Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Čemu služi engleski?
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Ashley
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 04. 2004. (22:54:03)
Postovi: (77)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 20:30 sub, 12. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vise strucnog engleskog naucis kad procitas jednu matematicku knjigu nego na dvije godine predavanja.
Meni su ta predavanja jako dosadna i dolazim samo zato sto moram (kao i svi ostali, naravno).

Pogotova sad s tom "polu-bolonjom" koju je prof. uvela... Pa kome se da pisat domaci iz engleskog? Nikome.
Na predavanjima bi se trebala drzat vise matematickih tema, a ne tamo neko usporedivanje 2 profesora i tako neke stvari. I onako smo to manje-vise radili kroz srednju.
Vise strucnog engleskog naucis kad procitas jednu matematicku knjigu nego na dvije godine predavanja.
Meni su ta predavanja jako dosadna i dolazim samo zato sto moram (kao i svi ostali, naravno).

Pogotova sad s tom "polu-bolonjom" koju je prof. uvela... Pa kome se da pisat domaci iz engleskog? Nikome.
Na predavanjima bi se trebala drzat vise matematickih tema, a ne tamo neko usporedivanje 2 profesora i tako neke stvari. I onako smo to manje-vise radili kroz srednju.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 2:24 ned, 13. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ljudi, s oproštenjem, pričate blesavoće.
Učenje stranog jezika je korisno, barem kao i tjelesni, ako ne i korisniji.
Engleski vam je potreban, jako potreban. Možemo biti zahvalni fakultetu što nam to omogućava, a ne pljuvat jer nam se neda ić na predavanja.

Možda engleski je isfuran jezik jer ga, eto, svi znaju (koliko god meni ova prethodna rečenica bila glupa i besmislena, eto je), imali smo izbor i njemački upisat, nije engleski obavezan.

Ne mogu niti počet opisivat koliko je engleski koristan kao jezik i koliko se vremena ne može izgubiti učenjem bilo kojeg stranog jezika, a kamoli engleskog, koji je danas, više-manje svjetski jezik (barem onaj dio svijeta koji nas zanima -> zapadni).
Dodati ću još samo ovo.
Danas sam nekaj pričo s jednom frendicom s filozofskog i rekla mi je da je došla do zaključka koje sve jezike treba znat da se može sporazumjevat više manje sa svakom osobom na svijetu:
1. Engleski
2. Kineski (mandarinski)
3. Ruski (više manje svi stanovnici bivšeg SSSR-a ako ništa drugo, a onda natucaju ruski)
4. Španjolski (cijela latinska amerika, osim brazila)
5. Arapski (Bliski i srednji istok)
6. Svahili (više manje svi u južnoj africi koliko-toliko znaju taj jezik)
Ako možete nać korisniji jezik od engleskog, nađite ga i naučite ga ;) i recite meni, da ga i ja naučim :D




[i]"Knowledge brings fear!"[/i]
Futurama
Ljudi, s oproštenjem, pričate blesavoće.
Učenje stranog jezika je korisno, barem kao i tjelesni, ako ne i korisniji.
Engleski vam je potreban, jako potreban. Možemo biti zahvalni fakultetu što nam to omogućava, a ne pljuvat jer nam se neda ić na predavanja.

Možda engleski je isfuran jezik jer ga, eto, svi znaju (koliko god meni ova prethodna rečenica bila glupa i besmislena, eto je), imali smo izbor i njemački upisat, nije engleski obavezan.

Ne mogu niti počet opisivat koliko je engleski koristan kao jezik i koliko se vremena ne može izgubiti učenjem bilo kojeg stranog jezika, a kamoli engleskog, koji je danas, više-manje svjetski jezik (barem onaj dio svijeta koji nas zanima → zapadni).
Dodati ću još samo ovo.
Danas sam nekaj pričo s jednom frendicom s filozofskog i rekla mi je da je došla do zaključka koje sve jezike treba znat da se može sporazumjevat više manje sa svakom osobom na svijetu:
1. Engleski
2. Kineski (mandarinski)
3. Ruski (više manje svi stanovnici bivšeg SSSR-a ako ništa drugo, a onda natucaju ruski)
4. Španjolski (cijela latinska amerika, osim brazila)
5. Arapski (Bliski i srednji istok)
6. Svahili (više manje svi u južnoj africi koliko-toliko znaju taj jezik)
Ako možete nać korisniji jezik od engleskog, nađite ga i naučite ga Wink i recite meni, da ga i ja naučim Very Happy




"Knowledge brings fear!"
Futurama



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
annna
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2005. (14:53:52)
Postovi: (CF)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 4

PostPostano: 10:40 ned, 13. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma nitko ne kaze da ne treba ucit engleski ili da nam nije potreban... vecina ga je ucila barem 9 godina (od cetvrtog osnovne i kroz srednju) tako da pretpostavljam da nikome nije nepoznat i da svi barem znaju osnove. stvar je u tome sto je nastava lose organizirana. barem po meni. trebalo bi se vise inzistirat na matematickoj literaturi. ili smo mogli jednostavno odradit onu malu knjizicu u kojoj su osnove. ja smatram da svatko moze nauciti engleskog onoliko koliko mu bude potrebno. ni poslije faksa nisi spreman za radit neki konkretan posao, tako ni s ovim engleskim neces biti spreman za napisati neki rad na engleskom.
ma nitko ne kaze da ne treba ucit engleski ili da nam nije potreban... vecina ga je ucila barem 9 godina (od cetvrtog osnovne i kroz srednju) tako da pretpostavljam da nikome nije nepoznat i da svi barem znaju osnove. stvar je u tome sto je nastava lose organizirana. barem po meni. trebalo bi se vise inzistirat na matematickoj literaturi. ili smo mogli jednostavno odradit onu malu knjizicu u kojoj su osnove. ja smatram da svatko moze nauciti engleskog onoliko koliko mu bude potrebno. ni poslije faksa nisi spreman za radit neki konkretan posao, tako ni s ovim engleskim neces biti spreman za napisati neki rad na engleskom.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 15:05 ned, 13. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

@C'Tebo: francuski je bio jezik diplomacije do unazad 30 ak godina.
@C'Tebo: francuski je bio jezik diplomacije do unazad 30 ak godina.



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:37 ned, 13. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goc9999"]@C'Tebo: francuski je bio jezik diplomacije do unazad 30 ak godina.[/quote]

Ali diplomacija ne spada u podrucja ovog fakulteta. :roll: Ako vec zelis "alternativni" jezik, za matematicare je to ruski. 8)
goc9999 (napisa):
@C'Tebo: francuski je bio jezik diplomacije do unazad 30 ak godina.


Ali diplomacija ne spada u podrucja ovog fakulteta. Rolling Eyes Ako vec zelis "alternativni" jezik, za matematicare je to ruski. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 15:55 ned, 13. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]

Ali diplomacija ne spada u podrucja ovog fakulteta. :roll: Ako vec zelis "alternativni" jezik, za matematicare je to ruski. 8)[/quote]


pa zasto onda ne ucimo ruski?
vsego (napisa):


Ali diplomacija ne spada u podrucja ovog fakulteta. Rolling Eyes Ako vec zelis "alternativni" jezik, za matematicare je to ruski. Cool



pa zasto onda ne ucimo ruski?



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:04 ned, 13. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bily"][quote="vsego"]Ali diplomacija ne spada u podrucja ovog fakulteta. :roll: Ako vec zelis "alternativni" jezik, za matematicare je to ruski. 8)[/quote]
pa zasto onda ne ucimo ruski?[/quote]

A tko ti brani? :-k Obavezan je [b]strani jezik[/b] - nigdje ne pise koji! :D Barem jedna kolegica s moje godine je ucila (i polozila) ruski, dakle moze se. 8)
bily (napisa):
vsego (napisa):
Ali diplomacija ne spada u podrucja ovog fakulteta. Rolling Eyes Ako vec zelis "alternativni" jezik, za matematicare je to ruski. Cool

pa zasto onda ne ucimo ruski?


A tko ti brani? Think Obavezan je strani jezik - nigdje ne pise koji! Very Happy Barem jedna kolegica s moje godine je ucila (i polozila) ruski, dakle moze se. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 16:38 ned, 13. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

a kako je dosla do toga da je polozila i ucila ruski?
Jel to ona na faksu ucila?
Pa ja bi ucila radije na faksu ruski nego engleski kod ove profesorice kod koje mi predavanje nije bas neko a i ne sluzi bas pretezito za dalje vezano za matematiku!
a kako je dosla do toga da je polozila i ucila ruski?
Jel to ona na faksu ucila?
Pa ja bi ucila radije na faksu ruski nego engleski kod ove profesorice kod koje mi predavanje nije bas neko a i ne sluzi bas pretezito za dalje vezano za matematiku!



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:06 ned, 13. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prilikom upisa prve godine je rekla da hoce uciti ruski. 8) Raspitaj se malo (npr. kod Prodekanice). :D
Prilikom upisa prve godine je rekla da hoce uciti ruski. Cool Raspitaj se malo (npr. kod Prodekanice). Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Incognito
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2005. (20:25:09)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 11 - 1

PostPostano: 17:14 ned, 13. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vidim da se rasprava razbuktala. :) Samo bih se malo nadovezao. Ja ne mislim da nam engleski ne treba i da ja ne želim znat nikakav strani jezik, ali ovakav engleski ne želim. Ja sam mislio da ćemo mi tamo naučiti kako pročitati onih par engleskih knjiga što ih imamo u knjižnici, a ne da će nas profa maltretirat i prozivat :evil: Mislim da je važno joč spomenut činjenicu da ne postoji student koji neće iskoristiti ona 4 izostanka po semestru. :!:

P.S. O kakvoj je to knjizi riječ? Ja nisam ništa o tome čuo, iako sam dosad bio na svakom engleskom.
Vidim da se rasprava razbuktala. Smile Samo bih se malo nadovezao. Ja ne mislim da nam engleski ne treba i da ja ne želim znat nikakav strani jezik, ali ovakav engleski ne želim. Ja sam mislio da ćemo mi tamo naučiti kako pročitati onih par engleskih knjiga što ih imamo u knjižnici, a ne da će nas profa maltretirat i prozivat Evil or Very Mad Mislim da je važno joč spomenut činjenicu da ne postoji student koji neće iskoristiti ona 4 izostanka po semestru. Exclamation

P.S. O kakvoj je to knjizi riječ? Ja nisam ništa o tome čuo, iako sam dosad bio na svakom engleskom.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 17:38 ned, 13. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

htjela sam samo komentirat glede ferovaca koji nemaju engleski --- bas neki dan se jedan briljantni ferovac, trenutno apsolvent s anblivbl ocjenama i koji ide na postdiplomski u ameriku - nasao u situaciji da ne zna kako se na engleskom kaze PRAVAC. a trebalo mu je.

enivej, sto se ucenja stranog jezika tice - ja smatram da je moje znanje engleskog dovoljno dobro da bih mogla sve sto mi treba iz engleskog naucit sama. modele geometrije sam ucila iz one krasne knjige na engleskom i polako kroz definicije kuzila sta je sta. ja znam kako se kaze pravac :)

jezik u struci se tesko moze naucit u jednom semestru ili u jednoj godini, jer kako bi netko trebao nauciti neku rijec s cijom ce se definicijom susrest tek npr. na 4. godini? ali mislim da nema smisla to razvlacit ni na dvije godine, pa onda da se uce gluposti ili nista.
htjela sam samo komentirat glede ferovaca koji nemaju engleski --- bas neki dan se jedan briljantni ferovac, trenutno apsolvent s anblivbl ocjenama i koji ide na postdiplomski u ameriku - nasao u situaciji da ne zna kako se na engleskom kaze PRAVAC. a trebalo mu je.

enivej, sto se ucenja stranog jezika tice - ja smatram da je moje znanje engleskog dovoljno dobro da bih mogla sve sto mi treba iz engleskog naucit sama. modele geometrije sam ucila iz one krasne knjige na engleskom i polako kroz definicije kuzila sta je sta. ja znam kako se kaze pravac Smile

jezik u struci se tesko moze naucit u jednom semestru ili u jednoj godini, jer kako bi netko trebao nauciti neku rijec s cijom ce se definicijom susrest tek npr. na 4. godini? ali mislim da nema smisla to razvlacit ni na dvije godine, pa onda da se uce gluposti ili nista.



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 17:40 ned, 13. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Prilikom upisa prve godine je rekla da hoce uciti ruski. 8) Raspitaj se malo (npr. kod Prodekanice). :D[/quote]


:lol: pa ne mogu vjerovat...a cekaj ako je ona to prilikom prve godine uspijela to znaci da za mene vise nema bas neke pretezite nade...
ok sutra na faksu cu otic do prodekanice pa da vidim sto ce mi reci
mozda ne bi bilo lose da nas ima vise zainteresiranih pa da skupimo jedan razred za ucenje ruskog!:-)

stovise bilo bi zabavno! :lol:
vsego (napisa):
Prilikom upisa prve godine je rekla da hoce uciti ruski. Cool Raspitaj se malo (npr. kod Prodekanice). Very Happy



Laughing pa ne mogu vjerovat...a cekaj ako je ona to prilikom prve godine uspijela to znaci da za mene vise nema bas neke pretezite nade...
ok sutra na faksu cu otic do prodekanice pa da vidim sto ce mi reci
mozda ne bi bilo lose da nas ima vise zainteresiranih pa da skupimo jedan razred za ucenje ruskog!Smile

stovise bilo bi zabavno! Laughing



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gargamel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 06. 2005. (21:24:08)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:01 pon, 14. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja mislim da je prirodno da se prosjecnom "matematicaru" gadi ucenje stranog jezika. (znam da se gauss navodno skoro ostavio matematike zbog klasicnih jezika ali ipak...) Mislim da je iritantno i zatupljujuce strebati rjeci i pravila za komunikaciju kad vec "skoro" znas jedan jezik. Sigurno je da nam predavanja iz engleskog mogu biti samo korisna, ali mislim da su 4 semestra puuuuuno previse za MO. Po meni predavanja nebi trebala biti obavezna, a ispit bi trebao biti samo pismeni i da je lagan. Inace meni se organski gadi biti na tim predavanjima.
Ja mislim da je prirodno da se prosjecnom "matematicaru" gadi ucenje stranog jezika. (znam da se gauss navodno skoro ostavio matematike zbog klasicnih jezika ali ipak...) Mislim da je iritantno i zatupljujuce strebati rjeci i pravila za komunikaciju kad vec "skoro" znas jedan jezik. Sigurno je da nam predavanja iz engleskog mogu biti samo korisna, ali mislim da su 4 semestra puuuuuno previse za MO. Po meni predavanja nebi trebala biti obavezna, a ispit bi trebao biti samo pismeni i da je lagan. Inace meni se organski gadi biti na tim predavanjima.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 2:07 uto, 15. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gargamel"] Po meni predavanja nebi trebala biti obavezna[/quote]
Tu se apsolutno slažem s tobom.
Po meni, nijedno predavanje na bilo kojem faksu ne bi trebalo biti obavezno.
Faks više ne bi trebao imati ulogu odgojne ustanove (koju ima škola), nego samo obrazovne i kreiranje radnih navika ne bi trebalo potpadati pod funkcionalnost fakulteta, odnosno sveučilišta.
Gargamel (napisa):
Po meni predavanja nebi trebala biti obavezna

Tu se apsolutno slažem s tobom.
Po meni, nijedno predavanje na bilo kojem faksu ne bi trebalo biti obavezno.
Faks više ne bi trebao imati ulogu odgojne ustanove (koju ima škola), nego samo obrazovne i kreiranje radnih navika ne bi trebalo potpadati pod funkcionalnost fakulteta, odnosno sveučilišta.



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 2:45 uto, 15. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="C'Tebo"][quote="Gargamel"] Po meni predavanja nebi trebala biti obavezna[/quote]
Tu se apsolutno slažem s tobom.
[/quote]
A da se malo upoznate sta su se neki ljudi dogovorili u Bologni? 8)

Ako se boduje opterecenje studenta, a student ne ide na predavanja, onda on nije bio opterecen onoliko koliko bodova kolegij vrijedi, pa ga ne moze niti poloziti. To ne znaci da bi se moralo biti bas na svakom predavanju, ali na vecini da.
C'Tebo (napisa):
Gargamel (napisa):
Po meni predavanja nebi trebala biti obavezna

Tu se apsolutno slažem s tobom.

A da se malo upoznate sta su se neki ljudi dogovorili u Bologni? Cool

Ako se boduje opterecenje studenta, a student ne ide na predavanja, onda on nije bio opterecen onoliko koliko bodova kolegij vrijedi, pa ga ne moze niti poloziti. To ne znaci da bi se moralo biti bas na svakom predavanju, ali na vecini da.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 8:58 uto, 15. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

mali offtopic:

[quote="C'Tebo"][b]Faks više ne bi trebao imati ulogu odgojne ustanove (koju ima škola)[/b], nego samo obrazovne i kreiranje radnih navika ne bi trebalo potpadati pod funkcionalnost fakulteta, odnosno sveučilišta.[/quote]

ovo si mnogi priželjkuju, ali mislim da to nije u redu. stvaranje radnih navika i ovo što ti zoveš odgoj se ne bi trebalo odijeljivati u obrazovanju jedne osobe, a da ne govorimo o raznim drugim stvarima koje naš cjelokupni školski sustav zanemaruje, kao npr. "odgajanje" [size=7](ako bi se to moglo tako nazvati)[/size] emocija.

visoko obrazovanje se zbog jednog komformističkog stava odriče mnogih stvari koje bi trebalo raditi jer u ovakvom svijetu u kakvom živimo danas ljude treba odgajati konstantno (nažalost, ali tako je).
mali offtopic:

C'Tebo (napisa):
Faks više ne bi trebao imati ulogu odgojne ustanove (koju ima škola), nego samo obrazovne i kreiranje radnih navika ne bi trebalo potpadati pod funkcionalnost fakulteta, odnosno sveučilišta.


ovo si mnogi priželjkuju, ali mislim da to nije u redu. stvaranje radnih navika i ovo što ti zoveš odgoj se ne bi trebalo odijeljivati u obrazovanju jedne osobe, a da ne govorimo o raznim drugim stvarima koje naš cjelokupni školski sustav zanemaruje, kao npr. "odgajanje" (ako bi se to moglo tako nazvati) emocija.

visoko obrazovanje se zbog jednog komformističkog stava odriče mnogih stvari koje bi trebalo raditi jer u ovakvom svijetu u kakvom živimo danas ljude treba odgajati konstantno (nažalost, ali tako je).



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
raspjevani_opat
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 02. 2005. (12:42:04)
Postovi: (E5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 16

PostPostano: 10:45 uto, 15. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

engleski je u danasnjem svojetu nepohpdan jezik i svi bi ga trebali znati barem natucati i razumjeti.

meni nije jasno zasto neki ljudi, koji su slusali engleski od 4 osnovne do 4 srednje+od 2 osnovne do 2 srednje izvan skole i koji su dosli na neki nivo koji je usudio bih se reci visi od ovog koji mi radimo na faksu i dalje moraju pohadjati taj engleski? (molim vas bez opaski tipa-mogao si na njemacki!)
meni je tamo ubitacno dosadno jer sam vec sve to vidio po par puta...

i ako je ideja vec da to bude 'matematicki engleski' zasto ja dosada nisam cuo niti jedan matematciki izraz na engleskom???
i netko je rekao da treba par godina da se nauce matematicki izrazi?
to je po meni glupost, trebala bi mozda 3,4 tjedna po 4 sata tjedno da obuhvatimo i naucimo sve osnovne izraze, a one koji npr dolaze na 4 godini uvijek se lagano pronadju u rijecniku ili na internetu.

i po meni jednio kaj valja na tom engleskom je to kaj malo komuniciramo, tj. aktivno razgovaramo,da se to makne i da stalno tupimo po gramatici pa ja bi prolupao...

da sumiram-iz mog pogleda na stvari ovakav engelski je totano gubljenje vremena!
engleski je u danasnjem svojetu nepohpdan jezik i svi bi ga trebali znati barem natucati i razumjeti.

meni nije jasno zasto neki ljudi, koji su slusali engleski od 4 osnovne do 4 srednje+od 2 osnovne do 2 srednje izvan skole i koji su dosli na neki nivo koji je usudio bih se reci visi od ovog koji mi radimo na faksu i dalje moraju pohadjati taj engleski? (molim vas bez opaski tipa-mogao si na njemacki!)
meni je tamo ubitacno dosadno jer sam vec sve to vidio po par puta...

i ako je ideja vec da to bude 'matematicki engleski' zasto ja dosada nisam cuo niti jedan matematciki izraz na engleskom???
i netko je rekao da treba par godina da se nauce matematicki izrazi?
to je po meni glupost, trebala bi mozda 3,4 tjedna po 4 sata tjedno da obuhvatimo i naucimo sve osnovne izraze, a one koji npr dolaze na 4 godini uvijek se lagano pronadju u rijecniku ili na internetu.

i po meni jednio kaj valja na tom engleskom je to kaj malo komuniciramo, tj. aktivno razgovaramo,da se to makne i da stalno tupimo po gramatici pa ja bi prolupao...

da sumiram-iz mog pogleda na stvari ovakav engelski je totano gubljenje vremena!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 11:48 uto, 15. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni se predmet koji te nauči kako napisati neki iole čitljiv članak o nekoj matematičkoj temi na stranom jeziku čini vrlo korisnim. Koliko sam ja skužio, to je cilj našeg engleskog i zasad se stvarno na vježbama ide k tome. Hoće li se cilj i postići, to ne znam, ali bez angažmana studenata sigurno neće.

Također, mislim da je engleski koristan za podizanje opće pismenosti ljudi na fakultetu. Gdje god se okrenete (počevši od ovog foruma) nailazite na tekstove koji su mahom nečitljivi ili teško čitljivi. Zaključak je da ljudi ili ne žele ili ne znaju lijepo oblikovati svoje misli u tekst, podijeliti tekst u smislene cjeline i učiniti ga shvatljivim svima kojima se obraćaju, s tim da je, IMHO, ovo drugo puno vjerojatnije.

Zato, ljudi, ne kukajte, nego naučite nešto na engleskom i primijenite to!

[quote="raspjevani_opat"]meni nije jasno zasto neki ljudi, koji su slusali engleski od 4 osnovne do 4 srednje+od 2 osnovne do 2 srednje izvan skole i koji su dosli na neki nivo koji je usudio bih se reci visi od ovog koji mi radimo na faksu i dalje moraju pohadjati taj engleski?[/quote]
Isto pitanje moglo bi se postaviti i za bilo koji drugi kolegij na fakultetu. Netko možda zna jako dobro programirati, no svejedno mora položiti Programiranje. Mislim da je zauzimanje stava "ja to ionako sve znam" arogantno i štetno. Iskustvo je pokazalo da su se neki na taj način opekli. Uvijek se može još nešto naučiti.
Meni se predmet koji te nauči kako napisati neki iole čitljiv članak o nekoj matematičkoj temi na stranom jeziku čini vrlo korisnim. Koliko sam ja skužio, to je cilj našeg engleskog i zasad se stvarno na vježbama ide k tome. Hoće li se cilj i postići, to ne znam, ali bez angažmana studenata sigurno neće.

Također, mislim da je engleski koristan za podizanje opće pismenosti ljudi na fakultetu. Gdje god se okrenete (počevši od ovog foruma) nailazite na tekstove koji su mahom nečitljivi ili teško čitljivi. Zaključak je da ljudi ili ne žele ili ne znaju lijepo oblikovati svoje misli u tekst, podijeliti tekst u smislene cjeline i učiniti ga shvatljivim svima kojima se obraćaju, s tim da je, IMHO, ovo drugo puno vjerojatnije.

Zato, ljudi, ne kukajte, nego naučite nešto na engleskom i primijenite to!

raspjevani_opat (napisa):
meni nije jasno zasto neki ljudi, koji su slusali engleski od 4 osnovne do 4 srednje+od 2 osnovne do 2 srednje izvan skole i koji su dosli na neki nivo koji je usudio bih se reci visi od ovog koji mi radimo na faksu i dalje moraju pohadjati taj engleski?

Isto pitanje moglo bi se postaviti i za bilo koji drugi kolegij na fakultetu. Netko možda zna jako dobro programirati, no svejedno mora položiti Programiranje. Mislim da je zauzimanje stava "ja to ionako sve znam" arogantno i štetno. Iskustvo je pokazalo da su se neki na taj način opekli. Uvijek se može još nešto naučiti.



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
raspjevani_opat
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 02. 2005. (12:42:04)
Postovi: (E5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 16

PostPostano: 13:23 uto, 15. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"]
[quote="raspjevani_opat"]meni nije jasno zasto neki ljudi, koji su slusali engleski od 4 osnovne do 4 srednje+od 2 osnovne do 2 srednje izvan skole i koji su dosli na neki nivo koji je usudio bih se reci visi od ovog koji mi radimo na faksu i dalje moraju pohadjati taj engleski?[/quote]
Isto pitanje moglo bi se postaviti i za bilo koji drugi kolegij na fakultetu. Netko možda zna jako dobro programirati, no svejedno mora položiti Programiranje. Mislim da je zauzimanje stava "ja to ionako sve znam" arogantno i štetno. Iskustvo je pokazalo da su se neki na taj način opekli. Uvijek se može još nešto naučiti.[/quote]

melkor, krivo si me shvatio. ja sam govorio o pohadanju,a ti o davanju nekog predmeta. razlika je :)
koliko se ja sjecam, prisustvo na programiranju nije bilo obavezno, tj nisu ti se pisali minusi,tj. nije ti oduzimalo vrijeme, a znamo da je a engleskom sistem s minusima...
ok polagati cu ja engleski, nema problema, al ja moram na njemu biti u nezgodno vrijeme, s nezgodnom rupom u satnici nakon njega...
tako da umjesto 2 sata, ja (i ne samo ja,cijela moja grupa) prakticki gubim 4 sata na njega...

a i osim toga,programiranje i opcenito prirodni predmeti su puno drugacijeg tipa nego jezici, tako da se to uopce neda usporedjivati...
Melkor (napisa):

raspjevani_opat (napisa):
meni nije jasno zasto neki ljudi, koji su slusali engleski od 4 osnovne do 4 srednje+od 2 osnovne do 2 srednje izvan skole i koji su dosli na neki nivo koji je usudio bih se reci visi od ovog koji mi radimo na faksu i dalje moraju pohadjati taj engleski?

Isto pitanje moglo bi se postaviti i za bilo koji drugi kolegij na fakultetu. Netko možda zna jako dobro programirati, no svejedno mora položiti Programiranje. Mislim da je zauzimanje stava "ja to ionako sve znam" arogantno i štetno. Iskustvo je pokazalo da su se neki na taj način opekli. Uvijek se može još nešto naučiti.


melkor, krivo si me shvatio. ja sam govorio o pohadanju,a ti o davanju nekog predmeta. razlika je Smile
koliko se ja sjecam, prisustvo na programiranju nije bilo obavezno, tj nisu ti se pisali minusi,tj. nije ti oduzimalo vrijeme, a znamo da je a engleskom sistem s minusima...
ok polagati cu ja engleski, nema problema, al ja moram na njemu biti u nezgodno vrijeme, s nezgodnom rupom u satnici nakon njega...
tako da umjesto 2 sata, ja (i ne samo ja,cijela moja grupa) prakticki gubim 4 sata na njega...

a i osim toga,programiranje i opcenito prirodni predmeti su puno drugacijeg tipa nego jezici, tako da se to uopce neda usporedjivati...




Zadnja promjena: raspjevani_opat; 14:03 uto, 15. 11. 2005; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Iki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 08. 2003. (22:43:04)
Postovi: (AA)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 2
Lokacija: Drzim se susedovog plota

PostPostano: 13:48 uto, 15. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gargamel"]Sigurno je da nam predavanja iz engleskog mogu biti samo korisna, ali mislim da su 4 semestra puuuuuno previse za MO. [/quote]

Ak ti se neda slusat 4 semestra napravi sto sam ja napravio. Izlozi onaj blesavi referat i izadi na predrok nakon 2 semestra.

[quote="Gargamel"]Ispit bi trebao biti samo pismeni i da je lagan. [/quote] Ispit ti i je samo pismeni i lagan je.

Meni je isto bilo dosadno na engleskom, ali smo se zabavljli frend i ja tako da slusas profesoricu kad kaze "but" i zamislis si da je rekla "[b]butt[/b]". Ili umjesto "as" zamislis "[b]ass[/b]". I predavanja su ti odma zabavnija i zanimljivija. :D

Mada kaj se mene tice najzabavnije je bilo slusat nekoga iz Splita ili okolice da cita neki tekst. Urenbes smjeha kad slusas engleski s dalmatiskim naglaskom :lol: :rofl:
Gargamel (napisa):
Sigurno je da nam predavanja iz engleskog mogu biti samo korisna, ali mislim da su 4 semestra puuuuuno previse za MO.


Ak ti se neda slusat 4 semestra napravi sto sam ja napravio. Izlozi onaj blesavi referat i izadi na predrok nakon 2 semestra.

Gargamel (napisa):
Ispit bi trebao biti samo pismeni i da je lagan.
Ispit ti i je samo pismeni i lagan je.

Meni je isto bilo dosadno na engleskom, ali smo se zabavljli frend i ja tako da slusas profesoricu kad kaze "but" i zamislis si da je rekla "butt". Ili umjesto "as" zamislis "ass". I predavanja su ti odma zabavnija i zanimljivija. Very Happy

Mada kaj se mene tice najzabavnije je bilo slusat nekoga iz Splita ili okolice da cita neki tekst. Urenbes smjeha kad slusas engleski s dalmatiskim naglaskom Laughing Rolling On the Floor Laughing



_________________
Idu dva vektora ulicom jedan padne i skalarni produkt je nula.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan