Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Crtanje mapa pomoću trigonometrije i vektora

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
dizdar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 04. 2015. (18:42:15)
Postovi: (1)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:48 uto, 21. 4. 2015    Naslov: Crtanje mapa pomoću trigonometrije i vektora Citirajte i odgovorite

Poštovani, moje ime je Amina i pohađam IB diploma srednjoškolski program (International Baccalureate), ne znam da li vam je poznato. Na raspustu između trećeg i četvrtog razreda dužni smo da napišemo istraživanje od 4000 riječi na neku temu i to istraživanje se zove Extended Essay (EE). EE je nešto kao maturski rad samo kompleksnije. Biramo predmet iz kojeg želimo raditi naše istraživanje i ja sam izabrala matematiku kao predmet. Nakon biranja predmeta na redu je biranje teme. Tema se bira na način: izabere se oblast matematike, izabere se tema i vodeće pitanje iz te teme. Što bih vas ja zamolila jeste da mi pomognete oko pronalaska upravo tog vodećeg pitanja. Primjer jedne teme iz EE je sljedeći: Oblast matematike - brojevi, tema - aproksimacija iracionalnih brojeva sa racionalnim, vodeće pitanje - koliko dobro mogu π, e, √2 i ostali iracionalni brojevi biti približni racionalnim brojevima. Vodeće pitanje je u stvari glavna točka cijelog istraživanja. U našem istraživanju mi odgovaramo upravo na naše vodeće pitanje. Znači, kao sto sam i rekla meni bi trebala pomoć oko pronalaska tog vodećeg pitanja. Tema koja je mene zainteresirala jeste crtanje mapa pomoću trigonometrije i vektora. Sada mi problem stvara pronalazak tog vodećeg pitanja, tj. na što da se baziram u vezi toga. Da li postoji nešto vezano za meridijane i paralele ili sl. Također ako smatrate da to nije dobro istraživanje i da ću se možda izgubiti u tome, voljela bih da znam. I ako neko ima neku bolju ideju u vezi neke druge teme također bih bila do neba zahvalna da mi da ideju. Istraživala sam i o spirografu, ali to nije dobra tema jer nema neku stvarnu ulogu u svijetu. Također sam razmišljala možda o konstrukcijama, ali opet ne znam na sto da se baziram tj. što da uzmem za svoje vodeće pitanje. Molim vas pomozite. Dobila sam preporuku za vašu stranicu da ste neko tko bi mogao imati volju da mi pomogne. Unaprijed hvala!
Poštovani, moje ime je Amina i pohađam IB diploma srednjoškolski program (International Baccalureate), ne znam da li vam je poznato. Na raspustu između trećeg i četvrtog razreda dužni smo da napišemo istraživanje od 4000 riječi na neku temu i to istraživanje se zove Extended Essay (EE). EE je nešto kao maturski rad samo kompleksnije. Biramo predmet iz kojeg želimo raditi naše istraživanje i ja sam izabrala matematiku kao predmet. Nakon biranja predmeta na redu je biranje teme. Tema se bira na način: izabere se oblast matematike, izabere se tema i vodeće pitanje iz te teme. Što bih vas ja zamolila jeste da mi pomognete oko pronalaska upravo tog vodećeg pitanja. Primjer jedne teme iz EE je sljedeći: Oblast matematike - brojevi, tema - aproksimacija iracionalnih brojeva sa racionalnim, vodeće pitanje - koliko dobro mogu π, e, √2 i ostali iracionalni brojevi biti približni racionalnim brojevima. Vodeće pitanje je u stvari glavna točka cijelog istraživanja. U našem istraživanju mi odgovaramo upravo na naše vodeće pitanje. Znači, kao sto sam i rekla meni bi trebala pomoć oko pronalaska tog vodećeg pitanja. Tema koja je mene zainteresirala jeste crtanje mapa pomoću trigonometrije i vektora. Sada mi problem stvara pronalazak tog vodećeg pitanja, tj. na što da se baziram u vezi toga. Da li postoji nešto vezano za meridijane i paralele ili sl. Također ako smatrate da to nije dobro istraživanje i da ću se možda izgubiti u tome, voljela bih da znam. I ako neko ima neku bolju ideju u vezi neke druge teme također bih bila do neba zahvalna da mi da ideju. Istraživala sam i o spirografu, ali to nije dobra tema jer nema neku stvarnu ulogu u svijetu. Također sam razmišljala možda o konstrukcijama, ali opet ne znam na sto da se baziram tj. što da uzmem za svoje vodeće pitanje. Molim vas pomozite. Dobila sam preporuku za vašu stranicu da ste neko tko bi mogao imati volju da mi pomogne. Unaprijed hvala!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
satja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 05. 2010. (10:44:17)
Postovi: (F1)16
Sarma = la pohva - posuda
73 = 78 - 5

PostPostano: 20:13 uto, 21. 4. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dva prijedloga.

Oblast: geometrija, tema: konstrukcije ravnalom i sestarom, vodece pitanje: koji se kutevi i duzine mogu konstruirati samo s pomocu ravnala i sestara.

Oblast: racunarska znanost, tema: slozenost algoritama, vodece pitanje: P versus NP.
Dva prijedloga.

Oblast: geometrija, tema: konstrukcije ravnalom i sestarom, vodece pitanje: koji se kutevi i duzine mogu konstruirati samo s pomocu ravnala i sestara.

Oblast: racunarska znanost, tema: slozenost algoritama, vodece pitanje: P versus NP.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:31 uto, 21. 4. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vodece pitanje kod crtanja karata je vjerojatno pitanje [url=http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_map_projections]izbora projekcije[/url], jer nije moguce Zemlju projicirati na 2D ravninu tako da se ne poremete udaljenosti. Zato, npr., Antartika cesto izgleda daleko veca nego sto stvarno je.

U konacnici, odgovor na pitanje ovisi o tome sto se s mapom zeli postici.

P.S. Ako si doma s Pythonom, mozes - poprilicno jednostavno - sloziti [url=http://matplotlib.org/basemap/users/examples.html]zanimljive slike na zadanu temu[/url] i tako upotpuniti svoj rad.
Vodece pitanje kod crtanja karata je vjerojatno pitanje izbora projekcije, jer nije moguce Zemlju projicirati na 2D ravninu tako da se ne poremete udaljenosti. Zato, npr., Antartika cesto izgleda daleko veca nego sto stvarno je.

U konacnici, odgovor na pitanje ovisi o tome sto se s mapom zeli postici.

P.S. Ako si doma s Pythonom, mozes - poprilicno jednostavno - sloziti zanimljive slike na zadanu temu i tako upotpuniti svoj rad.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan