Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Hitna pomoc oko rjesenja zadatka
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Vjerojatnost
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Matematicar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2011. (23:58:02)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 22:57 pet, 10. 7. 2015    Naslov: Hitna pomoc oko rjesenja zadatka Citirajte i odgovorite

Molim Vas da mi rijesite ako možete ove zadatke jer imam problem sa njima, pa bih Vam bila zahvalna jer trebaju mi hitno:

1. Prosjcno 85% polozi prijemni ispit. Polaganju je pristupilo 100 studenata.
a) kolika je vjerojatnost da ce bar 60 studenata poloziti ispit
b) kolika je vjerojatnost da vise od 10 studenata nece poloziti prijemni ispit

2. Iz spila od 52 karte izvlaci se jedna karta. AKo je izvucena pik karta, izvlace se dvije kuglice istovremeno iz kutije u kojoj se nalaze 3 žute i 2 plave kuglice, a u ostalim slučajevima izvlače se dvije kuglice istovremno iz kutije u kojoj se nalazi 1 žuta i 4 plave kuglice.
a) izracunati vjerojatnost da ce biti izvucene dvije kuglice istih boja
b) ako se zna da su izvucene kuglice razlicitih boja, izracuati vjerojatnost da je izvucena pik karta

3. Dnevna proizvodnja uglja u rudniku je 2 hiljade tona sa standardnim odstupanjem 200 tona. Kolika je vjerojatnost da ce godisnja proizvdnja biti:
a) barem 700 hiljada tona
b) najvise 750 hiljada tona
c) izmedju 730 i 760 hiljada tona
Pretpostavlja se da je dnevna proizvodnja nezavisna

4. Dato je deset jednakih kutija od kojih se u devet nalaze po 2 crne i po 2 bijele kuglice, a u jednoj 5 bijelih i jedna crna. Iz kutije, uzete nasumice, izvucena je bijela kuglica. Kolika je vjerojatnost da je kuglica izvucena iz prve grupe kutija?
Molim Vas da mi rijesite ako možete ove zadatke jer imam problem sa njima, pa bih Vam bila zahvalna jer trebaju mi hitno:

1. Prosjcno 85% polozi prijemni ispit. Polaganju je pristupilo 100 studenata.
a) kolika je vjerojatnost da ce bar 60 studenata poloziti ispit
b) kolika je vjerojatnost da vise od 10 studenata nece poloziti prijemni ispit

2. Iz spila od 52 karte izvlaci se jedna karta. AKo je izvucena pik karta, izvlace se dvije kuglice istovremeno iz kutije u kojoj se nalaze 3 žute i 2 plave kuglice, a u ostalim slučajevima izvlače se dvije kuglice istovremno iz kutije u kojoj se nalazi 1 žuta i 4 plave kuglice.
a) izracunati vjerojatnost da ce biti izvucene dvije kuglice istih boja
b) ako se zna da su izvucene kuglice razlicitih boja, izracuati vjerojatnost da je izvucena pik karta

3. Dnevna proizvodnja uglja u rudniku je 2 hiljade tona sa standardnim odstupanjem 200 tona. Kolika je vjerojatnost da ce godisnja proizvdnja biti:
a) barem 700 hiljada tona
b) najvise 750 hiljada tona
c) izmedju 730 i 760 hiljada tona
Pretpostavlja se da je dnevna proizvodnja nezavisna

4. Dato je deset jednakih kutija od kojih se u devet nalaze po 2 crne i po 2 bijele kuglice, a u jednoj 5 bijelih i jedna crna. Iz kutije, uzete nasumice, izvucena je bijela kuglica. Kolika je vjerojatnost da je kuglica izvucena iz prve grupe kutija?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Vjerojatnost Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan