Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

1. kolokvij 2014/2015
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Oblikovanje i analiza algoritama
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Pero.Edin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 12. 2010. (16:48:11)
Postovi: (C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 17:32 čet, 13. 11. 2014    Naslov: 1. kolokvij 2014/2015 Citirajte i odgovorite

Do koje stranice treba znati rukom pisanu skriptu za prvi kolokvij?

Meni u biljeskama pise otprilike 62 str. (broj napisan rukom), ali nisam sigurna.

Novo poglavlje pocinje na 63. str (Kompleksnost algoritma i kompleksnost problema), cini mi se da to nismo radili.

Moze neka konkretnija informacija?

Hvala
Do koje stranice treba znati rukom pisanu skriptu za prvi kolokvij?

Meni u biljeskama pise otprilike 62 str. (broj napisan rukom), ali nisam sigurna.

Novo poglavlje pocinje na 63. str (Kompleksnost algoritma i kompleksnost problema), cini mi se da to nismo radili.

Moze neka konkretnija informacija?

Hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 14:13 pet, 14. 11. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kolega kaze sljedece:
Obrađeno iz skripte:
-Uvod u složenost: [1str , 62str]
-Ocjena same integralom (sve)
-Rekurzivni algoritmi (sve)
Kolega kaze sljedece:
Obrađeno iz skripte:
-Uvod u složenost: [1str , 62str]
-Ocjena same integralom (sve)
-Rekurzivni algoritmi (sve)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ryssa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 12. 2011. (00:10:28)
Postovi: (57)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 1

PostPostano: 10:48 uto, 18. 11. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Može mala pomoć oko 1. b) iz 2011. Nisam sigurna u rješenje, pa bih molila ispravak ako griješim, j-petlja se vrti i puta, k-petlja se vrti i puta, while petlja ovisi o i i izvršava se u ovisnosti broja znamenki u bazi 4 broja n ->rješenje O(n^2lgn). Nisam sigurna niti u točnost ovoga niti kako lijepo argumentirati ove rečenice :)
Može mala pomoć oko 1. b) iz 2011. Nisam sigurna u rješenje, pa bih molila ispravak ako griješim, j-petlja se vrti i puta, k-petlja se vrti i puta, while petlja ovisi o i i izvršava se u ovisnosti broja znamenki u bazi 4 broja n ->rješenje O(n^2lgn). Nisam sigurna niti u točnost ovoga niti kako lijepo argumentirati ove rečenice Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
luka_m
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2012. (14:09:25)
Postovi: (62)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 15 - 1
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:23 uto, 18. 11. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ryssa"]Može mala pomoć oko 1. b) iz 2011. Nisam sigurna u rješenje, pa bih molila ispravak ako griješim, j-petlja se vrti i puta, k-petlja se vrti i puta, while petlja ovisi o i i izvršava se u ovisnosti broja znamenki u bazi 4 broja n ->rješenje O(n^2lgn). Nisam sigurna niti u točnost ovoga niti kako lijepo argumentirati ove rečenice :)[/quote]

Dvije unutarnje petlje rade [tex]i^2[/tex] koraka u svakoj iteraciji vanjske petlje. Vanjska petlja se vrti [tex]log_4 n[/tex] puta. Dakle, imamo sumu za m = 1 do [tex]log_4 n[/tex], od [tex]i^2[/tex]. Stavio sam novu varijablu m, jer općenito m.-ta iteracija nema vrijednost brojač = i (jer i se mijenja eksponencijalno). No, (otprilike) vrijedi ovo: [tex]i = 4^m[/tex], pa to možemo uvrstiti umjesto [tex]i^2[/tex], pa dobijemo [tex](4^m)^2[/tex], tj [tex]4^{2m}[/tex]. Sad imamo lijepu sumu koju možemo izračunati, najbolje određenim integralom (gornja granica je [tex]log_4 n[/tex]), integral od toga je, ne gledajući asimptotski irelevantne dijelove, jednak opet [tex]4^{2m}[/tex], pa kad se uvrsti gornja granica dobije se nešto što je [tex]O(n^2)[/tex] (dakle ne tvoje rješenje).

U ocjeni sume integralom ima još par detalja na koje treba paziti poput ocjene donje granice, ali ovo je bio bitan dio a meni se žuri ići spavati. :D
Ryssa (napisa):
Može mala pomoć oko 1. b) iz 2011. Nisam sigurna u rješenje, pa bih molila ispravak ako griješim, j-petlja se vrti i puta, k-petlja se vrti i puta, while petlja ovisi o i i izvršava se u ovisnosti broja znamenki u bazi 4 broja n →rješenje O(n^2lgn). Nisam sigurna niti u točnost ovoga niti kako lijepo argumentirati ove rečenice Smile


Dvije unutarnje petlje rade [tex]i^2[/tex] koraka u svakoj iteraciji vanjske petlje. Vanjska petlja se vrti [tex]log_4 n[/tex] puta. Dakle, imamo sumu za m = 1 do [tex]log_4 n[/tex], od [tex]i^2[/tex]. Stavio sam novu varijablu m, jer općenito m.-ta iteracija nema vrijednost brojač = i (jer i se mijenja eksponencijalno). No, (otprilike) vrijedi ovo: [tex]i = 4^m[/tex], pa to možemo uvrstiti umjesto [tex]i^2[/tex], pa dobijemo [tex](4^m)^2[/tex], tj [tex]4^{2m}[/tex]. Sad imamo lijepu sumu koju možemo izračunati, najbolje određenim integralom (gornja granica je [tex]log_4 n[/tex]), integral od toga je, ne gledajući asimptotski irelevantne dijelove, jednak opet [tex]4^{2m}[/tex], pa kad se uvrsti gornja granica dobije se nešto što je [tex]O(n^2)[/tex] (dakle ne tvoje rješenje).

U ocjeni sume integralom ima još par detalja na koje treba paziti poput ocjene donje granice, ali ovo je bio bitan dio a meni se žuri ići spavati. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Oblikovanje i analiza algoritama Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan