Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Tražim određenu vrstu zadatka, pomoć!

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Matematika (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
kvini
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 09. 2015. (18:04:06)
Postovi: (1)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 18:18 pet, 25. 9. 2015    Naslov: Tražim određenu vrstu zadatka, pomoć! Citirajte i odgovorite

Bok!

Prije svega samo želim objaviti da nisam neki matematičar, ovjde sam iz razloga što mi treba pomoć hitno, a možda da i jednog dana nešto (konačno) naučim.

Uglavnom, dok sam bio u osnovnoj školi, za jedno valentinovo je na hodniku bila na zidu naljepljena jednadžba s raznoraznim korijenjem, potencijama, itd. koja bi nakon što bi se riješila i pojednostavila imala rezultat "Volim te".

Ja tražim taj tip zadatka samo što bih htio umjesto "Volim te", složiti jednadžbu tako da rezultat daje "Najbolji tata" (već sad možete i sami zaključiti da je u pitanju rođendan roditelja koji je svojedobno bio matematičar).

Nisam spretan s ovakvim stvarima, i nažalost nemam previše vremena da bih i sam to proučavao i slagao, pa bih vas molio veliku uslugu da mi barem pojasnite ili date neki uzorak zadatka po kojemu bih mogao to složiti, a ako ste dobre volje i s viškom vremena da i cijelu jednadžbu ostavite ovdje. :oops: :roll:

Pliz pomozite, rođrendan je za dva dana :oops:
Hvala unaprijed, cijenim pomoć bilo kakve vrste :D
Bok!

Prije svega samo želim objaviti da nisam neki matematičar, ovjde sam iz razloga što mi treba pomoć hitno, a možda da i jednog dana nešto (konačno) naučim.

Uglavnom, dok sam bio u osnovnoj školi, za jedno valentinovo je na hodniku bila na zidu naljepljena jednadžba s raznoraznim korijenjem, potencijama, itd. koja bi nakon što bi se riješila i pojednostavila imala rezultat "Volim te".

Ja tražim taj tip zadatka samo što bih htio umjesto "Volim te", složiti jednadžbu tako da rezultat daje "Najbolji tata" (već sad možete i sami zaključiti da je u pitanju rođendan roditelja koji je svojedobno bio matematičar).

Nisam spretan s ovakvim stvarima, i nažalost nemam previše vremena da bih i sam to proučavao i slagao, pa bih vas molio veliku uslugu da mi barem pojasnite ili date neki uzorak zadatka po kojemu bih mogao to složiti, a ako ste dobre volje i s viškom vremena da i cijelu jednadžbu ostavite ovdje. Embarassed Rolling Eyes

Pliz pomozite, rođrendan je za dva dana Embarassed
Hvala unaprijed, cijenim pomoć bilo kakve vrste Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
satja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 05. 2010. (10:44:17)
Postovi: (F1)16
Sarma = la pohva - posuda
73 = 78 - 5

PostPostano: 20:47 pet, 25. 9. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo nesto relativno jednostavno.

[latex]\displaystyle \frac{(\sqrt n \sqrt a)^2}{t} : \frac{(a^t)^a}{ (j^{bo})^{lj \sqrt{-1}} } [/latex]

ispada

[latex] \displaystyle \frac{naj^{bolji}}{ta^{ta}} [/latex]
Evo nesto relativno jednostavno.



ispada



[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Matematika (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan