Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Izborni moduli 2. godine
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Blizzard
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2006. (20:17:17)
Postovi: (121)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 112 - 13
Lokacija: u sjeni....

PostPostano: 18:46 sri, 10. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="melita"]da li treba pisati molbu za upis bioinformatike s obzirom da sam sad 1. godina,a to je predmet s druge?[/quote]
Mislim da moraš, ako nije ponuđeno na studomatu onda sam gotovo siguran da moraš... U svakom slučaju najbolje bi bilo da odeš do referade...
melita (napisa):
da li treba pisati molbu za upis bioinformatike s obzirom da sam sad 1. godina,a to je predmet s druge?

Mislim da moraš, ako nije ponuđeno na studomatu onda sam gotovo siguran da moraš... U svakom slučaju najbolje bi bilo da odeš do referade...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
eve
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 07. 2009. (23:07:06)
Postovi: (192)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-21 = 37 - 58

PostPostano: 21:08 sri, 10. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne treba pisat molbu jer nosi samo 5 bodova i moze se normalno upisat preko studomata
Ne treba pisat molbu jer nosi samo 5 bodova i moze se normalno upisat preko studomata


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
karaga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 08. 2009. (22:50:37)
Postovi: (17F)16
Sarma = la pohva - posuda
133 = 134 - 1

PostPostano: 12:42 pon, 15. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Swerz"]
Vjezbe 12:00 - 14:00 (Dvije grupe)

[b]Varijanta A[/b])2 grupe imaju vjezbe zajedno od 12 do 14h (ako da, zakaj su podijelili studente u 2 grupe kad imaju iste termine i za vjezbe i za predavanja)

[b]Varijanta B)[/b]U tom terminu jedna grupa ima od 12 do 13h a druga grupa od 13 do 14h. (ovo mi ima vise smisla u odnosu na [b]A[/b])[/quote]

Slusa se svaki drugi tjedan po dva sata. Detaljni raspored nalazi se na
http://web.math.hr/~karaga/bioinformatika.html
Swerz (napisa):

Vjezbe 12:00 - 14:00 (Dvije grupe)

Varijanta A)2 grupe imaju vjezbe zajedno od 12 do 14h (ako da, zakaj su podijelili studente u 2 grupe kad imaju iste termine i za vjezbe i za predavanja)

Varijanta B)U tom terminu jedna grupa ima od 12 do 13h a druga grupa od 13 do 14h. (ovo mi ima vise smisla u odnosu na A)


Slusa se svaki drugi tjedan po dva sata. Detaljni raspored nalazi se na
http://web.math.hr/~karaga/bioinformatika.html


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bobi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 02. 2011. (09:31:04)
Postovi: (18)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 9:52 pon, 7. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zamolio bih nekoga od kolega koji su polagali bioinformatiku prošle godine da napišu neke svoje utiske o kolegiju.Tema već sadrži dosta korisnih informacija, ali buduć da je zadnji post otprije skoro godinu dana možda se nešto u međuvremenu promijenilo.Posebno me zanima težina savladavanja budući da imam "traume" iz biologije kroz proteklo obrazovanje.

Eh da zaboravio sam da to dolazi u paketu s matematičim modeliranjem u biologiji.Pa ako može koja riječ i tome bio bih vrlo zahvalan.
Zamolio bih nekoga od kolega koji su polagali bioinformatiku prošle godine da napišu neke svoje utiske o kolegiju.Tema već sadrži dosta korisnih informacija, ali buduć da je zadnji post otprije skoro godinu dana možda se nešto u međuvremenu promijenilo.Posebno me zanima težina savladavanja budući da imam "traume" iz biologije kroz proteklo obrazovanje.

Eh da zaboravio sam da to dolazi u paketu s matematičim modeliranjem u biologiji.Pa ako može koja riječ i tome bio bih vrlo zahvalan.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 11:00 pon, 7. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bobi"]Zamolio bih nekoga od kolega koji su polagali bioinformatiku prošle godine da napišu neke svoje utiske o kolegiju.Tema već sadrži dosta korisnih informacija, ali buduć da je zadnji post otprije skoro godinu dana možda se nešto u međuvremenu promijenilo.Posebno me zanima težina savladavanja budući da imam "traume" iz biologije kroz proteklo obrazovanje.

Eh da zaboravio sam da to dolazi u paketu s matematičim modeliranjem u biologiji.Pa ako može koja riječ i tome bio bih vrlo zahvalan.[/quote]

Bioinformatika ti nema neke veze s biologijom. To bih ja svrstao u grupu računarskih kolegija budući da sve što trebaš napraviti je 3 programa koja prezentiraš (sumnjam da se puno promijenilo). Programi jesu iz tematike biologije, ali nikakvo znanje dotične ti ne treba da bi ih znao napisati. A ovaj kolegij je možda kolegij sa najboljim prosjekom ocjena na faxu. Moraš biti jaaako lijen da nemaš 5.

MMUB je druga priča, to je baš matematički kolegij di se obrađuju razni modeli za opisivanje stanja u prirodi. Ima nešto mat analize, dif jedn, ali ništa što se ne može savladati na 2.godini studija.
bobi (napisa):
Zamolio bih nekoga od kolega koji su polagali bioinformatiku prošle godine da napišu neke svoje utiske o kolegiju.Tema već sadrži dosta korisnih informacija, ali buduć da je zadnji post otprije skoro godinu dana možda se nešto u međuvremenu promijenilo.Posebno me zanima težina savladavanja budući da imam "traume" iz biologije kroz proteklo obrazovanje.

Eh da zaboravio sam da to dolazi u paketu s matematičim modeliranjem u biologiji.Pa ako može koja riječ i tome bio bih vrlo zahvalan.


Bioinformatika ti nema neke veze s biologijom. To bih ja svrstao u grupu računarskih kolegija budući da sve što trebaš napraviti je 3 programa koja prezentiraš (sumnjam da se puno promijenilo). Programi jesu iz tematike biologije, ali nikakvo znanje dotične ti ne treba da bi ih znao napisati. A ovaj kolegij je možda kolegij sa najboljim prosjekom ocjena na faxu. Moraš biti jaaako lijen da nemaš 5.

MMUB je druga priča, to je baš matematički kolegij di se obrađuju razni modeli za opisivanje stanja u prirodi. Ima nešto mat analize, dif jedn, ali ništa što se ne može savladati na 2.godini studija.



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
bobi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 02. 2011. (09:31:04)
Postovi: (18)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 11:22 pon, 7. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zahvaljujem na odgovoru.
Zahvaljujem na odgovoru.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
niky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2008. (17:08:33)
Postovi: (2F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 5

PostPostano: 19:40 čet, 24. 2. 2011    Naslov: Informacija Citirajte i odgovorite

Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje pa molim da mi odgovore oni koji znaju odgovor ili me bar upute na nekoga tko zna. Vec sam pricala sa voditeljem studija statistike ali kako profesor nije bio siguran u odgovor postavljam pitanje tu ako netko ima isti slucaj. (do referade cu kad prodju upisne guzve )

Dakle na trecoj sam godini na nastavnickom smjeru. Za izborni modul u ljetnom semestru slusam kompleksnu analizu sto se podrazumijeva da sam polozila metricke prostore kao izborni modul u zimskom semestru.

Planiram nastavak studija na diplomskom studiju smjer statistika gdje se u zimskom semestru pojavljuju metricki prostori kao obavezan kolegij.

Da li ce mi to priznat ili kako?

hvala
Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje pa molim da mi odgovore oni koji znaju odgovor ili me bar upute na nekoga tko zna. Vec sam pricala sa voditeljem studija statistike ali kako profesor nije bio siguran u odgovor postavljam pitanje tu ako netko ima isti slucaj. (do referade cu kad prodju upisne guzve )

Dakle na trecoj sam godini na nastavnickom smjeru. Za izborni modul u ljetnom semestru slusam kompleksnu analizu sto se podrazumijeva da sam polozila metricke prostore kao izborni modul u zimskom semestru.

Planiram nastavak studija na diplomskom studiju smjer statistika gdje se u zimskom semestru pojavljuju metricki prostori kao obavezan kolegij.

Da li ce mi to priznat ili kako?

hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BitterSweet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2007. (21:09:28)
Postovi: (174)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: sjeverno od raja

PostPostano: 20:10 čet, 24. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam sigurna da će tako biti i u tom slučaju, ali npr Markovljevi lanci su izborni predmet na preddiplomskom inžinjerskom, a obavezan na diplomskom. Onima koji su položili ranije to se priznaje, ali moraju upisati jedan izborni predmet više na diplomskom u tom semestru da bude zadovoljeno onih 30 ECTS-a ;)
Nisam sigurna da će tako biti i u tom slučaju, ali npr Markovljevi lanci su izborni predmet na preddiplomskom inžinjerskom, a obavezan na diplomskom. Onima koji su položili ranije to se priznaje, ali moraju upisati jedan izborni predmet više na diplomskom u tom semestru da bude zadovoljeno onih 30 ECTS-a Wink



_________________
"Give me sweet lies, and keep your bitter truths." ~ Tyrion Lannister
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
mona
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 05. 2010. (14:16:12)
Postovi: (43)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 2

PostPostano: 3:27 pet, 25. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Niky, evo ovako ti stoje stvari...

Kolegij koji si položila na preddiplomskom kao izborni, a na diplomskom je obavezni ti se priznaje, ali umjesto njega biraš dodatni izborni predmet jer moraš imati položenih 30 ECTS bodova po semestru.

U slučaju da si na preddiplomskom taj kolegij položila kao dodatni izborni (koji ne ulazi u obaveznih 180 ECTS bodova koje moraš položiti tokom studija), ne moraš birati dodatni izborni, nego ti se broji kao kolegij položen na diplomskom studiju.

Ne garantiram ovo 100%, ali poprilično sam sigurna jer sam se i ja raspitivala o tome i većina mi je rekla da tako funkcionira, a i potvrdile su to tete u referadi ;)
Niky, evo ovako ti stoje stvari...

Kolegij koji si položila na preddiplomskom kao izborni, a na diplomskom je obavezni ti se priznaje, ali umjesto njega biraš dodatni izborni predmet jer moraš imati položenih 30 ECTS bodova po semestru.

U slučaju da si na preddiplomskom taj kolegij položila kao dodatni izborni (koji ne ulazi u obaveznih 180 ECTS bodova koje moraš položiti tokom studija), ne moraš birati dodatni izborni, nego ti se broji kao kolegij položen na diplomskom studiju.

Ne garantiram ovo 100%, ali poprilično sam sigurna jer sam se i ja raspitivala o tome i većina mi je rekla da tako funkcionira, a i potvrdile su to tete u referadi Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
niky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2008. (17:08:33)
Postovi: (2F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 5

PostPostano: 23:46 pet, 25. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da pa nekako i logicno jer treba biti 180 ECTS na preddiplomskom i 120 na diplomskom ali ja volim provjerit obzirom da cesto dobijem par razlicistis info :)
Da pa nekako i logicno jer treba biti 180 ECTS na preddiplomskom i 120 na diplomskom ali ja volim provjerit obzirom da cesto dobijem par razlicistis info Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
flux
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 07. 2013. (17:29:12)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 17:35 sri, 10. 7. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam pitanje. Kada bi ja upisala MMUB u trećem semestru dali bi mogla u četvrtom upisati baze podataka ili je potrebno za završeno drugu godinu studija imati završen neki cijeli modul?
Imam pitanje. Kada bi ja upisala MMUB u trećem semestru dali bi mogla u četvrtom upisati baze podataka ili je potrebno za završeno drugu godinu studija imati završen neki cijeli modul?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 20:48 sri, 10. 7. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

haha fora ti je username, baš me nasmijalo sad :)

moraš završiti cijeli modul, koliko se sjećam. odnosno moraš upisat oba ta predmeta biološka. ali, uvijek možeš baze upisati dodatno, mislim da svi ti predmeti nose po pet bodova pa ti onda upis još jednog nebi prešao taj gornji limit po semestru. al komotno možeš upisat oba, jer su baze podataka poprilično jednostavne za položit, a ovaj drugi iz biologije je žešća pišudija, barem tako su kolege rekle. Polaže se tako da pišeš nekakva tri seminara, ili programa, ili tako nešto. To uvijek završi ko žešća prepisivačina, ali niti programi nisu pretjerano teški da ih čovjek solo nebi mogao nabrzaka nakucat.

Uglavnom, da, moraš onda upisat i drugi biologiju, ali možeš upisat i baze
haha fora ti je username, baš me nasmijalo sad Smile

moraš završiti cijeli modul, koliko se sjećam. odnosno moraš upisat oba ta predmeta biološka. ali, uvijek možeš baze upisati dodatno, mislim da svi ti predmeti nose po pet bodova pa ti onda upis još jednog nebi prešao taj gornji limit po semestru. al komotno možeš upisat oba, jer su baze podataka poprilično jednostavne za položit, a ovaj drugi iz biologije je žešća pišudija, barem tako su kolege rekle. Polaže se tako da pišeš nekakva tri seminara, ili programa, ili tako nešto. To uvijek završi ko žešća prepisivačina, ali niti programi nisu pretjerano teški da ih čovjek solo nebi mogao nabrzaka nakucat.

Uglavnom, da, moraš onda upisat i drugi biologiju, ali možeš upisat i baze



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
flux
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 07. 2013. (17:29:12)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 0:46 čet, 11. 7. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma ja se zapravo previše dvoumim između modula računarstva (koje me zanima dosta) i modula biologije (za koji mi kažu da ga upišem jer je 3. semestar navodno pretežak i bez građe računala s kojom se "ljudi muče" + sve su "matematički" predmeti koji mi nose više bodova na ostalim diplomskim studijima )
i sad treba otić sutra na upise i odabrat nešto a ne znam što (
rado bi pomoć nekog sa viših (diplomskih) godina
ma ja se zapravo previše dvoumim između modula računarstva (koje me zanima dosta) i modula biologije (za koji mi kažu da ga upišem jer je 3. semestar navodno pretežak i bez građe računala s kojom se "ljudi muče" + sve su "matematički" predmeti koji mi nose više bodova na ostalim diplomskim studijima )
i sad treba otić sutra na upise i odabrat nešto a ne znam što Sad
rado bi pomoć nekog sa viših (diplomskih) godina


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pllook
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2013. (20:56:12)
Postovi: (CD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 8

PostPostano: 15:38 sub, 5. 7. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

htjela bih upisati biologiju jer me to zanima, no bioinformatika mi ne zvuci bas zanimljivo jer ne volim programiranje ni išta vezano uz to. zanima me koliko tu zapravo ima programiranja i je li teško?
kako iduce godine nece biti kemije,a ne pada mi na pamet da upisem modul racunarstvo,ostaje mi jos samo fizika..
jel bolje upisat fiziku ili biologiju?
htjela bih upisati biologiju jer me to zanima, no bioinformatika mi ne zvuci bas zanimljivo jer ne volim programiranje ni išta vezano uz to. zanima me koliko tu zapravo ima programiranja i je li teško?
kako iduce godine nece biti kemije,a ne pada mi na pamet da upisem modul racunarstvo,ostaje mi jos samo fizika..
jel bolje upisat fiziku ili biologiju?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan