Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Laptop preporuka

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
napolitanka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 10. 2014. (07:50:24)
Postovi: (A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:41 sub, 20. 6. 2015    Naslov: Laptop preporuka Citirajte i odgovorite

Razmišljao sam o kupnji nekog laptopa. Nisam baš stručnjak za hardware pa zato tražim preporuku.
Istražujući po internetu sam zaključio da mi treba i5/i7 5th generacija procesora, da je bolje imati SSD nego HDD, 8GB RAM i iznad, preko 14incha ekran, baterija u trajanju preko 5h. Za grafičku karticu nisam baš uspio naći unificirani odgovor.

Laptop bih koristio za programiranje na faxu, trenutno završavam 1. godinu pred.dipl. matematike što znači da me čeka još SPA i računarski praktium + mislio sam se početi baviti programiranjem u javi. Naravno, surfanje internetom, pisanje dokumenata i te slično jednostavne stvari, ali bih i volio tu i tamo pogledati neki film/seriju.

Budžet mi je negdje do 10,000 kn, ali naravno bilo bi mi puno draže da cijena bude oko 6,000kn.

Imate li kakvu preporuku?
Hvala unaprijed :D
Razmišljao sam o kupnji nekog laptopa. Nisam baš stručnjak za hardware pa zato tražim preporuku.
Istražujući po internetu sam zaključio da mi treba i5/i7 5th generacija procesora, da je bolje imati SSD nego HDD, 8GB RAM i iznad, preko 14incha ekran, baterija u trajanju preko 5h. Za grafičku karticu nisam baš uspio naći unificirani odgovor.

Laptop bih koristio za programiranje na faxu, trenutno završavam 1. godinu pred.dipl. matematike što znači da me čeka još SPA i računarski praktium + mislio sam se početi baviti programiranjem u javi. Naravno, surfanje internetom, pisanje dokumenata i te slično jednostavne stvari, ali bih i volio tu i tamo pogledati neki film/seriju.

Budžet mi je negdje do 10,000 kn, ali naravno bilo bi mi puno draže da cijena bude oko 6,000kn.

Imate li kakvu preporuku?
Hvala unaprijed Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 22:29 sub, 20. 6. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

da li ti zaista treba SSD? ja mislim da ne, preskup je za ono za sta ga ti po opisu mislis koristiti.

ako ne mislis igrati igrice netreba ti ni super uber graficka... za potrebe faxa (svi racunalni kolegiji + semiari i sl) npr. ACER Aspire E5-771G (nesto manje od 5k kn) zadovoljaba sve potreba koje student ima (koji neigra najnovije igrice, one od pred koju godinu mogu proc bez problema).

za ovo gore sam spreman stavit ruku u vatru jer imam komp sa jako slicnim preformansama i nemam nikakvih problema (osim s windowsima ali ti problemi su navodno feture a ne bug :) ).

s druge strane - za 10k dobijes mricnu (koja ionako za 3 god vise nece bit mrcina i pitanje da li ce vrijed 5k) koja je daleko iznad potreba, ali hey - gusti su gusti :)


p.s. pls ajmo da nebude mrznje prema proizvodacima, ovo je samo primjer, znam da neki vise vole toshibu neki HP ne jaNesto proizvode. i da, slazem se, imaju jako kvalitetne proizvode ovo je moj osobni semi-low budget prijedlog
da li ti zaista treba SSD? ja mislim da ne, preskup je za ono za sta ga ti po opisu mislis koristiti.

ako ne mislis igrati igrice netreba ti ni super uber graficka... za potrebe faxa (svi racunalni kolegiji + semiari i sl) npr. ACER Aspire E5-771G (nesto manje od 5k kn) zadovoljaba sve potreba koje student ima (koji neigra najnovije igrice, one od pred koju godinu mogu proc bez problema).

za ovo gore sam spreman stavit ruku u vatru jer imam komp sa jako slicnim preformansama i nemam nikakvih problema (osim s windowsima ali ti problemi su navodno feture a ne bug Smile ).

s druge strane - za 10k dobijes mricnu (koja ionako za 3 god vise nece bit mrcina i pitanje da li ce vrijed 5k) koja je daleko iznad potreba, ali hey - gusti su gusti Smile


p.s. pls ajmo da nebude mrznje prema proizvodacima, ovo je samo primjer, znam da neki vise vole toshibu neki HP ne jaNesto proizvode. i da, slazem se, imaju jako kvalitetne proizvode ovo je moj osobni semi-low budget prijedlog



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
napolitanka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 10. 2014. (07:50:24)
Postovi: (A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:41 ned, 21. 6. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ali vidio sam na par stranica kao statistiku kompanije
npr.
http://blog.laptopmag.com/laptop-brand-ratings

i acer je daleko "najgori" po njima
Ali vidio sam na par stranica kao statistiku kompanije
npr.
http://blog.laptopmag.com/laptop-brand-ratings

i acer je daleko "najgori" po njima


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 14:38 ned, 21. 6. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

true that, to pise u toj tablici... mene osobno ne dira bar 40% stavki koje su tamo navedene pa se poredak sigurno mjenja. imam acera i ne mogu se zalit, linux radi dosta dobro na njemu, prozori (7, 8 je kratko bio gore jer mi se zgadio) bi mogli i bolje (ne zbog laptopa nego zbog prozora, ali ionako mi treba jedan OS pa sve 5). apsolutno nikakvioh problema nisam imao sa laptopom, prezadovoljan omjerom cijene i kvalitete.

ja sam ionako prije naveo nesto za sta JA mislim da je good choice (ne best choice), naravno da se niko nemora samnom slozit. osobno ne patim na super moderne ultra tanke dizajne i to mi je jedna od manje bitnih stavki, sa tasturom sam zadovoljan, touchpad ne koristim bas jer pref koristit mis, sto im znaci inovation neznam, audio ionako nisam lud ista ikad pustat na ikojem laptopu preko build-in zvucnika jer je smece kako god da ga okrenes, cemu ocjena za software neznam, tech support mi nikad nije trebao... a sad, ili pricekaj jos prijedloga od drugih ili se osloni na 'tablicu', sa po meni, upitnim emlemntima ocjenjivana.

ponavljam ja sam naveo nesto sto je na pol tvog budzeta a poprilicno dobro (i vise) zadovoljava potrebe, imas jos jako puno lufta za upgrade i tolkim budzetom. ja kad preporucujem kompove/laptope/tablete gledam najprije stvarne potrebe a onda ostale stvari. npr neko ko bi me pitao sta da uzme za multimedijsku produkciju bez razmisljanja kazem da uzme neki jaProizvod ako ima love
true that, to pise u toj tablici... mene osobno ne dira bar 40% stavki koje su tamo navedene pa se poredak sigurno mjenja. imam acera i ne mogu se zalit, linux radi dosta dobro na njemu, prozori (7, 8 je kratko bio gore jer mi se zgadio) bi mogli i bolje (ne zbog laptopa nego zbog prozora, ali ionako mi treba jedan OS pa sve 5). apsolutno nikakvioh problema nisam imao sa laptopom, prezadovoljan omjerom cijene i kvalitete.

ja sam ionako prije naveo nesto za sta JA mislim da je good choice (ne best choice), naravno da se niko nemora samnom slozit. osobno ne patim na super moderne ultra tanke dizajne i to mi je jedna od manje bitnih stavki, sa tasturom sam zadovoljan, touchpad ne koristim bas jer pref koristit mis, sto im znaci inovation neznam, audio ionako nisam lud ista ikad pustat na ikojem laptopu preko build-in zvucnika jer je smece kako god da ga okrenes, cemu ocjena za software neznam, tech support mi nikad nije trebao... a sad, ili pricekaj jos prijedloga od drugih ili se osloni na 'tablicu', sa po meni, upitnim emlemntima ocjenjivana.

ponavljam ja sam naveo nesto sto je na pol tvog budzeta a poprilicno dobro (i vise) zadovoljava potrebe, imas jos jako puno lufta za upgrade i tolkim budzetom. ja kad preporucujem kompove/laptope/tablete gledam najprije stvarne potrebe a onda ostale stvari. npr neko ko bi me pitao sta da uzme za multimedijsku produkciju bez razmisljanja kazem da uzme neki jaProizvod ako ima love



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:22 ned, 21. 6. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="napolitanka"]Ali vidio sam na par stranica kao statistiku kompanije
npr.
http://blog.laptopmag.com/laptop-brand-ratings
i acer je daleko "najgori" po njima[/quote]

Te liste su uvijek upitne. Da prokomentiram prva tri (iz moje perspektive, ako je to uopce potrebno navoditi):
1. Apple -- prenapuhana cijena + sto je to (klasicni) USB, VGA,...? Nedostatak kompatibilnosti s ostatkom svijeta hoce biti problem (npr. kad se negdje ne mozes ustekati u projektor). Navodno su jako dobro ako mislis puno nositi notebook sa sobom, jer su stvarno lagani i tanki (kolega ovdje nosi dasku za rezanje mesa uz svoj MacBook, da mu se ne potrga u torbi :lol:).
2. Dell -- imam jednog (mrcina koja sluzi kao zamjena za desktop) mladjeg od godinu dana i, da sada kupujem, ne bih ni gledao druge firme,
3. HP -- u servisu su mi rekli da je to jedini brand koji im ljudi moraju donositi na ciscenje ventilatora, sto je bio i moj problem s njihovim notebookom. Dodatno, oni vole ATIja koji ne voli Linux (nije nemoguce sloziti, ali je davez).

Btw, imam 15+ godina starog lenova koji jos uvijek pristojno radi pod Linuxom. :)

No, mislim da je brand manje bitan. Poslozi si sto ti je bitno i tako trazi. Po tome sto si napisao, cini mi se:
1. Ne treba ti jaki procesor, dakle uzmi najjaci medju onima niske cijene (kad gledas procesore, obicno vidis veliki skok na jednom mjestu). Mali ili osrednji cache je OK, da ne nabrijavas cijenu na nesto sto ti ne treba;
2. Disk: slazem se s fireballom. Ako bas zelis SSD, uzmi mali SSD i veliki normalni. SSD su brzi i malo trose, ali su skupi, hence klasicni disk za storage i dnevni backup SSDa, a SSD za svakodnevni rad.
3. RAMa nikad previse i tu bih utocio sve novce koji ti ostanu.
4. Grafika: ako mislis vrtiti Linux (sto je preporucljivo, i zbog cijene i zbog performansi), trazi Nvidiu (ne ATI ili nesto bazirano na njemu), bez kojekakvih akceleracijskih gluposti i bez RAMa koji nadmasuje kapacitet nacionalne knjiznice, jer ti to ne treba, a kosta.
5. Velicina: ako ga mislis koristiti kao zamjenu za desktop, razmotri 17" i vece, iako tu cijene jako podivljaju. Imas samo jedan par ociju, cuvaj ih.

Jednom kad nadjes kandidata, zaguglaj "user reviews model-koji-si-nasao" (bez navodnika) i vidi ima li mana koje su tebi bitne. Ima, naravno, fake reviewova k'o blata, ali to rijesis tako da manje gledas brojeve, "zvjezdice" i sl, a vise citas sto ljudi kazu, pa lako skuzis koji su "supre, divno, krasno" (bez korisnih informacija, dakle vjerojatno fake review samog poizvodjaca ili prodavaca), a koji su "to-i-to je super, ovo ne valja,..." (sto je vjerojatnije pravi korisnik).

Nije naodmet potraziti model po Amazonima i tamo baciti oko na reviewove. Jasno, opet citas text, umjesto da brojis zvjezdice. Svakako pikni na "1 zvjezdica" i "2 zvjezdice" i procitaj sto je ljude nagnalo da dadu tako niske ocjene. Ako nema tocno modela koji trazis, pogledaj reviewove za sto slicniji.
napolitanka (napisa):
Ali vidio sam na par stranica kao statistiku kompanije
npr.
http://blog.laptopmag.com/laptop-brand-ratings
i acer je daleko "najgori" po njima


Te liste su uvijek upitne. Da prokomentiram prva tri (iz moje perspektive, ako je to uopce potrebno navoditi):
1. Apple – prenapuhana cijena + sto je to (klasicni) USB, VGA,...? Nedostatak kompatibilnosti s ostatkom svijeta hoce biti problem (npr. kad se negdje ne mozes ustekati u projektor). Navodno su jako dobro ako mislis puno nositi notebook sa sobom, jer su stvarno lagani i tanki (kolega ovdje nosi dasku za rezanje mesa uz svoj MacBook, da mu se ne potrga u torbi Laughing).
2. Dell – imam jednog (mrcina koja sluzi kao zamjena za desktop) mladjeg od godinu dana i, da sada kupujem, ne bih ni gledao druge firme,
3. HP – u servisu su mi rekli da je to jedini brand koji im ljudi moraju donositi na ciscenje ventilatora, sto je bio i moj problem s njihovim notebookom. Dodatno, oni vole ATIja koji ne voli Linux (nije nemoguce sloziti, ali je davez).

Btw, imam 15+ godina starog lenova koji jos uvijek pristojno radi pod Linuxom. Smile

No, mislim da je brand manje bitan. Poslozi si sto ti je bitno i tako trazi. Po tome sto si napisao, cini mi se:
1. Ne treba ti jaki procesor, dakle uzmi najjaci medju onima niske cijene (kad gledas procesore, obicno vidis veliki skok na jednom mjestu). Mali ili osrednji cache je OK, da ne nabrijavas cijenu na nesto sto ti ne treba;
2. Disk: slazem se s fireballom. Ako bas zelis SSD, uzmi mali SSD i veliki normalni. SSD su brzi i malo trose, ali su skupi, hence klasicni disk za storage i dnevni backup SSDa, a SSD za svakodnevni rad.
3. RAMa nikad previse i tu bih utocio sve novce koji ti ostanu.
4. Grafika: ako mislis vrtiti Linux (sto je preporucljivo, i zbog cijene i zbog performansi), trazi Nvidiu (ne ATI ili nesto bazirano na njemu), bez kojekakvih akceleracijskih gluposti i bez RAMa koji nadmasuje kapacitet nacionalne knjiznice, jer ti to ne treba, a kosta.
5. Velicina: ako ga mislis koristiti kao zamjenu za desktop, razmotri 17" i vece, iako tu cijene jako podivljaju. Imas samo jedan par ociju, cuvaj ih.

Jednom kad nadjes kandidata, zaguglaj "user reviews model-koji-si-nasao" (bez navodnika) i vidi ima li mana koje su tebi bitne. Ima, naravno, fake reviewova k'o blata, ali to rijesis tako da manje gledas brojeve, "zvjezdice" i sl, a vise citas sto ljudi kazu, pa lako skuzis koji su "supre, divno, krasno" (bez korisnih informacija, dakle vjerojatno fake review samog poizvodjaca ili prodavaca), a koji su "to-i-to je super, ovo ne valja,..." (sto je vjerojatnije pravi korisnik).

Nije naodmet potraziti model po Amazonima i tamo baciti oko na reviewove. Jasno, opet citas text, umjesto da brojis zvjezdice. Svakako pikni na "1 zvjezdica" i "2 zvjezdice" i procitaj sto je ljude nagnalo da dadu tako niske ocjene. Ako nema tocno modela koji trazis, pogledaj reviewove za sto slicniji.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
napolitanka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 10. 2014. (07:50:24)
Postovi: (A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:36 ned, 21. 6. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Fireball samo sam pitao :D ja priznajem da se baš i ne kužim previše u hardware :D


Vsego, bi li onda npr ovo bilo nešto što bi odgovaralo tom opisu?
http://www.kodeks.hr/dell/inspiron-3543,pid-3,p-3433,g-370.aspx

ako ne, što ima previše tj. što mu fali? :)


[quote]trazi Nvidiu (ne ATI ili nesto bazirano na njemu)[/quote]

Kako da znam je li bazirano na ATI-u ili ne?

P.S. I mislio sam Linux koristiti
Fireball samo sam pitao Very Happy ja priznajem da se baš i ne kužim previše u hardware Very Happy


Vsego, bi li onda npr ovo bilo nešto što bi odgovaralo tom opisu?
http://www.kodeks.hr/dell/inspiron-3543,pid-3,p-3433,g-370.aspx

ako ne, što ima previše tj. što mu fali? Smile


Citat:
trazi Nvidiu (ne ATI ili nesto bazirano na njemu)


Kako da znam je li bazirano na ATI-u ili ne?

P.S. I mislio sam Linux koristiti


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 14:31 pon, 22. 6. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="napolitanka"][quote]trazi Nvidiu (ne ATI ili nesto bazirano na njemu)[/quote]

Zanimljivo. Ja sam uvijek imao problema s Nvidiom, a konfiguracija ATI/AMD grafičkih mi je uvijek išla bez problema.
[quote="napolitanka"]
Citat:
trazi Nvidiu (ne ATI ili nesto bazirano na njemu)


Zanimljivo. Ja sam uvijek imao problema s Nvidiom, a konfiguracija ATI/AMD grafičkih mi je uvijek išla bez problema.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:16 pon, 22. 6. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="napolitanka"]Vsego, bi li onda npr ovo bilo nešto što bi odgovaralo tom opisu?
http://www.kodeks.hr/dell/inspiron-3543,pid-3,p-3433,g-370.aspx
ako ne, što ima previše tj. što mu fali? :)[/quote]

Ako ga mislis koristiti kao zamjenu za desktop i ne nositi previse okolo (npr. svaki dan na fax), rekao bih da mu fali velicina. Ovaj 17" nije puno skuplji:
http://www.kodeks.hr/dell/inspiron-5749,pid-3,p-3458,g-372.aspx

Ako pogledamo reviewove:
- [url=http://www.amazon.com/product-reviews/B00RH6A22Q/]Amazonovi[/url] nisu korisni: pozitivci su skroz neinformativni, a negativci pricaju o Win 8 (ti kazes da mislis staviti Linux) i o DELLovoj usluzi zamjene, sto te slabo dira kad poslujes direktno s lokalnim ducanom
- [url=http://laptopmedia.com/review/dell-inspiron-17-5749-review-bulky-but-reliable-17-inch-multimedia-station/]Ovaj[/url] na LaptopMedia je detaljan, pa procijeni sam. Po meni, "bulky" je normalno za 17", 3 godine garancije je veliki plus, nenadogradivost RAMa i diska su nezgodni, no pitanje je bi li iskoristio mogucnosti da ih imas, "mediocre performance" ne ocekujem da je problem za stvari koje si opisao.
- slican review je i [url=http://www.notebookcheck.net/Dell-Inspiron-17-5749.138313.0.html]ovdje[/url].

Budi siguran i da je ducan kod kojeg kupujes OK kad se pozivas na garanciju. Ne znam Kodeks; ja sam kupovao kod drugih (a i davno to bje).

Masina dolazi s Ubuntuom, no bilo bi dobro raspitati se je li to pravi Ubuntu ili tzv. Alibi Linux (gotovo neradeci sustav kojeg neki prodavaci u Hr. stave toliko da ne moraju naplatiti Win, ali se zapravo racuna da ljudi kasnije stave piratku). Idealno, naci ces nekoga tko je vec kupio notebook od njih, pa zna slaze li se taj Linux koji oni stave sa samom masinom, ili mozes pitati da ti dozvole malo isprobati jednu od masina (ne nuzno identican model).

[quote="napolitanka"][quote]trazi Nvidiu (ne ATI ili nesto bazirano na njemu)[/quote]
Kako da znam je li bazirano na ATI-u ili ne?[/quote]

Pise negdje u speckama. Recimo, kod ovog tvog pise da ima Nvidiu.

Ref. Dokin komentar: nekoc je ATI bio dobar za Linux. Kad ga je AMD preuzeo, otkacili su podrsku za Linux. Moguce je da su ju od tada vratili, treba provjeriti. DELL kojeg spomenuh u prethodnom postu sam instalirao proslu jesen (na tada aktualnu Fedoru, no kernel i njegovi moduli su svuda isti), ima Nvidiu, i nisam imao problema. Moguce je da su sada oba OK, ne pratim to vise nego mi treba.
napolitanka (napisa):
Vsego, bi li onda npr ovo bilo nešto što bi odgovaralo tom opisu?
http://www.kodeks.hr/dell/inspiron-3543,pid-3,p-3433,g-370.aspx
ako ne, što ima previše tj. što mu fali? Smile


Ako ga mislis koristiti kao zamjenu za desktop i ne nositi previse okolo (npr. svaki dan na fax), rekao bih da mu fali velicina. Ovaj 17" nije puno skuplji:
http://www.kodeks.hr/dell/inspiron-5749,pid-3,p-3458,g-372.aspx

Ako pogledamo reviewove:
- Amazonovi nisu korisni: pozitivci su skroz neinformativni, a negativci pricaju o Win 8 (ti kazes da mislis staviti Linux) i o DELLovoj usluzi zamjene, sto te slabo dira kad poslujes direktno s lokalnim ducanom
- Ovaj na LaptopMedia je detaljan, pa procijeni sam. Po meni, "bulky" je normalno za 17", 3 godine garancije je veliki plus, nenadogradivost RAMa i diska su nezgodni, no pitanje je bi li iskoristio mogucnosti da ih imas, "mediocre performance" ne ocekujem da je problem za stvari koje si opisao.
- slican review je i ovdje.

Budi siguran i da je ducan kod kojeg kupujes OK kad se pozivas na garanciju. Ne znam Kodeks; ja sam kupovao kod drugih (a i davno to bje).

Masina dolazi s Ubuntuom, no bilo bi dobro raspitati se je li to pravi Ubuntu ili tzv. Alibi Linux (gotovo neradeci sustav kojeg neki prodavaci u Hr. stave toliko da ne moraju naplatiti Win, ali se zapravo racuna da ljudi kasnije stave piratku). Idealno, naci ces nekoga tko je vec kupio notebook od njih, pa zna slaze li se taj Linux koji oni stave sa samom masinom, ili mozes pitati da ti dozvole malo isprobati jednu od masina (ne nuzno identican model).

napolitanka (napisa):
Citat:
trazi Nvidiu (ne ATI ili nesto bazirano na njemu)

Kako da znam je li bazirano na ATI-u ili ne?


Pise negdje u speckama. Recimo, kod ovog tvog pise da ima Nvidiu.

Ref. Dokin komentar: nekoc je ATI bio dobar za Linux. Kad ga je AMD preuzeo, otkacili su podrsku za Linux. Moguce je da su ju od tada vratili, treba provjeriti. DELL kojeg spomenuh u prethodnom postu sam instalirao proslu jesen (na tada aktualnu Fedoru, no kernel i njegovi moduli su svuda isti), ima Nvidiu, i nisam imao problema. Moguce je da su sada oba OK, ne pratim to vise nego mi treba.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan