Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

bachelor svjedodžba (studij)
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:51 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="shumi1"] se zaboraviti javiti ekipi (čitaj šumiju) kad se vratiš u ZG na promociju ;)[/quote]

...nadajmo se da ce to biti [b]prije[/b] promocije u Njemackoj :oops:
shumi1 (napisa):
se zaboraviti javiti ekipi (čitaj šumiju) kad se vratiš u ZG na promociju Wink


...nadajmo se da ce to biti prije promocije u Njemackoj Embarassed



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
tihy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 09. 2006. (09:43:16)
Postovi: (76)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 2
Lokacija: varaždin

PostPostano: 18:52 sri, 15. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel se do sad sta saznalo za dodiplome?? :)

mislim, ak se moze trazit pisanim putem da dobijem dodiplomu, zast ju onda jednostavno ne mogu dobit svi?? ili da svi pisemo molbe da dobijemo? :twisted:
jel se do sad sta saznalo za dodiplome?? Smile

mislim, ak se moze trazit pisanim putem da dobijem dodiplomu, zast ju onda jednostavno ne mogu dobit svi?? ili da svi pisemo molbe da dobijemo? Twisted Evil


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:12 sri, 22. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Rektorski zbor donijeo novi [url=http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2009_07_87_2138.html]Popis akademskih naziva[/url]. Titule koje se stjecu na PMF-MO uskladjene su s nasim zeljama i s razumom. Nadam da cemo sad konacno podijeliti prvoj generaciji prvostupnika diplome. Druga generacija valjda nece toliko cekati.
Rektorski zbor donijeo novi Popis akademskih naziva. Titule koje se stjecu na PMF-MO uskladjene su s nasim zeljama i s razumom. Nadam da cemo sad konacno podijeliti prvoj generaciji prvostupnika diplome. Druga generacija valjda nece toliko cekati.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
tihy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 09. 2006. (09:43:16)
Postovi: (76)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 2
Lokacija: varaždin

PostPostano: 10:56 čet, 23. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

a zast nebi mogla onda i druga generacija dobit skupa s prvom? jer je i druga generacija zavrsila vec :P
a zast nebi mogla onda i druga generacija dobit skupa s prvom? jer je i druga generacija zavrsila vec Razz


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 11:38 čet, 23. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sva je prilika da ce tako i biti. Prije jeseni ionako se nista nece dogadjati, a onda cemo imati dvije generacije prvostupnika.
Sva je prilika da ce tako i biti. Prije jeseni ionako se nista nece dogadjati, a onda cemo imati dvije generacije prvostupnika.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Blue
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 06. 2009. (07:44:33)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 1

PostPostano: 21:05 čet, 23. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Prije jeseni ionako se nista nece dogadjati, a onda cemo imati dvije generacije prvostupnika.[/quote]

Uz duzno postovanje i bez namjere da ikoga uvrijedim, mislim da nije u redu sto ce se tek na jesen rjesavati pitanje prvostupnickih svjedodzbi.
Ako smo mi mogli "odraditi" svoje i to sada, kad su popravni prvi put bili u sedmom mjesecu, kako to da MO ne moze "odraditi" svoje i izdati nam svjedodzbe? :roll:
(A da ne spominjem 1. generaciju ...)
krcko (napisa):
Prije jeseni ionako se nista nece dogadjati, a onda cemo imati dvije generacije prvostupnika.


Uz duzno postovanje i bez namjere da ikoga uvrijedim, mislim da nije u redu sto ce se tek na jesen rjesavati pitanje prvostupnickih svjedodzbi.
Ako smo mi mogli "odraditi" svoje i to sada, kad su popravni prvi put bili u sedmom mjesecu, kako to da MO ne moze "odraditi" svoje i izdati nam svjedodzbe? Rolling Eyes
(A da ne spominjem 1. generaciju ...)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 0:25 pet, 24. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

OPASKA: ovo sto slijedi je moje LAICKO razmisljanje naglas.

Akademska godina traje (tj. trajala je, za nove podatke treba provjeriti tocne datume) od 1.10. jedne do 1.10. iduce godine.
Obzirom da se za bolonjce racuna da su s krajem neke ak. godine gotovi sa sovjim studijem - ima smisla rezoniranje da ce diplome dobiti na kraju ak. godine. Sto je jesen, ne ljeto. ;)

Uostalom, neki ce moguce imati i popravne sad ujesen.

I ne zaboraviti - treba sad izdati tonu diploma - treba to i nastampati, mislim da to ipak nejde u obicni printer ;) I mislim da to ne radi MO.

To je jednostavno procedura koja traje. A pazi, Krcko je podijelio vijest o titulama (zbog cega su btw diplome i kasnile) - cim je vijest dobio. Znaci, sad je tek doneseno, pa dok se to krene provoditi. Hijao....

Sta ces, u hrvatskoj smo, tu se administracija vuce ko parna lokomotiva uzbrdo.

[color=indigo]I ne zaboraviti - nije sve do MOa, ova procedura za nazive traje vec barem godinu dana i tek sad su to rijesili (na visim instancama).
Tisak je sigurno par dana. A kolektivni godisnji pocinje za koji dan. Sto je vrijeme odmora i NE radi se :)
Prozivati MO u ovom slucaju nema smisla - barem dok ne pocne iduca ak. godina. :) Jer nije njihova krivnja za sve ovo dosadasnje kasnjenje. [/color] (koliko sam shvatila po pricama :D)

BTW, nije MO jedini koji nije izdao preddiplome, ima toga josh :)
OPASKA: ovo sto slijedi je moje LAICKO razmisljanje naglas.

Akademska godina traje (tj. trajala je, za nove podatke treba provjeriti tocne datume) od 1.10. jedne do 1.10. iduce godine.
Obzirom da se za bolonjce racuna da su s krajem neke ak. godine gotovi sa sovjim studijem - ima smisla rezoniranje da ce diplome dobiti na kraju ak. godine. Sto je jesen, ne ljeto. Wink

Uostalom, neki ce moguce imati i popravne sad ujesen.

I ne zaboraviti - treba sad izdati tonu diploma - treba to i nastampati, mislim da to ipak nejde u obicni printer Wink I mislim da to ne radi MO.

To je jednostavno procedura koja traje. A pazi, Krcko je podijelio vijest o titulama (zbog cega su btw diplome i kasnile) - cim je vijest dobio. Znaci, sad je tek doneseno, pa dok se to krene provoditi. Hijao....

Sta ces, u hrvatskoj smo, tu se administracija vuce ko parna lokomotiva uzbrdo.

I ne zaboraviti - nije sve do MOa, ova procedura za nazive traje vec barem godinu dana i tek sad su to rijesili (na visim instancama).
Tisak je sigurno par dana. A kolektivni godisnji pocinje za koji dan. Sto je vrijeme odmora i NE radi se Smile
Prozivati MO u ovom slucaju nema smisla - barem dok ne pocne iduca ak. godina. Smile Jer nije njihova krivnja za sve ovo dosadasnje kasnjenje.
(koliko sam shvatila po pricama Very Happy)

BTW, nije MO jedini koji nije izdao preddiplome, ima toga josh Smile



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Blue
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 06. 2009. (07:44:33)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 1

PostPostano: 11:59 pet, 24. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]
Akademska godina traje (tj. trajala je, za nove podatke treba provjeriti tocne datume) od 1.10. jedne do 1.10. iduce godine.
Obzirom da se za bolonjce racuna da su s krajem neke ak. godine gotovi sa svojim studijem - ima smisla rezoniranje da ce diplome dobiti na kraju ak. godine. Sto je jesen, ne ljeto. ;)[/quote]

Prihvacam i slazem se :) , ali to samo ide u prilog tome da bi popravni trebali biti i u 9. mjesecu, jer jos traje akademska godina. Ili ...?!

[quote="Nesi"]Sta ces, u hrvatskoj smo, tu se administracija vuce ko parna lokomotiva uzbrdo.[/quote]
:klapklap:

Sto se Popisa akademskih naziva tice, nije mi promaklo da je studij Matematike i fizike; smjer, nastavnicki u Zagrebu integrirani preddiplomski i diplomski, dok je u Splitu posebno preddiplomski, odnosno diplomski. Toliko o uskladjenosti Sveucilista u Hrvatskoj ... :shock:

I stvarno mi nije namjera prozivati nekog :oops: (a najmanje MO) samo se ne mogu oteti dojmu da se "stvari" rjesavaju u hodu i sa velikim zakasnjenjem, a stize 5. generacija bolonjaca ...
Nesi (napisa):

Akademska godina traje (tj. trajala je, za nove podatke treba provjeriti tocne datume) od 1.10. jedne do 1.10. iduce godine.
Obzirom da se za bolonjce racuna da su s krajem neke ak. godine gotovi sa svojim studijem - ima smisla rezoniranje da ce diplome dobiti na kraju ak. godine. Sto je jesen, ne ljeto. Wink


Prihvacam i slazem se Smile , ali to samo ide u prilog tome da bi popravni trebali biti i u 9. mjesecu, jer jos traje akademska godina. Ili ...?!

Nesi (napisa):
Sta ces, u hrvatskoj smo, tu se administracija vuce ko parna lokomotiva uzbrdo.

Toooooo, majstoreeeee!

Sto se Popisa akademskih naziva tice, nije mi promaklo da je studij Matematike i fizike; smjer, nastavnicki u Zagrebu integrirani preddiplomski i diplomski, dok je u Splitu posebno preddiplomski, odnosno diplomski. Toliko o uskladjenosti Sveucilista u Hrvatskoj ... Shocked

I stvarno mi nije namjera prozivati nekog Embarassed (a najmanje MO) samo se ne mogu oteti dojmu da se "stvari" rjesavaju u hodu i sa velikim zakasnjenjem, a stize 5. generacija bolonjaca ...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 14:12 pet, 24. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blue"]Sto se Popisa akademskih naziva tice, nije mi promaklo da je studij Matematike i fizike; smjer, nastavnicki u Zagrebu integrirani preddiplomski i diplomski, dok je u Splitu posebno preddiplomski, odnosno diplomski. Toliko o uskladjenosti Sveucilista u Hrvatskoj ... :shock:[/quote]

mislim da je to do Fizičkog odsjeka u Zagrebu, koji je jedna od vrlo rijetkih institucija koji sve svoje studije izvodi u integriranom obliku od 5 godina, pa je tako i ovaj smjer zahvaćen sličnom boljkom unatoč tome što je službeno studij na matematici.
Blue (napisa):
Sto se Popisa akademskih naziva tice, nije mi promaklo da je studij Matematike i fizike; smjer, nastavnicki u Zagrebu integrirani preddiplomski i diplomski, dok je u Splitu posebno preddiplomski, odnosno diplomski. Toliko o uskladjenosti Sveucilista u Hrvatskoj ... Shocked


mislim da je to do Fizičkog odsjeka u Zagrebu, koji je jedna od vrlo rijetkih institucija koji sve svoje studije izvodi u integriranom obliku od 5 godina, pa je tako i ovaj smjer zahvaćen sličnom boljkom unatoč tome što je službeno studij na matematici.



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Mala_022
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2006. (18:15:12)
Postovi: (73)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
24 = 28 - 4
Lokacija: ...evo mene među moje...

PostPostano: 8:56 uto, 12. 4. 2022    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znam da je tema već prastara, ali da ne otvaram novu...

Ja sam prva generacija bolonjaca i mi smo diploma supplement za preddiplomski studij dobili samo na hrvatskom (za diplomski smo dobili i hrv i eng). U međuvremenu su se, koliko sam shvatila, diploma supplementi na eng počeli izdavati i za preddiplomske studije.

Željela bih i ja svoj primjerak na eng pa sam se obratila referadi, ali oni me upućuju na cjenik u kojem piše da je izdavanje 200 kn "za svaki daljnji primjerak nakon broja 1" (i dodatno pojašnjavaju da je za nas i prvi primjerak također 200 kn).

Nekako mi je to u neskladu s onim nekim zakonom/pravilnikom po kojem nam je fakultet dužan besplatno izdati diploma supplemente na hrv i eng :neznam: Ili sam nešto krivo shvatila? :/
Mislim, nije 200 kn kraj svijeta, samo provjeravam jel to legitimno ili je neki lov u mutnom...
Znam da je tema već prastara, ali da ne otvaram novu...

Ja sam prva generacija bolonjaca i mi smo diploma supplement za preddiplomski studij dobili samo na hrvatskom (za diplomski smo dobili i hrv i eng). U međuvremenu su se, koliko sam shvatila, diploma supplementi na eng počeli izdavati i za preddiplomske studije.

Željela bih i ja svoj primjerak na eng pa sam se obratila referadi, ali oni me upućuju na cjenik u kojem piše da je izdavanje 200 kn "za svaki daljnji primjerak nakon broja 1" (i dodatno pojašnjavaju da je za nas i prvi primjerak također 200 kn).

Nekako mi je to u neskladu s onim nekim zakonom/pravilnikom po kojem nam je fakultet dužan besplatno izdati diploma supplemente na hrv i eng Ja to stvarno ne znam Ili sam nešto krivo shvatila? Ehm?
Mislim, nije 200 kn kraj svijeta, samo provjeravam jel to legitimno ili je neki lov u mutnom...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:39 pet, 22. 4. 2022    Naslov: Citirajte i odgovorite

Iako imam misljenje, ne bih se htio upustati u procjenu pravne validnosti bilo tvog bilo odsjeckog stava, jednostavno zato jer nisam pravnik. Preporucam pitati na nekom prikladnijem mjestu, npr. na [url=https://legalis.hr/]Legalisu[/url] ili nekoj prikladnoj FB grupi.
Iako imam misljenje, ne bih se htio upustati u procjenu pravne validnosti bilo tvog bilo odsjeckog stava, jednostavno zato jer nisam pravnik. Preporucam pitati na nekom prikladnijem mjestu, npr. na Legalisu ili nekoj prikladnoj FB grupi.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan