Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

2. kolokvij 2014./2015. (zadatak)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Kompleksna analiza
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Kento
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 09. 2012. (13:29:11)
Postovi: (2A)16
Sarma = la pohva - posuda
30 = 30 - 0

PostPostano: 22:17 čet, 4. 6. 2015    Naslov: 2. kolokvij 2014./2015. Citirajte i odgovorite

U prilogu se nalaze rješenja jedne grupe s prošlogodišnjeg kolokvija ("[i]inženjerska varijanta[/i]", no kolokvij za nastavnički smjer je relativno sličan). Ukoliko imate bilo kakvih pitanja u vezi rješenja (ili primijetite neku grešku), slobodno me kontaktirajte mailom. Svima želim puno sreće (bolje rečeno, znanja) na kolokviju!
U prilogu se nalaze rješenja jedne grupe s prošlogodišnjeg kolokvija ("inženjerska varijanta", no kolokvij za nastavnički smjer je relativno sličan). Ukoliko imate bilo kakvih pitanja u vezi rješenja (ili primijetite neku grešku), slobodno me kontaktirajte mailom. Svima želim puno sreće (bolje rečeno, znanja) na kolokviju!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Kento
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 09. 2012. (13:29:11)
Postovi: (2A)16
Sarma = la pohva - posuda
30 = 30 - 0

PostPostano: 21:17 sub, 13. 6. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ispravak u 3. zadatku: budući da je područje integracije krug radijusa [latex]\frac{3}{2}\pi[/latex], podintegralna funkcija ima još dva singulariteta, [latex]-\pi[/latex] i [latex]\pi[/latex], unutar [latex]\Gamma[/latex] (to su polovi 1. reda). Dakle, rješenju koje sam napisao treba dodati još i reziduume podintegralne funkcije u tim singularitetima (pomnožene s )[latex]2\pi i[/latex].
Ispravak u 3. zadatku: budući da je područje integracije krug radijusa , podintegralna funkcija ima još dva singulariteta, i , unutar (to su polovi 1. reda). Dakle, rješenju koje sam napisao treba dodati još i reziduume podintegralne funkcije u tim singularitetima (pomnožene s ).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 17:30 ned, 14. 6. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala ti!!
Hvala ti!!


[Vrh]
Gost






PostPostano: 12:27 uto, 16. 6. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Kento"]Ispravak u 3. zadatku: budući da je područje integracije krug radijusa [latex]\frac{3}{2}\pi[/latex], podintegralna funkcija ima još dva singulariteta, [latex]-\pi[/latex] i [latex]\pi[/latex], unutar [latex]\Gamma[/latex] (to su polovi 1. reda). Dakle, rješenju koje sam napisao treba dodati još i reziduume podintegralne funkcije u tim singularitetima (pomnožene s )[latex]2\pi i[/latex].[/quote]

jel moze sad pomoc kako jos te singularitete rijesiti u pi i -pi. Jesu to polovi 1.reda? Da li zapisem sinz kao -sin(z-pi) pa mi onda sinz(z-pi)/z-pi ide u 1?
Kento (napisa):
Ispravak u 3. zadatku: budući da je područje integracije krug radijusa , podintegralna funkcija ima još dva singulariteta, i , unutar (to su polovi 1. reda). Dakle, rješenju koje sam napisao treba dodati još i reziduume podintegralne funkcije u tim singularitetima (pomnožene s ).


jel moze sad pomoc kako jos te singularitete rijesiti u pi i -pi. Jesu to polovi 1.reda? Da li zapisem sinz kao -sin(z-pi) pa mi onda sinz(z-pi)/z-pi ide u 1?


[Vrh]
Kento
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 09. 2012. (13:29:11)
Postovi: (2A)16
Sarma = la pohva - posuda
30 = 30 - 0

PostPostano: 21:45 uto, 16. 6. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"][quote="Kento"]Ispravak u 3. zadatku: budući da je područje integracije krug radijusa [latex]\frac{3}{2}\pi[/latex], podintegralna funkcija ima još dva singulariteta, [latex]-\pi[/latex] i [latex]\pi[/latex], unutar [latex]\Gamma[/latex] (to su polovi 1. reda). Dakle, rješenju koje sam napisao treba dodati još i reziduume podintegralne funkcije u tim singularitetima (pomnožene s )[latex]2\pi i[/latex].[/quote]

jel moze sad pomoc kako jos te singularitete rijesiti u pi i -pi. Jesu to polovi 1.reda? Da li zapisem sinz kao -sin(z-pi) pa mi onda sinz(z-pi)/z-pi ide u 1?[/quote]

Da, tako je. To su polovi 1. reda, i korištenjem formule redukcije [latex]\sin z=-\sin(z-\pi)[/latex] koja je navedena se dobiju traženi reziduumi.
Anonymous (napisa):
Kento (napisa):
Ispravak u 3. zadatku: budući da je područje integracije krug radijusa , podintegralna funkcija ima još dva singulariteta, i , unutar (to su polovi 1. reda). Dakle, rješenju koje sam napisao treba dodati još i reziduume podintegralne funkcije u tim singularitetima (pomnožene s ).


jel moze sad pomoc kako jos te singularitete rijesiti u pi i -pi. Jesu to polovi 1.reda? Da li zapisem sinz kao -sin(z-pi) pa mi onda sinz(z-pi)/z-pi ide u 1?


Da, tako je. To su polovi 1. reda, i korištenjem formule redukcije koja je navedena se dobiju traženi reziduumi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
simon11
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2011. (21:02:52)
Postovi: (7C)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
23 = 25 - 2
Lokacija: FunkyTown

PostPostano: 3:18 sub, 29. 8. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

zad 3 pod b) [url=http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/kompa/files/ka-kol2-1415-ing.pdf]zad[/url]

moze li netko pomoci sa rastavom polinoma p na fje f i g t.da abs(g(z))<abs(f(z)) za z iz S(0,2) nikako ne mogu to, pokazao sam da p ima jednu nultocku u K(0,1) sad moram pokazati jos da ima 4 u K(0,2)..
zad 3 pod b) zad

moze li netko pomoci sa rastavom polinoma p na fje f i g t.da abs(g(z))<abs(f(z)) za z iz S(0,2) nikako ne mogu to, pokazao sam da p ima jednu nultocku u K(0,1) sad moram pokazati jos da ima 4 u K(0,2)..



_________________
#Usa
getting recognized
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Kompleksna analiza Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan