Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Kako bi trebalo postavljati pitanja na Forumu?
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 23:37 ned, 13. 2. 2005    Naslov: Kako bi trebalo postavljati pitanja na Forumu? Citirajte i odgovorite

[color=blue]Mod edit: splitano iz [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=3567]ovog[/url] topica.[/color]

[quote="Crni"]Inače radil' sam isto kak' i ti vjekovac ...[/quote]

Dobri su mi ovi "general poslije bitke"-postovi... zar je tako teško napisati što si radio _u originalnom postu_? Ne zato da nama pomogneš, već da dokažeš da si se potrudio oko tog zadatka...
Mod edit: splitano iz ovog topica.

Crni (napisa):
Inače radil' sam isto kak' i ti vjekovac ...


Dobri su mi ovi "general poslije bitke"-postovi... zar je tako teško napisati što si radio _u originalnom postu_? Ne zato da nama pomogneš, već da dokažeš da si se potrudio oko tog zadatka...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 2:27 pon, 14. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="veky"][quote="Crni"]Inače radil' sam isto kak' i ti vjekovac ...[/quote]

Dobri su mi ovi "general poslije bitke"-postovi... zar je tako teško napisati što si radio _u originalnom postu_? Ne zato da nama pomogneš, već da dokažeš da si se potrudio oko tog zadatka...[/quote]

A kome bi ja to trebal' dokazivat' da sam se potrudil'? Kaj ja ili netko drugi imamo od toga?
veky (napisa):
Crni (napisa):
Inače radil' sam isto kak' i ti vjekovac ...


Dobri su mi ovi "general poslije bitke"-postovi... zar je tako teško napisati što si radio _u originalnom postu_? Ne zato da nama pomogneš, već da dokažeš da si se potrudio oko tog zadatka...


A kome bi ja to trebal' dokazivat' da sam se potrudil'? Kaj ja ili netko drugi imamo od toga?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ahri
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 11. 2003. (23:16:07)
Postovi: (193)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 3:42 pon, 14. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crni"]A kome bi ja to trebal' dokazivat' da sam se potrudil'? Kaj ja ili netko drugi imamo od toga?[/quote]

ovaj forum nije servis za rjesavanje zadataka, i puno ce ti radije ljudi pomoc ako pokazes neku volju. oldtajmeru.
Crni (napisa):
A kome bi ja to trebal' dokazivat' da sam se potrudil'? Kaj ja ili netko drugi imamo od toga?


ovaj forum nije servis za rjesavanje zadataka, i puno ce ti radije ljudi pomoc ako pokazes neku volju. oldtajmeru.



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 12:40 pon, 14. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ahri"][quote="Crni"]A kome bi ja to trebal' dokazivat' da sam se potrudil'? Kaj ja ili netko drugi imamo od toga?[/quote]

ovaj forum nije servis za rjesavanje zadataka, i puno ce ti radije ljudi pomoc ako pokazes neku volju. oldtajmeru.[/quote]

Ne slažem se. Npr. ja kada drugima rješavam zadatke, izbjegavam one sa kilometarskim postovima.
ahri (napisa):
Crni (napisa):
A kome bi ja to trebal' dokazivat' da sam se potrudil'? Kaj ja ili netko drugi imamo od toga?


ovaj forum nije servis za rjesavanje zadataka, i puno ce ti radije ljudi pomoc ako pokazes neku volju. oldtajmeru.


Ne slažem se. Npr. ja kada drugima rješavam zadatke, izbjegavam one sa kilometarskim postovima.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 15:14 pon, 14. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crni"]ja kada drugima rješavam zadatke, izbjegavam one sa kilometarskim postovima.[/quote]

Tim bolje. Dakle imamo ljude koji će rješavati zadatke s kratkim postovima, i imamo ljude koji će rješavati zadatke s dugačkim postovima. No ako nisi potpuno siguran što radiš, dobro je pročitati pravila.

Ja sam samo rekao da, ako ti se već da napisati kako si krenuo rješavati, vjerojatno bi bilo bolje da si to napisao _prije_.
Crni (napisa):
ja kada drugima rješavam zadatke, izbjegavam one sa kilometarskim postovima.


Tim bolje. Dakle imamo ljude koji će rješavati zadatke s kratkim postovima, i imamo ljude koji će rješavati zadatke s dugačkim postovima. No ako nisi potpuno siguran što radiš, dobro je pročitati pravila.

Ja sam samo rekao da, ako ti se već da napisati kako si krenuo rješavati, vjerojatno bi bilo bolje da si to napisao _prije_.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:19 pon, 14. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="veky"]Ja sam samo rekao da, ako ti se već da napisati kako si krenuo rješavati, vjerojatno bi bilo bolje da si to napisao _prije_. [/quote]

Ne, ne bi bilo bolje, jer ja nisam mogel' bit' siguran da način kojim sam to krenul' rješavat dovodi do rješenja. U ovom slučaju se način pokazal' kao dobar. A kaj da nije? Onda bi dobil' od nekoga (npr. tebe) veliki (nepregledni) post u kojem bi mi u jednom dijelu objašnjaval' zakaj mi taj način ne vodi nikamo, a u drugom dijelu rješenje. A dugački postovi mi se jednostavno ne daju čitat'. Na kratko pitanje želim najkraće moguće pojašnjenje.
veky (napisa):
Ja sam samo rekao da, ako ti se već da napisati kako si krenuo rješavati, vjerojatno bi bilo bolje da si to napisao _prije_.


Ne, ne bi bilo bolje, jer ja nisam mogel' bit' siguran da način kojim sam to krenul' rješavat dovodi do rješenja. U ovom slučaju se način pokazal' kao dobar. A kaj da nije? Onda bi dobil' od nekoga (npr. tebe) veliki (nepregledni) post u kojem bi mi u jednom dijelu objašnjaval' zakaj mi taj način ne vodi nikamo, a u drugom dijelu rješenje. A dugački postovi mi se jednostavno ne daju čitat'. Na kratko pitanje želim najkraće moguće pojašnjenje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vjekovac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2003. (18:26:55)
Postovi: (2DB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
182 = 198 - 16

PostPostano: 19:51 pon, 14. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crni"]Ne, ne bi bilo bolje, jer ja nisam mogel' bit' siguran da način kojim sam to krenul' rješavat dovodi do rješenja.[/quote]
Pa naravno.
Ako netko postavi pitanje, znači da on ne zna riješiti zadatak. (Zašto bi inače pitao?) Ili, ako mu nije jasno nešto iz gradiva, onda on obično niti ne zna osobito točno objasniti što mu zapravo nije jasno.
Rezultat inzistiranja na tome da svatko uz pitanje istrese i hrpu nesredjenih, maglovitih i pogrešnih ideja je kontra-produktivan. Tako onaj tko odgovara mora još pročitati i hrpu bedastoća, shvatiti što je dotični literat njima želio izraziti i onda ići korak po korak i za svaku glupost mu objasniti zašto je ona besmislena ili kriva.
A ni sam onaj koji ih je izmislio nije nad tim bljezgarijama previše razbijao glavu.
Mislim, vjerujem da je nekima to gušt, ali meni se čini bezveze. :roll:
Crni (napisa):
Ne, ne bi bilo bolje, jer ja nisam mogel' bit' siguran da način kojim sam to krenul' rješavat dovodi do rješenja.

Pa naravno.
Ako netko postavi pitanje, znači da on ne zna riješiti zadatak. (Zašto bi inače pitao?) Ili, ako mu nije jasno nešto iz gradiva, onda on obično niti ne zna osobito točno objasniti što mu zapravo nije jasno.
Rezultat inzistiranja na tome da svatko uz pitanje istrese i hrpu nesredjenih, maglovitih i pogrešnih ideja je kontra-produktivan. Tako onaj tko odgovara mora još pročitati i hrpu bedastoća, shvatiti što je dotični literat njima želio izraziti i onda ići korak po korak i za svaku glupost mu objasniti zašto je ona besmislena ili kriva.
A ni sam onaj koji ih je izmislio nije nad tim bljezgarijama previše razbijao glavu.
Mislim, vjerujem da je nekima to gušt, ali meni se čini bezveze. Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 1:13 uto, 15. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo, nadam se da je vekyju i ahriju sad malo jasnije.
Evo, nadam se da je vekyju i ahriju sad malo jasnije.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 1:26 uto, 15. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crni"]A kaj da nije? Onda bi dobil' od nekoga (npr. tebe) veliki (nepregledni) post u kojem bi mi u jednom dijelu objašnjaval' zakaj mi taj način ne vodi nikamo, a u drugom dijelu rješenje. A dugački postovi mi se jednostavno ne daju čitat'.[/quote]

Ok. Dosta je bilo glupiranja, mazanja očiju sebi i drugima, pokušavanja shvaćanja ovog Foruma kao nešto što on nije i (više) nikada neće biti. Ljudi koji žele moje odgovore na pitanja koja ih muče, znaju moju email-adresu, kao i moj termin konzultacija. Ostale ću prepustiti onima koji još uvijek, usprkos godinama provedenima na ovom fakultetu, misle da je jedina poanta rješavanja zadataka naći što kraći put do rješenja.

Goodbye, bilo mi je zadovoljstvo družiti se s vama. Vsego, puno sreće s vjetrenjač^Wabuse službama.

Veky
(ovo pišem kao gost da kasnije ne dođem u iskušenje to editirati)
Crni (napisa):
A kaj da nije? Onda bi dobil' od nekoga (npr. tebe) veliki (nepregledni) post u kojem bi mi u jednom dijelu objašnjaval' zakaj mi taj način ne vodi nikamo, a u drugom dijelu rješenje. A dugački postovi mi se jednostavno ne daju čitat'.


Ok. Dosta je bilo glupiranja, mazanja očiju sebi i drugima, pokušavanja shvaćanja ovog Foruma kao nešto što on nije i (više) nikada neće biti. Ljudi koji žele moje odgovore na pitanja koja ih muče, znaju moju email-adresu, kao i moj termin konzultacija. Ostale ću prepustiti onima koji još uvijek, usprkos godinama provedenima na ovom fakultetu, misle da je jedina poanta rješavanja zadataka naći što kraći put do rješenja.

Goodbye, bilo mi je zadovoljstvo družiti se s vama. Vsego, puno sreće s vjetrenjač^Wabuse službama.

Veky
(ovo pišem kao gost da kasnije ne dođem u iskušenje to editirati)


[Vrh]
vjekovac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2003. (18:26:55)
Postovi: (2DB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
182 = 198 - 16

PostPostano: 11:09 uto, 15. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

:shock: :shock: :shock: :blueshock: :blueshock: :blueshock: :zbunj:
Shocked Shocked Shocked Disaster!!! Disaster!!! Disaster!!! Ojoooj...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vjekovac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2003. (18:26:55)
Postovi: (2DB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
182 = 198 - 16

PostPostano: 11:48 uto, 15. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne mogu vjerovat' :!: 'Ajde veky nemoj radit' glupost! Pa ti si naša maskota, naš brand, naš #+@. Uvjerljivo najviše se trudiš, daješ najpreciznije i najažurnije odgovore i nema nikoga tko to nije uočio i tko to ne cijeni. Ako ti prestaneš postat', onda ću i ja prestati čitati Forum, jer će mi biti dosadan.

Ako te je uvrijedilo nešto što sam ja napisao, onda mi, molim te, oprosti. :(
Znaš da ja nekad malo provociram, to mi je u krvi, i znaš da me se ne smije previše ozbiljno shvaćati :silly: , kao što niti ja ne shvaćam previše ozbiljno druge, pa niti ovaj Forum.
I nisam stvarno mislio ništa posebno loše, iznio sam kao nekakvo svoje mišljenje (da ne bi trebalo biti previše strog i principijelan prema ljudima koji postavljaju pitanja), ali nisam nikome htio išta sugerirati niti bih ja želio/ne-želio nešto mijenjati. Meni je turbo-svejedno :faca: i zato ne mislim o ikome išta loše pa valjda ne misli ni Ikome ništa loše o meni. :mrgreen:

P.S. Možda pomogne malo prijateljskog nagovaranja... Đe's veky, bando stara?! Sjeti se kad smo :2pivce: (zajedno rješavali zadatke), :klik-klak: (dugo pričali o Aksiomu izbora - ja sam ovaj vrag desno koji ga bezobzirno koristi) i mojih non-sense (Pythonovskih) zadataka koji su te znali nasmijati i još mnogih nadahnutih trenutaka, između ostalog i ovdje na Forumu. Ne daj se isprovocirati nebitnim i glupostima, nego se osredotoči na matematičku bit kao što si uostalom i uvijek činio.

(Evo ga, već :bigcry: , kako sam to lijepo napisao. I planine bi plakale...)
Ne mogu vjerovat' Exclamation 'Ajde veky nemoj radit' glupost! Pa ti si naša maskota, naš brand, naš #+@. Uvjerljivo najviše se trudiš, daješ najpreciznije i najažurnije odgovore i nema nikoga tko to nije uočio i tko to ne cijeni. Ako ti prestaneš postat', onda ću i ja prestati čitati Forum, jer će mi biti dosadan.

Ako te je uvrijedilo nešto što sam ja napisao, onda mi, molim te, oprosti. Sad
Znaš da ja nekad malo provociram, to mi je u krvi, i znaš da me se ne smije previše ozbiljno shvaćati #Silly , kao što niti ja ne shvaćam previše ozbiljno druge, pa niti ovaj Forum.
I nisam stvarno mislio ništa posebno loše, iznio sam kao nekakvo svoje mišljenje (da ne bi trebalo biti previše strog i principijelan prema ljudima koji postavljaju pitanja), ali nisam nikome htio išta sugerirati niti bih ja želio/ne-želio nešto mijenjati. Meni je turbo-svejedno Ja sam faca i zato ne mislim o ikome išta loše pa valjda ne misli ni Ikome ništa loše o meni. Mr. Green

P.S. Možda pomogne malo prijateljskog nagovaranja... Đe's veky, bando stara?! Sjeti se kad smo Neka zvone case! (zajedno rješavali zadatke), Klackanjeeeee! (dugo pričali o Aksiomu izbora - ja sam ovaj vrag desno koji ga bezobzirno koristi) i mojih non-sense (Pythonovskih) zadataka koji su te znali nasmijati i još mnogih nadahnutih trenutaka, između ostalog i ovdje na Forumu. Ne daj se isprovocirati nebitnim i glupostima, nego se osredotoči na matematičku bit kao što si uostalom i uvijek činio.

(Evo ga, već Very sad , kako sam to lijepo napisao. I planine bi plakale...)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:40 uto, 15. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ok, Veky, as thou wish... :? Mislim da sam ti maximalno izasao u susret (dobio si sve sto si trazio osim zabrane postanja gostima), pa ako ti to nije dosta... :?

Samo cu primijetiti da ovdje imas [b][u]JEDNOG[/u][/b] ([b]IMO[/b] bahatog, ali to nije bitno) Forumasa koji ima nekakvi fan-base medju nekim asistentima, no [b]svi drugi[/b] useri (cak i vecina gostiju!) prihvacaju sugestije o postavljanju pitanja, tako da meni ovaj najnoviji odlazak vise lici na izgovor da odes zbog nekih svojih razloga. :?

Takodjer, ako se vjekovacu ili bilo kome drugome rjesavaju zadaci, bez obzira je l' se onaj tko pita uopce potrudio sam razmisliti, neka rjesavaju - sto to tebe dira? :-k Ti mozes ignorirati "neispravno" postavljena pitanja, a oni neka "sljakaju". 8) Kad (i ako) se umore, takva pitanja ce ostati neodgovorena, no to nije tvoja briga. ;)

Uglavnom, kako ovdje prihvacamo Crnog, unatoc javnim sukobima s modovima/Adminima, tako si i ti dobrodosao ako se pozelis vratiti. 8)

Sto se tice inzistiranja oko postavljanja pitanja u skladu s [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=2390]uputama[/url], evo isjecak mog komentara iz jednog PMa, za one koji jos nisu pokopcali:

[i]Bez obrazlozenja sto je covjek pokusao, Forum ce postati servis za rjesavanje zadataka lijenim studentima (pa i srednjoskolcima). :evil: Rjesavaca imamo nekoliko i oni jednostavno nece ni moci ni htjeti to dugo raditi i onda ce sve vise pitanja ostati neodgovoreno, sto ce na kraju rezultirati time da ce Forum postati arhiva (uglavnom neodgovorenih) pitanja...[/i] :(

[b]Zakljucak[/b] (za one koji vole kratke postove :twisted:): IMO, veky se ne bi trebao tako lako duriti, a Crni, vjekovac & co. bi mogli malo razmisliti o citiranom komadu texta... :)
Ok, Veky, as thou wish... Confused Mislim da sam ti maximalno izasao u susret (dobio si sve sto si trazio osim zabrane postanja gostima), pa ako ti to nije dosta... Confused

Samo cu primijetiti da ovdje imas JEDNOG (IMO bahatog, ali to nije bitno) Forumasa koji ima nekakvi fan-base medju nekim asistentima, no svi drugi useri (cak i vecina gostiju!) prihvacaju sugestije o postavljanju pitanja, tako da meni ovaj najnoviji odlazak vise lici na izgovor da odes zbog nekih svojih razloga. Confused

Takodjer, ako se vjekovacu ili bilo kome drugome rjesavaju zadaci, bez obzira je l' se onaj tko pita uopce potrudio sam razmisliti, neka rjesavaju - sto to tebe dira? Think Ti mozes ignorirati "neispravno" postavljena pitanja, a oni neka "sljakaju". Cool Kad (i ako) se umore, takva pitanja ce ostati neodgovorena, no to nije tvoja briga. Wink

Uglavnom, kako ovdje prihvacamo Crnog, unatoc javnim sukobima s modovima/Adminima, tako si i ti dobrodosao ako se pozelis vratiti. Cool

Sto se tice inzistiranja oko postavljanja pitanja u skladu s uputama, evo isjecak mog komentara iz jednog PMa, za one koji jos nisu pokopcali:

Bez obrazlozenja sto je covjek pokusao, Forum ce postati servis za rjesavanje zadataka lijenim studentima (pa i srednjoskolcima). Evil or Very Mad Rjesavaca imamo nekoliko i oni jednostavno nece ni moci ni htjeti to dugo raditi i onda ce sve vise pitanja ostati neodgovoreno, sto ce na kraju rezultirati time da ce Forum postati arhiva (uglavnom neodgovorenih) pitanja... Sad

Zakljucak (za one koji vole kratke postove Twisted Evil): IMO, veky se ne bi trebao tako lako duriti, a Crni, vjekovac & co. bi mogli malo razmisliti o citiranom komadu texta... Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 13:04 uto, 15. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pridružujem se vjekovcu na isprikama. Jako mi je žao ak' sam vekyja bilo čime uvredil'. I sada svečano obećajem da ak' se veky vrati na forum, da se nebum više upuštal' u nikakve rasprave s njim ak' su nam mišljenja oprečna. Nikak' ne bi htel opet izazvat' njegov odlazak. :(
Pridružujem se vjekovcu na isprikama. Jako mi je žao ak' sam vekyja bilo čime uvredil'. I sada svečano obećajem da ak' se veky vrati na forum, da se nebum više upuštal' u nikakve rasprave s njim ak' su nam mišljenja oprečna. Nikak' ne bi htel opet izazvat' njegov odlazak. Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:21 uto, 15. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne bih rekao da su potrebne neke isprike... :?

Rijec je o dva suprotstavljena pristupa pitanjima (ja podrzavam Vekyja i mdoku, no ne omalovazavom ni vjekovaca/Crnog) koji bi se trebali nadopunjavati, a ne sukobljavati... :D
Ne bih rekao da su potrebne neke isprike... Confused

Rijec je o dva suprotstavljena pristupa pitanjima (ja podrzavam Vekyja i mdoku, no ne omalovazavom ni vjekovaca/Crnog) koji bi se trebali nadopunjavati, a ne sukobljavati... Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 13:33 uto, 15. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo, kad vsego mene spominje, da i ja dam neke argumente. Here it goes:

Kao sto veky rece, bit rjesavanja zadataka nije sto prije stici do rjesenja, nego razumjeti zasto je odredjen nacin ispravan, jednostavniji (elegantniji?) od drugih ispravnih nacina.
Ako samo postas [i]rjesite mi zadatak[/i] nista od ovoga gore nece ti biti objasnjeno. Ako objasnis sto si pokusao i gdje je zapelo, onda ces bez obzira koliko je to daleko od pravog puta rjesavanja dobiti prilicno dugacak post za odgovor. U tom dugackom postu ce ti biti ukazano na greske koje cinis, i objasnjeno zasto to nije u redu, a usput ces dobiti rjesenje zadatka. Ovo s ukazivanjem na greske, ce ti biti puno korisnije, jer ih vise neces ponavljati!

Meni se cini, a nadam se da u tom razmisljanju nisam usamljen, da je za jednog matematicara bitnije znati zasto se neki zadatak rjesava tako kako se rjesava, nego samo kako se rjesava.
Evo, kad vsego mene spominje, da i ja dam neke argumente. Here it goes:

Kao sto veky rece, bit rjesavanja zadataka nije sto prije stici do rjesenja, nego razumjeti zasto je odredjen nacin ispravan, jednostavniji (elegantniji?) od drugih ispravnih nacina.
Ako samo postas rjesite mi zadatak nista od ovoga gore nece ti biti objasnjeno. Ako objasnis sto si pokusao i gdje je zapelo, onda ces bez obzira koliko je to daleko od pravog puta rjesavanja dobiti prilicno dugacak post za odgovor. U tom dugackom postu ce ti biti ukazano na greske koje cinis, i objasnjeno zasto to nije u redu, a usput ces dobiti rjesenje zadatka. Ovo s ukazivanjem na greske, ce ti biti puno korisnije, jer ih vise neces ponavljati!

Meni se cini, a nadam se da u tom razmisljanju nisam usamljen, da je za jednog matematicara bitnije znati zasto se neki zadatak rjesava tako kako se rjesava, nego samo kako se rjesava.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 13:38 uto, 15. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

hmmm... pisala sam odgovor oflajn pa sad vidim da je vsego rekao sve sto sam ja namjeravala :D :thumbup: ah, sad moj zabezeknuti post s idejom kompromisa nikad nece izaci pred oci javnosti :cry:

i crni, nemoj sebe krivit za ovo. mislim da si samo posluzio kao povod :roll:
hmmm... pisala sam odgovor oflajn pa sad vidim da je vsego rekao sve sto sam ja namjeravala Very Happy Thumb up! ah, sad moj zabezeknuti post s idejom kompromisa nikad nece izaci pred oci javnosti Crying or Very sad

i crni, nemoj sebe krivit za ovo. mislim da si samo posluzio kao povod Rolling Eyes



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 16:10 uto, 15. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

samo bih dodala da se u zadnje vrijeme (tipa tjedan-dva) povecao broj guest-wish-rjesite-mi-zadatak-postova - so, materijala ima - idite i rjesavajte.... :g:
nemojte se tu svadjati.... ima materijala i za jedne i za druge.... :g:

sto se filozofije rjesavanja tice, ima trenutaka kada nekome treba jedno, a nekada treba drugo...
IMO glupo je ocekivati da ce ti netko rijesiti zadatak jer si ga samo prepisao, ali kadkad zbilja ne znas sta bi s njim i kako poceti - pa ti ne preostaje nista drugo....
iako, lakse je pratiti tko kako radi kad se radi o registriranim userima - ovako imamo mentalnu percepciju jednog guesta koji nista ne zna i hoce da mu se rjesava... a u stvarnosti imamo vjerojatno nekolko desetaka ljudi, koji inace ne dodju sa 'daj mi rijesi ovo', ali eto, sad se to strefilo....

poanta - mi ne mozemo znati sto je guest s cime mislio i kako inace radi... i zato je zgodnije da se registrira - onda je lakse i uputiti ga (ako skuzis da kronicno radi neke greske.... )
i tko kako voli, nek izvoli (sto se tice rjesavanja zadataka)

sto se tice Vekyevog odlaska, potpisujem vec receno - ti ne moras odgovarati na ono na sto ne zelis.... :g:

isto tako, kad se vratis, nece ti nitko nabiti na nos da si se pokupio.... mislim, mogu... probati :twisted:

ja odgovaram na ono sto mi se da/znam.... ostalo ostavim.... simple :g:

kako si prestao pratiti buckuris, isto tako mozes jednostavno filtrirati postove koji nisu napisani u skladu s TVOJIM pravilima.... nitko tebi ne brani imati filter u glavi :g:
ok, sa buckurisem je zgodnije, ali ni ovo ti nece biti problem.... ajde, sjeti se newsa :g: i kvotanja loleka i boleka :g:
samo bih dodala da se u zadnje vrijeme (tipa tjedan-dva) povecao broj guest-wish-rjesite-mi-zadatak-postova - so, materijala ima - idite i rjesavajte.... Mr. Green
nemojte se tu svadjati.... ima materijala i za jedne i za druge.... Mr. Green

sto se filozofije rjesavanja tice, ima trenutaka kada nekome treba jedno, a nekada treba drugo...
IMO glupo je ocekivati da ce ti netko rijesiti zadatak jer si ga samo prepisao, ali kadkad zbilja ne znas sta bi s njim i kako poceti - pa ti ne preostaje nista drugo....
iako, lakse je pratiti tko kako radi kad se radi o registriranim userima - ovako imamo mentalnu percepciju jednog guesta koji nista ne zna i hoce da mu se rjesava... a u stvarnosti imamo vjerojatno nekolko desetaka ljudi, koji inace ne dodju sa 'daj mi rijesi ovo', ali eto, sad se to strefilo....

poanta - mi ne mozemo znati sto je guest s cime mislio i kako inace radi... i zato je zgodnije da se registrira - onda je lakse i uputiti ga (ako skuzis da kronicno radi neke greske.... )
i tko kako voli, nek izvoli (sto se tice rjesavanja zadataka)

sto se tice Vekyevog odlaska, potpisujem vec receno - ti ne moras odgovarati na ono na sto ne zelis.... Mr. Green

isto tako, kad se vratis, nece ti nitko nabiti na nos da si se pokupio.... mislim, mogu... probati Twisted Evil

ja odgovaram na ono sto mi se da/znam.... ostalo ostavim.... simple Mr. Green

kako si prestao pratiti buckuris, isto tako mozes jednostavno filtrirati postove koji nisu napisani u skladu s TVOJIM pravilima.... nitko tebi ne brani imati filter u glavi Mr. Green
ok, sa buckurisem je zgodnije, ali ni ovo ti nece biti problem.... ajde, sjeti se newsa Mr. Green i kvotanja loleka i boleka Mr. Green



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 16:13 uto, 15. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"]Meni se cini, a nadam se da u tom razmisljanju nisam usamljen, da je za jednog matematicara bitnije znati zasto se neki zadatak rjesava tako kako se rjesava, nego samo kako se rjesava.[/quote]

mislim da je ovo opet klasicni problem naseg fakulteta.....
moramo shvatiti da nisu svi ljudi koji studiraju ovdje matematicari....
oni koji su na teorijskoj, vjerojatno jesu... isto tako oni s primjenjenje i stat.... a racunarci i financijska..... ne kazem da ih nema... ali ih ne vesele iste stvari.....

so, shodno tome, neki se samo zele 'rijesiti' nekog kolegija... poznat sindrom... mozda ne tebi osobno...

i to je zapravo ono oko cega se sve vrti....
sto prije i bezbolnije rijesit se ispita/kolegija/profesora/faxa :g:
mdoko (napisa):
Meni se cini, a nadam se da u tom razmisljanju nisam usamljen, da je za jednog matematicara bitnije znati zasto se neki zadatak rjesava tako kako se rjesava, nego samo kako se rjesava.


mislim da je ovo opet klasicni problem naseg fakulteta.....
moramo shvatiti da nisu svi ljudi koji studiraju ovdje matematicari....
oni koji su na teorijskoj, vjerojatno jesu... isto tako oni s primjenjenje i stat.... a racunarci i financijska..... ne kazem da ih nema... ali ih ne vesele iste stvari.....

so, shodno tome, neki se samo zele 'rijesiti' nekog kolegija... poznat sindrom... mozda ne tebi osobno...

i to je zapravo ono oko cega se sve vrti....
sto prije i bezbolnije rijesit se ispita/kolegija/profesora/faxa Mr. Green



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 17:35 uto, 15. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]stat.... a racunarci i financijska..... ne kazem da ih nema... ali ih ne vesele iste stvari.....
[/quote]

A ja bas na racunarstvu... :roll:
Nesi (napisa):
stat.... a racunarci i financijska..... ne kazem da ih nema... ali ih ne vesele iste stvari.....


A ja bas na racunarstvu... Rolling Eyes



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 3:18 sri, 16. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]a racunarci i financijska..... ne kazem da ih nema... ali ih ne vesele iste stvari..... [/quote]

Kaslj, kaslj... Ne bi se bas slozio sa tako generalnom ocjenom. Zapravo, smeta me malo. Da, ima ljudi koji bas ne uzivaju u Matematici kao takvoj, da mnogi od njih mozda i odu na Financijsku ili Racunarstvo. Ali to ne znaci da je nekoga s racunarstva ne mogu i da se ne veseli istim stvarima kao netko s teorijske. Ili da je [i]manji[/i] matematicar zato jer je na tom smjeru. :evil:
Moze se bit na Racunarstvu, i upisati izborne sa drugih smjerova jer te zanimaju i posudjivati za _beletristiku_ neke skroz matematicke knjige i veseliti se istim stvarima kao i netko s nekog drugog smjera.
Znam da si rekla [i]da ne kazes da ih nema[/i], ali opet je to generalna ocjena. I mozda to nije problem smjera, vec ljudi koji su mozda fulali cijeli faks, pa onda odu na smjer koji im se cini najlaksi, tj. s manje teorije... Al ti su ljudi onda promasili i smisao studiranja...
Ma zapravo se slazem s tim sto si htjela rec, ali mislim da te generalne ocjene nisu bas najsretnije rjesenje... :neznam:

Hmm, pogledaj koji je smjer zavrsio Matak ili Zvone... A i Vekiju bi se cist zbog znanja nekih stvari moglo rec da je odslusao Racunarstvo...

...

Sto se tice "Rijesite mi zadatak" dileme, ja se slazem s Vekyjem i mdokom utoliko sto mislim da bi bilo puno lakse nekome objasniti zadatak ([i]nauciti ga kako da peca, a ne mu samo uloviti ribu[/i]) ako opise sto ga muci. Pa i cak ako ne zna kako bi poceo da opise sto ga muci, gdje zapne odmah pri pogledu na zadatak.

Ali i dalje mislim da gostima treba pustit da pisu. Mozda je nekoga nesto sram pitati, pa to radije pita kao gost. I mislim da i samo zbog toga treba pustit goste da pisu.

A slazem se i Vjekom da se ne moze uvijek objasniti sto ti nije jasno, ali ono - u dvije recenice opisat, ako se nekome ne da sve raspisivati. [i]Krenuo sam ovako i nisam dosao nigdje[/i], ili [i]dosao sam do ovog i ne znam sto bih dalje[/i]...

Mislim, ako je netko stvarno pokusao nesto rijesit, pa zar ne moze u par recenica, nabrzinu natipkati sto se pokusalo, onako opisno.. Ili napisat, "Nemam pojma kako bih zapoceo. Ne znam kak bi primjenio ono sto sam ucio na ...". Ne zato da dokaze da je nesto probao, vec zato da onaj tko mu ide rijesiti zna [i]Aha, on ne zna kak bi poceo[/i], pa mu ide to objasniti malo bolje, a ne da tri godine razbija glavu, sto ovog/ovu stvarno muci... Jer oni koji rjesavaju zadatke, ih ne idu rjesavati (barem ne vecinu) zbog samog zadatka (jer su valjda vec rijesili "mali miljon" takvih), vec zato da pomognu/objasne doticnome.

[quote="Crni"]A kome bi ja to trebal' dokazivat' da sam se potrudil'? Kaj ja ili netko drugi imamo od toga?[/quote]

Znam.. :roll: ..ignoriram postove Crnog... ali evo mislim da mozda bolje da nesto kazem:

Nije stvar u tome da dokazes nekome da si se trudio, vec da kazes gdje si zapeo, pa ti se moze _bolje_ i lakse objasniti. I prije ces shvatiti. Za tvoje dobro.. :tso:

A i kad se vidi rjesenje, i prijedjes kroz njega ne mora znaciti da si sve dobro shvatio, ali ako opises svoj tijek misli, odmah ti se moze reci, ako je nesto pogresno ili nesto ide u dobrom smjeru, ali nedostaje jos neki detalj.
Ako nekome smeta ili se osjeca povrijedjeno sto ga netko ispravlja, pa zaboga u akademskoj zajednici smo, dosli smo uciti, treba biti sretan sto postoje ljudi koji ti zele pomoci i nauciti te. Nije sramota pogrijesiti ili napisati nesto pomalo nebulozno. Ako se netko ide tome rugati, to je onda problem te osobe.. Pa nitko se nije rodio znajuci sve. Tu smo da naucimo, da kazemo sto ne znamo i da [i]zahtjevamo[/i] objasnjenje...

Al mislim, Veky, ak nece.. nece. Ignoriraj njegove (i cije vec) topice i bok. A ne cijeli Forum... Pa ako ce htjeti tvoju pomoc, ce se potruditi... :neznam: :(

Dovidjenja (:pray: ;) ) Veky. :cry: :trekkie:
Nesi (napisa):
a racunarci i financijska..... ne kazem da ih nema... ali ih ne vesele iste stvari.....


Kaslj, kaslj... Ne bi se bas slozio sa tako generalnom ocjenom. Zapravo, smeta me malo. Da, ima ljudi koji bas ne uzivaju u Matematici kao takvoj, da mnogi od njih mozda i odu na Financijsku ili Racunarstvo. Ali to ne znaci da je nekoga s racunarstva ne mogu i da se ne veseli istim stvarima kao netko s teorijske. Ili da je manji matematicar zato jer je na tom smjeru. Evil or Very Mad
Moze se bit na Racunarstvu, i upisati izborne sa drugih smjerova jer te zanimaju i posudjivati za _beletristiku_ neke skroz matematicke knjige i veseliti se istim stvarima kao i netko s nekog drugog smjera.
Znam da si rekla da ne kazes da ih nema, ali opet je to generalna ocjena. I mozda to nije problem smjera, vec ljudi koji su mozda fulali cijeli faks, pa onda odu na smjer koji im se cini najlaksi, tj. s manje teorije... Al ti su ljudi onda promasili i smisao studiranja...
Ma zapravo se slazem s tim sto si htjela rec, ali mislim da te generalne ocjene nisu bas najsretnije rjesenje... Ja to stvarno ne znam

Hmm, pogledaj koji je smjer zavrsio Matak ili Zvone... A i Vekiju bi se cist zbog znanja nekih stvari moglo rec da je odslusao Racunarstvo...

...

Sto se tice "Rijesite mi zadatak" dileme, ja se slazem s Vekyjem i mdokom utoliko sto mislim da bi bilo puno lakse nekome objasniti zadatak (nauciti ga kako da peca, a ne mu samo uloviti ribu) ako opise sto ga muci. Pa i cak ako ne zna kako bi poceo da opise sto ga muci, gdje zapne odmah pri pogledu na zadatak.

Ali i dalje mislim da gostima treba pustit da pisu. Mozda je nekoga nesto sram pitati, pa to radije pita kao gost. I mislim da i samo zbog toga treba pustit goste da pisu.

A slazem se i Vjekom da se ne moze uvijek objasniti sto ti nije jasno, ali ono - u dvije recenice opisat, ako se nekome ne da sve raspisivati. Krenuo sam ovako i nisam dosao nigdje, ili dosao sam do ovog i ne znam sto bih dalje...

Mislim, ako je netko stvarno pokusao nesto rijesit, pa zar ne moze u par recenica, nabrzinu natipkati sto se pokusalo, onako opisno.. Ili napisat, "Nemam pojma kako bih zapoceo. Ne znam kak bi primjenio ono sto sam ucio na ...". Ne zato da dokaze da je nesto probao, vec zato da onaj tko mu ide rijesiti zna Aha, on ne zna kak bi poceo, pa mu ide to objasniti malo bolje, a ne da tri godine razbija glavu, sto ovog/ovu stvarno muci... Jer oni koji rjesavaju zadatke, ih ne idu rjesavati (barem ne vecinu) zbog samog zadatka (jer su valjda vec rijesili "mali miljon" takvih), vec zato da pomognu/objasne doticnome.

Crni (napisa):
A kome bi ja to trebal' dokazivat' da sam se potrudil'? Kaj ja ili netko drugi imamo od toga?


Znam.. Rolling Eyes ..ignoriram postove Crnog... ali evo mislim da mozda bolje da nesto kazem:

Nije stvar u tome da dokazes nekome da si se trudio, vec da kazes gdje si zapeo, pa ti se moze _bolje_ i lakse objasniti. I prije ces shvatiti. Za tvoje dobro.. Trudim Se Objasniti...

A i kad se vidi rjesenje, i prijedjes kroz njega ne mora znaciti da si sve dobro shvatio, ali ako opises svoj tijek misli, odmah ti se moze reci, ako je nesto pogresno ili nesto ide u dobrom smjeru, ali nedostaje jos neki detalj.
Ako nekome smeta ili se osjeca povrijedjeno sto ga netko ispravlja, pa zaboga u akademskoj zajednici smo, dosli smo uciti, treba biti sretan sto postoje ljudi koji ti zele pomoci i nauciti te. Nije sramota pogrijesiti ili napisati nesto pomalo nebulozno. Ako se netko ide tome rugati, to je onda problem te osobe.. Pa nitko se nije rodio znajuci sve. Tu smo da naucimo, da kazemo sto ne znamo i da zahtjevamo objasnjenje...

Al mislim, Veky, ak nece.. nece. Ignoriraj njegove (i cije vec) topice i bok. A ne cijeli Forum... Pa ako ce htjeti tvoju pomoc, ce se potruditi... Ja to stvarno ne znam Sad

Dovidjenja (Pray Wink ) Veky. Crying or Very sad Trekkie



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan