Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Čemu služi engleski?
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Incognito
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2005. (20:25:09)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 11 - 1

PostPostano: 0:03 pet, 11. 11. 2005    Naslov: Čemu služi engleski? Citirajte i odgovorite

Mene zanima čemu nama služi engleski kao predmet? Pa koga god sam ja pitao, nitko ga ne voli, neki ga se boje, itd. Ja čisto sumnjam da će itko išto naučiti na tome. Uza sve ove predmete koji će nas masakrirat kroz drugu godinu, još nam i to natovare. Da stvar bude još gora, čujem da ga ima i na trećoj godini! :shock: Pa čemu to, čemu?
Mene zanima čemu nama služi engleski kao predmet? Pa koga god sam ja pitao, nitko ga ne voli, neki ga se boje, itd. Ja čisto sumnjam da će itko išto naučiti na tome. Uza sve ove predmete koji će nas masakrirat kroz drugu godinu, još nam i to natovare. Da stvar bude još gora, čujem da ga ima i na trećoj godini! Shocked Pa čemu to, čemu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
PIPboy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 04. 2005. (00:10:07)
Postovi: (F5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 3
Lokacija: Vault 13

PostPostano: 0:19 pet, 11. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko sam ja shvatio, vecina matematickih knjiga je na engleskom, pa sa na to kolegiju uce matematicki pojmovi na engleskom , ako odes negdje van hrvatske raditi, da te ljudi van hrvatske razumiju sto hoces reci.
Koliko sam ja shvatio, vecina matematickih knjiga je na engleskom, pa sa na to kolegiju uce matematicki pojmovi na engleskom , ako odes negdje van hrvatske raditi, da te ljudi van hrvatske razumiju sto hoces reci.



_________________
Exploded Laughing "When I was five, my uncle was decapitated by a watermelon."
--Dave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 0:53 pet, 11. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja osobno na tom kolegiju naucila nisam bas nista .....
cak nije dobro ni organiziran kolegij
ali to je valjda djelomicno krivnja i u meni jer mrzim strane jezike jer mi jednostavno ne idu i ne znam ih ucit :cry:
ja osobno na tom kolegiju naucila nisam bas nista .....
cak nije dobro ni organiziran kolegij
ali to je valjda djelomicno krivnja i u meni jer mrzim strane jezike jer mi jednostavno ne idu i ne znam ih ucit Crying or Very sad



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
shokre
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2003. (20:05:09)
Postovi: (4A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 1:55 pet, 11. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni se svidjelo kad smo poceli uciti kako se neke matematicke stvari kazu na engleskom, ali profesorica je onda ODJEDNOM odlucila zaboraviti na knjigu koju nam je preporucila na prvoj godini (ona neka iz Osijeka) i zastranila u neko pisanje o random temama koje nam padnu na pamet. Da ne pricam o tome kako smo svaki put dobrih 20-30 minuta slusali o tome kako su matematicari cudni ljudi i kako su na filozofskom super raspolozeni za razgovor i kako je ona bila na primanju kod norveskog veleposlanika za vrijeme svog posjeta zambiji gdje je bila sa svojim 18. muzem, cija je jedna kravata bila tako super da se ni Sir Oliver nije nikako mogao nacuditi kako cak ni u francuskoj pokrajini koja je ime dobila po psu od njene prijateljice koja je inace upoznala jednog japanca cija mama se znala sa prijateljem njenog 2. muza cije cipele su kupljene...you get the point ;)

Sve u svemu, ja vjerujem da bi nas engleski trebao vise nauciti kako da kazemo strucne matematicke stvari na engleskom, ali opet - ne mozemo ocekivati da nas to nauci (ili barem "pomogne nam nauciti") netko tko veze nema o matematici.
Meni se svidjelo kad smo poceli uciti kako se neke matematicke stvari kazu na engleskom, ali profesorica je onda ODJEDNOM odlucila zaboraviti na knjigu koju nam je preporucila na prvoj godini (ona neka iz Osijeka) i zastranila u neko pisanje o random temama koje nam padnu na pamet. Da ne pricam o tome kako smo svaki put dobrih 20-30 minuta slusali o tome kako su matematicari cudni ljudi i kako su na filozofskom super raspolozeni za razgovor i kako je ona bila na primanju kod norveskog veleposlanika za vrijeme svog posjeta zambiji gdje je bila sa svojim 18. muzem, cija je jedna kravata bila tako super da se ni Sir Oliver nije nikako mogao nacuditi kako cak ni u francuskoj pokrajini koja je ime dobila po psu od njene prijateljice koja je inace upoznala jednog japanca cija mama se znala sa prijateljem njenog 2. muza cije cipele su kupljene...you get the point Wink

Sve u svemu, ja vjerujem da bi nas engleski trebao vise nauciti kako da kazemo strucne matematicke stvari na engleskom, ali opet - ne mozemo ocekivati da nas to nauci (ili barem "pomogne nam nauciti") netko tko veze nema o matematici.



_________________
~ Those who fear the Darkness have never seen what the Light can do! ~
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku YIM
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 8:57 pet, 11. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

:rotfl2: :thumbup: shokre :klapklap:
Rolling on the floor laughing Thumb up! shokre Toooooo, majstoreeeee!



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 10:48 pet, 11. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="shokre"]

Sve u svemu, ja vjerujem da bi nas engleski trebao vise nauciti kako da kazemo strucne matematicke stvari na engleskom, ali opet - ne mozemo ocekivati da nas to nauci (ili barem "pomogne nam nauciti") netko tko veze nema o matematici.[/quote]

Ni meni se osobno ne svida od prof Arbanas predavanje engleskog ali opet tko bi na mogo predavat engleski a da ima veze s matematikom...
Jel bi to mogo biti neki profesor sa faksa koji je recimo vise vremena proveo putujuci po svijetu? :roll:


Gledam malo ferovce oni uopce nemaju kolegij engleskog jezika ali opet mislim i uvidam da im malo fali taj kolegij jer i oni imaju dosta svojih struscnih naziva ali ja osobno mislim da cu ja svoje strucne nazive naucit s vremenom kad mi oni budu trebali.Mislim da kod ove profeosrice nisam zapamtila bas nista ali dobro kao sto rekoh a i ponivit cu nije onda tome skroz naskorz kriva nego i ja sama jer nemam bas nekog prevelikog interesa da naucim neki strani jezik mada idem sada na tecaj engleskog vec drugi stupanj....

A kad se sjetim osnovne i srednje skole samo kako sam te profesore ne voljela i radila im svakakve zamke ...recimo profesorici iz osnovne bi lomila sve krede pa ne bi imala cime pisat i uvijek bi se pitala ko bi to ucinio...
A profesoru iz srednje sam vecinom skrivala spuzvu pa je moro brisat plocu rukama....a kako bi ja obicavala u srednjoj biti dozivotni redar nikad ga ne bi poslusala i obirsala plocu jer bi se uvijek izvlacila kako spuzva fali...

ah znam da sam se udaljila od posta ali mislim i primjecujem i kod nasih kolega da enegleski vole samo oni studenti koji su ga voljeli u srednjoj i kojima je iso a mislim da to vrijedi i za sve strane jezike


:konj: ja sam recimo uvijek voljela konje pa mi ide jahanje i skakanje prepona :OT:
shokre (napisa):


Sve u svemu, ja vjerujem da bi nas engleski trebao vise nauciti kako da kazemo strucne matematicke stvari na engleskom, ali opet - ne mozemo ocekivati da nas to nauci (ili barem "pomogne nam nauciti") netko tko veze nema o matematici.


Ni meni se osobno ne svida od prof Arbanas predavanje engleskog ali opet tko bi na mogo predavat engleski a da ima veze s matematikom...
Jel bi to mogo biti neki profesor sa faksa koji je recimo vise vremena proveo putujuci po svijetu? Rolling Eyes


Gledam malo ferovce oni uopce nemaju kolegij engleskog jezika ali opet mislim i uvidam da im malo fali taj kolegij jer i oni imaju dosta svojih struscnih naziva ali ja osobno mislim da cu ja svoje strucne nazive naucit s vremenom kad mi oni budu trebali.Mislim da kod ove profeosrice nisam zapamtila bas nista ali dobro kao sto rekoh a i ponivit cu nije onda tome skroz naskorz kriva nego i ja sama jer nemam bas nekog prevelikog interesa da naucim neki strani jezik mada idem sada na tecaj engleskog vec drugi stupanj....

A kad se sjetim osnovne i srednje skole samo kako sam te profesore ne voljela i radila im svakakve zamke ...recimo profesorici iz osnovne bi lomila sve krede pa ne bi imala cime pisat i uvijek bi se pitala ko bi to ucinio...
A profesoru iz srednje sam vecinom skrivala spuzvu pa je moro brisat plocu rukama....a kako bi ja obicavala u srednjoj biti dozivotni redar nikad ga ne bi poslusala i obirsala plocu jer bi se uvijek izvlacila kako spuzva fali...

ah znam da sam se udaljila od posta ali mislim i primjecujem i kod nasih kolega da enegleski vole samo oni studenti koji su ga voljeli u srednjoj i kojima je iso a mislim da to vrijedi i za sve strane jezike


Konj ja sam recimo uvijek voljela konje pa mi ide jahanje i skakanje prepona Off-topic



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:54 pet, 11. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

AFAIK, prof. Arbanas nitko s ovog faxa nije rekao [b]sto[/b] bi trebala obraditi... :(

Koliko se sjecam, ona je jako komunikativna osoba. :) Razmislite sto bi i kako trebalo raditi na Engleskom i popricajte s njom. :-s Iskreno vjerujem da ce to poluciti dobre rezultate. :D

Ako vas je strah, posaljite nekoga tko je to polozio... 8)
AFAIK, prof. Arbanas nitko s ovog faxa nije rekao sto bi trebala obraditi... Sad

Koliko se sjecam, ona je jako komunikativna osoba. Smile Razmislite sto bi i kako trebalo raditi na Engleskom i popricajte s njom. Eh? Iskreno vjerujem da ce to poluciti dobre rezultate. Very Happy

Ako vas je strah, posaljite nekoga tko je to polozio... Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 12:44 pet, 11. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bily"]
ali ja osobno mislim da cu ja svoje strucne nazive naucit s vremenom kad mi oni budu trebali[/quote]
definitivno :miniklap: dok ona to tupi opće ne obraćaš pažnju jer ti nije zanimljivo...


[quote="vsego"]
Ako vas je strah, posaljite nekoga tko je to polozio... 8)[/quote]
mene je strah :trema: , nervira me što žena stalno forsa neki razgovor i stalno hoće da nešto pričaš, mrzio sam to prozivanje i tlačenje u srednjoj mrzim ga i sad :evil:
bily (napisa):

ali ja osobno mislim da cu ja svoje strucne nazive naucit s vremenom kad mi oni budu trebali

definitivno Applause dok ona to tupi opće ne obraćaš pažnju jer ti nije zanimljivo...


vsego (napisa):

Ako vas je strah, posaljite nekoga tko je to polozio... Cool

mene je strah Imam tremu , nervira me što žena stalno forsa neki razgovor i stalno hoće da nešto pričaš, mrzio sam to prozivanje i tlačenje u srednjoj mrzim ga i sad Evil or Very Mad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
annna
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2005. (14:53:52)
Postovi: (CF)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 4

PostPostano: 12:46 pet, 11. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma dosta bi nam bilo da smo obradili onu knjigu u kojoj su nabrojani svi nazivi koji nam trebaju. a to se moglo u jednom semestru! i da je svatko napisao neki seminar da se vidi da je skuzio gradivo i to je to. a ovako mi dvije godine spavamo na satu. a nismo nista pametniji. :wink:
ma dosta bi nam bilo da smo obradili onu knjigu u kojoj su nabrojani svi nazivi koji nam trebaju. a to se moglo u jednom semestru! i da je svatko napisao neki seminar da se vidi da je skuzio gradivo i to je to. a ovako mi dvije godine spavamo na satu. a nismo nista pametniji. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 15:28 pet, 11. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="rat in a cage"]mene je strah :trema: , nervira me što žena stalno forsa neki razgovor i stalno hoće da nešto pričaš, mrzio sam to prozivanje i tlačenje u srednjoj mrzim ga i sad :evil:[/quote]

:roll: komunikacija na engleskom je nešto što bi se i trebalo forsirati zato što se malo radi na njoj... ja se ne bi bunio. samo što pretpostavljam da ni to nije dobro izvedeno ;)
rat in a cage (napisa):
mene je strah Imam tremu , nervira me što žena stalno forsa neki razgovor i stalno hoće da nešto pričaš, mrzio sam to prozivanje i tlačenje u srednjoj mrzim ga i sad Evil or Very Mad


Rolling Eyes komunikacija na engleskom je nešto što bi se i trebalo forsirati zato što se malo radi na njoj... ja se ne bi bunio. samo što pretpostavljam da ni to nije dobro izvedeno Wink



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 15:39 pet, 11. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ono sto se radi na engleskom se uce specificne rijeci iz matematike, koliko sam ja jos skuzio, profesorica je jos ubacila unutra i malo stvari sa FCE tecaja, po meni je to dobro, ali vecini ljudi se to nesvida, tj. nesvida im se engleski, ali danas zivimo u svijetu u kojem moramo znati barem jedan strani jezik.
mozda je problem u tome sto nastava nije dobro sprovedena, vecinom se radi na ispunjavanju zadataka i citanju nekih malih tekstica. Mislim da bi trebalo biti jos slusanja (tj. koji put donese profa kazetu, ali to je rijetko), ali i vjezbanje govora.
ono sto se radi na engleskom se uce specificne rijeci iz matematike, koliko sam ja jos skuzio, profesorica je jos ubacila unutra i malo stvari sa FCE tecaja, po meni je to dobro, ali vecini ljudi se to nesvida, tj. nesvida im se engleski, ali danas zivimo u svijetu u kojem moramo znati barem jedan strani jezik.
mozda je problem u tome sto nastava nije dobro sprovedena, vecinom se radi na ispunjavanju zadataka i citanju nekih malih tekstica. Mislim da bi trebalo biti jos slusanja (tj. koji put donese profa kazetu, ali to je rijetko), ali i vjezbanje govora.



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Meri
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 11. 2004. (14:48:32)
Postovi: (155)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2
Lokacija: Zagreb, Zaaaaagreb...tararam...

PostPostano: 20:57 pet, 11. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]
nervira me što žena stalno forsa neki razgovor i stalno hoće da nešto pričaš[/quote]

vidis, vidis, to i mene smeta..nekad jesam raspolozena za pricu.. al nekad ti opce nije do price...i jos kad te netko forsa...e onda ti [b]bas[/b] nije do price...:needsleep:
mozda da se ne namece da je obavezno dolazit...osobno, u meni se stvara trunkica revolta cim je nesto imperativ :gloom: ... mozda da se to realizira kao neko lezernije predavanje... vjerujem da bi bilo svima lakse; ja se lakse opustim i raspricam kad je atmosfera lezernija :dance1:
a, vidjet cemo..mozda je ovo sad samo na pocetku...da damo vremena, i prof. i sebi kaj se tice ove 'lezernije' atmosfere.... :bis:
p.s. da me ne bi netko krivo shvatio...pod lezernijom atmosferom ne mislim lezerno do ove mjere :zivili:
Citat:

nervira me što žena stalno forsa neki razgovor i stalno hoće da nešto pričaš


vidis, vidis, to i mene smeta..nekad jesam raspolozena za pricu.. al nekad ti opce nije do price...i jos kad te netko forsa...e onda ti bas nije do price...Zbilja trebam pavati
mozda da se ne namece da je obavezno dolazit...osobno, u meni se stvara trunkica revolta cim je nesto imperativ Malo sam lose volje... ... mozda da se to realizira kao neko lezernije predavanje... vjerujem da bi bilo svima lakse; ja se lakse opustim i raspricam kad je atmosfera lezernija Plesem
a, vidjet cemo..mozda je ovo sad samo na pocetku...da damo vremena, i prof. i sebi kaj se tice ove 'lezernije' atmosfere.... Bis, bis!
p.s. da me ne bi netko krivo shvatio...pod lezernijom atmosferom ne mislim lezerno do ove mjere Zivili!



_________________
Laganini...i stprljivo....Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:27 pet, 11. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Engleski je zakon i profa je zakon! Dođeš, malo popričaš na engleskom o svemu i svačemu i odeš doma. Meni je tih sat i pol bilo full relaksirajuće 8)
Engleski je zakon i profa je zakon! Dođeš, malo popričaš na engleskom o svemu i svačemu i odeš doma. Meni je tih sat i pol bilo full relaksirajuće Cool



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
shokre
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2003. (20:05:09)
Postovi: (4A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 0:46 sub, 12. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Po meni, to sto profa inzistira na pricanju je jedina super stvar. Nije da ja volim pricati pred masom ljudi, ali to je nesto sto ce nam svakako trebati. Nauciti "pricati" na chetu mozemo na nekom chetu na kojem se prica na engleskom, ali nauciti govoriti nemamo bas puno prilike.
Po meni, to sto profa inzistira na pricanju je jedina super stvar. Nije da ja volim pricati pred masom ljudi, ali to je nesto sto ce nam svakako trebati. Nauciti "pricati" na chetu mozemo na nekom chetu na kojem se prica na engleskom, ali nauciti govoriti nemamo bas puno prilike.



_________________
~ Those who fear the Darkness have never seen what the Light can do! ~
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku YIM
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 1:59 sub, 12. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[edit]
Sad sam napiso jedan post, ali je toliko bio gramatički grozan da sam ga morao sam sebi izbrisat. To je neispavanost. Sutra budem rekao nekaj pametno
[/edit]
[edit]
Sad sam napiso jedan post, ali je toliko bio gramatički grozan da sam ga morao sam sebi izbrisat. To je neispavanost. Sutra budem rekao nekaj pametno
[/edit]



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 2:24 sub, 12. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Meri"]

vidis, vidis, to i mene smeta..nekad jesam raspolozena za pricu.. al nekad ti opce nije do price...i jos kad te netko forsa...e onda ti [b]bas[/b] nije do price...:needsleep:
[/quote]
gle, to je jedini nacin da naucis jezik!! jer kad tad ce ti to trebat, vjeruj mi!! a profa fakat puno netrazi, samo trazi da malo razmislis.
meni je profa zakon!!
Meri (napisa):


vidis, vidis, to i mene smeta..nekad jesam raspolozena za pricu.. al nekad ti opce nije do price...i jos kad te netko forsa...e onda ti bas nije do price...Zbilja trebam pavati

gle, to je jedini nacin da naucis jezik!! jer kad tad ce ti to trebat, vjeruj mi!! a profa fakat puno netrazi, samo trazi da malo razmislis.
meni je profa zakon!!



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 13:04 sub, 12. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[img]http://www.hribar-otroci.si/fotke/fico-vse-strani.gif[/img]

fico ovo nije osnovna ni srednja skola pa da ekipa nema pojma o engleskom!! ovo je ipak ozbiljan fax i nekuzim zasto uvjeravas ekipu kao neki strebercic :prodike: da nam je nes potrebno!! zna se sto je potrebno a sto je manje potrebno i sto bi se moglo obradit na manji a bolji nacin,pa zena onu knjigu za matematicare sto je preporucila jos nije ni otvorila, a kao zbog toga smo tu!!! :grebgreb:


fico ovo nije osnovna ni srednja skola pa da ekipa nema pojma o engleskom!! ovo je ipak ozbiljan fax i nekuzim zasto uvjeravas ekipu kao neki strebercic Drzim prodike da nam je nes potrebno!! zna se sto je potrebno a sto je manje potrebno i sto bi se moglo obradit na manji a bolji nacin,pa zena onu knjigu za matematicare sto je preporucila jos nije ni otvorila, a kao zbog toga smo tu!!! Kotacici rade 100 na sat



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Grof
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:15:33)
Postovi: (44)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 1 - 4

PostPostano: 14:04 sub, 12. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo... morali ste spominjat engleski. Sad je profka odlucila uvesti "polu-bolonjski" sistem sa nekim zadacama, itd. itd. Eto... a bilo nam je lijepo... :(
Evo... morali ste spominjat engleski. Sad je profka odlucila uvesti "polu-bolonjski" sistem sa nekim zadacama, itd. itd. Eto... a bilo nam je lijepo... Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
abyssum
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2004. (00:08:21)
Postovi: (2E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: ...tu i tamo...

PostPostano: 14:17 sub, 12. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bily"]Gledam malo ferovce oni uopce nemaju kolegij engleskog jezika ali opet mislim i uvidam da im malo fali taj kolegij jer i oni imaju dosta svojih struscnih naziva[/quote]

well, kao ferovac ti mogu reći da nam engleski uopće ne fali jer profesori na predavanjima spomenu i koriste engleske izraze i terminologiju (za neke stvari ni nema odgovarajućeg prijevoda). neki se drže hrvatskog pa u zagradi navedu kako se kaže na engleskom i u stranoj literaturi, no puno češće se dogodi da koriste englesku terminologiju (a hrvatske izraze navedu u zagradi), pa sam na trećoj godini slušao o hubovima, switchevima i routerima, a ne o paričnim obnavljačima, komutatorima i usmjerivačima :D

btw, ovaj engleski koji slušam na matematici je meni osobno totalno nepotreban i gubljenje vremena.
bily (napisa):
Gledam malo ferovce oni uopce nemaju kolegij engleskog jezika ali opet mislim i uvidam da im malo fali taj kolegij jer i oni imaju dosta svojih struscnih naziva


well, kao ferovac ti mogu reći da nam engleski uopće ne fali jer profesori na predavanjima spomenu i koriste engleske izraze i terminologiju (za neke stvari ni nema odgovarajućeg prijevoda). neki se drže hrvatskog pa u zagradi navedu kako se kaže na engleskom i u stranoj literaturi, no puno češće se dogodi da koriste englesku terminologiju (a hrvatske izraze navedu u zagradi), pa sam na trećoj godini slušao o hubovima, switchevima i routerima, a ne o paričnim obnavljačima, komutatorima i usmjerivačima Very Happy

btw, ovaj engleski koji slušam na matematici je meni osobno totalno nepotreban i gubljenje vremena.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Meri
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 11. 2004. (14:48:32)
Postovi: (155)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2
Lokacija: Zagreb, Zaaaaagreb...tararam...

PostPostano: 20:28 sub, 12. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

@ filipnet:
naravno da lakse naucis jezik kroz konverzaciju..ali kazem samo da bih ja bila raspolzenija za pricu da mi netko ne visi nad glavom i 'ajde, ajde, reci nesto...' i tu sad ide prica 'lezerija atmosfera' od par postova gore...
drugi sat engleskog je prof. dosla, i ona pocela pricat, pa postavljat pitanja, a mi odgovarali minimizirano (e.g. yes, no, ok)...i nakon par takvih odgovora kaze ona decku nes tipa 'don't play smart with me'...a mi :shock: ; ipak je to bio drugi sat..ipak jos nisi opusten...bar ja ne...ne znam za vas, al ja u pocetku pokusavam stec neki dojam o profesoru opcenito; kakav mu je nastup, jel se koji put nasmije ili je uvijek namrgoden....
a opet...jednog lijepog jutra, u pol9 ujutro :kuku: :needsleep: , unatoc tome sto je bilo pola 9, bili smo ok raspolozeni, smisljali smo neke naslove (mislim da je tak nes bilo) i cak smo se i sami javljali i davali prijedloge...
my point: u prici no.2 nije bilo presinga za razgovorom, nego je bio sistem da je pitala na glas 'any suggestions?' i tko je imao javio se, i rekao nes, tko ne..ne. i opet tipkam; veca je vjerojatnost da ce se u opustenoj atmosferi razvija bolja konverzacija nego kad si u grcu... :dance4:

@goc9999: samo tri usklicnika... [b]OPCE NE VICES [/b] :verytwisted:
@ filipnet:
naravno da lakse naucis jezik kroz konverzaciju..ali kazem samo da bih ja bila raspolzenija za pricu da mi netko ne visi nad glavom i 'ajde, ajde, reci nesto...' i tu sad ide prica 'lezerija atmosfera' od par postova gore...
drugi sat engleskog je prof. dosla, i ona pocela pricat, pa postavljat pitanja, a mi odgovarali minimizirano (e.g. yes, no, ok)...i nakon par takvih odgovora kaze ona decku nes tipa 'don't play smart with me'...a mi Shocked ; ipak je to bio drugi sat..ipak jos nisi opusten...bar ja ne...ne znam za vas, al ja u pocetku pokusavam stec neki dojam o profesoru opcenito; kakav mu je nastup, jel se koji put nasmije ili je uvijek namrgoden....
a opet...jednog lijepog jutra, u pol9 ujutro Kuku-lele!!! Zbilja trebam pavati , unatoc tome sto je bilo pola 9, bili smo ok raspolozeni, smisljali smo neke naslove (mislim da je tak nes bilo) i cak smo se i sami javljali i davali prijedloge...
my point: u prici no.2 nije bilo presinga za razgovorom, nego je bio sistem da je pitala na glas 'any suggestions?' i tko je imao javio se, i rekao nes, tko ne..ne. i opet tipkam; veca je vjerojatnost da ce se u opustenoj atmosferi razvija bolja konverzacija nego kad si u grcu... Plesem twist

@goc9999: samo tri usklicnika... OPCE NE VICES Very twisted



_________________
Laganini...i stprljivo....Wink


Zadnja promjena: Meri; 20:32 sub, 12. 11. 2005; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan