Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

qtparted problem!

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> UNIX administracija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
alf
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (20:53:54)
Postovi: (30)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0
Lokacija: ZG

PostPostano: 17:06 ned, 19. 3. 2006    Naslov: qtparted problem! Citirajte i odgovorite

Trebao bih pomoc!!

Zelim particionirati disk s qtparted-om (ne zelim izgubiti podatke na sadasnjoj velikoj particiji...). Naime, od jedne velike bih htio napravit 2 particije.

Koristim system rescue cd.
Pokrenem QtParted, namjestim velicinu particija itd... te mu dam nalog da izvrsi promjene... no on mi javi da taj device ne postoji!!
Naime, taj disk je hdb, te kad stavim da od 1 particije zelim 2 on sam "stvori" hdb2 (s tim da je hdb1 ona prva "stara" particija) i onda kada zeli napraviti promjene javlja da hdb2 ne postoji (jer prilikom bootanja sustava stvarno nije niti postojala ta particija)

Kako da stvorim unaprijed hdb2??

Zapravo, kako uopce rijesti ovaj problem???

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima...
Trebao bih pomoc!!

Zelim particionirati disk s qtparted-om (ne zelim izgubiti podatke na sadasnjoj velikoj particiji...). Naime, od jedne velike bih htio napravit 2 particije.

Koristim system rescue cd.
Pokrenem QtParted, namjestim velicinu particija itd... te mu dam nalog da izvrsi promjene... no on mi javi da taj device ne postoji!!
Naime, taj disk je hdb, te kad stavim da od 1 particije zelim 2 on sam "stvori" hdb2 (s tim da je hdb1 ona prva "stara" particija) i onda kada zeli napraviti promjene javlja da hdb2 ne postoji (jer prilikom bootanja sustava stvarno nije niti postojala ta particija)

Kako da stvorim unaprijed hdb2??

Zapravo, kako uopce rijesti ovaj problem???

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:24 ned, 19. 3. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam se nikad igrao s tim program, ali probao bih slijedece:

1. Malo smanjiti postojecu particiju. :-s

2. U oslobodjenom prostoru stvoriti [tt]hdb2[/tt]. :)

3. Provesti ovo sto si pokusao. :D

HTH ;)
Nisam se nikad igrao s tim program, ali probao bih slijedece:

1. Malo smanjiti postojecu particiju. Eh?

2. U oslobodjenom prostoru stvoriti hdb2. Smile

3. Provesti ovo sto si pokusao. Very Happy

HTH Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
alf
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (20:53:54)
Postovi: (30)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0
Lokacija: ZG

PostPostano: 9:14 pon, 20. 3. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Djelomicno sam rijesio problem.
Naime, taj program ne moze napraviti vise koraka od jednom. Prvo trebao osloboditi space pa ga pustit da to napravi. Pa zatim kreirat particiju, pa pustit da to napravi... pa formatirat pa pustit da to napravi... Uglavnom, ja sam pretpostavio da PartitionMagic klon moze napraviti vise koraka od jednom no ocito ne moze...

No i dalje je ostao problem sto Windoze taj disk vide kao dynamic, no to vec nije pitanje za ovaj topic...

Hvala na odgovoru...
Djelomicno sam rijesio problem.
Naime, taj program ne moze napraviti vise koraka od jednom. Prvo trebao osloboditi space pa ga pustit da to napravi. Pa zatim kreirat particiju, pa pustit da to napravi... pa formatirat pa pustit da to napravi... Uglavnom, ja sam pretpostavio da PartitionMagic klon moze napraviti vise koraka od jednom no ocito ne moze...

No i dalje je ostao problem sto Windoze taj disk vide kao dynamic, no to vec nije pitanje za ovaj topic...

Hvala na odgovoru...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> UNIX administracija Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan