Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Studomat problemi !?!?
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:46 uto, 11. 2. 2003    Naslov: Studomat problemi !?!? Citirajte i odgovorite

Zasto mi na studomatu jos uvijek nije upisana ocjenu ispita koji sam dao prije tjedan dana.... bar da maknu iz evidencije da ispit jos uvijek traje (kao i analiza koju sam pao u ponedjeljak)...
i da mi onemoguce prijavljivanje racunarstva ponovo... mislim .. ipak sam polozio... :?
a sto se analize tice ... da ne otvaram novi topic na analiza forumu...
imam trenutno dva ispita u tijeku iz analize... stravicno...
ali je uredno izbrisan termin usmenog... :?
dajte vsego i krcko malo objasnite neke stvari tetama u referadi ili tko je vec zaduzen za takve stvari... :lol:
Zasto mi na studomatu jos uvijek nije upisana ocjenu ispita koji sam dao prije tjedan dana.... bar da maknu iz evidencije da ispit jos uvijek traje (kao i analiza koju sam pao u ponedjeljak)...
i da mi onemoguce prijavljivanje racunarstva ponovo... mislim .. ipak sam polozio... Confused
a sto se analize tice ... da ne otvaram novi topic na analiza forumu...
imam trenutno dva ispita u tijeku iz analize... stravicno...
ali je uredno izbrisan termin usmenog... Confused
dajte vsego i krcko malo objasnite neke stvari tetama u referadi ili tko je vec zaduzen za takve stvari... Laughing



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:07 sri, 12. 2. 2003    Naslov: Re: Studomat problemi !?!? Citirajte i odgovorite

[quote="Gogs"]Zasto mi na studomatu jos uvijek nije upisana ocjenu ispita koji sam dao prije tjedan dana.... bar da maknu iz evidencije da ispit jos uvijek traje[/quote]

Sa UURom (tj. unosom ocjena) je bilo tehnickih problema. Vjerujem da ce to kolege srediti kroz par dana... :?

[quote="Gogs"]imam trenutno dva ispita u tijeku iz analize... stravicno...
ali je uredno izbrisan termin usmenog... :?
dajte vsego i krcko malo objasnite neke stvari tetama u referadi ili tko je vec zaduzen za takve stvari... :lol:[/quote]

Nisu oni krivi. Problem je u trulom softwareu :roll: (bilo o tome u Globusu od 1.3.; cak i mene nesto tamo citirahu ;)).

O tome se dosta ratovalo na Odjelu. Ako vas zanima javni dio rasprave (mozete dodati i svoje opaske, ali - molim - [b]pazite da nema flejmanja i ponavljanja[/b]): [url]http://pc205.math.hr/mo/[/url] (tamo procitate dva retka "[i]Pravila pristupa Forumu[/i]" i onda piknete na "[i]Novu studentsku bazu[/i]"). :D
Gogs (napisa):
Zasto mi na studomatu jos uvijek nije upisana ocjenu ispita koji sam dao prije tjedan dana.... bar da maknu iz evidencije da ispit jos uvijek traje


Sa UURom (tj. unosom ocjena) je bilo tehnickih problema. Vjerujem da ce to kolege srediti kroz par dana... Confused

Gogs (napisa):
imam trenutno dva ispita u tijeku iz analize... stravicno...
ali je uredno izbrisan termin usmenog... Confused
dajte vsego i krcko malo objasnite neke stvari tetama u referadi ili tko je vec zaduzen za takve stvari... Laughing


Nisu oni krivi. Problem je u trulom softwareu Rolling Eyes (bilo o tome u Globusu od 1.3.; cak i mene nesto tamo citirahu Wink).

O tome se dosta ratovalo na Odjelu. Ako vas zanima javni dio rasprave (mozete dodati i svoje opaske, ali - molim - pazite da nema flejmanja i ponavljanja): http://pc205.math.hr/mo/ (tamo procitate dva retka "Pravila pristupa Forumu" i onda piknete na "Novu studentsku bazu"). Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 10:50 sri, 12. 2. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

ah dobro... odmah mi je lakse, sad kad znam da nije lijenost il nesto slicno u pitanju :lol: ...
nego... kaj se ne moze nesto uciniti ? promjena software-a... upgrade...
nesto rucno isprogramirati...
jel kao sto vidim na onoj raspravi ima problem i puno puno vise nego kaj mi studenti znamo....
uglavnom, hvala na objasnjenju i nadam se da cete uspjeti rijesiti probleme...
ah dobro... odmah mi je lakse, sad kad znam da nije lijenost il nesto slicno u pitanju Laughing ...
nego... kaj se ne moze nesto uciniti ? promjena software-a... upgrade...
nesto rucno isprogramirati...
jel kao sto vidim na onoj raspravi ima problem i puno puno vise nego kaj mi studenti znamo....
uglavnom, hvala na objasnjenju i nadam se da cete uspjeti rijesiti probleme...



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:46 sri, 12. 2. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gogs"]nego... kaj se ne moze nesto uciniti ? promjena software-a... upgrade...[/quote]

Neces vjerovati, taj SW se automatski upgradea savakih par dana! :shock: A evo i kako to izgleda:
1. Otvori se njegov login/pass prozor gdje se neki ISVU user (bilo koji, dakle asistent, prof, admin,...) ulogira
2. Tek tada program se spaja sa serverom i provjeri za novu verziju
3. Ako nova verzija postoji (sto je cest slucaj) aplikacija ju dovuce i instalira preko sebe, te se automatski restarta; zatim slijedi povratak na tocku 1 :shock:

Imas li ideju koliko je to:
a) sporo?
b) iritantno, pogotovo ako ti se zuri?

Inace, cinjenica da se to dogadja za svakog usera dovodi i do toga da [b]svaki user[/b] ima pravo pisanja po fileovima od aplikacije. Npr. bez problema mogu podmetnuti trojansku aplikaciju i cuclati tudje passworde... :shock: A vecina profesora i asistenata koristi ISVU s polujavnih masina (tj. onih koje nisu dostupne studentima, ali jesu svim zaposlenicima faxa).

[quote="Gogs"]nesto rucno isprogramirati...[/quote]

Ne, jer sve radi "razvojni" tim na FERu (za masne pare :(). Trazili smo da nam omoguce upikavanje vlastitih modula ili barem import podataka (export nekim cudom cak i postoji), pa da mozemo obradu raditi u svom SWu. Koliko je meni poznato, to je odbijeno. :x

Ma, podrska za kolokvije je dodana, cini mi se, tek nakon nove godine. :shock:

[quote="Gogs"]jel kao sto vidim na onoj raspravi ima problem i puno puno vise nego kaj mi studenti znamo....[/quote]

Kako koji studenti. Osobno sam razgovarao s vasim vrlim predstavnikom Bezjakom, tako da - matematicki receno - postoji (barem jedan) student koji je malo bolje upoznat s time. ;) Nisam cuo da je ikad ista poduzeo, unatoc obecanjima da bude... :evil:

[quote="Gogs"]uglavnom, hvala na objasnjenju i nadam se da cete uspjeti rijesiti probleme...[/quote]

Ja jesam: kategorickim odbijanjem da imam ikakve veze sa ISVUom. Ne unosim cak niti ocjene s pismenih... :twisted: Liste koje vidite (npr. za SPA na ovom roku) slazem sam u [url=http://www.OpenOffice.org/]OpenOffice[/url] Calcu. A ISVU prepustam Referadi (iako ih zalim zbog toga).
Gogs (napisa):
nego... kaj se ne moze nesto uciniti ? promjena software-a... upgrade...


Neces vjerovati, taj SW se automatski upgradea savakih par dana! Shocked A evo i kako to izgleda:
1. Otvori se njegov login/pass prozor gdje se neki ISVU user (bilo koji, dakle asistent, prof, admin,...) ulogira
2. Tek tada program se spaja sa serverom i provjeri za novu verziju
3. Ako nova verzija postoji (sto je cest slucaj) aplikacija ju dovuce i instalira preko sebe, te se automatski restarta; zatim slijedi povratak na tocku 1 Shocked

Imas li ideju koliko je to:
a) sporo?
b) iritantno, pogotovo ako ti se zuri?

Inace, cinjenica da se to dogadja za svakog usera dovodi i do toga da svaki user ima pravo pisanja po fileovima od aplikacije. Npr. bez problema mogu podmetnuti trojansku aplikaciju i cuclati tudje passworde... Shocked A vecina profesora i asistenata koristi ISVU s polujavnih masina (tj. onih koje nisu dostupne studentima, ali jesu svim zaposlenicima faxa).

Gogs (napisa):
nesto rucno isprogramirati...


Ne, jer sve radi "razvojni" tim na FERu (za masne pare Sad). Trazili smo da nam omoguce upikavanje vlastitih modula ili barem import podataka (export nekim cudom cak i postoji), pa da mozemo obradu raditi u svom SWu. Koliko je meni poznato, to je odbijeno. Mad

Ma, podrska za kolokvije je dodana, cini mi se, tek nakon nove godine. Shocked

Gogs (napisa):
jel kao sto vidim na onoj raspravi ima problem i puno puno vise nego kaj mi studenti znamo....


Kako koji studenti. Osobno sam razgovarao s vasim vrlim predstavnikom Bezjakom, tako da - matematicki receno - postoji (barem jedan) student koji je malo bolje upoznat s time. Wink Nisam cuo da je ikad ista poduzeo, unatoc obecanjima da bude... Evil or Very Mad

Gogs (napisa):
uglavnom, hvala na objasnjenju i nadam se da cete uspjeti rijesiti probleme...


Ja jesam: kategorickim odbijanjem da imam ikakve veze sa ISVUom. Ne unosim cak niti ocjene s pismenih... Twisted Evil Liste koje vidite (npr. za SPA na ovom roku) slazem sam u OpenOffice Calcu. A ISVU prepustam Referadi (iako ih zalim zbog toga).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan