Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Zabrinjavajuce greske na pismenom
WWW:
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diskretna matematika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:26 čet, 3. 2. 2005    Naslov: Zabrinjavajuce greske na pismenom Citirajte i odgovorite

Rezultati pismenog 2.2.2005. prilicno su porazavajuci. Polozilo je samo 18 od 88 studenata. Od tih 18 svi osim jednog dobili su dvojke (taj jedan je Marko Zivkovic, koji je rijesio sve zadatke - cestitam! :navijacica: )

Neke greske ponavljale su se vise puta pa bi ih zelio komentirati.

1. [b]Nula je paran broj.[/b] To cesto zbunjuje studente, ne samo na ovom pismenom. Ne radi se o konvenciji (kao npr. da 1 nije niti prost niti slozen), nego je to posljedica definicije djeljivosti.

2. Matematicke simbole treba upotrebljavati oprezno. Broj elemenata nekog skupa S ponekad mozemo izracunati pomocu funkcije izvodnice f(x), ali ne smije se pisati |S|=f(x).

3. U drugom zadatku mnogi su dobili da je od 120 studenata koji su pisali kolokvij njih 129 rijesilo barem jedan zadatak. Iz toga se ne moze zakljuciti da su svi rijesili barem jedan zadatak, nego da je rjesenje krivo.

4. U cetvrtom zadatku rezultat ocito ovisi o n (broju ljudi). Ozbiljna je greska iz funkcije izvodnice izvuci koeficijent uz x^4 (pretpostavljam zato sto ljudi izlaze na 4 stanice) jer se tada dobiva konstanta.
Rezultati pismenog 2.2.2005. prilicno su porazavajuci. Polozilo je samo 18 od 88 studenata. Od tih 18 svi osim jednog dobili su dvojke (taj jedan je Marko Zivkovic, koji je rijesio sve zadatke - cestitam! Go go go!!! )

Neke greske ponavljale su se vise puta pa bi ih zelio komentirati.

1. Nula je paran broj. To cesto zbunjuje studente, ne samo na ovom pismenom. Ne radi se o konvenciji (kao npr. da 1 nije niti prost niti slozen), nego je to posljedica definicije djeljivosti.

2. Matematicke simbole treba upotrebljavati oprezno. Broj elemenata nekog skupa S ponekad mozemo izracunati pomocu funkcije izvodnice f(x), ali ne smije se pisati |S|=f(x).

3. U drugom zadatku mnogi su dobili da je od 120 studenata koji su pisali kolokvij njih 129 rijesilo barem jedan zadatak. Iz toga se ne moze zakljuciti da su svi rijesili barem jedan zadatak, nego da je rjesenje krivo.

4. U cetvrtom zadatku rezultat ocito ovisi o n (broju ljudi). Ozbiljna je greska iz funkcije izvodnice izvuci koeficijent uz x^4 (pretpostavljam zato sto ljudi izlaze na 4 stanice) jer se tada dobiva konstanta.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.


Zadnja promjena: krcko; 0:11 pon, 1. 12. 2008; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mart7
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 02. 2005. (20:21:23)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:28 čet, 3. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nadam se da je gospodin Krcko jako sretan sa tako briljantnim rezultatima nasih bistrih umova.
Zaista je prekrasna informacija da nitko (osim jedne osobe, kojoj ovom prilikom iskazujem veliko postovanje i koristim priliku da ga pitam cim se on hrani :shock: ) nije uspjeo rijesiti tri zadatka u komadu.
stoga predlazem da kolektivno pokupimo "prnje" sa nama dragog fakulteta kako svojom inteligencijom nebi narusili reputaciju takve jedne institucije.

[color=blue]Mod edit: ovo je prebaceno iz topica s rezultatima pismenog jer ce taj topic zavrsiti u smecu kad vise ne bude aktualan.[/color]
Nadam se da je gospodin Krcko jako sretan sa tako briljantnim rezultatima nasih bistrih umova.
Zaista je prekrasna informacija da nitko (osim jedne osobe, kojoj ovom prilikom iskazujem veliko postovanje i koristim priliku da ga pitam cim se on hrani Shocked ) nije uspjeo rijesiti tri zadatka u komadu.
stoga predlazem da kolektivno pokupimo "prnje" sa nama dragog fakulteta kako svojom inteligencijom nebi narusili reputaciju takve jedne institucije.

Mod edit: ovo je prebaceno iz topica s rezultatima pismenog jer ce taj topic zavrsiti u smecu kad vise ne bude aktualan.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:45 čet, 3. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne, nisam sretan. Za nikog kome sam ispravljao ispit ne smatram da treba odustajati od faksa. Doduse, smatram da bi se neki studenti trebali ozbiljnije pripremati za pismene.

Pismeni je bio malo tezi nego inace. Najlaksi je bio drugi zadatak. Njega je rijesilo (u smislu dobilo >=15 bodova) samo 28 od 88 studenata. Nastojat cu ubuduce davati dva zadatka takve tezine. Ipak, ne moze se ocekivati prolaz na pismenom ako se ne znaju rijesiti zadaci tezine uvodnih primjera iz sluzbene zbirke (M.Cvitkovic).
Ne, nisam sretan. Za nikog kome sam ispravljao ispit ne smatram da treba odustajati od faksa. Doduse, smatram da bi se neki studenti trebali ozbiljnije pripremati za pismene.

Pismeni je bio malo tezi nego inace. Najlaksi je bio drugi zadatak. Njega je rijesilo (u smislu dobilo >=15 bodova) samo 28 od 88 studenata. Nastojat cu ubuduce davati dva zadatka takve tezine. Ipak, ne moze se ocekivati prolaz na pismenom ako se ne znaju rijesiti zadaci tezine uvodnih primjera iz sluzbene zbirke (M.Cvitkovic).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.


Zadnja promjena: krcko; 21:14 čet, 3. 2. 2005; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 20:51 čet, 3. 2. 2005    Naslov: Re: Zabrinjavajuce greske u pismenom Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][b]Nula je paran broj.[/b] To cesto zbunjuje studente, ne samo na ovom pismenom. Ne radi se o konvenciji (kao npr. da 1 nije niti prost niti slozen), nego je to posljedica definicije djeljivosti.
[/quote]

Mislim da bi puno manje ljudi grijesilo u tome, kada bi se 0 tretirala ravnopravno s ostalim prirodnim brojevima.
krcko (napisa):
Nula je paran broj. To cesto zbunjuje studente, ne samo na ovom pismenom. Ne radi se o konvenciji (kao npr. da 1 nije niti prost niti slozen), nego je to posljedica definicije djeljivosti.


Mislim da bi puno manje ljudi grijesilo u tome, kada bi se 0 tretirala ravnopravno s ostalim prirodnim brojevima.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mart7
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 02. 2005. (20:21:23)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:02 čet, 3. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da rezultati govore sami za sebe. Cisto sumnjam da netko izlazi na ispit a da ne zna rijesiti zadatke o kojima govorite,iako znam da i takvih u malom broju ima.
zalosno je sto na kraju upravo takvi i prodju na ispitu, a oni koji se puno toga odricu i koji ce puno toga izgubiti nakon ovoga najlosije i prodju.

nazalost, jos uvijek nismo dipl. ing. matematike i ne mozemo zadovoljiti kriterije koje postavljate.
ugodan vam ostatak veceri zelim.
mislim da rezultati govore sami za sebe. Cisto sumnjam da netko izlazi na ispit a da ne zna rijesiti zadatke o kojima govorite,iako znam da i takvih u malom broju ima.
zalosno je sto na kraju upravo takvi i prodju na ispitu, a oni koji se puno toga odricu i koji ce puno toga izgubiti nakon ovoga najlosije i prodju.

nazalost, jos uvijek nismo dipl. ing. matematike i ne mozemo zadovoljiti kriterije koje postavljate.
ugodan vam ostatak veceri zelim.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mart7
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 02. 2005. (20:21:23)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:04 čet, 3. 2. 2005    Naslov: Re: Zabrinjavajuce greske u pismenom Citirajte i odgovorite

:D
Ovo su fakat briljantne misli.
Svaka cast!!!
Very Happy
Ovo su fakat briljantne misli.
Svaka cast!!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:09 čet, 3. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mart7"]Cisto sumnjam da netko izlazi na ispit a da ne zna rijesiti zadatke o kojima govorite,iako znam da i takvih u malom broju ima.[/quote]

Govorim o drugom zadatku. Pogledajte zbirku, prvi ili drugi prijmer iz poglavlja o FUI. Nije ga znalo rijesiti 60/88 studenata (68%).
mart7 (napisa):
Cisto sumnjam da netko izlazi na ispit a da ne zna rijesiti zadatke o kojima govorite,iako znam da i takvih u malom broju ima.


Govorim o drugom zadatku. Pogledajte zbirku, prvi ili drugi prijmer iz poglavlja o FUI. Nije ga znalo rijesiti 60/88 studenata (68%).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Ashley
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 04. 2004. (22:54:03)
Postovi: (77)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 22:18 čet, 3. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

A ja sam mislila da cu imat najlosiji pismeni i da cu se valjda ispisat s faksa jer mi na ovoj drugoj godini nista ne ide, a moja dvojka je cak nelose ostvarenje u ovom okruzenju :? . A nije to dobro za mene, nego je lose za nas sveukupno.
Ja sam se pripremala za ispit i zblesila sam na stvarima na kojima nisam smjela (to mi je kad se ne naspavam pred ispit, kaze moja mama :wink: )
Znam da ja sa svojom dvojcicom nemam sto sad pametovat, al pismeni ipak nije bio toliko tezak da bi rezultati trebali bit ovakvi.
A ja sam mislila da cu imat najlosiji pismeni i da cu se valjda ispisat s faksa jer mi na ovoj drugoj godini nista ne ide, a moja dvojka je cak nelose ostvarenje u ovom okruzenju Confused . A nije to dobro za mene, nego je lose za nas sveukupno.
Ja sam se pripremala za ispit i zblesila sam na stvarima na kojima nisam smjela (to mi je kad se ne naspavam pred ispit, kaze moja mama Wink )
Znam da ja sa svojom dvojcicom nemam sto sad pametovat, al pismeni ipak nije bio toliko tezak da bi rezultati trebali bit ovakvi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 23:14 čet, 3. 2. 2005    Naslov: Re: Zabrinjavajuce greske u pismenom Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"][quote="krcko"][b]Nula je paran broj.[/b] To cesto zbunjuje studente, ne samo na ovom pismenom. Ne radi se o konvenciji (kao npr. da 1 nije niti prost niti slozen), nego je to posljedica definicije djeljivosti.
[/quote]

Mislim da bi puno manje ljudi grijesilo u tome, kada bi se 0 tretirala ravnopravno s ostalim prirodnim brojevima.[/quote]

Sumnjam. I -6 je isto paran, pa ga nema potrebe (niti smisla) tretirati "ravnopravno s ostalim prirodnim brojevima". [:-)]
mdoko (napisa):
krcko (napisa):
Nula je paran broj. To cesto zbunjuje studente, ne samo na ovom pismenom. Ne radi se o konvenciji (kao npr. da 1 nije niti prost niti slozen), nego je to posljedica definicije djeljivosti.


Mislim da bi puno manje ljudi grijesilo u tome, kada bi se 0 tretirala ravnopravno s ostalim prirodnim brojevima.


Sumnjam. I -6 je isto paran, pa ga nema potrebe (niti smisla) tretirati "ravnopravno s ostalim prirodnim brojevima". [Smile]


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 2:44 pet, 4. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mart7"]stoga predlazem da kolektivno pokupimo "prnje" sa nama dragog fakulteta kako svojom inteligencijom nebi narusili reputaciju takve jedne institucije.[/quote]

Gle, ako se tebi odlazi, sobodno odi. Jedan manje! [color=blue]********[/color] Ti si nista drugo nego jedna obicna [color=blue]******[/color]

Jedna osoba, meni vrlo draga je u toj ekipi kojima ti savjetujes da pokupe "prnje". Ja bih te molio da se malo raspitas tko jos misli tako kao ti... Vidjet ces da je jako malo takvih [color=blue]***[/color] koji gube nadu kad padnu jedan ispit. Sram te bilo!!

Jim McKenzie

[color=blue]Molim cijenjenog gosta da prouci pravila ponasanja na Forumu i susdrzi se od uvredljivih komentara.[/color]
mart7 (napisa):
stoga predlazem da kolektivno pokupimo "prnje" sa nama dragog fakulteta kako svojom inteligencijom nebi narusili reputaciju takve jedne institucije.


Gle, ako se tebi odlazi, sobodno odi. Jedan manje! ******** Ti si nista drugo nego jedna obicna ******

Jedna osoba, meni vrlo draga je u toj ekipi kojima ti savjetujes da pokupe "prnje". Ja bih te molio da se malo raspitas tko jos misli tako kao ti... Vidjet ces da je jako malo takvih *** koji gube nadu kad padnu jedan ispit. Sram te bilo!!

Jim McKenzie

Molim cijenjenog gosta da prouci pravila ponasanja na Forumu i susdrzi se od uvredljivih komentara.


[Vrh]
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 3:04 pet, 4. 2. 2005    Naslov: Re: Zabrinjavajuce greske u pismenom Citirajte i odgovorite

[quote="veky"]

Sumnjam. I -6 je isto paran, pa ga nema potrebe (niti smisla) tretirati "ravnopravno s ostalim prirodnim brojevima". [:-)][/quote]

Raspitaj se malo medju brucosima i neces naici na problem sa -6 ili sa bilo kojim parnim brojem razlicitim od 0. Ljudi su navikli na 0 gledati kao na nesto jako posebno.
veky (napisa):


Sumnjam. I -6 je isto paran, pa ga nema potrebe (niti smisla) tretirati "ravnopravno s ostalim prirodnim brojevima". [Smile]


Raspitaj se malo medju brucosima i neces naici na problem sa -6 ili sa bilo kojim parnim brojem razlicitim od 0. Ljudi su navikli na 0 gledati kao na nesto jako posebno.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mart7
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 02. 2005. (20:21:23)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 9:57 pet, 4. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znam da ja sa svojom dvojcicom nemam sto sad pametovat, al pismeni ipak nije bio toliko tezak da bi rezultati trebali bit ovakvi.[/quote]


Upravo to i govorim. Rijesis pismeni i mislis da manje od 3 ne mozes dobit....a kad vidis rezultate...sto da vise govorim.
Nije mio jasno da nitko nije mogao to dobro rijesiti.
ak sam ja glupa....ne vjerujem da su i svi ostali.
Znam da ja sa svojom dvojcicom nemam sto sad pametovat, al pismeni ipak nije bio toliko tezak da bi rezultati trebali bit ovakvi.[/quote]


Upravo to i govorim. Rijesis pismeni i mislis da manje od 3 ne mozes dobit....a kad vidis rezultate...sto da vise govorim.
Nije mio jasno da nitko nije mogao to dobro rijesiti.
ak sam ja glupa....ne vjerujem da su i svi ostali.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mart7
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 02. 2005. (20:21:23)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:01 pet, 4. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Gle, ako se tebi odlazi, sobodno odi. Jedan manje! [color=blue]********[/color] Ti si nista drugo nego jedna obicna [color=blue]******[/color]

Jedna osoba, meni vrlo draga je u toj ekipi kojima ti savjetujes da pokupe "prnje". Ja bih te molio da se malo raspitas tko jos misli tako kao ti... Vidjet ces da je jako malo takvih [color=blue]***[/color] koji gube nadu kad padnu jedan ispit. Sram te bilo!!

Jim McKenzie[/quote]

Ti si sada pokazao kakva je tvoja kultura. Nisi niti pisao pismeni ocito i pojma nemas o cemu govorim.
poanta je bila u tome da je porazavajuce da nitko od 87 ljudi nije mogao rijesiti tri zadatka na roku koji sve u svemu nije niti bio toliko tezak.
ili nismo znali (sto i je zalosno) ili je kriterij bio strozi.
Nisam te vrijedjala, stoga molim da i mene ne vrijedjaju.
ali razumijem te. Moras i ti negdje izbaciti svoje frustracije.
samo sto postoje i manje bolni nacini za to. popij koje pivo ili odi s deckima (ili tom curom) na kavu.
ucinak ce biti ne isti, nego i bolji.
jamcim ucinkovitost :D ...ako ne budete zadovoljni, javite se za tjedan dana pa cemo probati s necim drugim.
Anonymous (napisa):
Gle, ako se tebi odlazi, sobodno odi. Jedan manje! ******** Ti si nista drugo nego jedna obicna ******

Jedna osoba, meni vrlo draga je u toj ekipi kojima ti savjetujes da pokupe "prnje". Ja bih te molio da se malo raspitas tko jos misli tako kao ti... Vidjet ces da je jako malo takvih *** koji gube nadu kad padnu jedan ispit. Sram te bilo!!

Jim McKenzie


Ti si sada pokazao kakva je tvoja kultura. Nisi niti pisao pismeni ocito i pojma nemas o cemu govorim.
poanta je bila u tome da je porazavajuce da nitko od 87 ljudi nije mogao rijesiti tri zadatka na roku koji sve u svemu nije niti bio toliko tezak.
ili nismo znali (sto i je zalosno) ili je kriterij bio strozi.
Nisam te vrijedjala, stoga molim da i mene ne vrijedjaju.
ali razumijem te. Moras i ti negdje izbaciti svoje frustracije.
samo sto postoje i manje bolni nacini za to. popij koje pivo ili odi s deckima (ili tom curom) na kavu.
ucinak ce biti ne isti, nego i bolji.
jamcim ucinkovitost Very Happy ...ako ne budete zadovoljni, javite se za tjedan dana pa cemo probati s necim drugim.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 11:35 pet, 4. 2. 2005    Naslov: Re: Zabrinjavajuce greske u pismenom Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"][quote="veky"]

Sumnjam. I -6 je isto paran, pa ga nema potrebe (niti smisla) tretirati "ravnopravno s ostalim prirodnim brojevima". [:-)][/quote]

Raspitaj se malo medju brucosima i neces naici na problem sa -6 ili sa bilo kojim parnim brojem razlicitim od 0. Ljudi su navikli na 0 gledati kao na nesto jako posebno.[/quote]

Ja bi molio cijenjene kolege da raspravu oko (navodne) problematike s nulom prebace na PM.
mdoko (napisa):
veky (napisa):


Sumnjam. I -6 je isto paran, pa ga nema potrebe (niti smisla) tretirati "ravnopravno s ostalim prirodnim brojevima". [Smile]


Raspitaj se malo medju brucosima i neces naici na problem sa -6 ili sa bilo kojim parnim brojem razlicitim od 0. Ljudi su navikli na 0 gledati kao na nesto jako posebno.


Ja bi molio cijenjene kolege da raspravu oko (navodne) problematike s nulom prebace na PM.


[Vrh]
Ashley
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 04. 2004. (22:54:03)
Postovi: (77)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 17:36 pet, 4. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]ili nismo znali (sto i je zalosno) ili je kriterij bio strozi.
[/quote]

Mislim da se radi o ovom prvom. Ja cak imam vise bodova nego sto sam ocekivala (a obicno si predvidim vise nego sto na kraju bude), bila sam sigurna da cu past.
Citat:
ili nismo znali (sto i je zalosno) ili je kriterij bio strozi.


Mislim da se radi o ovom prvom. Ja cak imam vise bodova nego sto sam ocekivala (a obicno si predvidim vise nego sto na kraju bude), bila sam sigurna da cu past.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:28 pet, 4. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mart7"]Upravo to i govorim. Rijesis pismeni i mislis da manje od 3 ne mozes dobit....a kad vidis rezultate...sto da vise govorim.
Nije mio jasno da nitko nije mogao to dobro rijesiti.
ak sam ja glupa....ne vjerujem da su i svi ostali.[/quote]

Na pismenom iz Kombinatorike ne provjerava se inteligencija, nego vjestina brojanja. Losi rezultati ne mogu se objasniti samo teskim pismenim i "lijenoscu" studenata. Ocito se radi o obostranom nesporazumu. Ja nisam dobro procijenio koliko su studenti druge godine u stanju rijesiti u dva sata. Dio studenata nije dobro procijenio sto se na Kombinatorici ocekuje za prolaznu ocjenu. U svakom slucaju, ovakve rezultate dozivljavam i kao osobni neuspjeh obzirom da sam ove godine vodio vjezbe svim studentima inzinjerskog smjera.

Mislim da dio problema lezi u tome sto iz Kombinatorike nisu bili organizirani kolokviji. Vjestina rjesavanja zadataka ne stjece se gledanjem kako netko to radi na ploci - treba ih odredjen broj osobno rijesiti. Da smo imali kolokvije, vjerujem da bismo ranije uocili problem (obostrano).

Suocavanje s pravim stanjem stvari moze biti bolno, ali obicno je korisno. Svi koji zele rjesavati zadatke mogu od mene dobiti stare pismene. Imam i rjesenja, ali savjetujem da ih koristite oprezno. Nemojte ih gledati istog trenutka kad zapnete na nekom zadatku - dajte si vremena bar onoliko koliko traje pismeni.
mart7 (napisa):
Upravo to i govorim. Rijesis pismeni i mislis da manje od 3 ne mozes dobit....a kad vidis rezultate...sto da vise govorim.
Nije mio jasno da nitko nije mogao to dobro rijesiti.
ak sam ja glupa....ne vjerujem da su i svi ostali.


Na pismenom iz Kombinatorike ne provjerava se inteligencija, nego vjestina brojanja. Losi rezultati ne mogu se objasniti samo teskim pismenim i "lijenoscu" studenata. Ocito se radi o obostranom nesporazumu. Ja nisam dobro procijenio koliko su studenti druge godine u stanju rijesiti u dva sata. Dio studenata nije dobro procijenio sto se na Kombinatorici ocekuje za prolaznu ocjenu. U svakom slucaju, ovakve rezultate dozivljavam i kao osobni neuspjeh obzirom da sam ove godine vodio vjezbe svim studentima inzinjerskog smjera.

Mislim da dio problema lezi u tome sto iz Kombinatorike nisu bili organizirani kolokviji. Vjestina rjesavanja zadataka ne stjece se gledanjem kako netko to radi na ploci - treba ih odredjen broj osobno rijesiti. Da smo imali kolokvije, vjerujem da bismo ranije uocili problem (obostrano).

Suocavanje s pravim stanjem stvari moze biti bolno, ali obicno je korisno. Svi koji zele rjesavati zadatke mogu od mene dobiti stare pismene. Imam i rjesenja, ali savjetujem da ih koristite oprezno. Nemojte ih gledati istog trenutka kad zapnete na nekom zadatku - dajte si vremena bar onoliko koliko traje pismeni.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Kobra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 02. 2005. (10:23:52)
Postovi: (48)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2
Lokacija: Ferenščica/Podstrana

PostPostano: 10:18 uto, 8. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mali OT, nadam se da se moderatori neće ljutiti

Pozdrav dragim kolegama od jednog starijeg kolege (još uvijek apsolventa).
S komninatorikom je oduvijek bilo problema, ne samo s pismenim nego i s usmenim (koji je opet bio pismeni :-) )
Tako je i u mojoj generaciji(a iz nje su potekli neki od vaših asistenata; Krnić, Žigo npr) bilo situacija kada bi na pismenom prošao jedan ili niti jedan student i imali smo također frustracije od svega toga.
Ipak, upornost se isplati pa smo, eto, svi prošli i taj ispit nakon manje ili više pokušaja.

Vježbajte, ravijajte logiku, dovedite odabir mogućih metoda rješavanja do automatizma... pokušajte razmišljati kao osoba koja sastavlja zadatke.Možda tada vidite onaj skriveni znak koji će vas uputiti na pravi put.

GL
Mali OT, nadam se da se moderatori neće ljutiti

Pozdrav dragim kolegama od jednog starijeg kolege (još uvijek apsolventa).
S komninatorikom je oduvijek bilo problema, ne samo s pismenim nego i s usmenim (koji je opet bio pismeni Smile )
Tako je i u mojoj generaciji(a iz nje su potekli neki od vaših asistenata; Krnić, Žigo npr) bilo situacija kada bi na pismenom prošao jedan ili niti jedan student i imali smo također frustracije od svega toga.
Ipak, upornost se isplati pa smo, eto, svi prošli i taj ispit nakon manje ili više pokušaja.

Vježbajte, ravijajte logiku, dovedite odabir mogućih metoda rješavanja do automatizma... pokušajte razmišljati kao osoba koja sastavlja zadatke.Možda tada vidite onaj skriveni znak koji će vas uputiti na pravi put.

GL


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2005. (12:57:32)
Postovi: (46)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:15 pon, 14. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma sta se bunite!!!
kad vidim tko je sve prolazio na prvoj jednostavno mi se povtaca!!!
uostalom 18 ljudi po jednom roku i nije mala stvar!!!
18 puta 9 rokova pa si vi dragi moji proracunajte!!!
uostalom ne bi bilo lijepo kad bi svi prolazili!!!
ali isto tako mislim da bi nasi dragi asistenti trebali davati barem jedan zatatak na istu foru kao i s vjezbi pa da nam na taj nacin olaksaju!!!
ma sta se bunite!!!
kad vidim tko je sve prolazio na prvoj jednostavno mi se povtaca!!!
uostalom 18 ljudi po jednom roku i nije mala stvar!!!
18 puta 9 rokova pa si vi dragi moji proracunajte!!!
uostalom ne bi bilo lijepo kad bi svi prolazili!!!
ali isto tako mislim da bi nasi dragi asistenti trebali davati barem jedan zatatak na istu foru kao i s vjezbi pa da nam na taj nacin olaksaju!!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 15:07 pon, 14. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladen"]ali isto tako mislim da bi nasi dragi asistenti trebali davati barem jedan zatatak na istu foru kao i s vjezbi pa da nam na taj nacin olaksaju!!![/quote]

A to se kao ne događa?
mladen (napisa):
ali isto tako mislim da bi nasi dragi asistenti trebali davati barem jedan zatatak na istu foru kao i s vjezbi pa da nam na taj nacin olaksaju!!!


A to se kao ne događa?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mladen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2005. (12:57:32)
Postovi: (46)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:57 pon, 14. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

sorry veky ipak si u pravu!!!
al moras priznat da sve ono prije toga stoji!!!
izrazava moje...znas vec kakve stavove prema prvoj godini...i sl.
sorry veky ipak si u pravu!!!
al moras priznat da sve ono prije toga stoji!!!
izrazava moje...znas vec kakve stavove prema prvoj godini...i sl.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diskretna matematika Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan