniti taj iznos na koji god. U tom slučaju, zapravo, nisi znao, niti mogao znati, na što si pristao upisivanjem diplomskog studija.


Ukratko, bsevo, to nije informacija koju ćeš dobiti sam tak na forumu (niti igdje na internetu, kao ni niš slično, nažalost), vidi kog moraš pitat za to i pitaj, gnjavi kad imaš volje. Nema druge.
Javnost ima pravo znati kako se javni novac troši, kako funkcioniraju javne institucije i sl. Ako smo mi ti koji financiramo sveučilišta i fakultete, zašto bismo im dopustili da rade štogod i kakogod žele?
Nažalost, stvarnost je slična tom što ti propagiraš.
Sveučilišta a i fakulteti su autonomni, što se kod nas tumači kao da ne moraju poštivati zakon, dok ih se ne prisili. Nekad to nije ni moguće, npr. slučaj splitskog rektora, čiju je kandidaturu sud osporio, a sveučilište je to ignoriralo i izabralo rektora na ilegalni treći mandat. Veseljak

Kad je riječ o transparentnosti rada, tu smo najjači, kako sveučilišta raspodjeljuju novac, kako ih fakulteti troše... novinari su pokušavali doznati te stvari ali ne baš uspješno. Fakulteti su posebni pravni entiteti što i njima i sveučilištima olakšava ignoriranje odgovornosti prema javnosti Mi smo sareni i veseli!

V. npr. http://transparency.alcorn.edu/uaat/spnd_trn.aspx , upiši samo datume cijele prošle godine. Naravno, možeš tražiti i više informacija od toga.

Da bude jasnije zašto to što govoriš nije točno -- fakultet/Sveučilište može u bilo kom momentu promijeniti taj iznos na koji god. U tom slučaju, zapravo, nisi znao, niti mogao znati, na što si pristao upisivanjem diplomskog studija.


Ukratko, bsevo, to nije informacija koju ćeš dobiti sam tak na forumu (niti igdje na internetu, kao ni niš slično, nažalost), vidi kog moraš pitat za to i pitaj, gnjavi kad imaš volje. Nema druge.



_________________
Nikola Adžaga
Građevinski fakultet, Sveučilište u Zagrebu
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
indexnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2008. (13:41:53)
Postovi: (46)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 4

PostPostano: 15:17 sub, 3. 5. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

ništa ja ne propagiram niti mi je to namjera, ja sam samo htio dobronamjerno ukazat na, kako ti kažeš, stvarnost je slična tome [i]na šta ja ukazujem[/i]... i evo drago mi je da smo to uvidili a ja sam sa svojim primjerom htio ukazat na širu sliku ali nažalost nije naišla na plodno tlo... i da slažem se s tobom, nažalost...


hehe, biće da je zato rekao rektor da treba vratit biblijske vrijednosti na fakultet ako je tako alarmantno kako ti navodiš, pa će valjda biti bolje u budućnosti... :wink:
ništa ja ne propagiram niti mi je to namjera, ja sam samo htio dobronamjerno ukazat na, kako ti kažeš, stvarnost je slična tome na šta ja ukazujem... i evo drago mi je da smo to uvidili a ja sam sa svojim primjerom htio ukazat na širu sliku ali nažalost nije naišla na plodno tlo... i da slažem se s tobom, nažalost...


hehe, biće da je zato rekao rektor da treba vratit biblijske vrijednosti na fakultet ako je tako alarmantno kako ti navodiš, pa će valjda biti bolje u budućnosti... Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan