Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Pomoc u vezi zadatka iz domaceg

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Odabrana poglavlja teorije analitičkih funkcija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
zeix
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 02. 2006. (12:39:11)
Postovi: (75)16
Sarma = la pohva - posuda
17 = 23 - 6

PostPostano: 14:16 pon, 27. 2. 2006    Naslov: Pomoc u vezi zadatka iz domaceg Citirajte i odgovorite

Ako neki od asistenata iz TAF-a (znam da vas je puno, pa ce neko sigurno pomoc :) ) moze pomoci i malo razbijat glavu evo jedan smisan zadacic. Svaki komentar u vezi rijesenja je dobrodosao.

Neka je [latex]f: \mathbb{C}\rightarrow W[/latex] natkrivanje koje nije izomorfizam Riemannovih ploha. Dokažite da tada vrijedi jedna od sljedeće dvije mogućnosti:
[list](a) Postoji [latex]b \in \mathbb{C}^{*}[/latex] takav da je [latex]\tau (f) = \left\{ \phi _{nb}; n \in \mathbb{Z}\right\} [/latex]. U tom slučaju Riemannova ploha [latex]W[/latex] izomorfna je Riemannovoj plohi [latex]\mathbb{C}^{*}[/latex].

(b) Postoje [latex]b, c \in \mathbb{C}[/latex] koji su linearno zavisni nad [latex]\mathbb{R}[/latex], tj. [latex]\frac{b}{c} \notin \mathbb{R}[/latex], takvi da je [latex]\tau (f) = \left\{ \phi _{nb+mc}; n, m \in \mathbb{Z}\right\} [/latex]. Tada je ploha [latex]W[/latex] homeomorfna torusu [latex]S^{2} = S \times S = \left\{ (\lambda , \mu ); \vert \lambda \vert = \vert \mu \vert = 1\right\} [/latex].[/list:u]
[size=7]Go Ilja, Go[/size]
Ako neki od asistenata iz TAF-a (znam da vas je puno, pa ce neko sigurno pomoc Smile ) moze pomoci i malo razbijat glavu evo jedan smisan zadacic. Svaki komentar u vezi rijesenja je dobrodosao.

Neka je natkrivanje koje nije izomorfizam Riemannovih ploha. Dokažite da tada vrijedi jedna od sljedeće dvije mogućnosti:
    (a) Postoji takav da je . U tom slučaju Riemannova ploha izomorfna je Riemannovoj plohi .

    (b) Postoje koji su linearno zavisni nad , tj. , takvi da je . Tada je ploha homeomorfna torusu .

Go Ilja, Go



_________________
"From this proposition it will follow, when arithmetical addition has been defined, that 1+1=2."
Page 360, Principia Mathematica
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 13:00 uto, 28. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ocito, ni Ilja nije vise sta je bio. :lol:

Cheers!
Ocito, ni Ilja nije vise sta je bio. Laughing

Cheers!



_________________
Eat a lot, sleep a lot, brush 'em like crazy.
Run a lot, do a lot, never be lazy.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Exodus
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 11. 2002. (01:38:21)
Postovi: (1C)16
Spol: muško
Sarma: -
Lokacija: MA1-4

PostPostano: 17:03 uto, 28. 2. 2006    Naslov: Re: Pomoc u vezi zadatka iz domaceg Citirajte i odgovorite

[quote="zeix"]Ako neki od asistenata iz TAF-a (znam da vas je puno, pa ce neko sigurno pomoc :) ) moze pomoci i malo razbijat glavu evo jedan smisan zadacic. Svaki komentar u vezi rijesenja je dobrodosao.

Neka je [latex]f: \mathbb{C}\rightarrow W[/latex] natkrivanje koje nije izomorfizam Riemannovih ploha. Dokažite da tada vrijedi jedna od sljedeće dvije mogućnosti:
[list](a) Postoji [latex]b \in \mathbb{C}^{*}[/latex] takav da je [latex]\tau (f) = \left\{ \phi _{nb}; n \in \mathbb{Z}\right\} [/latex]. U tom slučaju Riemannova ploha [latex]W[/latex] izomorfna je Riemannovoj plohi [latex]\mathbb{C}^{*}[/latex].

(b) Postoje [latex]b, c \in \mathbb{C}[/latex] koji su linearno zavisni nad [latex]\mathbb{R}[/latex], tj. [latex]\frac{b}{c} \notin \mathbb{R}[/latex], takvi da je [latex]\tau (f) = \left\{ \phi _{nb+mc}; n, m \in \mathbb{Z}\right\} [/latex]. Tada je ploha [latex]W[/latex] homeomorfna torusu [latex]S^{2} = S \times S = \left\{ (\lambda , \mu ); \vert \lambda \vert = \vert \mu \vert = 1\right\} [/latex].[/list:u]
[size=7]Go Ilja, Go[/size][/quote]

Budući je Ilja pao u bed nakon što su ekskomunicirali Velikog Limuna, zadužio je mene vam se ukažem... :?

E pa sad, dat ću ti skicu:

Prvo, znamo da je [latex]\tau (f)[/latex] podgrupa grupe holomorfnih automorfizama [latex]\mathrm{Aut}(\mathbb{C})[/latex] od [latex]\mathbb{C}[/latex].
Na vježbama smo pokazali da je [latex]\mathrm{Aut}(\mathbb{C})=\{z \mapsto az+b : \ a \in \mathbb{C}^*, b \in \mathbb{C}\}[/latex].

E sad, ako je [latex]f: \mathbb{C}\rightarrow W[/latex] natkrivanje koje nije izomorfizam Riemannovih ploha tada je [latex]\tau (f)[/latex]
podgrupa grupe translacija [latex]T[/latex] na [latex]\mathbb{C}[/latex], (tj. [latex]T=\{\varphi_b : \mathbb{C} \rightarrow \mathbb{C}: \ \varphi_b(z)=z+b\} \cong \mathbb{C}[/latex]) i [latex]\tau (f)[/latex] djeluje diskontinuirano na [latex] \mathbb{C}[/latex], tj. svaka točka [latex]z \in \mathbb{C}[/latex] ima okolinu [latex]U_z[/latex] takvu da je za [latex]\varphi \in \tau (f) \setminus \{1\}[/latex] presjek [latex]U_z \cap \varphi (U_z)[/latex] prazan. Zato je [latex]\tau (f)[/latex] diskretna podgrupa od (aditivne grupe) [latex]\mathbb{C}[/latex], a takvih je samo dva tipa i to su one pod (a) i (b).

Srdačan pozdrav,

dr. Exodus :croatia:
zeix (napisa):
Ako neki od asistenata iz TAF-a (znam da vas je puno, pa ce neko sigurno pomoc Smile ) moze pomoci i malo razbijat glavu evo jedan smisan zadacic. Svaki komentar u vezi rijesenja je dobrodosao.

Neka je natkrivanje koje nije izomorfizam Riemannovih ploha. Dokažite da tada vrijedi jedna od sljedeće dvije mogućnosti:
    (a) Postoji takav da je . U tom slučaju Riemannova ploha izomorfna je Riemannovoj plohi .

    (b) Postoje koji su linearno zavisni nad , tj. , takvi da je . Tada je ploha homeomorfna torusu .

Go Ilja, Go


Budući je Ilja pao u bed nakon što su ekskomunicirali Velikog Limuna, zadužio je mene vam se ukažem... Confused

E pa sad, dat ću ti skicu:

Prvo, znamo da je podgrupa grupe holomorfnih automorfizama od .
Na vježbama smo pokazali da je .

E sad, ako je natkrivanje koje nije izomorfizam Riemannovih ploha tada je
podgrupa grupe translacija na , (tj. ) i djeluje diskontinuirano na , tj. svaka točka ima okolinu takvu da je za presjek prazan. Zato je diskretna podgrupa od (aditivne grupe) , a takvih je samo dva tipa i to su one pod (a) i (b).

Srdačan pozdrav,

dr. Exodus Hrvatska


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
zeix
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 02. 2006. (12:39:11)
Postovi: (75)16
Sarma = la pohva - posuda
17 = 23 - 6

PostPostano: 18:39 uto, 28. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cili taj text sta si napisa pise i meni prije zadatka, al je problem bija da ja nisam zna da postoje samo 2 diskretne podgrupe od C, niti uopce sta je diskretna grupa. Ipak se ovo zove Teorija Analitickih Funkcija, a ne teorija Grupa :) Ovo je pomoglo, sad jos moran skuzit ostatak zadatka (a i torus se ovdi prvi put spominje)
Cili taj text sta si napisa pise i meni prije zadatka, al je problem bija da ja nisam zna da postoje samo 2 diskretne podgrupe od C, niti uopce sta je diskretna grupa. Ipak se ovo zove Teorija Analitickih Funkcija, a ne teorija Grupa Smile Ovo je pomoglo, sad jos moran skuzit ostatak zadatka (a i torus se ovdi prvi put spominje)



_________________
"From this proposition it will follow, when arithmetical addition has been defined, that 1+1=2."
Page 360, Principia Mathematica
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Exodus
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 11. 2002. (01:38:21)
Postovi: (1C)16
Spol: muško
Sarma: -
Lokacija: MA1-4

PostPostano: 20:05 uto, 28. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Aha, nisam znao što te točno muči. :drinking:

Diskretna grupa je grupa snabdjevena diskretnom topologijom, tj. svaki podskup te grupe je otvoren. Budući [latex]\tau(f)[/latex] (kao podskup od [latex]\mathbb{C}[/latex]) nema gomilišta (u [latex]\mathbb{C}[/latex]), svakako je [latex]\tau(f)[/latex] diskretna.

Znači, najprije dokažeš da (do na izomorfizam) postoje samo dvije diskretne podgrupe od [latex]\mathbb{C}[/latex] i to su [latex]\mathbb{Z}[/latex] i [latex]\mathbb{Z}^2[/latex] (nije teško).

Možda ti još ovo pomogne u shvaćanju zadatka:

1. :drinking:

2. Ako je [latex]\tau(f)\cong \mathbb{Z}[/latex], to je (a) slučaj i budući je [latex]\tau(f)[/latex] izomorfna fundamentalnoj grupi [latex]\pi_1(W)[/latex] od [latex]W[/latex], pa je [latex]\pi_1(W) \cong\mathbb{Z}\cong \pi_1(S^1) \cong \pi_1(\mathbb{C}^*) [/latex] (kružnica [latex]S^1[/latex] i punktirana kompleksna ravnina [latex]\mathbb{C}^*[/latex] su istog homotopskog tipa).

Ako je pak [latex]\tau(f)\cong \mathbb{Z}^2[/latex], onda smo u (b) slučaju i [latex]\pi_1(W) \cong \tau(f)\cong \mathbb{Z}^2\cong \pi_1(S^1) \times \pi_1(S^1) \cong \pi_1(S^2) [/latex] (općenito za putovima povezane prostore [latex]X[/latex] i [latex]Y[/latex] vrijedi [latex]\pi_1(X \times Y) \cong \pi_1(X) \times \pi_1(Y) [/latex]).

Srdačan pozdrav,

dr. Exodus :croatia:
Aha, nisam znao što te točno muči. #Beer

Diskretna grupa je grupa snabdjevena diskretnom topologijom, tj. svaki podskup te grupe je otvoren. Budući (kao podskup od ) nema gomilišta (u ), svakako je diskretna.

Znači, najprije dokažeš da (do na izomorfizam) postoje samo dvije diskretne podgrupe od i to su i (nije teško).

Možda ti još ovo pomogne u shvaćanju zadatka:

1. #Beer

2. Ako je , to je (a) slučaj i budući je izomorfna fundamentalnoj grupi od , pa je (kružnica i punktirana kompleksna ravnina su istog homotopskog tipa).

Ako je pak , onda smo u (b) slučaju i (općenito za putovima povezane prostore i vrijedi ).

Srdačan pozdrav,

dr. Exodus Hrvatska


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 22:14 uto, 28. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[url=http://en.wikipedia.org/wiki/Exodus_%28organization%29]Exodus[/url]

Jel' se promjena nick-a koincidira sa necim mozda? :lolchina:
Exodus

Jel' se promjena nick-a koincidira sa necim mozda? Umirem od smijeha!



_________________
Eat a lot, sleep a lot, brush 'em like crazy.
Run a lot, do a lot, never be lazy.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Exodus
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 11. 2002. (01:38:21)
Postovi: (1C)16
Spol: muško
Sarma: -
Lokacija: MA1-4

PostPostano: 23:01 uto, 28. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Pericius"]Exodus

Jel' se promjena nick-a koincidira sa necim mozda?[/quote]

Bravo buraz!!!

Mislim da si upravo rješio kompleksni problem kompleksne analize. Godinama su matematičari (zajedno sa Debelom_Oprah, nek se zna) pokušali razotkriti što je to Exodus.

Svaka čast, vidim da si dosta truda uložio u razrješenje istog.
Javi se na forum

http://www.exodusattack.com/phpBB/

da ti uruče nagradu. :drinking:

[size=7]A možda ti daju i pusu[/size]

Srdačan pozdrav,

dr. Exodus :croatia:
Pericius (napisa):
Exodus

Jel' se promjena nick-a koincidira sa necim mozda?


Bravo buraz!!!

Mislim da si upravo rješio kompleksni problem kompleksne analize. Godinama su matematičari (zajedno sa Debelom_Oprah, nek se zna) pokušali razotkriti što je to Exodus.

Svaka čast, vidim da si dosta truda uložio u razrješenje istog.
Javi se na forum

http://www.exodusattack.com/phpBB/

da ti uruče nagradu. #Beer

A možda ti daju i pusu

Srdačan pozdrav,

dr. Exodus Hrvatska


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 23:19 uto, 28. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Samo testiram dal' asistenti imaju smisao za humor. You passed the test! :wink:

Cheers!
Samo testiram dal' asistenti imaju smisao za humor. You passed the test! Wink

Cheers!



_________________
Eat a lot, sleep a lot, brush 'em like crazy.
Run a lot, do a lot, never be lazy.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ignavia
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2004. (19:22:39)
Postovi: (235)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
91 = 108 - 17
Lokacija: prijestolnica

PostPostano: 23:27 uto, 28. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Pericius"]Samo testiram dal' asistenti imaju smisao za humor. [/quote]

trebas razmotrit i mogucnost da je situacija malcice obratna :shock: :rak: :cg:
Pericius (napisa):
Samo testiram dal' asistenti imaju smisao za humor.


trebas razmotrit i mogucnost da je situacija malcice obratna Shocked Rak Clapping Mr.Green



_________________
moj prostor
Smoking
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
vjakovac
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 28. 02. 2006. (10:07:16)
Postovi: (4B)16
Sarma = la pohva - posuda
124 = 130 - 6

PostPostano: 23:29 uto, 28. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="zeix"]al je problem bija da ja nisam zna da postoje samo 2 diskretne podgrupe od C, niti uopce sta je diskretna grupa.[/quote]
Diskretna podgrupa od [latex]\mathbb{R}^n[/latex] (ovdje je [latex]\mathbb{C}\equiv\mathbb{R}^2[/latex]) se često zove i [i]rešetka[/i] ([i]lattice[/i]). Ponajviše zbog svoje strukture:
Svaka diskretna podgrupa od [latex]\mathbb{R}^n[/latex] je oblika[latex]\left\{\sum_{j=1}^{m}a_j v_j : a_1,\ldots,a_m\in\mathbb{Z}\right\}[/latex] za neki [latex]0\leq m\leq n[/latex] i neke linearno nezavisne [latex]v_1,\ldots,v_m\in\mathbb{R}^n[/latex] i tada je očigledno izomorfna (kao grupa) sa [latex]\mathbb{Z}^m[/latex].

[quote="Pericius"]Exodus
Jel' se promjena nick-a koincidira sa necim mozda?[/quote]
Prije bi bile teške životne prilike. Imao sam tako i ja mnoge, eh da...

[quote="Pericius"]Samo testiram dal' asistenti imaju smisao za humor.[/quote]
Bože mili! :lol: Već smo to mi testirali. Rezultati su porazni... :cry:

_______________
[color=darkred][b][i]"Baba is to tata what dida is to pipa."[/i][/b][/color]
zeix (napisa):
al je problem bija da ja nisam zna da postoje samo 2 diskretne podgrupe od C, niti uopce sta je diskretna grupa.

Diskretna podgrupa od (ovdje je ) se često zove i rešetka (lattice). Ponajviše zbog svoje strukture:
Svaka diskretna podgrupa od je oblika za neki i neke linearno nezavisne i tada je očigledno izomorfna (kao grupa) sa .

Pericius (napisa):
Exodus
Jel' se promjena nick-a koincidira sa necim mozda?

Prije bi bile teške životne prilike. Imao sam tako i ja mnoge, eh da...

Pericius (napisa):
Samo testiram dal' asistenti imaju smisao za humor.

Bože mili! Laughing Već smo to mi testirali. Rezultati su porazni... Crying or Very sad

_______________
"Baba is to tata what dida is to pipa."


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Exodus
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 11. 2002. (01:38:21)
Postovi: (1C)16
Spol: muško
Sarma: -
Lokacija: MA1-4

PostPostano: 23:32 uto, 28. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Pericius"]Samo testiram dal' asistenti imaju smisao za humor. You passed the test! :wink:

Cheers![/quote]

A ne, ne, nemoj se sad izvlačit, htio si provjeriti da li ima šanse da ti budem cura. E pa nema, neda mi mama. :shock:

Bože moj, pa ovo je već off-topic, evo napišem jedan integral, pa da ispadne kak vodimo pametne rasprave:

[latex]\int_{0}^{1}\frac{1}{\sqrt{x(1-x)}}dx=\pi[/latex].

I reci ti meni, kako život, puši li se štogod? Malboro?

Srdačan pozdrav,

dr. Exodus :croatia:
Pericius (napisa):
Samo testiram dal' asistenti imaju smisao za humor. You passed the test! Wink

Cheers!


A ne, ne, nemoj se sad izvlačit, htio si provjeriti da li ima šanse da ti budem cura. E pa nema, neda mi mama. Shocked

Bože moj, pa ovo je već off-topic, evo napišem jedan integral, pa da ispadne kak vodimo pametne rasprave:

.

I reci ti meni, kako život, puši li se štogod? Malboro?

Srdačan pozdrav,

dr. Exodus Hrvatska


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 23:42 uto, 28. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo jedan i sa moje strane (integral, naravno). Cak ga necu ni TeX-irat, nego linkat na sliku.
[img]http://upload.wikimedia.org/math/4/2/9/429d5cc4a8b4fa1ada101cce1f631886.png[/img]

Marlboro? Ne hvala, prestajem. Trudim se bit ugledan clan akademske zajednice. Tesko je to, znas? :wink:
Evo jedan i sa moje strane (integral, naravno). Cak ga necu ni TeX-irat, nego linkat na sliku.


Marlboro? Ne hvala, prestajem. Trudim se bit ugledan clan akademske zajednice. Tesko je to, znas? Wink



_________________
Eat a lot, sleep a lot, brush 'em like crazy.
Run a lot, do a lot, never be lazy.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Exodus
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 11. 2002. (01:38:21)
Postovi: (1C)16
Spol: muško
Sarma: -
Lokacija: MA1-4

PostPostano: 23:57 uto, 28. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Pericius"]Evo jedan i sa moje strane (integral, naravno). Cak ga necu ni TeX-irat, nego linkat na sliku.
[img]http://upload.wikimedia.org/math/4/2/9/429d5cc4a8b4fa1ada101cce1f631886.png[/img]

Marlboro? Ne hvala, prestajem. Trudim se bit ugledan clan akademske zajednice. Tesko je to, znas? :wink:[/quote]

Hm. da, ali nije to baš jako teško, kada te stisne zapališ pljugu i otpjevaš ponosno neku koračnicu, npr. "Kad sam pušil zid sam bušil" i prođe. A šta sad, treba biti jak...

[latex]\lim_{R \rightarrow \infty}\int_{-R}^{R}\frac{x^3 \sin x}{(x^2+1)^2}dx=\frac{\pi}{2e}[/latex].

E, i tvoj integral malo šteka, pa nije baš da je uvijek konačan. Ali je možda zato život konačan? Hm.. :? Ma, :drinking:

Srdačan pozdrav,

dr. Exodus :croatia:
Pericius (napisa):
Evo jedan i sa moje strane (integral, naravno). Cak ga necu ni TeX-irat, nego linkat na sliku.


Marlboro? Ne hvala, prestajem. Trudim se bit ugledan clan akademske zajednice. Tesko je to, znas? Wink


Hm. da, ali nije to baš jako teško, kada te stisne zapališ pljugu i otpjevaš ponosno neku koračnicu, npr. "Kad sam pušil zid sam bušil" i prođe. A šta sad, treba biti jak...

.

E, i tvoj integral malo šteka, pa nije baš da je uvijek konačan. Ali je možda zato život konačan? Hm.. Confused Ma, #Beer

Srdačan pozdrav,

dr. Exodus Hrvatska


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
zeix
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 02. 2006. (12:39:11)
Postovi: (75)16
Sarma = la pohva - posuda
17 = 23 - 6

PostPostano: 0:13 sri, 1. 3. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hmm, vidim ja da vi stvarno nemate pametnijeg posla nego se zafrkajete po ovom topicu. Uz sve te silne i umne rasprave i kako zapravo je konacni integral smisao zivota, mogli bi meni jednostavno rijesit zadatak, a kako ocito imate vrimena na bacanje(rokovi su prosli, nemate vise pismenih za ispravljat, bla bla) dat cu vam ja jos zadataka za rjesavat, just say the word.
Hmm, vidim ja da vi stvarno nemate pametnijeg posla nego se zafrkajete po ovom topicu. Uz sve te silne i umne rasprave i kako zapravo je konacni integral smisao zivota, mogli bi meni jednostavno rijesit zadatak, a kako ocito imate vrimena na bacanje(rokovi su prosli, nemate vise pismenih za ispravljat, bla bla) dat cu vam ja jos zadataka za rjesavat, just say the word.



_________________
"From this proposition it will follow, when arithmetical addition has been defined, that 1+1=2."
Page 360, Principia Mathematica
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 0:19 sri, 1. 3. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="zeix"]Hmm, vidim ja da vi stvarno nemate pametnijeg posla nego se zafrkajete po ovom topicu. Uz sve te silne i umne rasprave i kako zapravo je konacni integral smisao zivota, mogli bi meni jednostavno rijesit zadatak, a kako ocito imate vrimena na bacanje(rokovi su prosli, nemate vise pismenih za ispravljat, bla bla) dat cu vam ja jos zadataka za rjesavat, just say the word.[/quote]

I to mi je hvala sta san ti texira ovaj isti zadatak? :P

Konacni integral JEST smisao zivota. Dokaz je trivijalan. :)

[size=7]btw, vsego ce nas upucat sve redom... ja sam za to da mu netko ode iskopcat struju u kabinet...[/size]

[color=darkred][b]EDIT:[/b][/color]
Zaboravih obavezni integral... [latex]\int ^{1}_{0}\frac{1}{1+x^{2}}dx = \sum ^{\infty}_{0}\frac{(-1)^{k}}{2k+1} = \frac{\pi}{4}[/latex]

Cheers!
zeix (napisa):
Hmm, vidim ja da vi stvarno nemate pametnijeg posla nego se zafrkajete po ovom topicu. Uz sve te silne i umne rasprave i kako zapravo je konacni integral smisao zivota, mogli bi meni jednostavno rijesit zadatak, a kako ocito imate vrimena na bacanje(rokovi su prosli, nemate vise pismenih za ispravljat, bla bla) dat cu vam ja jos zadataka za rjesavat, just say the word.


I to mi je hvala sta san ti texira ovaj isti zadatak? Razz

Konacni integral JEST smisao zivota. Dokaz je trivijalan. Smile

btw, vsego ce nas upucat sve redom... ja sam za to da mu netko ode iskopcat struju u kabinet...

EDIT:
Zaboravih obavezni integral...

Cheers!



_________________
Eat a lot, sleep a lot, brush 'em like crazy.
Run a lot, do a lot, never be lazy.


Zadnja promjena: Ante; 0:42 sri, 1. 3. 2006; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zeix
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 02. 2006. (12:39:11)
Postovi: (75)16
Sarma = la pohva - posuda
17 = 23 - 6

PostPostano: 0:33 sri, 1. 3. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

E nemoj se sad pravit da si ti neki dobar guy jer si mi texira zadatak. You are evil. Zna si da ce se exodus pojavit ako stavim ovaj zadatak, a onda si malo prica s njim, i onda si mu zabija noz u ledja. To je sve dio tvog plana. Ajde Exodus, zapitaj se malo, odakle odjednom imas za 1 manju karmu. Ha Ha Ha. Pericius is evil I tell you, evil :evil: :twisted: :twisted:
E nemoj se sad pravit da si ti neki dobar guy jer si mi texira zadatak. You are evil. Zna si da ce se exodus pojavit ako stavim ovaj zadatak, a onda si malo prica s njim, i onda si mu zabija noz u ledja. To je sve dio tvog plana. Ajde Exodus, zapitaj se malo, odakle odjednom imas za 1 manju karmu. Ha Ha Ha. Pericius is evil I tell you, evil Evil or Very Mad Twisted Evil Twisted Evil



_________________
"From this proposition it will follow, when arithmetical addition has been defined, that 1+1=2."
Page 360, Principia Mathematica
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Odabrana poglavlja teorije analitičkih funkcija Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan