Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

toshiba l500-1h1 vs dell vostro 1015 vs dell inspiron 15

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
behemont
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2008. (21:21:19)
Postovi: (124)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 53 - 61

PostPostano: 13:55 sub, 9. 1. 2010    Naslov: toshiba l500-1h1 vs dell vostro 1015 vs dell inspiron 15 Citirajte i odgovorite

toshiba:
http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=11675&catid=28

dell vostro:
http://www.superbit.hr/Prijenosna-racunala/DELL/DELL-Vostro-1015-p/n-DNV1015B-02/Detailed-product-flyer.html?keyword=1015

Sto mislite? :?

P.S. Toshiba se moze naci i za 4300, tako da je razlika u cijeni cca 500kn...oba imaju jamstvo 2 god.
toshiba:
http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=11675&catid=28

dell vostro:
http://www.superbit.hr/Prijenosna-racunala/DELL/DELL-Vostro-1015-p/n-DNV1015B-02/Detailed-product-flyer.html?keyword=1015

Sto mislite? Confused

P.S. Toshiba se moze naci i za 4300, tako da je razlika u cijeni cca 500kn...oba imaju jamstvo 2 god.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 14:57 sub, 9. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

skoro pa isti :P
Toshiba ima malo bolji procesor
a vidim da su i graficke razlicite ali nebih znao koja bolja.
makar, neznam kakva je Dell firma ali ja ne volim toshibu. Koju god sam do sad vidio me iznervirala do boli.
Dok frend ima Dell i koliko znam sretan je s njim :)
skoro pa isti Razz
Toshiba ima malo bolji procesor
a vidim da su i graficke razlicite ali nebih znao koja bolja.
makar, neznam kakva je Dell firma ali ja ne volim toshibu. Koju god sam do sad vidio me iznervirala do boli.
Dok frend ima Dell i koliko znam sretan je s njim Smile



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
behemont
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2008. (21:21:19)
Postovi: (124)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 53 - 61

PostPostano: 16:54 sub, 9. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Iste su i graficke... :D
Ta razlika u procesoru se nece ni osjetiti. Neka estetika presudi, a :)
Iste su i graficke... Very Happy
Ta razlika u procesoru se nece ni osjetiti. Neka estetika presudi, a Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 16:55 sub, 9. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pogledaj si jedino malo po netu ako netko ima problema s nekim od modela. uvijek se moze nesto nac a i nebi ti skodilo ;)
Pogledaj si jedino malo po netu ako netko ima problema s nekim od modela. uvijek se moze nesto nac a i nebi ti skodilo Wink



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
black cat
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 02. 2008. (19:22:30)
Postovi: (85)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 1

PostPostano: 19:13 sub, 9. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovaj drugi.. =)
ovaj drugi.. =)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 19:56 sub, 9. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja imam Toshibu, i to bas seriju Satellite (doduse moj laptop je bolji od ovog sa linka). Mogu ti reci da sam jako (jako!) zadovoljan, laptop radi besprijekorno, ful je brz, zaslon je jako dobar (slika je odlicna :D), memorije na pretek (kod mene je konstantno dignuto; Firefox, VS2003, Matlab, WinEdt, Acrobat reader, Foobar; malo da dobijes dojam, i nikada nije bilo problema).
Naravno, laptop je ogroman, i bas ga nije ugodno nositi sa sobom stalno. Baterija traje solidnih 2.5 sati na eco-power plan (malo zatamni ekrani, i slabije performanse), te oko 1.45 na high-performance power plan.

Sve u svemu jedna od najboljih investicija.

Dakako, ja sam svoj kupio u US za 400 dolara, i dobio Vistu, te upgrade na W7, bolju graficku, vise memorije, itd. itd. [size=5]pa onda ti meni reci tko tu koga ... za 4700kn[/size].
Ja imam Toshibu, i to bas seriju Satellite (doduse moj laptop je bolji od ovog sa linka). Mogu ti reci da sam jako (jako!) zadovoljan, laptop radi besprijekorno, ful je brz, zaslon je jako dobar (slika je odlicna Very Happy), memorije na pretek (kod mene je konstantno dignuto; Firefox, VS2003, Matlab, WinEdt, Acrobat reader, Foobar; malo da dobijes dojam, i nikada nije bilo problema).
Naravno, laptop je ogroman, i bas ga nije ugodno nositi sa sobom stalno. Baterija traje solidnih 2.5 sati na eco-power plan (malo zatamni ekrani, i slabije performanse), te oko 1.45 na high-performance power plan.

Sve u svemu jedna od najboljih investicija.

Dakako, ja sam svoj kupio u US za 400 dolara, i dobio Vistu, te upgrade na W7, bolju graficku, vise memorije, itd. itd. pa onda ti meni reci tko tu koga ... za 4700kn.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
behemont
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2008. (21:21:19)
Postovi: (124)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 53 - 61

PostPostano: 22:31 pon, 11. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Toshiba kupljena..hvala na komentarima.. :wink:
Toshiba kupljena..hvala na komentarima.. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 13:50 uto, 12. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gdje si je kupio? Gore navedeno po onoj cijeli na linku ili? Pitam jer si ja planiram skoro uzeti neki laptop...
Gdje si je kupio? Gore navedeno po onoj cijeli na linku ili? Pitam jer si ja planiram skoro uzeti neki laptop...



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 18:53 uto, 12. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da malo ukradem topic posto si ti zavrsio :oops:

Jel funkcionalan matlab i mathematica na netbook-u? Tj. dal je preslab? Laptope sam zasad otpisao jer za skupe nemam dosta love a jeftini imaju slabu bateriju(to mi je poprilicno bitno)
Konkretno sam pikirao [url=http://www.superbit.hr/Prijenosna-racunala/ACER/Acer-ASPIRE-ONE-D250-Blue-P/N-LU.S680B.125/flypage.tpl.html]Acer[/url].

Jos jednom sorry za kradju :oops: :oops:
Da malo ukradem topic posto si ti zavrsio Embarassed

Jel funkcionalan matlab i mathematica na netbook-u? Tj. dal je preslab? Laptope sam zasad otpisao jer za skupe nemam dosta love a jeftini imaju slabu bateriju(to mi je poprilicno bitno)
Konkretno sam pikirao Acer.

Jos jednom sorry za kradju Embarassed Embarassed



_________________
Though your dreams be tossed and blown...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
behemont
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2008. (21:21:19)
Postovi: (124)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 53 - 61

PostPostano: 20:49 uto, 12. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

kenny, kupio sam je u nekakvom ducanu u rijeci..4700kn, bilo je preko nekakvog web shopa i za 4200 ali to mi je dost sumnjivo bilo(platim pa mi dode za 2 dana)...ako si iz zagreba, imas ih tu i za 4300,4400 (M computers ili slicno, pogledaj na nabava.net)

Swerz, koliko ti treba autonomija baterije?
kenny, kupio sam je u nekakvom ducanu u rijeci..4700kn, bilo je preko nekakvog web shopa i za 4200 ali to mi je dost sumnjivo bilo(platim pa mi dode za 2 dana)...ako si iz zagreba, imas ih tu i za 4300,4400 (M computers ili slicno, pogledaj na nabava.net)

Swerz, koliko ti treba autonomija baterije?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 14:55 sri, 13. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sto vise to bolje. Prijenosno racunalo mi nekak i nije prijenosno ak moram sjediti blizu uticnice :D
Onaj Acer netbook imaju 2 frenda i oboje su i vise nego zadovoljni sa baterijom. Vele napunis ga prek noci i izdrzi cijeli dan. (ilitiga 6h opterecenog rada)

Tu i tamo "posudim" burazov HP laptop (neznam oznaku napamet al ima 3-cell bateriju) i nakon sat ipol moram traziti steker.
Snaga laptopa mi nije toliko bitna, igre ne igram a za photshop i CAD/CAM programe imam doma komp. Dakle mathematica, matlab, dev-c++ i sl. programi za fax.
Sto vise to bolje. Prijenosno racunalo mi nekak i nije prijenosno ak moram sjediti blizu uticnice Very Happy
Onaj Acer netbook imaju 2 frenda i oboje su i vise nego zadovoljni sa baterijom. Vele napunis ga prek noci i izdrzi cijeli dan. (ilitiga 6h opterecenog rada)

Tu i tamo "posudim" burazov HP laptop (neznam oznaku napamet al ima 3-cell bateriju) i nakon sat ipol moram traziti steker.
Snaga laptopa mi nije toliko bitna, igre ne igram a za photshop i CAD/CAM programe imam doma komp. Dakle mathematica, matlab, dev-c++ i sl. programi za fax.



_________________
Though your dreams be tossed and blown...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 15:47 sri, 13. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja cu si danas navecer ili sutra bacit mathematicu na laptop pa ti mogu rec koliko trosi. ja imam neki slabi laptop i baterija traje cca 4 sata.
mislim da bi mogao i mathematicu podrzat
makar, moj laptop je star ( Pentium M 1,4 Gh i 512 MB RAM ) i radi ko svicarski sat :) ali na linuxu samo :D dok su notebooki jaci pa mislim da bi ti bez pol frke radilo to.
i na nabava.net si mozes pronac notebookove prema ducanima. imas cijene i slicno :) isplati se pogledat ;)
ja cu si danas navecer ili sutra bacit mathematicu na laptop pa ti mogu rec koliko trosi. ja imam neki slabi laptop i baterija traje cca 4 sata.
mislim da bi mogao i mathematicu podrzat
makar, moj laptop je star ( Pentium M 1,4 Gh i 512 MB RAM ) i radi ko svicarski sat Smile ali na linuxu samo Very Happy dok su notebooki jaci pa mislim da bi ti bez pol frke radilo to.
i na nabava.net si mozes pronac notebookove prema ducanima. imas cijene i slicno Smile isplati se pogledat Wink



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
behemont
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2008. (21:21:19)
Postovi: (124)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 53 - 61

PostPostano: 16:20 sri, 13. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

@swerz: nije bas da jeftini imaju slabu bateriju...imas razne kategorije laptopa, npr igraci, poslovni, itd...e pa tako postoji i kategorija sa dugotrajnom baterijom. malo proguglaj...a najbolje ti je otici na http://forum.notebookreview.com/ i uclaniti se i pitati...saznat ces sve sto te zanima...
@swerz: nije bas da jeftini imaju slabu bateriju...imas razne kategorije laptopa, npr igraci, poslovni, itd...e pa tako postoji i kategorija sa dugotrajnom baterijom. malo proguglaj...a najbolje ti je otici na http://forum.notebookreview.com/ i uclaniti se i pitati...saznat ces sve sto te zanima...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mladen10
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 04. 2015. (06:47:27)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 6:50 pon, 20. 4. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bok, stari je post, al moze mi netko od vas kazat, koji sad imate iskustva s laptopima, koji bi preporucili.? Planiram kupiti DELL.. ali, hmm..?
Planiram kupiti nesto iz ove ponude [url=http://www.centro.hr/kategorije.5a750f05105a48fa915f2c6940cc97ca.dell.aspx]DELL racunala[/url]
Bok, stari je post, al moze mi netko od vas kazat, koji sad imate iskustva s laptopima, koji bi preporucili.? Planiram kupiti DELL.. ali, hmm..?
Planiram kupiti nesto iz ove ponude DELL racunala




Zadnja promjena: Mladen10; 7:44 uto, 28. 4. 2015; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
beuler
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2012. (14:08:41)
Postovi: (16)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 1

PostPostano: 13:19 uto, 21. 4. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mladen10"]Bok, stari je post, al moze mi netko od vas kazat, koji sad imate iskustva s laptopima, koji bi preporucili.? Planiram kupiti DELL.. ali, hmm..?[/quote]


Ovisi.
Cijenovni rang? Za sto bi se koristio? Imas kakve preference (crna boja, velicina ekrana, tezina) ...

Moj prijedlog je:
registriraj se na bug.hr, to je forum specijaliziran za takve stvari i imas temu
[url=http://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/ultimativna-tema-odabir-prijenosnika/48197.aspx]Ultimativna tema za odabir prijenosnika[/url]
i postaj ovo sto sam te pitao gore, ili prolistaj temu i sigurno ces naci vec predlozeno za tocno sto tebi treba..
Mladen10 (napisa):
Bok, stari je post, al moze mi netko od vas kazat, koji sad imate iskustva s laptopima, koji bi preporucili.? Planiram kupiti DELL.. ali, hmm..?



Ovisi.
Cijenovni rang? Za sto bi se koristio? Imas kakve preference (crna boja, velicina ekrana, tezina) ...

Moj prijedlog je:
registriraj se na bug.hr, to je forum specijaliziran za takve stvari i imas temu
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
i postaj ovo sto sam te pitao gore, ili prolistaj temu i sigurno ces naci vec predlozeno za tocno sto tebi treba..



_________________
Sumnjam, dakle možda jesam.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan