Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

rjesenje zadatka 2. (24.2.2003.) ???

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Euklidski prostori
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
bharamba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2002. (10:30:42)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 19:42 pet, 4. 2. 2005    Naslov: rjesenje zadatka 2. (24.2.2003.) ??? Citirajte i odgovorite

2. U afinom prostoru A5 dane su točke A=(1,1,1,1,1) i B=(1,0,1,0,1). Neka je Pi1=E1+E2+A. Napišite jednadžbu 3-ravnine (u parametarskom obliku) Pi3 koja sadrži pravac 0+B i s ravninojm Pi1:

a) je paralelna
b) se siječe u točki
c) se siječe po pravcu
d) je mimosmjerna

Rješenje??? Znam napisati jednadžbe ravnine Pi1 i pravca 0+B, ali ne znam jednadžbe 3-ravnine :?

Molim za pomoc...

Hvala!
2. U afinom prostoru A5 dane su točke A=(1,1,1,1,1) i B=(1,0,1,0,1). Neka je Pi1=E1+E2+A. Napišite jednadžbu 3-ravnine (u parametarskom obliku) Pi3 koja sadrži pravac 0+B i s ravninojm Pi1:

a) je paralelna
b) se siječe u točki
c) se siječe po pravcu
d) je mimosmjerna

Rješenje??? Znam napisati jednadžbe ravnine Pi1 i pravca 0+B, ali ne znam jednadžbe 3-ravnine Confused

Molim za pomoc...

Hvala!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 21:13 pet, 4. 2. 2005    Naslov: Re: rjesenje zadatka 2. (24.2.2003.) ??? Citirajte i odgovorite

[quote="bharamba"]2. U afinom prostoru A5 dane su točke A=(1,1,1,1,1) i B=(1,0,1,0,1). Neka je Pi1=E1+E2+A. Napišite jednadžbu 3-ravnine (u parametarskom obliku) Pi3 koja sadrži pravac 0+B i s ravninojm Pi1:

a) je paralelna
b) se siječe u točki
c) se siječe po pravcu
d) je mimosmjerna

Rješenje??? Znam napisati jednadžbe ravnine Pi1 i pravca 0+B, ali ne znam jednadžbe 3-ravnine :? [/quote]

a) nađi smjer od pi1, uniraj to sa smjerom od O+B , i dobit ćeš smjer tražene 3-ravnine. Jednu njenu točku uzmi s pravca O+B .

b) neka je smjer od pi1 razapet s v1 i v2 , vektor smjera od O+B jednak v3 , a točka u kojoj se trebaju sjeći pi1 i tražena ravnina označena s T . T uzmeš iz pi1 , jedan vektor smjera tražene ravnine je očito v3 , drugi vektor uzmeš kao spojnicu T s nekom točkom pravca (kako bi imao pravac unutar tražene ravnine), a treći namjestiš tako da smjerovi od pi1 i tvoje ravnine imaju trivijalni presjek.

c) slićno kao gore, samo treći vektor biraš _iz_ pi1 , kako bi generirao pravac u presjeku.

d) za smjer tvoje ravnine uzmi direktni komplement smjera od pi1 , koji sadrži vektor smjera od O+B . Sad samo treba namjestiti točku tako da ravnine budu disjunktne, no to ne bi trebalo biti problem.

Disklejmer: davno sam učio euklidske, a i Polonijo nije Horvatić... ne slijepo vjerovati ovom gore. ;-|
bharamba (napisa):
2. U afinom prostoru A5 dane su točke A=(1,1,1,1,1) i B=(1,0,1,0,1). Neka je Pi1=E1+E2+A. Napišite jednadžbu 3-ravnine (u parametarskom obliku) Pi3 koja sadrži pravac 0+B i s ravninojm Pi1:

a) je paralelna
b) se siječe u točki
c) se siječe po pravcu
d) je mimosmjerna

Rješenje??? Znam napisati jednadžbe ravnine Pi1 i pravca 0+B, ali ne znam jednadžbe 3-ravnine Confused


a) nađi smjer od pi1, uniraj to sa smjerom od O+B , i dobit ćeš smjer tražene 3-ravnine. Jednu njenu točku uzmi s pravca O+B .

b) neka je smjer od pi1 razapet s v1 i v2 , vektor smjera od O+B jednak v3 , a točka u kojoj se trebaju sjeći pi1 i tražena ravnina označena s T . T uzmeš iz pi1 , jedan vektor smjera tražene ravnine je očito v3 , drugi vektor uzmeš kao spojnicu T s nekom točkom pravca (kako bi imao pravac unutar tražene ravnine), a treći namjestiš tako da smjerovi od pi1 i tvoje ravnine imaju trivijalni presjek.

c) slićno kao gore, samo treći vektor biraš _iz_ pi1 , kako bi generirao pravac u presjeku.

d) za smjer tvoje ravnine uzmi direktni komplement smjera od pi1 , koji sadrži vektor smjera od O+B . Sad samo treba namjestiti točku tako da ravnine budu disjunktne, no to ne bi trebalo biti problem.

Disklejmer: davno sam učio euklidske, a i Polonijo nije Horvatić... ne slijepo vjerovati ovom gore. ;-|


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Euklidski prostori Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan