Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

ANSI C vs. nekaj drugo ;)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:44 čet, 17. 4. 2003    Naslov: ANSI C vs. nekaj drugo ;) Citirajte i odgovorite

Evo, ljudi govore o ANSI C-u i kako on nemere gutat neke naredbe, npr.
int n=5;
int i=n;
ANSI C neće progutat.
Mene zanima, kaj zapravo znači ANSI C i kako se zovu, ako ikako, ovi ostali standardi za C?
Evo, ljudi govore o ANSI C-u i kako on nemere gutat neke naredbe, npr.
int n=5;
int i=n;
ANSI C neće progutat.
Mene zanima, kaj zapravo znači ANSI C i kako se zovu, ako ikako, ovi ostali standardi za C?



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Void
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2002. (18:08:22)
Postovi: (FA)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0

PostPostano: 21:02 čet, 17. 4. 2003    Naslov: Re: ANSI C vs. nekaj drugo ;) Citirajte i odgovorite

[quote="C'Tebo"]Evo, ljudi govore o ANSI C-u i kako on nemere gutat neke naredbe, npr.
int n=5;
int i=n;
ANSI C neće progutat.
[/quote]

[code:1]
int i = n;
[/code:1]
ce ANSI C "progutati", ali ja sam recimo spomenuo da nece "progutati"
[code:1]
for (int i = n; i < n; ++i)
[/code:1]
gdje se radi o deklaraciji varijable unutar for petlje.

[quote="C'Tebo"]
Mene zanima, kaj zapravo znači ANSI C i kako se zovu, ako ikako, ovi ostali standardi za C?[/quote]

ANSI C = American National Standards Institute C
Dakle, ANSI C je standard, a svi ostali "standardi" su devijacije od opceprihvacenog i cijenjenog, voljenog, itd...
C'Tebo (napisa):
Evo, ljudi govore o ANSI C-u i kako on nemere gutat neke naredbe, npr.
int n=5;
int i=n;
ANSI C neće progutat.


Kod:

int i = n;

ce ANSI C "progutati", ali ja sam recimo spomenuo da nece "progutati"
Kod:

for (int i = n; i < n; ++i)

gdje se radi o deklaraciji varijable unutar for petlje.

C'Tebo (napisa):

Mene zanima, kaj zapravo znači ANSI C i kako se zovu, ako ikako, ovi ostali standardi za C?


ANSI C = American National Standards Institute C
Dakle, ANSI C je standard, a svi ostali "standardi" su devijacije od opceprihvacenog i cijenjenog, voljenog, itd...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:17 čet, 17. 4. 2003    Naslov: Re: ANSI C vs. nekaj drugo ;) Citirajte i odgovorite

[quote="Void"]Dakle, ANSI C je standard, a svi ostali "standardi" su devijacije od opceprihvacenog i cijenjenog, voljenog, itd...[/quote]

Marketinski, to se zovu [b][i]"ekstenzije" tog-i-tog standarda[/i][/b]... :lol:
Void (napisa):
Dakle, ANSI C je standard, a svi ostali "standardi" su devijacije od opceprihvacenog i cijenjenog, voljenog, itd...


Marketinski, to se zovu "ekstenzije" tog-i-tog standarda... Laughing



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:51 čet, 17. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znači, ANSI je samo jedan oblik standarda kojim se piše u C-u, kojeg svaki kompajler guta, dok ima kompajlera koji rade po nekom drugom standardu i koji mogu gutat više od ANSI standarda.
Jesam li dobro pohvato?
Znači, ANSI je samo jedan oblik standarda kojim se piše u C-u, kojeg svaki kompajler guta, dok ima kompajlera koji rade po nekom drugom standardu i koji mogu gutat više od ANSI standarda.
Jesam li dobro pohvato?



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 5:21 pet, 18. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jesi. :)

Uz opasku od gore. ANSI je standard; ostalo su "ekstenzije" standarda.

Rijec "standard" oznacava da je nesto temeljito opisano/definirano i prihvaceno kao Prava Stvar. 8) Sve ostalo spada pod gimnastiku pojedinih proizvodjaca (da privuku kupce ili zato sto njima taj-i-taj [i]feature[/i] treba ;)) i, opcenito, narusava kompatibilnost, pa bas i nije pozeljno.

Ipak, ako svi u firmi koriste uvijek isti compiler, onda - ocito - "extenzije" mogu biti i prilicno korisne... :? To se osjeti jako kod Borlanda. Kod pisan za njihov C++Builder ne moze ni jedan drugi C++ compiler sazvakati, ali je zato uvjerljivo najjednostavniji za koristiti... :D

Naravno, ako zelis, mozes pisati i "po standardu", totalno zanemarivsi "ekstenzije"... :)

Uf, koliki reply... :shock: A trebalo je samo reci "[i]Jesi.[/i]" :lol:
Jesi. Smile

Uz opasku od gore. ANSI je standard; ostalo su "ekstenzije" standarda.

Rijec "standard" oznacava da je nesto temeljito opisano/definirano i prihvaceno kao Prava Stvar. Cool Sve ostalo spada pod gimnastiku pojedinih proizvodjaca (da privuku kupce ili zato sto njima taj-i-taj feature treba Wink) i, opcenito, narusava kompatibilnost, pa bas i nije pozeljno.

Ipak, ako svi u firmi koriste uvijek isti compiler, onda - ocito - "extenzije" mogu biti i prilicno korisne... Confused To se osjeti jako kod Borlanda. Kod pisan za njihov C++Builder ne moze ni jedan drugi C++ compiler sazvakati, ali je zato uvjerljivo najjednostavniji za koristiti... Very Happy

Naravno, ako zelis, mozes pisati i "po standardu", totalno zanemarivsi "ekstenzije"... Smile

Uf, koliki reply... Shocked A trebalo je samo reci "Jesi." Laughing



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan