Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Zadaci
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Vjerojatnost
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
hendrix
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 09. 2012. (15:59:06)
Postovi: (92)16
Sarma = la pohva - posuda
29 = 31 - 2

PostPostano: 20:08 čet, 20. 2. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[url=http://www.wolframalpha.com/input/?i=%2819n+-+1500%29+%2F+%282+*+sqrt%282n%29%29+%3D+1.28]WolframAlpha[/url] kaze da si u pravu, sto znaci da je greska u nekom koraku sluzbenog rjesenja (jer konacno rjesenje stvarno jest 91).

edit: Konkretno, greska je u redu koji pocinje s "Dakle, ...", [tex]\frac{2n}{3}[/tex] se tu treba oduzeti od cijelog izraza, a ne samo od brojnika (i, jasno, u nazivniku u 2. koraku stoji samo korijen, bez dodatnog faktora [tex]2[/tex]).
WolframAlpha kaze da si u pravu, sto znaci da je greska u nekom koraku sluzbenog rjesenja (jer konacno rjesenje stvarno jest 91).

edit: Konkretno, greska je u redu koji pocinje s "Dakle, ...", [tex]\frac{2n}{3}[/tex] se tu treba oduzeti od cijelog izraza, a ne samo od brojnika (i, jasno, u nazivniku u 2. koraku stoji samo korijen, bez dodatnog faktora [tex]2[/tex]).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marička
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 05. 2011. (14:57:58)
Postovi: (31)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 13:28 pet, 21. 2. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala ti :D

[size=9][color=#999999]Added after 4 minutes:[/color][/size]

cekaj dakle cijela formula je kriva ova kaj smo radili na vjezbama??

radili smo da ide (X-np)/((npq)^1/2)
a zapravo ide (X/((npq)^1/2)) - np???

[size=9][color=#999999]Added after 17 minutes:[/color][/size]

aaaa kak sam munjena, kuzim kuzim nas izraz je razlomak pa taj razlomak - np i sve skupa kroz npq
hvala ti Very Happy

Added after 4 minutes:

cekaj dakle cijela formula je kriva ova kaj smo radili na vjezbama??

radili smo da ide (X-np)/((npq)^1/2)
a zapravo ide (X/((npq)^1/2)) - np???

Added after 17 minutes:

aaaa kak sam munjena, kuzim kuzim nas izraz je razlomak pa taj razlomak - np i sve skupa kroz npq


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MatematicarSamraa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2014. (23:13:50)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 0 - 3

PostPostano: 13:00 uto, 9. 12. 2014    Naslov: pomoc Citirajte i odgovorite

Može li pomoć oko ovoga zadatka...hitno..

1. Proizvođač je isporučio jednu seriju proizvoda od čega je izvjestsn broj visokog kvaliteta. Sa kolikom vejrojatnošću proizvođač može tvrditi da se u seriji od 300 proizvoda koje je isporućio, broj visoko-kvalitetnih proizvoda nalazi u granicama od 110 do 140 komada, ako se zna da se 40% ukupne proizvodnje odnosi a proizodnju visokog kvaliteta?
Može li pomoć oko ovoga zadatka...hitno..

1. Proizvođač je isporučio jednu seriju proizvoda od čega je izvjestsn broj visokog kvaliteta. Sa kolikom vejrojatnošću proizvođač može tvrditi da se u seriji od 300 proizvoda koje je isporućio, broj visoko-kvalitetnih proizvoda nalazi u granicama od 110 do 140 komada, ako se zna da se 40% ukupne proizvodnje odnosi a proizodnju visokog kvaliteta?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marsupial
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 01. 2012. (22:46:33)
Postovi: (63)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 1

PostPostano: 19:48 sub, 31. 1. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zadatak 5.4. sa vježbi - Rudari i izbor vrata. Treba se izračunati očekivano vrijeme izlaska iz rudnika. Imam riješen zadatak i nije mi najjasnije zašto je to očekivano vrijeme baš rezultat E[E[X|Y]]

(Zanima je jer bih htjela intuitivno sama tako nešto primijeniti ako nam se pojavi sličan zadatak na kolokviju)
Zadatak 5.4. sa vježbi - Rudari i izbor vrata. Treba se izračunati očekivano vrijeme izlaska iz rudnika. Imam riješen zadatak i nije mi najjasnije zašto je to očekivano vrijeme baš rezultat E[E[X|Y]]

(Zanima je jer bih htjela intuitivno sama tako nešto primijeniti ako nam se pojavi sličan zadatak na kolokviju)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Vjerojatnost Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Stranica 9 / 9.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan