Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

glasati ili ne na državnim izborima u RH?
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Anđelčić
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2005. (16:57:50)
Postovi: (201)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 16

PostPostano: 19:51 pon, 10. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="nemo"]ne ustvari razlika u ovom slučaju je što ti i krcko mislite da se ima za koga glasati na državnoj razini dok ja tako ne mislim.[/quote]

U stvari, vsego i ja prvenstveno mislimo da se ima [b]protiv[/b] koga glasati [/quote]
Sto konkretno činite time? Ode jedna stranka s vlasti, dodje ova druga, većina zastupnika u Saboru ostane ista i po kojekavim odborima, za 4 godine, ako ne umru, opet su na vlasti ovi prvi.
krcko (napisa):
nemo (napisa):
ne ustvari razlika u ovom slučaju je što ti i krcko mislite da se ima za koga glasati na državnoj razini dok ja tako ne mislim.


U stvari, vsego i ja prvenstveno mislimo da se ima protiv koga glasati

Sto konkretno činite time? Ode jedna stranka s vlasti, dodje ova druga, većina zastupnika u Saboru ostane ista i po kojekavim odborima, za 4 godine, ako ne umru, opet su na vlasti ovi prvi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 20:04 pon, 10. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anđelčić"]Sto konkretno činite time? Ode jedna stranka s vlasti, dodje ova druga, većina zastupnika u Saboru ostane ista i po kojekavim odborima, za 4 godine, ako ne umru, opet su na vlasti ovi prvi.[/quote]
Zato što većina od njih ne želi otići i vratiti se tek za 4 godine jer to znači 4 godine bez putovanja i službenog automobila i vozača i lude plaće i ego trippanja i trgovina i tako to. To znači da će na ovoj ili onoj razini pokušati povlađivati svom glasačkom tijelu i gaziti ga taman toliko koliko misle da mogu a da im se to ne obije o glavu na idućim izborima.

HDZ danas nikako nije onaj HDZ koji je izgubio izbore 2000., vjerujem da se postupak baždarenja može nastaviti u dovoljnom broju iteracija postupka i da se može izgraditi određena kultura javnog ophođenja, kultura civilnog društva, ali za tako nešto je nužna dovoljna masa koja se na odgovoran i aktivan način ponaša prema sebi i svojoj budućnosti.

Zato trošim vrijeme ovdje umjesto da se primim Farkaseve leme :P al eto :) Dođi na sastanak u srijedu navečer, ako ne bude produktivno bit će zabavno :P


Pozdrav, Farkas čeka
Anđelčić (napisa):
Sto konkretno činite time? Ode jedna stranka s vlasti, dodje ova druga, većina zastupnika u Saboru ostane ista i po kojekavim odborima, za 4 godine, ako ne umru, opet su na vlasti ovi prvi.

Zato što većina od njih ne želi otići i vratiti se tek za 4 godine jer to znači 4 godine bez putovanja i službenog automobila i vozača i lude plaće i ego trippanja i trgovina i tako to. To znači da će na ovoj ili onoj razini pokušati povlađivati svom glasačkom tijelu i gaziti ga taman toliko koliko misle da mogu a da im se to ne obije o glavu na idućim izborima.

HDZ danas nikako nije onaj HDZ koji je izgubio izbore 2000., vjerujem da se postupak baždarenja može nastaviti u dovoljnom broju iteracija postupka i da se može izgraditi određena kultura javnog ophođenja, kultura civilnog društva, ali za tako nešto je nužna dovoljna masa koja se na odgovoran i aktivan način ponaša prema sebi i svojoj budućnosti.

Zato trošim vrijeme ovdje umjesto da se primim Farkaseve leme Razz al eto Smile Dođi na sastanak u srijedu navečer, ako ne bude produktivno bit će zabavno Razz


Pozdrav, Farkas čeka



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:04 pon, 10. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anđelčić"][quote="krcko"][quote="nemo"]ne ustvari razlika u ovom slučaju je što ti i krcko mislite da se ima za koga glasati na državnoj razini dok ja tako ne mislim.[/quote]
U stvari, vsego i ja prvenstveno mislimo da se ima [b]protiv[/b] koga glasati [/quote]
Sto konkretno činite time? Ode jedna stranka s vlasti, dodje ova druga, većina zastupnika u Saboru ostane ista i po kojekavim odborima, za 4 godine, ako ne umru, opet su na vlasti.[/quote]

E, to je osnovni problem danasnjeg glasackog tijela! :( Prvo je na vlasti bio HDZ, zatim nekakva koalicija na celu sa SDPom, onda opet HDZ, sad se prica (a izbori u V.G. su potvrdili) da ce opet pobijediti SDP+dodaci,... :roll:

Zamisli ovako:
1. bio HDZ :arrow: ljudi nezadovoljni :arrow: smjena vlasti (legalno i mirno, na izborima)
2. pobjeda SDPa (s dodacima ili bez; svejedno) :arrow: ljudi nezadovoljni :arrow: smjena vlasti (legalno i mirno, na izborima)
3. pobjeda XYZ-a (koji nije ni HDZ ni SDP) :arrow: ljudi nezadovoljni :arrow: smjena vlasti (legalno i mirno, na izborima)
4. pobjeda ABC-a (koji nije ni HDZ ni SDP ni XYZ) :arrow: ljudi nezadovoljni :arrow: smjena vlasti (legalno i mirno, na izborima)
...

Politicarima se vise isplati malo pripaziti, nego imati [b]jednokratni[/b] mandat od cetiri godine. 8) No, dok kod se dvije najvece "opcije" izmjenjuju, njima je dobro. :( Cetiri godine bogacenja, zatim cetiri godine galame (gdje glume "opoziciju"), pa opet cetiri godine bogacenja,... :roll: Kuzim ih; i ja bih rado tako. :P

Krcko i ja ne radimo puno; ali radimo maximum koji mozemo (bez da se posvetimo politici). 8) Pokusavamo ih "kazniti" barem tim jednim glasom i to bi funkcioniralo da vecina prihvati takav stav. :D

S druge strane, Nemo & co. - IMO - ne rade ni toliko. :( Kad bi vecina prihvatila njihov stav ignoriranja izbora ili unistavanja listica (stav koji, btw, neki ovdje zamjeraju studentima kojih na izbore izadje [latex]\epsilon \%[/latex]), onda bi vladajucima bili dosta oni sami i njihovi prijatelji, pa da budu na vlasti i rade sto zele. :wall:
Anđelčić (napisa):
krcko (napisa):
nemo (napisa):
ne ustvari razlika u ovom slučaju je što ti i krcko mislite da se ima za koga glasati na državnoj razini dok ja tako ne mislim.

U stvari, vsego i ja prvenstveno mislimo da se ima protiv koga glasati

Sto konkretno činite time? Ode jedna stranka s vlasti, dodje ova druga, većina zastupnika u Saboru ostane ista i po kojekavim odborima, za 4 godine, ako ne umru, opet su na vlasti.


E, to je osnovni problem danasnjeg glasackog tijela! Sad Prvo je na vlasti bio HDZ, zatim nekakva koalicija na celu sa SDPom, onda opet HDZ, sad se prica (a izbori u V.G. su potvrdili) da ce opet pobijediti SDP+dodaci,... Rolling Eyes

Zamisli ovako:
1. bio HDZ Arrow ljudi nezadovoljni Arrow smjena vlasti (legalno i mirno, na izborima)
2. pobjeda SDPa (s dodacima ili bez; svejedno) Arrow ljudi nezadovoljni Arrow smjena vlasti (legalno i mirno, na izborima)
3. pobjeda XYZ-a (koji nije ni HDZ ni SDP) Arrow ljudi nezadovoljni Arrow smjena vlasti (legalno i mirno, na izborima)
4. pobjeda ABC-a (koji nije ni HDZ ni SDP ni XYZ) Arrow ljudi nezadovoljni Arrow smjena vlasti (legalno i mirno, na izborima)
...

Politicarima se vise isplati malo pripaziti, nego imati jednokratni mandat od cetiri godine. Cool No, dok kod se dvije najvece "opcije" izmjenjuju, njima je dobro. Sad Cetiri godine bogacenja, zatim cetiri godine galame (gdje glume "opoziciju"), pa opet cetiri godine bogacenja,... Rolling Eyes Kuzim ih; i ja bih rado tako. Razz

Krcko i ja ne radimo puno; ali radimo maximum koji mozemo (bez da se posvetimo politici). Cool Pokusavamo ih "kazniti" barem tim jednim glasom i to bi funkcioniralo da vecina prihvati takav stav. Very Happy

S druge strane, Nemo & co. - IMO - ne rade ni toliko. Sad Kad bi vecina prihvatila njihov stav ignoriranja izbora ili unistavanja listica (stav koji, btw, neki ovdje zamjeraju studentima kojih na izbore izadje ), onda bi vladajucima bili dosta oni sami i njihovi prijatelji, pa da budu na vlasti i rade sto zele. Brick wall



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:10 pon, 10. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anđelčić"]Sto konkretno činite time? Ode jedna stranka s vlasti, dodje ova druga, većina zastupnika u Saboru ostane ista i po kojekavim odborima, za 4 godine, ako ne umru, opet su na vlasti ovi prvi.[/quote]

Meni se to cini bolje nego da je 8 godina na vlasti ista ekipa. Bar svake 4 godine iznesu prljavi ves u javnost. Osim toga, do sada smo u biti imali samo dvije promjene vlasti pa je mozda malo prerano za ukljuciti matematicku indukciju...
Anđelčić (napisa):
Sto konkretno činite time? Ode jedna stranka s vlasti, dodje ova druga, većina zastupnika u Saboru ostane ista i po kojekavim odborima, za 4 godine, ako ne umru, opet su na vlasti ovi prvi.


Meni se to cini bolje nego da je 8 godina na vlasti ista ekipa. Bar svake 4 godine iznesu prljavi ves u javnost. Osim toga, do sada smo u biti imali samo dvije promjene vlasti pa je mozda malo prerano za ukljuciti matematicku indukciju...



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
DarkLord
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2005. (18:21:25)
Postovi: (4A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 3 - 5
Lokacija: Pariz-London-New York

PostPostano: 23:15 pon, 10. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote] Izbori behu ko izbori i šta da se priča, parada pijanstva i kiča, i poznata lica u belom...[/quote]
nazalost zadnja faca u belom je davno otisla s pozornice. ostali su samo blijede kopije. ma nisu ni to...
Citat:
Izbori behu ko izbori i šta da se priča, parada pijanstva i kiča, i poznata lica u belom...

nazalost zadnja faca u belom je davno otisla s pozornice. ostali su samo blijede kopije. ma nisu ni to...



_________________
I drink to make other people more interesting
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 23:40 pon, 10. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]I ti bi ga propustio :puppydogeyes:[/quote]

[color=red]da[/color] zato što smo se sveli na jedan dan u četri godine za traženje demokracije :( to je isto kao i sa svim "danima" i recimo odricanjem za korizmu. vježbat ću demokraciju jednom do dva puta u četiri godine, odnest ću papir na reciklažu na dan planeta zemlje, odreći ću se alkohola 40 dana u godini ... [b]ali[/b] samo tada zato jer tada se to tada [b]očekuje[/b]. i nakon toga se slobodno mogu vratiti na staro ... zašto bi ja to radio tako kada to mogu raditi cijele godine 24/7 na svoj način, što je uz to i mnogo prirodnije?

aktivna masa ljudi se ne stvara davanjem glasa nekome svake četiri godine! princip se treba promijeniti - biranjem manjeg od N zala ipak nam ostaje zlo. prvo treba stvoriti nešto kvalitetno pa da onda možemo na tome graditi i to je ono što nama fali.
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
I ti bi ga propustio #Puppy dog


da zato što smo se sveli na jedan dan u četri godine za traženje demokracije Sad to je isto kao i sa svim "danima" i recimo odricanjem za korizmu. vježbat ću demokraciju jednom do dva puta u četiri godine, odnest ću papir na reciklažu na dan planeta zemlje, odreći ću se alkohola 40 dana u godini ... ali samo tada zato jer tada se to tada očekuje. i nakon toga se slobodno mogu vratiti na staro ... zašto bi ja to radio tako kada to mogu raditi cijele godine 24/7 na svoj način, što je uz to i mnogo prirodnije?

aktivna masa ljudi se ne stvara davanjem glasa nekome svake četiri godine! princip se treba promijeniti - biranjem manjeg od N zala ipak nam ostaje zlo. prvo treba stvoriti nešto kvalitetno pa da onda možemo na tome graditi i to je ono što nama fali.



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:58 pon, 10. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nemo"][quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]I ti bi ga propustio :puppydogeyes:[/quote]
[color=red]da[/color] zato što smo se sveli na jedan dan u četri godine za traženje demokracije :( to je isto kao i sa svim "danima" i recimo odricanjem za korizmu. vježbat ću demokraciju jednom do dva puta u četiri godine, odnest ću papir na reciklažu na dan planeta zemlje, odreći ću se alkohola 40 dana u godini ... [b]ali[/b] samo tada zato jer tada se to tada [b]očekuje[/b].[/quote]

Grijesis. :? Ne zato jer se tada ocekuje, nego zato jer to samo tada mogu. :prodike: Remember, ja sam asistent, a Krcko docent na PMF-MO. :) Ako se ti bacis u politiku i napravis to Nesto, ja ti dam svoj glas, ali da cu se ja u to petljati... :noway:

IMO, ja sam napravio puno (slucajno, i Krcko ima veliki udio) bas na PMF-MO, s ovim forumom. :D No, drzavna razina ipak trazi malo veci angazman od onoga koji si ja mogu (i zelim) priustiti. :(

[quote="nemo"]i nakon toga se slobodno mogu vratiti na staro ... zašto bi ja to radio tako kada to mogu raditi cijele godine 24/7 na svoj način, što je uz to i mnogo prirodnije?[/quote]

Nemoj ovo shvatiti kao provokaciju ili bezobrazluk, ali sto ti to radis "na svoj nacin"? :-k Kako dugo i s kojim rezultatima? :-k

I zasto se tvoj nacin kosi s time da pomognes minimizirati zlo? :-k Hoce li tvoj nacin time postati manje efikasan? :(

[quote="nemo"]aktivna masa ljudi se ne stvara davanjem glasa nekome svake četiri godine! princip se treba promijeniti - biranjem manjeg od N zala ipak nam ostaje zlo. prvo treba stvoriti nešto kvalitetno pa da onda možemo na tome graditi i to je ono što nama fali.[/quote]

Ako svako zlo kaznis tako da ga vise nikad ne izaberes (jasno, pod totalno nerealnom pretpostavkom da se vecina trgne i pocne glasovati na osnovu djela, a ne demagogije ;)), za ocekivati je da ce se poceti "popravljati". :) Tako barem ja mislim, a nitko mi ovdje nije kontrirao nekim protuargumentom. :|
nemo (napisa):
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
I ti bi ga propustio #Puppy dog

da zato što smo se sveli na jedan dan u četri godine za traženje demokracije Sad to je isto kao i sa svim "danima" i recimo odricanjem za korizmu. vježbat ću demokraciju jednom do dva puta u četiri godine, odnest ću papir na reciklažu na dan planeta zemlje, odreći ću se alkohola 40 dana u godini ... ali samo tada zato jer tada se to tada očekuje.


Grijesis. Confused Ne zato jer se tada ocekuje, nego zato jer to samo tada mogu. Drzim prodike Remember, ja sam asistent, a Krcko docent na PMF-MO. Smile Ako se ti bacis u politiku i napravis to Nesto, ja ti dam svoj glas, ali da cu se ja u to petljati... No way!

IMO, ja sam napravio puno (slucajno, i Krcko ima veliki udio) bas na PMF-MO, s ovim forumom. Very Happy No, drzavna razina ipak trazi malo veci angazman od onoga koji si ja mogu (i zelim) priustiti. Sad

nemo (napisa):
i nakon toga se slobodno mogu vratiti na staro ... zašto bi ja to radio tako kada to mogu raditi cijele godine 24/7 na svoj način, što je uz to i mnogo prirodnije?


Nemoj ovo shvatiti kao provokaciju ili bezobrazluk, ali sto ti to radis "na svoj nacin"? Think Kako dugo i s kojim rezultatima? Think

I zasto se tvoj nacin kosi s time da pomognes minimizirati zlo? Think Hoce li tvoj nacin time postati manje efikasan? Sad

nemo (napisa):
aktivna masa ljudi se ne stvara davanjem glasa nekome svake četiri godine! princip se treba promijeniti - biranjem manjeg od N zala ipak nam ostaje zlo. prvo treba stvoriti nešto kvalitetno pa da onda možemo na tome graditi i to je ono što nama fali.


Ako svako zlo kaznis tako da ga vise nikad ne izaberes (jasno, pod totalno nerealnom pretpostavkom da se vecina trgne i pocne glasovati na osnovu djela, a ne demagogije Wink), za ocekivati je da ce se poceti "popravljati". Smile Tako barem ja mislim, a nitko mi ovdje nije kontrirao nekim protuargumentom. Neutral



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Anđelčić
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2005. (16:57:50)
Postovi: (201)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 16

PostPostano: 9:36 uto, 11. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne čini li vam se da to kažnjavanje baš i ne pali? Hoću reći, uz takve kazne, što će nam nagrade?
Ne čini li vam se da to kažnjavanje baš i ne pali? Hoću reći, uz takve kazne, što će nam nagrade?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 11:54 uto, 11. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Probaj se uzivit u ulogu Vaznog Politicara™. Tebi i meni ne-imat-skupi-mercedes-s-vozacem-koji-ce-te-vozat-uokolo ne cini se kao kazna. Njemu se cini, zato sto ga je zadnje 4 godine imao.
Probaj se uzivit u ulogu Vaznog Politicara™. Tebi i meni ne-imat-skupi-mercedes-s-vozacem-koji-ce-te-vozat-uokolo ne cini se kao kazna. Njemu se cini, zato sto ga je zadnje 4 godine imao.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 12:10 uto, 11. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anđelčić"]Ne čini li vam se da to kažnjavanje baš i ne pali? Hoću reći, uz takve kazne, što će nam nagrade?[/quote]
Stvar je eksperimentalno dokazana u ovo malo Hrvatske parlamentarne prošlosti. SDP se itekako promijenio od KP-SKH sa izbora 90.-te i HDZ se itekako promijenio od Tuđman-Šušak-Pašalić strukture koja je krijumčarila oružje, a poslije činila čuda sa privatizacijom i nakon rata dovela Hrvatsku u dug od 30 milijardi dolara.

Promjene se dešavaju i to je definitivno. Ali ako ti je lakše bit doma pred TVom i psovat život u kojem živiš, onda ne moraš tražiti razloge u političkim strankama :P
Anđelčić (napisa):
Ne čini li vam se da to kažnjavanje baš i ne pali? Hoću reći, uz takve kazne, što će nam nagrade?

Stvar je eksperimentalno dokazana u ovo malo Hrvatske parlamentarne prošlosti. SDP se itekako promijenio od KP-SKH sa izbora 90.-te i HDZ se itekako promijenio od Tuđman-Šušak-Pašalić strukture koja je krijumčarila oružje, a poslije činila čuda sa privatizacijom i nakon rata dovela Hrvatsku u dug od 30 milijardi dolara.

Promjene se dešavaju i to je definitivno. Ali ako ti je lakše bit doma pred TVom i psovat život u kojem živiš, onda ne moraš tražiti razloge u političkim strankama Razz



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Anđelčić
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2005. (16:57:50)
Postovi: (201)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 16

PostPostano: 12:10 uto, 11. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Probaj se uzivit u ulogu Vaznog Politicara™. Tebi i meni ne-imat-skupi-mercedes-s-vozacem-koji-ce-te-vozat-uokolo ne cini se kao kazna. Njemu se cini, zato sto ga je zadnje 4 godine imao.[/quote]
Uz pare koje bere mjesečno u Saboru sumnjam da se vozi tramvajem.
Nema mercedes s vozačem, al ima vw passat. Kažem, da je bar meni takva kazna kad otkriju moje malverzacije.

Ja iz uvjerenja odbijam izaci na izbore sve dok ovi dugogodisnji kameleoni napokon ne odu u zasluzenu saborsku (i vjerojatno jos koju) mirovinu. Iako se rukama i nogama drže za svoje fotelje kao krpelj za kožu, i to će jednom doći.
"Fool me once, shame on you. Fool me twice, shame on me."
krcko (napisa):
Probaj se uzivit u ulogu Vaznog Politicara™. Tebi i meni ne-imat-skupi-mercedes-s-vozacem-koji-ce-te-vozat-uokolo ne cini se kao kazna. Njemu se cini, zato sto ga je zadnje 4 godine imao.

Uz pare koje bere mjesečno u Saboru sumnjam da se vozi tramvajem.
Nema mercedes s vozačem, al ima vw passat. Kažem, da je bar meni takva kazna kad otkriju moje malverzacije.

Ja iz uvjerenja odbijam izaci na izbore sve dok ovi dugogodisnji kameleoni napokon ne odu u zasluzenu saborsku (i vjerojatno jos koju) mirovinu. Iako se rukama i nogama drže za svoje fotelje kao krpelj za kožu, i to će jednom doći.
"Fool me once, shame on you. Fool me twice, shame on me."


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Anđelčić
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2005. (16:57:50)
Postovi: (201)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 16

PostPostano: 12:17 uto, 11. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]Promjene se dešavaju i to je definitivno. Ali ako ti je lakše bit doma pred TVom i psovat život u kojem živiš, onda ne moraš tražiti razloge u političkim strankama :P[/quote]
TV izbjegavam upravo zbog ovih faca koje se ne daju izbjeći "8 days a week". Otkako sam ga skoro pa prestala gledati, kvaliteta života mi je porasla. Zato se radije bavim onim što volim i što me veseli, što utječe na moj duševni mir, a što radi Račan ili Sanader mi je zadnja rupa na svirali.
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
Promjene se dešavaju i to je definitivno. Ali ako ti je lakše bit doma pred TVom i psovat život u kojem živiš, onda ne moraš tražiti razloge u političkim strankama Razz

TV izbjegavam upravo zbog ovih faca koje se ne daju izbjeći "8 days a week". Otkako sam ga skoro pa prestala gledati, kvaliteta života mi je porasla. Zato se radije bavim onim što volim i što me veseli, što utječe na moj duševni mir, a što radi Račan ili Sanader mi je zadnja rupa na svirali.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:23 uto, 11. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anđelčić"]Ne čini li vam se da to kažnjavanje baš i ne pali?[/quote]

Nismo jos probali, pa ne mozemo znati. :( Stalno su iste dvije stranke na vlasti, no to sam vec objasnio gore... :)

A to da ce ovi otici u mirovinu... mislis da nece ustoliciti sebi slicne mlade snage? :(

P.S. Ja uopce [b]nemam[/b] televizor, no to ne znaci da ignoriram one koji odlucuju o meni i mojoj buducnosti. :ccc:
Anđelčić (napisa):
Ne čini li vam se da to kažnjavanje baš i ne pali?


Nismo jos probali, pa ne mozemo znati. Sad Stalno su iste dvije stranke na vlasti, no to sam vec objasnio gore... Smile

A to da ce ovi otici u mirovinu... mislis da nece ustoliciti sebi slicne mlade snage? Sad

P.S. Ja uopce nemam televizor, no to ne znaci da ignoriram one koji odlucuju o meni i mojoj buducnosti. Ccc.... Sram te bilo...



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Anđelčić
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2005. (16:57:50)
Postovi: (201)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 16

PostPostano: 15:32 uto, 11. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="Anđelčić"]Ne čini li vam se da to kažnjavanje baš i ne pali?[/quote]

Nismo jos probali, pa ne mozemo znati. :( [/quote]
Premijera su sljedeći izbori ili će se još malo pričekati?

[quote="vsego"]A to da ce ovi otici u mirovinu... mislis da nece ustoliciti sebi slicne mlade snage? :( [/quote]
Za početak čekam da odu ovi koji su već odavno izgubili kredibilitet i zbog kojih svježa lica nemaju šanse. A čini mi se da se na to ne može utjecati izborima.

[quote="vsego"]P.S. Ja uopce [b]nemam[/b] televizor, no to ne znaci da ignoriram one koji odlucuju o meni i mojoj buducnosti. :ccc:[/quote]
Nemoj se uvrijediti, ali koja je razlika između tvog neignoriranja i mog ignoriranja?
vsego (napisa):
Anđelčić (napisa):
Ne čini li vam se da to kažnjavanje baš i ne pali?


Nismo jos probali, pa ne mozemo znati. Sad

Premijera su sljedeći izbori ili će se još malo pričekati?

vsego (napisa):
A to da ce ovi otici u mirovinu... mislis da nece ustoliciti sebi slicne mlade snage? Sad

Za početak čekam da odu ovi koji su već odavno izgubili kredibilitet i zbog kojih svježa lica nemaju šanse. A čini mi se da se na to ne može utjecati izborima.

vsego (napisa):
P.S. Ja uopce nemam televizor, no to ne znaci da ignoriram one koji odlucuju o meni i mojoj buducnosti. Ccc.... Sram te bilo...

Nemoj se uvrijediti, ali koja je razlika između tvog neignoriranja i mog ignoriranja?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:17 uto, 11. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anđelčić"][quote="vsego"][quote="Anđelčić"]Ne čini li vam se da to kažnjavanje baš i ne pali?[/quote]
Nismo jos probali, pa ne mozemo znati. :( [/quote]
Premijera su sljedeći izbori ili će se još malo pričekati?[/quote]

To ne ovisi o meni, nego upravo o pasivnim glasacima poput tebe. :roll: Ja obavim koliko mogu (izadjem na izbore). 8)

[quote="Anđelčić"][quote="vsego"]A to da ce ovi otici u mirovinu... mislis da nece ustoliciti sebi slicne mlade snage? :( [/quote]
Za početak čekam da odu ovi koji su već odavno izgubili kredibilitet i zbog kojih svježa lica nemaju šanse. A čini mi se da se na to ne može utjecati izborima.[/quote]

Zub je ponesto lamentirao o tome sto se moze na izborima; a medju studentskim politicarima vjerojatno ima i onih koje ne bi zeljela vidjeti "ustolicene" (zacudo, ne aludiram na nikoga konkretno :)).

Ne moze [b]pojedinac[/b] utjecati na to, ali ja i polazim od pretspostavke da ne glasam samo ja, nego da se i ovi poput tebe trgnu. :prodike: Na zalost, mislim da na izbore najmasovnije izlaze oni kojima je najlakse manipulirati, bas zato jer su ostali rezignirani i ignoriraju cijelu stvar. :(

[quote="Anđelčić"][quote="vsego"]P.S. Ja uopce [b]nemam[/b] televizor, no to ne znaci da ignoriram one koji odlucuju o meni i mojoj buducnosti. :ccc:[/quote]
Nemoj se uvrijediti, ali koja je razlika između tvog neignoriranja i mog ignoriranja?[/quote]

Nikakva. 8) Ali, pod pretpostavkom da [b]SVI[/b] glasaci (ili arem velika vecina) postupe isto (a to sam vec napisao, ali ti nekako ignoriras taj dio), ja analiziram kako je najbolje da ja, kao dio te mase, postupim:
- ako svi ignoriraju, politicari rade sto hoce, a izbori su natjecanje u broju prijatelja koje ce lako "isplatiti" dok budu na vlasti :evil:
- ako svi izadju i glasaju po ucinku vlasti, ovi koje ti marljivo cekas da odu u mirovinu, odletjet ce u prijevremenu (mirovinu) :D

Samo, svi vi rezignirani ocekujete nekakvo cudo, Bozju milost ili stajaznam sto. :( Umjesto da prihvatite da samo gomila sitnica (pojedinaca) moze dovesti do poboljsanja... :(

Ili imate neki primjer u povijesti gdje je narod ignorirao gluposti koje su se dogadjale, pa je politicarima dosadilo i onda su postali dobri? :PP
Anđelčić (napisa):
vsego (napisa):
Anđelčić (napisa):
Ne čini li vam se da to kažnjavanje baš i ne pali?

Nismo jos probali, pa ne mozemo znati. Sad

Premijera su sljedeći izbori ili će se još malo pričekati?


To ne ovisi o meni, nego upravo o pasivnim glasacima poput tebe. Rolling Eyes Ja obavim koliko mogu (izadjem na izbore). Cool

Anđelčić (napisa):
vsego (napisa):
A to da ce ovi otici u mirovinu... mislis da nece ustoliciti sebi slicne mlade snage? Sad

Za početak čekam da odu ovi koji su već odavno izgubili kredibilitet i zbog kojih svježa lica nemaju šanse. A čini mi se da se na to ne može utjecati izborima.


Zub je ponesto lamentirao o tome sto se moze na izborima; a medju studentskim politicarima vjerojatno ima i onih koje ne bi zeljela vidjeti "ustolicene" (zacudo, ne aludiram na nikoga konkretno Smile).

Ne moze pojedinac utjecati na to, ali ja i polazim od pretspostavke da ne glasam samo ja, nego da se i ovi poput tebe trgnu. Drzim prodike Na zalost, mislim da na izbore najmasovnije izlaze oni kojima je najlakse manipulirati, bas zato jer su ostali rezignirani i ignoriraju cijelu stvar. Sad

Anđelčić (napisa):
vsego (napisa):
P.S. Ja uopce nemam televizor, no to ne znaci da ignoriram one koji odlucuju o meni i mojoj buducnosti. Ccc.... Sram te bilo...

Nemoj se uvrijediti, ali koja je razlika između tvog neignoriranja i mog ignoriranja?


Nikakva. Cool Ali, pod pretpostavkom da SVI glasaci (ili arem velika vecina) postupe isto (a to sam vec napisao, ali ti nekako ignoriras taj dio), ja analiziram kako je najbolje da ja, kao dio te mase, postupim:
- ako svi ignoriraju, politicari rade sto hoce, a izbori su natjecanje u broju prijatelja koje ce lako "isplatiti" dok budu na vlasti Evil or Very Mad
- ako svi izadju i glasaju po ucinku vlasti, ovi koje ti marljivo cekas da odu u mirovinu, odletjet ce u prijevremenu (mirovinu) Very Happy

Samo, svi vi rezignirani ocekujete nekakvo cudo, Bozju milost ili stajaznam sto. Sad Umjesto da prihvatite da samo gomila sitnica (pojedinaca) moze dovesti do poboljsanja... Sad

Ili imate neki primjer u povijesti gdje je narod ignorirao gluposti koje su se dogadjale, pa je politicarima dosadilo i onda su postali dobri? Weeee-heeee!!!



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Anđelčić
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2005. (16:57:50)
Postovi: (201)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 16

PostPostano: 16:25 uto, 11. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Ili imate neki primjer u povijesti gdje je narod ignorirao gluposti koje su se dogadjale, pa je politicarima dosadilo i onda su postali dobri? :PP[/quote]
Trenutno mi na pamet padaju Francuska revolucija i svrgavanje s vlasti Saddama Husseina. Ni prvom ni drugom nisu pridonijeli izbori. Sjećam se rezultata iračkih izbora devedesetih kad je Saddam dobivao po 101%.
A i ovo u Hrvatskoj mi smrdi na deal između čelnika dvije vodeće političke stranke.
vsego (napisa):

Ili imate neki primjer u povijesti gdje je narod ignorirao gluposti koje su se dogadjale, pa je politicarima dosadilo i onda su postali dobri? Weeee-heeee!!!

Trenutno mi na pamet padaju Francuska revolucija i svrgavanje s vlasti Saddama Husseina. Ni prvom ni drugom nisu pridonijeli izbori. Sjećam se rezultata iračkih izbora devedesetih kad je Saddam dobivao po 101%.
A i ovo u Hrvatskoj mi smrdi na deal između čelnika dvije vodeće političke stranke.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Anđelčić
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2005. (16:57:50)
Postovi: (201)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 16

PostPostano: 16:41 uto, 11. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Samo, svi vi rezignirani ocekujete nekakvo cudo, Bozju milost ili stajaznam sto. :( Umjesto da prihvatite da samo gomila sitnica (pojedinaca) moze dovesti do poboljsanja... :(
[/quote]
Ne ocekujem cudo. Cekam prihvatljivu opciju i kad stigne dat cu joj svoj glas. Sto je lose u tome? Necu valjda davati svoj glas nekome kome ne vjerujem ili cije stavove ne podrzavam. To je kao kad udjes u dućan i pogledas, ako ti se nista ne svidi, neces nista ni kupiti. Neces valjda kupovati nesto sto ti ne treba ili ne zelis?
vsego (napisa):
Samo, svi vi rezignirani ocekujete nekakvo cudo, Bozju milost ili stajaznam sto. Sad Umjesto da prihvatite da samo gomila sitnica (pojedinaca) moze dovesti do poboljsanja... Sad

Ne ocekujem cudo. Cekam prihvatljivu opciju i kad stigne dat cu joj svoj glas. Sto je lose u tome? Necu valjda davati svoj glas nekome kome ne vjerujem ili cije stavove ne podrzavam. To je kao kad udjes u dućan i pogledas, ako ti se nista ne svidi, neces nista ni kupiti. Neces valjda kupovati nesto sto ti ne treba ili ne zelis?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ay4u5unwzb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 07. 2003. (19:46:43)
Postovi: (5E)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 17:45 uto, 11. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znam da je ljudima to tesko priznati, ali u politici, pogotovo nasoj, ne postoji manje zlo ili neka slicna sintagma. Iako bi svatko htio da je upravo njegova odabrana opcija takva.

Svi politicke opcije koje se danas nude su jednake, tj. jednako lose (odstupanja su toliko malena da bi ih svaki fizicar zanemario kao pogresku u mjerenju). Jedino sto je losije od toga je imati isti skup politicara na vlasti duze od dvije (mozda cak i jedne) "politicke generacije". Stoga, jedini logican izbor je glasati za trenutnu oporbu i tako svake izbore. Kad se jednom desi da neka generacija napravi stvarno [b]primjetan[/b] pomak prema napred, eventualno bih tada mogao dva puta za redom glasati za iste.
Znam da je ljudima to tesko priznati, ali u politici, pogotovo nasoj, ne postoji manje zlo ili neka slicna sintagma. Iako bi svatko htio da je upravo njegova odabrana opcija takva.

Svi politicke opcije koje se danas nude su jednake, tj. jednako lose (odstupanja su toliko malena da bi ih svaki fizicar zanemario kao pogresku u mjerenju). Jedino sto je losije od toga je imati isti skup politicara na vlasti duze od dvije (mozda cak i jedne) "politicke generacije". Stoga, jedini logican izbor je glasati za trenutnu oporbu i tako svake izbore. Kad se jednom desi da neka generacija napravi stvarno primjetan pomak prema napred, eventualno bih tada mogao dva puta za redom glasati za iste.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:49 uto, 11. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anđelčić"][quote="vsego"]Ili imate neki primjer u povijesti gdje je narod ignorirao gluposti koje su se dogadjale, pa je politicarima dosadilo i onda su postali dobri? :PP[/quote]
Trenutno mi na pamet padaju Francuska revolucija i svrgavanje s vlasti Saddama Husseina. Ni prvom ni drugom nisu pridonijeli izbori.[/quote]

Nije pomogla ni pasivnost. :ccc: Izlazak na izbore je prvi stupanj angazmana; revolucije dolaze na red kad se skupi kriticna masa nezadovoljnika spremnih da nesto naprave; ne kad se skupi gomila vas koje nije briga. :roll:

[quote="Anđelčić"]Sjećam se rezultata iračkih izbora devedesetih kad je Saddam dobivao po 101%.[/quote]

Bebica; Milosevic je imao.. 108% ili tako nesto. :D

[quote="Anđelčić"]A i ovo u Hrvatskoj mi smrdi na deal između čelnika dvije vodeće političke stranke.[/quote]

Osobno se slazem, samo smatram da nisu samo te dvije. :gg:

[quote="Anđelčić"]To je kao kad udjes u dućan i pogledas, ako ti se nista ne svidi, neces nista ni kupiti. Neces valjda kupovati nesto sto ti ne treba ili ne zelis?[/quote]

Ako mi to nesto treba, kupit cu najmanje lose. 8) A netko ce biti izabran, glas(ov)ala ti ili ne, pa ja to trpam pod "nesto mi treba". :(

@Mosor: Tocno [b]TO[/b] :!: Poanta moje lamentacije je izlaziti na izbore i "kaznjavati" losu vlast dok ne dodje dobra. :D Da "moji" nekim cudom dodju na vlast i ne naprave "stvarno [b]primjetan[/b] pomak prema napred", ne bih vise gas(ov)ao za njih. :verycool:
Anđelčić (napisa):
vsego (napisa):
Ili imate neki primjer u povijesti gdje je narod ignorirao gluposti koje su se dogadjale, pa je politicarima dosadilo i onda su postali dobri? Weeee-heeee!!!

Trenutno mi na pamet padaju Francuska revolucija i svrgavanje s vlasti Saddama Husseina. Ni prvom ni drugom nisu pridonijeli izbori.


Nije pomogla ni pasivnost. Ccc.... Sram te bilo... Izlazak na izbore je prvi stupanj angazmana; revolucije dolaze na red kad se skupi kriticna masa nezadovoljnika spremnih da nesto naprave; ne kad se skupi gomila vas koje nije briga. Rolling Eyes

Anđelčić (napisa):
Sjećam se rezultata iračkih izbora devedesetih kad je Saddam dobivao po 101%.


Bebica; Milosevic je imao.. 108% ili tako nesto. Very Happy

Anđelčić (napisa):
A i ovo u Hrvatskoj mi smrdi na deal između čelnika dvije vodeće političke stranke.


Osobno se slazem, samo smatram da nisu samo te dvije. Mr Green being very Greeen indeed

Anđelčić (napisa):
To je kao kad udjes u dućan i pogledas, ako ti se nista ne svidi, neces nista ni kupiti. Neces valjda kupovati nesto sto ti ne treba ili ne zelis?


Ako mi to nesto treba, kupit cu najmanje lose. Cool A netko ce biti izabran, glas(ov)ala ti ili ne, pa ja to trpam pod "nesto mi treba". Sad

@Mosor: Tocno TO Exclamation Poanta moje lamentacije je izlaziti na izbore i "kaznjavati" losu vlast dok ne dodje dobra. Very Happy Da "moji" nekim cudom dodju na vlast i ne naprave "stvarno primjetan pomak prema napred", ne bih vise gas(ov)ao za njih. Very cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ay4u5unwzb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 07. 2003. (19:46:43)
Postovi: (5E)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 17:59 uto, 11. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]@Mosor: Tocno [b]TO[/b] :!: Poanta moje lamentacije je izlaziti na izbore i "kaznjavati" losu vlast dok ne dodje dobra. :D Da "moji" nekim cudom dodju na vlast i ne naprave "stvarno [b]primjetan[/b] pomak prema napred", ne bih vise gas(ov)ao za njih. :verycool:[/quote]
Samo dvije stvari:
[list=1][*]Ne valja ih dijeliti na "nase" i "njihove", tako se samo veze uz njih, i kad dodju sljedeci izbori onda se glasa za XYZ, jer, eto, ipak su to nasi.
[*]Ne postoji dobra vlast, bar ne prema onome sto smo do sada mogli vidjeti. Dakle, automatski se na sljedecim izborima mora glasovati za oporbu. Ovo sto sam ja rekao da se nekima treba pruziti i druga prilika, ako se pokaze da su napravili zamjetan korak prema naprijed, je nesto sto se desava valjda jednom u 30-60 godina, tako da je to vise iznimka nego pravilo.
[/list:o]E da, ne bi bilo lose uvesti i nekakvu prisilnu mirovinu za zastupnike, tako da se konacno vise rjesimo drhturavih staraca koji su prosli 10 razlicitih rezima i nesposobni su uciniti ista drugo osim se cvrsto drzati za rukohvat svoje saborske stolice.
vsego (napisa):
@Mosor: Tocno TO Exclamation Poanta moje lamentacije je izlaziti na izbore i "kaznjavati" losu vlast dok ne dodje dobra. Very Happy Da "moji" nekim cudom dodju na vlast i ne naprave "stvarno primjetan pomak prema napred", ne bih vise gas(ov)ao za njih. Very cool

Samo dvije stvari:
  1. Ne valja ih dijeliti na "nase" i "njihove", tako se samo veze uz njih, i kad dodju sljedeci izbori onda se glasa za XYZ, jer, eto, ipak su to nasi.
  2. Ne postoji dobra vlast, bar ne prema onome sto smo do sada mogli vidjeti. Dakle, automatski se na sljedecim izborima mora glasovati za oporbu. Ovo sto sam ja rekao da se nekima treba pruziti i druga prilika, ako se pokaze da su napravili zamjetan korak prema naprijed, je nesto sto se desava valjda jednom u 30-60 godina, tako da je to vise iznimka nego pravilo.
E da, ne bi bilo lose uvesti i nekakvu prisilnu mirovinu za zastupnike, tako da se konacno vise rjesimo drhturavih staraca koji su prosli 10 razlicitih rezima i nesposobni su uciniti ista drugo osim se cvrsto drzati za rukohvat svoje saborske stolice.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan