Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Studentski mail u Gmail aplikaciji (informacija)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
kyrillox
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 10. 2020. (11:02:49)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:52 sub, 7. 11. 2020    Naslov: Studentski mail u Gmail aplikaciji Citirajte i odgovorite

Pozdrav. Nisam pronašao novije teme koje se tiču informacija oko dodavanja studentskog maila u neki mail agent.

Pokušao sam i moguće je dodati iprezime.math@pmf.hr u gmail. Međutim, koliko mi je jasno, to nije pravi mail, već samo AAI Edu identitet.

Isprobavao sam razne kombinacije s imenima servera, korisničkim imenom i slično za ime.prezime@student.math.hr, ali ništa mi zasad nije uspjelo, pa sam primoran otvarati Chrome svaki put i logirati se u webmail da provjerim imam li novih mailova, umjesto da conveniently dobijem obavijest kad mi zapravo stigne nečiji mail.
Pozdrav. Nisam pronašao novije teme koje se tiču informacija oko dodavanja studentskog maila u neki mail agent.

Pokušao sam i moguće je dodati iprezime.math@pmf.hr u gmail. Međutim, koliko mi je jasno, to nije pravi mail, već samo AAI Edu identitet.

Isprobavao sam razne kombinacije s imenima servera, korisničkim imenom i slično za ime.prezime@student.math.hr, ali ništa mi zasad nije uspjelo, pa sam primoran otvarati Chrome svaki put i logirati se u webmail da provjerim imam li novih mailova, umjesto da conveniently dobijem obavijest kad mi zapravo stigne nečiji mail.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:12 pon, 9. 11. 2020    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pristup koji opisujes bi trebao biti za [tt]login@student.math.hr[/tt], no ne znam ima li student otvoren POP3/SMTP, sto je nuzno da GMail moze pokupiti poruke.

Na studentu se moze (ili se barem nekad moglo) definirati forward. U moje doba, to se radilo tako da SSHiras na studenta, pa u homeu kreiras file [tt].forward[/tt] sa sadrzajem
[code:1]kuda@zelis.forwardati
tvoj_login[/code:1]
[drugi redak sluzi tome da ti mail ostane i na studentu, ako to zelis]

Mozda da pitas nekog od demosa ili skocis do RCa kad imaju uredovno vrijeme, pa pitas kako se to sada radi. Opisani pristup gotovo sigurno vise ne radi. Vjerojatno su presli na [tt].procmailrc[/tt] ili tako nesto.

Kad skuzis kako ide forward, napravi to prema [tt]gmail_login+student@gmail.com[/tt], sto ce uredno zavrsiti na [tt]gmail_login@gmail.com[/tt], ali ces i - zbog [tt]+student[/tt] - moci lako filtrirati za labele i druge akcije.
Pristup koji opisujes bi trebao biti za login@student.math.hr, no ne znam ima li student otvoren POP3/SMTP, sto je nuzno da GMail moze pokupiti poruke.

Na studentu se moze (ili se barem nekad moglo) definirati forward. U moje doba, to se radilo tako da SSHiras na studenta, pa u homeu kreiras file .forward sa sadrzajem
Kod:
kuda@zelis.forwardati
tvoj_login

[drugi redak sluzi tome da ti mail ostane i na studentu, ako to zelis]

Mozda da pitas nekog od demosa ili skocis do RCa kad imaju uredovno vrijeme, pa pitas kako se to sada radi. Opisani pristup gotovo sigurno vise ne radi. Vjerojatno su presli na .procmailrc ili tako nesto.

Kad skuzis kako ide forward, napravi to prema gmail_login+student@gmail.com, sto ce uredno zavrsiti na gmail_login@gmail.com, ali ces i - zbog +student - moci lako filtrirati za labele i druge akcije.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kyrillox
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 10. 2020. (11:02:49)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:21 sub, 14. 11. 2020    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ok, hvala. Zasad dobivam sljedeće:

Certificate not valid
The Gmail app can't guarantee the security of this email address. Your messages would be at risk.

Podaci su bili sljedeći:
type: personal (POP3)
email adresa: ime.prezime@student.math.hr
username: iprezime@student.math.hr
server: student.math.hr
port: 110
security type: STARTTLS

Ostala metodika mi se čini zasad previše kompleksnom, pogotovo tijekom tjedana kolokvija. Prošvrljat ću po stranicama u nadi da ću naći mail od rc-a. Ako ne nađem, ići ću tamo osobno, negdje u prosincu.
Ok, hvala. Zasad dobivam sljedeće:

Certificate not valid
The Gmail app can't guarantee the security of this email address. Your messages would be at risk.

Podaci su bili sljedeći:
type: personal (POP3)
email adresa: ime.prezime@student.math.hr
username: iprezime@student.math.hr
server: student.math.hr
port: 110
security type: STARTTLS

Ostala metodika mi se čini zasad previše kompleksnom, pogotovo tijekom tjedana kolokvija. Prošvrljat ću po stranicama u nadi da ću naći mail od rc-a. Ako ne nađem, ići ću tamo osobno, negdje u prosincu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan