Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

WIKI ili DEGIORGI
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:23 pet, 19. 5. 2006    Naslov: WIKI ili DEGIORGI Citirajte i odgovorite

[color=blue]Split [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=55205#55205]iz rasprave o prijedlogu novog nacina ispitivanja.[/url] [/color]


[quote="cinik"][url]http://studenti.pmf.hr/wiki/index.php/Prijedlog_sustava_provodjenja_kontinuirane_provjere_znanja_na_studijima_matematike[/url]
Sakupio sam vecinu toga recenog ovdje. Ovaj problem je u prilicnoj mjeri dobar primjer za sto trebamo wiki :).[/quote]

Trebamo wiki... za sto? :-k Za [b]ubijanje[/b] rasprave? :evil:

Ja sam ovo stavio na Forum ne zato jer mi se svidja plavkasta pozadina naslova na svakoj stranici, nego zato da studenti, asistenti i nastavnici (pa cak i "prolaznici") [size=19][color=red][b]rasprave[/b][/color][/size] tu ideju! :roll: Na wikiju, to je za vecinu korisnika gotov dokument koji se procita, ali se o njemu [b]ne raspravlja[/b] :!:

Kao sto vam je Nesi napisala na liste [b]u moje ime i na moju molbu[/b]: red zahtijeva barem da pitas prije nego radis mirror, iako je sve javno. :evil: Evo ti [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=5088#5088]primjer kako to rade akademski gradjani[/url] (da, znam tko je taj gost). :P

Veliki minus vlasniku sitea (formalno SZ-PMF koji nije SZ, ali zapravo STOP, ako se ne varam) s moje strane... :roll:

P.S. Sva sreca da je Forum daleko citaniji od tog vaseg, toliko nasilno nametanog wikija... :roll:
Split iz rasprave o prijedlogu novog nacina ispitivanja.


cinik (napisa):
http://studenti.pmf.hr/wiki/index.php/Prijedlog_sustava_provodjenja_kontinuirane_provjere_znanja_na_studijima_matematike
Sakupio sam vecinu toga recenog ovdje. Ovaj problem je u prilicnoj mjeri dobar primjer za sto trebamo wiki Smile.


Trebamo wiki... za sto? Think Za ubijanje rasprave? Evil or Very Mad

Ja sam ovo stavio na Forum ne zato jer mi se svidja plavkasta pozadina naslova na svakoj stranici, nego zato da studenti, asistenti i nastavnici (pa cak i "prolaznici") rasprave tu ideju! Rolling Eyes Na wikiju, to je za vecinu korisnika gotov dokument koji se procita, ali se o njemu ne raspravlja Exclamation

Kao sto vam je Nesi napisala na liste u moje ime i na moju molbu: red zahtijeva barem da pitas prije nego radis mirror, iako je sve javno. Evil or Very Mad Evo ti primjer kako to rade akademski gradjani (da, znam tko je taj gost). Razz

Veliki minus vlasniku sitea (formalno SZ-PMF koji nije SZ, ali zapravo STOP, ako se ne varam) s moje strane... Rolling Eyes

P.S. Sva sreca da je Forum daleko citaniji od tog vaseg, toliko nasilno nametanog wikija... Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 2:30 pet, 19. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Kao sto vam je Nesi napisala na liste [b]u moje ime i na moju molbu[/b]: red zahtijeva barem da pitas prije nego radis mirror, iako je sve javno. :evil: Evo ti [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=5088#5088]primjer kako to rade akademski gradjani[/url] (da, znam tko je taj gost). :P
[/quote]
Smatram da posto je ovo sve [b]objavljeno[/b], da je dovoljno navesti izvor, sto sam i ucinio... Takodjer, nije li nepristojno derati se na nekog bez pravog i opravdanog razloga -- jer -- sto sam pobogu [b]ucinio lose[/b]?!

Sa onog topica:
[quote="vsego"][quote="Anonymous"]
Moze li admin pojasniti kakav je pravni status postova na ovom forumu (copyright po pitanju miroriranja), te protivi li se statickom mirroru foruma na drugim adresama (uz jasnu naznaku da se radi o mirroru foruma)?
[/quote]

Ne protivim se nikakvom miroriranju, uz uvijet da je sve tocno preneseno, te da nema "vadjenja iz konteksta". Ne znaci da treba cijele postove prenositi; procjenu "obima konteksta" prepustam vasoj savjesti.
[/quote]
Nisam vadio iz konteksta, odnosno, pokusao sam svakom misaonom komadu dati glavu i rep.

[quote="vsego"]Bilo bi lijepo od svih koji miroriraju da dadu tocan link odakle su mirorirali, no mislim da mi je beskorisno inzistirati na tome. Takodjer, volio bih da mi javite takve mirore, toliko da znam gdje ih sve (i koliko) ima.
[/quote]
Tocan link je tamo. Javio sam ovdje.

Ponavljam -- sto sam pobogu ucinio lose?


'ave fun!


Sinisa
vsego (napisa):

Kao sto vam je Nesi napisala na liste u moje ime i na moju molbu: red zahtijeva barem da pitas prije nego radis mirror, iako je sve javno. Evil or Very Mad Evo ti primjer kako to rade akademski gradjani (da, znam tko je taj gost). Razz

Smatram da posto je ovo sve objavljeno, da je dovoljno navesti izvor, sto sam i ucinio... Takodjer, nije li nepristojno derati se na nekog bez pravog i opravdanog razloga – jer – sto sam pobogu ucinio lose?!

Sa onog topica:
vsego (napisa):
Anonymous (napisa):

Moze li admin pojasniti kakav je pravni status postova na ovom forumu (copyright po pitanju miroriranja), te protivi li se statickom mirroru foruma na drugim adresama (uz jasnu naznaku da se radi o mirroru foruma)?


Ne protivim se nikakvom miroriranju, uz uvijet da je sve tocno preneseno, te da nema "vadjenja iz konteksta". Ne znaci da treba cijele postove prenositi; procjenu "obima konteksta" prepustam vasoj savjesti.

Nisam vadio iz konteksta, odnosno, pokusao sam svakom misaonom komadu dati glavu i rep.

vsego (napisa):
Bilo bi lijepo od svih koji miroriraju da dadu tocan link odakle su mirorirali, no mislim da mi je beskorisno inzistirati na tome. Takodjer, volio bih da mi javite takve mirore, toliko da znam gdje ih sve (i koliko) ima.

Tocan link je tamo. Javio sam ovdje.

Ponavljam – sto sam pobogu ucinio lose?


'ave fun!


Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:42 pet, 19. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="cinik"][quote="vsego"]Kao sto vam je Nesi napisala na liste [b]u moje ime i na moju molbu[/b]: red zahtijeva barem da pitas prije nego radis mirror, iako je sve javno. :evil: Evo ti [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=5088#5088]primjer kako to rade akademski gradjani[/url] (da, znam tko je taj gost). :P[/quote]
Smatram da posto je ovo sve [b]objavljeno[/b], da je dovoljno navesti izvor, sto sam i ucinio... Takodjer, nije li nepristojno derati se na nekog bez pravog i opravdanog razloga -- jer -- sto sam pobogu [b]ucinio lose[/b]?![/quote]

1. Citiraj gdje se ja to "derem" (s razlogom ili bez)? :roll: "Deranje" na Mrezi se radi velikim slovima. :roll:

2. Procitaj jos jednom moj reply; ja sam zelio [b]raspravu[/b], a ne izvjestaj koji ce se uzimati zdravo za gotovo. :evil: Za razliku od nekih, ne smatram se savrsenim (iako se ponekad furam na to :P) i [b]zelim cuti misljenja studenata[/b], a ne samo ih obavijestiti o tome. :evil: Tu zelju su izrazili i neki od profesora s kojima sam razgovarao. =D>

Studentska organizacija, cini se, malo zaboravlja da je ovdje da zastupa studente, a ne da ih samo obavjestava o stvarima koje ih se itekako ticu. :roll:

[quote="cinik"]Sa onog topica:
[quote="vsego"][quote="Anonymous"]
Moze li admin pojasniti kakav je pravni status postova na ovom forumu (copyright po pitanju miroriranja), te protivi li se statickom mirroru foruma na drugim adresama (uz jasnu naznaku da se radi o mirroru foruma)?[/quote]
Ne protivim se nikakvom miroriranju, uz uvijet da je sve tocno preneseno, te da nema "vadjenja iz konteksta". Ne znaci da treba cijele postove prenositi; procjenu "obima konteksta" prepustam vasoj savjesti.[/quote]
Nisam vadio iz konteksta, odnosno, pokusao sam svakom misaonom komadu dati glavu i rep.[/quote]

Iz konteksta si izvadio onog trenutka kad si maknuo jedini stvarno negativni odgovor odavde, no to uopce nije poanta. :roll: Ja sam linkao gostov post (a ne svoj reply) jer je gost [b]pitao za dozvolu da mirrorira[/b]. :tso: Da si me ti ovdje pitao, zamolio bih da s mirrorom cekas dok ideja bude finalizirana i prodje proceduru na Vijecu zato jer -ajde da opet ponovim - [b]zelim raspravu o tome[/b], kako bi konacna verzija ispala sto bolja! :tso:

Cini mi se da se studentska organizacija stvarno bavi samo zapisnicarenjem... :roll: [b]S[/b]tudenti [b]T[/b]rebaju [b]O[/b]dgovorne za[b]P[/b]isnicare... :wall:
cinik (napisa):
vsego (napisa):
Kao sto vam je Nesi napisala na liste u moje ime i na moju molbu: red zahtijeva barem da pitas prije nego radis mirror, iako je sve javno. Evil or Very Mad Evo ti primjer kako to rade akademski gradjani (da, znam tko je taj gost). Razz

Smatram da posto je ovo sve objavljeno, da je dovoljno navesti izvor, sto sam i ucinio... Takodjer, nije li nepristojno derati se na nekog bez pravog i opravdanog razloga – jer – sto sam pobogu ucinio lose?!


1. Citiraj gdje se ja to "derem" (s razlogom ili bez)? Rolling Eyes "Deranje" na Mrezi se radi velikim slovima. Rolling Eyes

2. Procitaj jos jednom moj reply; ja sam zelio raspravu, a ne izvjestaj koji ce se uzimati zdravo za gotovo. Evil or Very Mad Za razliku od nekih, ne smatram se savrsenim (iako se ponekad furam na to Razz) i zelim cuti misljenja studenata, a ne samo ih obavijestiti o tome. Evil or Very Mad Tu zelju su izrazili i neki od profesora s kojima sam razgovarao. Applause

Studentska organizacija, cini se, malo zaboravlja da je ovdje da zastupa studente, a ne da ih samo obavjestava o stvarima koje ih se itekako ticu. Rolling Eyes

cinik (napisa):
Sa onog topica:
vsego (napisa):
Anonymous (napisa):

Moze li admin pojasniti kakav je pravni status postova na ovom forumu (copyright po pitanju miroriranja), te protivi li se statickom mirroru foruma na drugim adresama (uz jasnu naznaku da se radi o mirroru foruma)?

Ne protivim se nikakvom miroriranju, uz uvijet da je sve tocno preneseno, te da nema "vadjenja iz konteksta". Ne znaci da treba cijele postove prenositi; procjenu "obima konteksta" prepustam vasoj savjesti.

Nisam vadio iz konteksta, odnosno, pokusao sam svakom misaonom komadu dati glavu i rep.


Iz konteksta si izvadio onog trenutka kad si maknuo jedini stvarno negativni odgovor odavde, no to uopce nije poanta. Rolling Eyes Ja sam linkao gostov post (a ne svoj reply) jer je gost pitao za dozvolu da mirrorira. Trudim Se Objasniti... Da si me ti ovdje pitao, zamolio bih da s mirrorom cekas dok ideja bude finalizirana i prodje proceduru na Vijecu zato jer -ajde da opet ponovim - zelim raspravu o tome, kako bi konacna verzija ispala sto bolja! Trudim Se Objasniti...

Cini mi se da se studentska organizacija stvarno bavi samo zapisnicarenjem... Rolling Eyes Studenti Trebaju Odgovorne zaPisnicare... Brick wall



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 3:09 pet, 19. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
[b]zelim raspravu o tome[/b], kako bi konacna verzija ispala sto bolja! :tso:
[/quote]

ne znam jesi li svjestan toga, a vjerojatno nisi ... ja sam ono sto sam stavio na wiki poslao kao link na 3 mailing liste kao poziv na raspravu na jednoj drugoj razini (cijelog prirodoslovlja, a razmisljao sam da i sire posaljem).

Drzim da nisam prekrsio nikakva pravila pristojnosti u ovom slucaju, pa cu se ispricati samo za ljutnju izazvanu mojim djelom radjenim u najboljoj namjeri.


'ave fun!


Sinisa
vsego (napisa):

zelim raspravu o tome, kako bi konacna verzija ispala sto bolja! Trudim Se Objasniti...


ne znam jesi li svjestan toga, a vjerojatno nisi ... ja sam ono sto sam stavio na wiki poslao kao link na 3 mailing liste kao poziv na raspravu na jednoj drugoj razini (cijelog prirodoslovlja, a razmisljao sam da i sire posaljem).

Drzim da nisam prekrsio nikakva pravila pristojnosti u ovom slucaju, pa cu se ispricati samo za ljutnju izazvanu mojim djelom radjenim u najboljoj namjeri.


'ave fun!


Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 3:22 pet, 19. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="cinik"][quote="vsego"][b]zelim raspravu o tome[/b], kako bi konacna verzija ispala sto bolja! :tso:[/quote]
ne znam jesi li svjestan toga, a vjerojatno nisi ... ja sam ono sto sam stavio na wiki poslao kao link na 3 mailing liste kao poziv na raspravu na jednoj drugoj razini (cijelog prirodoslovlja, a razmisljao sam da i sire posaljem).[/quote]

Svjestan sam, jer bez toga ne bi dobili moj odgovor (poslah ga preko Nesi). :roll: Poslao si link na taj dokument, bez ikakvog poziva i/ili objasnjenja. :roll: Tko posjeti stranicu, vidjet ce neki tamo prijedlog, vecini se nece dati citati niti sve to, a kamoli da ce ici gledati "izvor" (sto aludira da je tamo to isto, a ne ponesto vise materijala i [b]aktivna rasprava[/b]). :(

[b]Raspravljajte[/b] sto sire, great :!: Ali fixiranje prijedloga na mediju koji je prvenstveno [b]statican[/b] jednostavno je kontraproduktivno! :tso: Ja bih rado da su sve rasprave ovdje, jer je tako [b]meni[/b] preglednije i prakticnije, no moze biti i na vise foruma diljem sveucilista (mnozina, a ne nuzno UniZg). 8) Kljucna fraza je [b]rasprava, a ne izvjestaj[/b] (vec sam i sebi dosadan s tim ponavljanjem) :!:

Ti si mogao dati na listama kratak prijedlog ideje i pozvati na raspravu ovdje ili otvoriti topic(e) negdje i - opet - pozvati na raspravu; mogao si ispitivati studente i/ili predstavnike o toj ideji i javiti negdje; mogao si... svasta, ali izvjestaj - copy/paste napisanog - ne sluzi nicemu (ali je manje posla nego ovo sto sam ja pobrojao). :roll:

Ispricavam se pucanstvu za ovih par postova off-topica i molim za povrat originalnoj temi... :roll:
cinik (napisa):
vsego (napisa):
zelim raspravu o tome, kako bi konacna verzija ispala sto bolja! Trudim Se Objasniti...

ne znam jesi li svjestan toga, a vjerojatno nisi ... ja sam ono sto sam stavio na wiki poslao kao link na 3 mailing liste kao poziv na raspravu na jednoj drugoj razini (cijelog prirodoslovlja, a razmisljao sam da i sire posaljem).


Svjestan sam, jer bez toga ne bi dobili moj odgovor (poslah ga preko Nesi). Rolling Eyes Poslao si link na taj dokument, bez ikakvog poziva i/ili objasnjenja. Rolling Eyes Tko posjeti stranicu, vidjet ce neki tamo prijedlog, vecini se nece dati citati niti sve to, a kamoli da ce ici gledati "izvor" (sto aludira da je tamo to isto, a ne ponesto vise materijala i aktivna rasprava). Sad

Raspravljajte sto sire, great Exclamation Ali fixiranje prijedloga na mediju koji je prvenstveno statican jednostavno je kontraproduktivno! Trudim Se Objasniti... Ja bih rado da su sve rasprave ovdje, jer je tako meni preglednije i prakticnije, no moze biti i na vise foruma diljem sveucilista (mnozina, a ne nuzno UniZg). Cool Kljucna fraza je rasprava, a ne izvjestaj (vec sam i sebi dosadan s tim ponavljanjem) Exclamation

Ti si mogao dati na listama kratak prijedlog ideje i pozvati na raspravu ovdje ili otvoriti topic(e) negdje i - opet - pozvati na raspravu; mogao si ispitivati studente i/ili predstavnike o toj ideji i javiti negdje; mogao si... svasta, ali izvjestaj - copy/paste napisanog - ne sluzi nicemu (ali je manje posla nego ovo sto sam ja pobrojao). Rolling Eyes

Ispricavam se pucanstvu za ovih par postova off-topica i molim za povrat originalnoj temi... Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 9:09 pet, 19. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tema je plodna, siguran sam da cinik nije želio nju obstruirati. Brisanje sadržaja sa wikija možeš formalno zatražiti ako ti je tako draže ili ga možeš sam obrisati. Ako smatraš da Cinik nije dovoljno velikim slovima naglasio čiji je to prijedlog, možemo i to riješiti (Nesi je "nejasnost zasluga" navela kao dio problema?).

Naravno, ukoliko se radi o vseginom zaštićenom intelektualnom vlasništvu, sadržaj će biti odmah izbrisan sa wikija i admini wikija će u budućnosti moderirati svaki pokušaj da se ti sadržaji opet tamo stave i u tom slučaju predlažem brisanje i cinikovog posta koji distribuciju tog vlasništva propagira.

Ako prijedlog nije vsegino intelektualno vlasništvo, onda ne vidim problem sa kojim smo se ovdje suočili i potpuno nepotrebno zamrznuli raspravu.

I predlažem split poslije cinikovog posta da ljudi mogu nastaviti raspravu poslije ove neugodne tirade, pretpostavljam da je to bit ovog topica.

Pozdrav
Tema je plodna, siguran sam da cinik nije želio nju obstruirati. Brisanje sadržaja sa wikija možeš formalno zatražiti ako ti je tako draže ili ga možeš sam obrisati. Ako smatraš da Cinik nije dovoljno velikim slovima naglasio čiji je to prijedlog, možemo i to riješiti (Nesi je "nejasnost zasluga" navela kao dio problema?).

Naravno, ukoliko se radi o vseginom zaštićenom intelektualnom vlasništvu, sadržaj će biti odmah izbrisan sa wikija i admini wikija će u budućnosti moderirati svaki pokušaj da se ti sadržaji opet tamo stave i u tom slučaju predlažem brisanje i cinikovog posta koji distribuciju tog vlasništva propagira.

Ako prijedlog nije vsegino intelektualno vlasništvo, onda ne vidim problem sa kojim smo se ovdje suočili i potpuno nepotrebno zamrznuli raspravu.

I predlažem split poslije cinikovog posta da ljudi mogu nastaviti raspravu poslije ove neugodne tirade, pretpostavljam da je to bit ovog topica.

Pozdrav



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 16:29 pet, 19. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Procitao sam mail od Nesi i odgovorio joj i dopustam joj da samo tebi ekskluzivno forwarda mail. :twisted:
Inace ne sudjelujem u raspravama na forumu pa se nadam da ne krsim nikakva pravila pisuci ovo :)

Anyway, citajuci ovaj topic, mislim da ti logika nije u redu vsego i da si se bezrazlozno obrecnuo na Cinika. Dakle u prvom postu kazes:

[quote]
Kao sto vam je Nesi napisala na liste u moje ime i na moju molbu: red zahtijeva barem da pitas prije nego radis mirror, iako je sve javno.
[/quote]

Onda stavis link na raspravu u kojoj kazes:

[quote]
Ne protivim se nikakvom miroriranju, uz uvijet da je sve tocno preneseno, te da nema "vadjenja iz konteksta". Smile Ne znaci da treba cijele postove prenositi; procjenu "obima konteksta" prepustam vasoj savjesti. Very Happy

Bilo bi lijepo od svih koji miroriraju da dadu tocan link odakle su mirorirali, no mislim da mi je beskorisno inzistirati na tome. Takodjer, volio bih da mi javite takve mirore, toliko da znam gdje ih sve (i koliko) ima. Cool

Hvala na pristojnom pitanju.
[/quote]

1) Sve sto je na wikiju napisano je tocno preneseno.
2) Izvor s kojeg je mirrorao teks je naveo na kraju clanka.
3) Cinik je javio svima na forumu (pa tako i tebi) da mirror postoji.

Dakle, Cinik je [b]uredno i potpunu ispunio sve tvoje zelje vezane uz mirroranje postova[/b] sa ovog foruma.

Koliko je meni jasno, prije postavljanja tebi spornog teksta na wiki stranice, na temelju ovoga sto sam do sad vidio, nigdje nije pisalo da je Cinik morao tebe [b]pitati[/b] o mirroranju (trebao te, ako je zelio, [b]informirati[/b] o postojanju mirrora, sto je napravio). Nigdje takodjer nije pisalo da je to trebao napraviti [b]prije[/b] nego je mirror napravio, tako da to sto sad tvrdis mi se cini nekonzistentim s onim sto si rekao guestu.
U prevodu: ti si se smislil da te Cinik treba pitat za dopustenje nakon sto si vidio tekst na wikiju koji ti se nije svidio.

[quote]
Iz konteksta si izvadio onog trenutka kad si maknuo jedini stvarno negativni odgovor odavde, no to uopce nije poanta. :roll: Ja sam linkao gostov post (a ne svoj reply) jer je gost [b]pitao za dozvolu da mirrorira[/b]. :tso: Da si me ti ovdje pitao, zamolio bih da s mirrorom cekas dok ideja bude finalizirana i prodje proceduru na Vijecu zato jer -ajde da opet ponovim - [b]zelim raspravu o tome[/b], kako bi konacna verzija ispala sto bolja! :tso:

Cini mi se da se studentska organizacija stvarno bavi samo zapisnicarenjem... :roll: [b]S[/b]tudenti [b]T[/b]rebaju [b]O[/b]dgovorne za[b]P[/b]isnicare... :wall:[/quote]

Na ovo mogu samo reci: :wall: :wall: [b]S[/b]tudenti [b]T[/b]rebaju Konzis[b]T[/b]entne Administratore :[b]P[/b]

Ukoliko smatras da je Cinik izvadio nesto iz konteksta, wiki dopusta editiranje stranica pa stranicu izmjeni. Wiki nije statican (neovisno o tome sto ti mislis) i na wikiju se ne pisu samo izvjestaji (otkud ti ta ideja uopce ?). Sve sto pise na tebi spornoj stranici se moze editirati tijekom vremena. Nadam se da ce na kraju zakljucak biti ispravno napisan i na wikiju (opet, ako ne bude ispravno napisan, svatko ga moze popraviti).

Naravno, kao sto je zub rekao, ako je ova rasprava tvoje privatno intelektualno vlasnistvo, stranica ce biti maknuta. :roll:

Osobno, mislim da je mirroranje dobro jer ce tako vise ljudi vidjet o cem se radi, a i zbog oblika wikija i nacina prezentacije teksta u wikiju smatram da ce taj tekst tamo pomoci nekome u buducnosti ako bude radio nesto slicno. (hint: studenti.pmf.hr nije samo za matematicare, a vas se model mozda moze primjenit i na drugim odsjecima, osim, naravno, ako to nije tvoje intelektualno vlasnistvo na koje imas patent :roll: )
I stvarno mi nije jasno zakaj stalno napadas taj wiki... Pa nece ti nitko forum ukrasti...

Puno pozdrava,
Ivan Juric
apsolvent biologije, predstavnik 4. godine u Fakultetskom Vijecu PMFa
Procitao sam mail od Nesi i odgovorio joj i dopustam joj da samo tebi ekskluzivno forwarda mail. Twisted Evil
Inace ne sudjelujem u raspravama na forumu pa se nadam da ne krsim nikakva pravila pisuci ovo Smile

Anyway, citajuci ovaj topic, mislim da ti logika nije u redu vsego i da si se bezrazlozno obrecnuo na Cinika. Dakle u prvom postu kazes:

Citat:

Kao sto vam je Nesi napisala na liste u moje ime i na moju molbu: red zahtijeva barem da pitas prije nego radis mirror, iako je sve javno.


Onda stavis link na raspravu u kojoj kazes:

Citat:

Ne protivim se nikakvom miroriranju, uz uvijet da je sve tocno preneseno, te da nema "vadjenja iz konteksta". Smile Ne znaci da treba cijele postove prenositi; procjenu "obima konteksta" prepustam vasoj savjesti. Very Happy

Bilo bi lijepo od svih koji miroriraju da dadu tocan link odakle su mirorirali, no mislim da mi je beskorisno inzistirati na tome. Takodjer, volio bih da mi javite takve mirore, toliko da znam gdje ih sve (i koliko) ima. Cool

Hvala na pristojnom pitanju.


1) Sve sto je na wikiju napisano je tocno preneseno.
2) Izvor s kojeg je mirrorao teks je naveo na kraju clanka.
3) Cinik je javio svima na forumu (pa tako i tebi) da mirror postoji.

Dakle, Cinik je uredno i potpunu ispunio sve tvoje zelje vezane uz mirroranje postova sa ovog foruma.

Koliko je meni jasno, prije postavljanja tebi spornog teksta na wiki stranice, na temelju ovoga sto sam do sad vidio, nigdje nije pisalo da je Cinik morao tebe pitati o mirroranju (trebao te, ako je zelio, informirati o postojanju mirrora, sto je napravio). Nigdje takodjer nije pisalo da je to trebao napraviti prije nego je mirror napravio, tako da to sto sad tvrdis mi se cini nekonzistentim s onim sto si rekao guestu.
U prevodu: ti si se smislil da te Cinik treba pitat za dopustenje nakon sto si vidio tekst na wikiju koji ti se nije svidio.

Citat:

Iz konteksta si izvadio onog trenutka kad si maknuo jedini stvarno negativni odgovor odavde, no to uopce nije poanta. Rolling Eyes Ja sam linkao gostov post (a ne svoj reply) jer je gost pitao za dozvolu da mirrorira. Trudim Se Objasniti... Da si me ti ovdje pitao, zamolio bih da s mirrorom cekas dok ideja bude finalizirana i prodje proceduru na Vijecu zato jer -ajde da opet ponovim - zelim raspravu o tome, kako bi konacna verzija ispala sto bolja! Trudim Se Objasniti...

Cini mi se da se studentska organizacija stvarno bavi samo zapisnicarenjem... Rolling Eyes Studenti Trebaju Odgovorne zaPisnicare... Brick wall


Na ovo mogu samo reci: Brick wall Brick wall Studenti Trebaju KonzisTentne Administratore :P

Ukoliko smatras da je Cinik izvadio nesto iz konteksta, wiki dopusta editiranje stranica pa stranicu izmjeni. Wiki nije statican (neovisno o tome sto ti mislis) i na wikiju se ne pisu samo izvjestaji (otkud ti ta ideja uopce ?). Sve sto pise na tebi spornoj stranici se moze editirati tijekom vremena. Nadam se da ce na kraju zakljucak biti ispravno napisan i na wikiju (opet, ako ne bude ispravno napisan, svatko ga moze popraviti).

Naravno, kao sto je zub rekao, ako je ova rasprava tvoje privatno intelektualno vlasnistvo, stranica ce biti maknuta. Rolling Eyes

Osobno, mislim da je mirroranje dobro jer ce tako vise ljudi vidjet o cem se radi, a i zbog oblika wikija i nacina prezentacije teksta u wikiju smatram da ce taj tekst tamo pomoci nekome u buducnosti ako bude radio nesto slicno. (hint: studenti.pmf.hr nije samo za matematicare, a vas se model mozda moze primjenit i na drugim odsjecima, osim, naravno, ako to nije tvoje intelektualno vlasnistvo na koje imas patent Rolling Eyes )
I stvarno mi nije jasno zakaj stalno napadas taj wiki... Pa nece ti nitko forum ukrasti...

Puno pozdrava,
Ivan Juric
apsolvent biologije, predstavnik 4. godine u Fakultetskom Vijecu PMFa


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:46 pet, 19. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dodje mi da pitam zasto gubim vrijeme, ali znam... cekam kolokvij koji je uskoro. :roll:

Dakle, uporno izvrcete. :roll:

[list=1][*][b]Nigdje, ali APSOLUTNO nigdje[/b] nisam napisao da je cinik [i]morao[/i] traziti dozvolu, nego da bi to bilo pristojno. :roll:
[*][b]Nigdje[/b] ne polazem copyright na ideju sto bi bilo apsurdno:[list=1][*]Ideja je potekla od - koliko sam shvatio - na sastanku predstavnika PMF-a bacene i nikad doradjene ideje, kroz razgovore s Nesi :arrow: da i hocu, ja [b]ne mogu[/b] imati copyright
[*]Organizacija dijela ispita je dio mog posla za koji sam placen i mislim da ne bi bilo ok traziti copyright
[*]Pobornik sam open sourcea, free softwarea i slicnih uglavnom non-copyright stvari :P[/list:o][*]Uporno trubite kako se wiki [b]moze[/b] editirati. :roll: Pa je l' moj posao da, uz lobiranje [b]u korist studfenata[/b] korigiram [b]studentske[/b] predstavnike koji objavljuju falicne interpretacije napisanog?! :nuts2:
NHF, ali stvarno me podsjecate na SUMAin zahtjev da njima podnosim racune za sve napisano ovdje. :roll: Vas stav je "ajde ti na nasem wikiju ispravljaj sve sto smo krivo napisali" (ne samo po ovom pitanju, nego i kad je Zub objavio izvjestaj kako (skoro) nitko od vas nista ne radi, osim njega koji je obavio sve) :grrr:
[*]Uporno ponavljate da je wiki dobar za komunikaciju, a ja pitam kako si to zamisljate? :-k Sta, bilo tko editira dokument, a onda ja moram svaki put citati [b]cijeli dokument[/b] ili se snalaziti po revisionima da nadjem sto je mijenjano?!? :shock: I to je onda preglednije od rasprave na forumu?!? :faint:
[*]Nikad se nisam usprotivio kopiji na wikiju, ali - kako si i sam napisao - [b]u buducnosti[/b], [b]kad za to dodje vrijeme[/b] :!: Kad se ideja vise ne bude (jako) mijenjala i kad se o njoj vise ne bude raspravljalo. :tso:[/list:o]
Trenutno nemam pristup [tt]studenti.pmf.hr[/tt]-u, pa ne mogu provjeriti: koliko je stranica i koliko puta prosjecno editirano na tom vasem wikiju nakon sto su jednom stavljene? :-k

Znam da ovo pisem samo za sebe i onih par ljudi kojima je moj stav i tako jasan, ali eto... meni je sad lakse; hvala. :P
Dodje mi da pitam zasto gubim vrijeme, ali znam... cekam kolokvij koji je uskoro. Rolling Eyes

Dakle, uporno izvrcete. Rolling Eyes

  1. Nigdje, ali APSOLUTNO nigdje nisam napisao da je cinik morao traziti dozvolu, nego da bi to bilo pristojno. Rolling Eyes
  2. Nigdje ne polazem copyright na ideju sto bi bilo apsurdno:
    1. Ideja je potekla od - koliko sam shvatio - na sastanku predstavnika PMF-a bacene i nikad doradjene ideje, kroz razgovore s Nesi Arrow da i hocu, ja ne mogu imati copyright
    2. Organizacija dijela ispita je dio mog posla za koji sam placen i mislim da ne bi bilo ok traziti copyright
    3. Pobornik sam open sourcea, free softwarea i slicnih uglavnom non-copyright stvari Razz
  3. Uporno trubite kako se wiki moze editirati. Rolling Eyes Pa je l' moj posao da, uz lobiranje u korist studfenata korigiram studentske predstavnike koji objavljuju falicne interpretacije napisanog?! Nuts
    NHF, ali stvarno me podsjecate na SUMAin zahtjev da njima podnosim racune za sve napisano ovdje. Rolling Eyes Vas stav je "ajde ti na nasem wikiju ispravljaj sve sto smo krivo napisali" (ne samo po ovom pitanju, nego i kad je Zub objavio izvjestaj kako (skoro) nitko od vas nista ne radi, osim njega koji je obavio sve) Grrrrr....
  4. Uporno ponavljate da je wiki dobar za komunikaciju, a ja pitam kako si to zamisljate? Think Sta, bilo tko editira dokument, a onda ja moram svaki put citati cijeli dokument ili se snalaziti po revisionima da nadjem sto je mijenjano?!? Shocked I to je onda preglednije od rasprave na forumu?!? Padoh u (o)nesvjest
  5. Nikad se nisam usprotivio kopiji na wikiju, ali - kako si i sam napisao - u buducnosti, kad za to dodje vrijeme Exclamation Kad se ideja vise ne bude (jako) mijenjala i kad se o njoj vise ne bude raspravljalo. Trudim Se Objasniti...

Trenutno nemam pristup studenti.pmf.hr-u, pa ne mogu provjeriti: koliko je stranica i koliko puta prosjecno editirano na tom vasem wikiju nakon sto su jednom stavljene? Think

Znam da ovo pisem samo za sebe i onih par ljudi kojima je moj stav i tako jasan, ali eto... meni je sad lakse; hvala. Razz



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 1:26 sub, 20. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na odgovoru. Ovaj post mi je bio jedan od najkorisnijih u raspravi.

Drago mi je da se slazemo da je Cinik mogao mirrorat raspravu ali mi jos uvijek nije jasno zasto si tako zestoko reagirao na wiki stranicu u prvom postu. Ako je cilj bio skrenut paznju na ovu raspravu (da se ne raspravlja na vise mjesta), zar ne mislis da se to moglo bolje napravit tako da si napravio (ili predlozio npr. Ciniku da napravi) wiki tag na pocetku stranice na kojem bi se citatelji molili da se mogu pridruziti raspravi na ovom forumu? To se moze napravit...

Sto se tice wikija, ukoliko ne zelis, nitko te [b]ne moze prisiliti[/b] da ista mijenjas. Kljucna rijec je da ako hoces [b]mozes[/b] nesto promijeniti. Zato je wiki super. Drugacije funkcionira od foruma, ali na moze biti dobar. Koliko ce wiki biti potpun, ovisi o tome koliko ce ga korisnici updateati. Trenutno na wikiju radi malo ljudi, ali to nije razlog obeshrabrivati te ljude kad nesto postaju na wiki. Mislim da je slobodan izbor svakog pojedinca da trazi i dobije informacije na mjestu i u obliku u kojem to zeli. Nece wiki raspravu ubiti. Mozda se nekom wiki svidja zbog razloga koji ni tebi ni meni ne padaju na pamet i nije dobro a priori odbaciti wiki.

Ono sto je mene zasmetalo i zbog cega sam reagirao je dojam koji sam stekao iz maila koji je Nesi posla na sz-pmf listu i iz pocetnih postova u ovoj raspravi da imas nesto protiv same cinjenice da se tekst tamo postavio (uvelike zbog naglasavanja na tome da proces mirroranja nije bio prisotjan (ja mislim da je, a objasnio sam zasto u proslom postu)), da mirroranje na wiki nije dobro jer tamo tekst izgleda kao izvjestaj (To nije dobar razlog za govoriti protiv postojanja clanka. Postoje wiki tagovi za redirectanje na raspravu, postoji link na raspravu na kraju clanka, na kraju postoji pravo nekoga da tekst stavi na wiki) i da mirroranjem SZ-PMF/Cinik zeli preuzeti sve zasluge za ovu ideju (ovaj dojam sam dobio iz maila, ne iz ove rasprave).

Za kraj, mislim da jedan wiki tag moze pomoci pri zakljucivanju rasprave ovog topica. :wink:

Pozdrav,
Ivan Juric
Hvala na odgovoru. Ovaj post mi je bio jedan od najkorisnijih u raspravi.

Drago mi je da se slazemo da je Cinik mogao mirrorat raspravu ali mi jos uvijek nije jasno zasto si tako zestoko reagirao na wiki stranicu u prvom postu. Ako je cilj bio skrenut paznju na ovu raspravu (da se ne raspravlja na vise mjesta), zar ne mislis da se to moglo bolje napravit tako da si napravio (ili predlozio npr. Ciniku da napravi) wiki tag na pocetku stranice na kojem bi se citatelji molili da se mogu pridruziti raspravi na ovom forumu? To se moze napravit...

Sto se tice wikija, ukoliko ne zelis, nitko te ne moze prisiliti da ista mijenjas. Kljucna rijec je da ako hoces mozes nesto promijeniti. Zato je wiki super. Drugacije funkcionira od foruma, ali na moze biti dobar. Koliko ce wiki biti potpun, ovisi o tome koliko ce ga korisnici updateati. Trenutno na wikiju radi malo ljudi, ali to nije razlog obeshrabrivati te ljude kad nesto postaju na wiki. Mislim da je slobodan izbor svakog pojedinca da trazi i dobije informacije na mjestu i u obliku u kojem to zeli. Nece wiki raspravu ubiti. Mozda se nekom wiki svidja zbog razloga koji ni tebi ni meni ne padaju na pamet i nije dobro a priori odbaciti wiki.

Ono sto je mene zasmetalo i zbog cega sam reagirao je dojam koji sam stekao iz maila koji je Nesi posla na sz-pmf listu i iz pocetnih postova u ovoj raspravi da imas nesto protiv same cinjenice da se tekst tamo postavio (uvelike zbog naglasavanja na tome da proces mirroranja nije bio prisotjan (ja mislim da je, a objasnio sam zasto u proslom postu)), da mirroranje na wiki nije dobro jer tamo tekst izgleda kao izvjestaj (To nije dobar razlog za govoriti protiv postojanja clanka. Postoje wiki tagovi za redirectanje na raspravu, postoji link na raspravu na kraju clanka, na kraju postoji pravo nekoga da tekst stavi na wiki) i da mirroranjem SZ-PMF/Cinik zeli preuzeti sve zasluge za ovu ideju (ovaj dojam sam dobio iz maila, ne iz ove rasprave).

Za kraj, mislim da jedan wiki tag moze pomoci pri zakljucivanju rasprave ovog topica. Wink

Pozdrav,
Ivan Juric


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:36 sub, 20. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za pocetak, molim malo manje pokroviteljskih tonova. :? Iza sebe imam dvije instalacije (razlicitih) wikija, te nesto sitno contributiona Wikipediji, pa nisam bas takav tutlek kakvim me neki medju vama prikazuju (ne aludiram na tebe). :)

[quote="Ivan Juric"]zar ne mislis da se to moglo bolje napravit tako da si napravio (ili predlozio npr. Ciniku da napravi) wiki tag na pocetku stranice na kojem bi se citatelji molili da se mogu pridruziti raspravi na ovom forumu? To se moze napravit...[/quote]

Znam da se moze; link na vrhu ili na dnu bas i nema neke razlike. :( Ajd' skoci na [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=6840&highlight=]originalni topic[/url] pa prebroji silne studentske predstavnike koji su iznijeli misljenja i, sto bi bilo jos korisnije, prijedloge za poboljsanja. :P Ne, ne bih rekao da je wiki urodio reakcijom kakvu tvrdite da ste zeljeli; urodio je linčom asistenta koji trosi vrijeme i energiju na studente, pa ga - eto - smeta da mu se rasprava razvlaci okolo i da se smanjuje broj contributiona istoj. :roll:

Jasno, linč je dobar nacin da se glumi kako se nesto radi, a da se pri tome ne radi nista. :evil: Nadam se da je studentsko pamcenje dovoljno dugotrajno da dosegne iduce izbore, kad ce vas pitati sto ste [i]radili[/i] (pljuvanje excluded :P).

[quote="Ivan Juric"]Kljucna rijec je da ako hoces [b]mozes[/b] nesto promijeniti.[/quote]

Cak i da zanemarimo staticnost cijele stvari - jer wiki nije za raspravu (baci oko na prethodni post, tocka 4), nego za odrzavanje dokumen(a)ta by vise ljudi - da li bih, uz sav angazman oko ove ideje, [b]trebao[/b] jos i popravljati izvjestaj koji nisam trazio, a koji smatram lose napisanim? :-k

Mogu i studenti obilaziti konzultacije i demonstrature; ne treba im uopce Forum za to. :roll: Ajde sad nekome od onih koji su ovdje dobili odgovore, ponekad i samo sat-dva prije ispita/kolokvija, reci da ode na konzultacije i demonstrature umjesto na Forum, jer to [b]moze[/b]. :?

[quote="Ivan Juric"]Trenutno na wikiju radi malo ljudi, ali to nije razlog obeshrabrivati te ljude kad nesto postaju na wiki.[/quote]

Ne obeshrabrujem (ref. tocka 5 mog proslog posta). :roll:

[quote="Ivan Juric"]Mislim da je slobodan izbor svakog pojedinca da trazi i dobije informacije na mjestu i u obliku u kojem to zeli. Nece wiki raspravu ubiti. Mozda se nekom wiki svidja zbog razloga koji ni tebi ni meni ne padaju na pamet i nije dobro a priori odbaciti wiki.[/quote]

Primijeti da ovdje "informacija" zapravo ne postoji. :? Postoji ideja da se nesto napravi i ja, kao trenutno najangaziraniji oko te ideje, zelim cuti sto vise misljenja. 8) S profesorima mogu razgovarati face-2-face, ali studenata je previse. :( Wiki dolazi na red kad rasprava zavrsi, bla, bla,... to sam vec vise puta napisao. :?

[quote="Ivan Juric"]Ono sto je mene zasmetalo i zbog cega sam reagirao je dojam koji sam stekao iz maila koji je Nesi posla na sz-pmf listu i iz pocetnih postova u ovoj raspravi da imas nesto protiv same cinjenice da se tekst tamo postavio (uvelike zbog naglasavanja na tome da proces mirroranja nije bio prisotjan (ja mislim da je, a objasnio sam zasto u proslom postu)),[/quote]

A ja mislim da nije bio pristojan:

[quote="vsego"]Da si me ti ovdje pitao, zamolio bih da s mirrorom cekas dok ideja bude finalizirana i prodje proceduru na Vijecu zato jer -[b]ajde da opet ponovim[/b] - zelim raspravu o tome, kako bi konacna verzija ispala sto bolja![/quote]

Ako ja mogu studenta pitati za dozvolu da njegovo rjesenje necega objavim kao sluzbeno, onda valjda moze cinik pitati da prenese ovako nesto... :roll:

[quote="Ivan Juric"]...da mirroranje na wiki nije dobro jer tamo tekst izgleda kao izvjestaj (To nije dobar razlog za govoriti protiv postojanja clanka. Postoje wiki tagovi za redirectanje na raspravu, postoji link na raspravu na kraju clanka, na kraju postoji pravo nekoga da tekst stavi na wiki)[/quote]

A postoji i inertnost studenata (ukljucivo dobrog dijela studentskih predstavnika, [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=6768]kako vam je vas dragi Zub objasnio kad smo se nedavno sukobili jer sam stao u vasu obranu[/url]) i nerealno je ocekivati da ce nakon citanja wikija ici jos proucavati neku raspravu i eventualno joj doprinositi. :roll: Dokaz je i ogromna guzva predstavnika koji su ovamo nahrupili s tri liste na koje je cinik poslao link (prema vlastitoj izjavi). :(

Usput, kako nisam pretplacen na vase liste, koliko vas - studentskih predstavnika i aktivista - je tamo do sada (do trenutka pisanja ovog mog posta) izreklo misljenje o "mom" prijedlogu? :-k

Pitam zato jer sam danas razgovarao s jednim profesorom i s jednim asistentom; profesoru nisam uopce morao objasnjavati ideju, dok sam asistenta morao ugrubo podsjetiti. :D Vidis, nasi zaposleni [b]razgovaraju[/b] o toj ideji; sto rade [b]studentski[/b] predstavnici (i ostali aktivisti), [size=1]osim maltretiranja asistenta koji to "gura"[/size]? :-k

[quote="Ivan Juric"]...i da mirroranjem SZ-PMF/Cinik zeli preuzeti sve zasluge za ovu ideju (ovaj dojam sam dobio iz maila, ne iz ove rasprave).[/quote]

Ne zasluge za ideju, nego jeftin nacin da ispadne da nesto radi. :| Ja sam taj dojam dobio iz cinjenice da se bavio copy/paste-om tudjih natpisa, umjesto da je sam nesto napravio; npr. IRL ili preko vasih lista skupio misljenja sto vise studenata i onda ih dodao na postojecu raspravu. 8) Samo, tako nesto trazi nekoliko dana posla (znam, jer ja to radim vec dva tjedna), a copy/paste traje... well, on tvrdi dva sata, sto se meni cini malo puno, ali neka. :roll: Je l' sad jasniji i taj dio? :xg:

Ah, zaboravih jedan detalj iz tvog prvog posta:

[quote="Ivan Jusric"][b]S[/b]tudenti [b]T[/b]rebaju Konzis[b]T[/b]entne Administratore :[b]P[/b][/quote]

A zasto ih nemaju, nego se oslanjaju na dobrovoljni angazman asistenta koji im time radi iskljucivo uslugu, bez [b]ikakve[/b] koristi za sebe? :-k

Davno sam rekao da podrzavam da studenti pokrenu svoj forum ili stogod drugo, cak i da cu pomoci sa savjetima i iskustvom, pa ako zazivi vise od DeGiorgija ovaj forum se lako ugasi. :tso: Ali price su uvijek ostajale na pljuvanju po meni, mojim modovima i nasem radu; nikad nije napravljena nikakva akcija u smjeru alternative. :roll:
Za pocetak, molim malo manje pokroviteljskih tonova. Confused Iza sebe imam dvije instalacije (razlicitih) wikija, te nesto sitno contributiona Wikipediji, pa nisam bas takav tutlek kakvim me neki medju vama prikazuju (ne aludiram na tebe). Smile

Ivan Juric (napisa):
zar ne mislis da se to moglo bolje napravit tako da si napravio (ili predlozio npr. Ciniku da napravi) wiki tag na pocetku stranice na kojem bi se citatelji molili da se mogu pridruziti raspravi na ovom forumu? To se moze napravit...


Znam da se moze; link na vrhu ili na dnu bas i nema neke razlike. Sad Ajd' skoci na originalni topic pa prebroji silne studentske predstavnike koji su iznijeli misljenja i, sto bi bilo jos korisnije, prijedloge za poboljsanja. Razz Ne, ne bih rekao da je wiki urodio reakcijom kakvu tvrdite da ste zeljeli; urodio je linčom asistenta koji trosi vrijeme i energiju na studente, pa ga - eto - smeta da mu se rasprava razvlaci okolo i da se smanjuje broj contributiona istoj. Rolling Eyes

Jasno, linč je dobar nacin da se glumi kako se nesto radi, a da se pri tome ne radi nista. Evil or Very Mad Nadam se da je studentsko pamcenje dovoljno dugotrajno da dosegne iduce izbore, kad ce vas pitati sto ste radili (pljuvanje excluded Razz).

Ivan Juric (napisa):
Kljucna rijec je da ako hoces mozes nesto promijeniti.


Cak i da zanemarimo staticnost cijele stvari - jer wiki nije za raspravu (baci oko na prethodni post, tocka 4), nego za odrzavanje dokumen(a)ta by vise ljudi - da li bih, uz sav angazman oko ove ideje, trebao jos i popravljati izvjestaj koji nisam trazio, a koji smatram lose napisanim? Think

Mogu i studenti obilaziti konzultacije i demonstrature; ne treba im uopce Forum za to. Rolling Eyes Ajde sad nekome od onih koji su ovdje dobili odgovore, ponekad i samo sat-dva prije ispita/kolokvija, reci da ode na konzultacije i demonstrature umjesto na Forum, jer to moze. Confused

Ivan Juric (napisa):
Trenutno na wikiju radi malo ljudi, ali to nije razlog obeshrabrivati te ljude kad nesto postaju na wiki.


Ne obeshrabrujem (ref. tocka 5 mog proslog posta). Rolling Eyes

Ivan Juric (napisa):
Mislim da je slobodan izbor svakog pojedinca da trazi i dobije informacije na mjestu i u obliku u kojem to zeli. Nece wiki raspravu ubiti. Mozda se nekom wiki svidja zbog razloga koji ni tebi ni meni ne padaju na pamet i nije dobro a priori odbaciti wiki.


Primijeti da ovdje "informacija" zapravo ne postoji. Confused Postoji ideja da se nesto napravi i ja, kao trenutno najangaziraniji oko te ideje, zelim cuti sto vise misljenja. Cool S profesorima mogu razgovarati face-2-face, ali studenata je previse. Sad Wiki dolazi na red kad rasprava zavrsi, bla, bla,... to sam vec vise puta napisao. Confused

Ivan Juric (napisa):
Ono sto je mene zasmetalo i zbog cega sam reagirao je dojam koji sam stekao iz maila koji je Nesi posla na sz-pmf listu i iz pocetnih postova u ovoj raspravi da imas nesto protiv same cinjenice da se tekst tamo postavio (uvelike zbog naglasavanja na tome da proces mirroranja nije bio prisotjan (ja mislim da je, a objasnio sam zasto u proslom postu)),


A ja mislim da nije bio pristojan:

vsego (napisa):
Da si me ti ovdje pitao, zamolio bih da s mirrorom cekas dok ideja bude finalizirana i prodje proceduru na Vijecu zato jer -ajde da opet ponovim - zelim raspravu o tome, kako bi konacna verzija ispala sto bolja!


Ako ja mogu studenta pitati za dozvolu da njegovo rjesenje necega objavim kao sluzbeno, onda valjda moze cinik pitati da prenese ovako nesto... Rolling Eyes

Ivan Juric (napisa):
...da mirroranje na wiki nije dobro jer tamo tekst izgleda kao izvjestaj (To nije dobar razlog za govoriti protiv postojanja clanka. Postoje wiki tagovi za redirectanje na raspravu, postoji link na raspravu na kraju clanka, na kraju postoji pravo nekoga da tekst stavi na wiki)


A postoji i inertnost studenata (ukljucivo dobrog dijela studentskih predstavnika, kako vam je vas dragi Zub objasnio kad smo se nedavno sukobili jer sam stao u vasu obranu) i nerealno je ocekivati da ce nakon citanja wikija ici jos proucavati neku raspravu i eventualno joj doprinositi. Rolling Eyes Dokaz je i ogromna guzva predstavnika koji su ovamo nahrupili s tri liste na koje je cinik poslao link (prema vlastitoj izjavi). Sad

Usput, kako nisam pretplacen na vase liste, koliko vas - studentskih predstavnika i aktivista - je tamo do sada (do trenutka pisanja ovog mog posta) izreklo misljenje o "mom" prijedlogu? Think

Pitam zato jer sam danas razgovarao s jednim profesorom i s jednim asistentom; profesoru nisam uopce morao objasnjavati ideju, dok sam asistenta morao ugrubo podsjetiti. Very Happy Vidis, nasi zaposleni razgovaraju o toj ideji; sto rade studentski predstavnici (i ostali aktivisti), osim maltretiranja asistenta koji to "gura"? Think

Ivan Juric (napisa):
...i da mirroranjem SZ-PMF/Cinik zeli preuzeti sve zasluge za ovu ideju (ovaj dojam sam dobio iz maila, ne iz ove rasprave).


Ne zasluge za ideju, nego jeftin nacin da ispadne da nesto radi. Neutral Ja sam taj dojam dobio iz cinjenice da se bavio copy/paste-om tudjih natpisa, umjesto da je sam nesto napravio; npr. IRL ili preko vasih lista skupio misljenja sto vise studenata i onda ih dodao na postojecu raspravu. Cool Samo, tako nesto trazi nekoliko dana posla (znam, jer ja to radim vec dva tjedna), a copy/paste traje... well, on tvrdi dva sata, sto se meni cini malo puno, ali neka. Rolling Eyes Je l' sad jasniji i taj dio? Xmas Mr.Green

Ah, zaboravih jedan detalj iz tvog prvog posta:

Ivan Jusric (napisa):
Studenti Trebaju KonzisTentne Administratore :P


A zasto ih nemaju, nego se oslanjaju na dobrovoljni angazman asistenta koji im time radi iskljucivo uslugu, bez ikakve koristi za sebe? Think

Davno sam rekao da podrzavam da studenti pokrenu svoj forum ili stogod drugo, cak i da cu pomoci sa savjetima i iskustvom, pa ako zazivi vise od DeGiorgija ovaj forum se lako ugasi. Trudim Se Objasniti... Ali price su uvijek ostajale na pljuvanju po meni, mojim modovima i nasem radu; nikad nije napravljena nikakva akcija u smjeru alternative. Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zub iz busije
Gost





PostPostano: 17:03 sub, 20. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Znam da se moze; link na vrhu ili na dnu bas i nema neke razlike. :( Ajd' skoci na [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=6840&highlight=]originalni topic[/url] pa prebroji silne studentske predstavnike koji su iznijeli misljenja i, sto bi bilo jos korisnije, prijedloge za poboljsanja. :P Ne, ne bih rekao da je wiki urodio reakcijom kakvu tvrdite da ste zeljeli; urodio je linčom asistenta koji trosi vrijeme i energiju na studente, pa ga - eto - smeta da mu se rasprava razvlaci okolo i da se smanjuje broj contributiona istoj. :roll:

Jasno, linč je dobar nacin da se glumi kako se nesto radi, a da se pri tome ne radi nista. :evil: Nadam se da je studentsko pamcenje dovoljno dugotrajno da dosegne iduce izbore, kad ce vas pitati sto ste [i]radili[/i] (pljuvanje excluded :P).[/quote]
Nitko od studentskih predstavnika više nije prva godina, hvala Bogu. Budući da nemamo svoja iskustva u izvedbi nastave na prvoj bolonjskoj godini ovisimo o interakciji studenata i nastavnika zahvaljujući raspravama na ovom forumu. Kada želje, argumenti i kontraargumenti budu izvagani, tada možemo donijeti vlastiti sud i stav kojeg ćemo dalje nastojati prezentirati u najboljem mogućem svjetlu pred upravom fakulteta (PMF u mom slučaju, PMF-MO u Robijevom).

Formiranje vlastitog stava je ono što mi radimo je ono što je Cinik napravio na wikiju. Zahvaljujem upravi degiorgija što je to omogučila ali ne razumijem potrebu za sabotiranjem poticanja studenata da se vlastoručno uključe u izradu točne formulacije toga stava. Studentski predstavnici (oni aktivni, ali oni aktivni nikad ni nisu bili problem) prate raspravu i po potrebi preformuliravaju djelove stava koji će ubuduće biti prezentiran Upravi.

Nažalost, vsego savršeno razumije moje argumente i vjerujem da nije smjelo biti potrebe da ih ovdje objašnjavam.
[quote="vsego"]Davno sam rekao da podrzavam da studenti pokrenu svoj forum ili stogod drugo, cak i da cu pomoci sa savjetima i iskustvom, pa ako zazivi vise od DeGiorgija ovaj forum se lako ugasi. :tso: Ali price su uvijek ostajale na pljuvanju po meni, mojim modovima i nasem radu; nikad nije napravljena nikakva akcija u smjeru alternative. :roll:[/quote]
Apsolutno se slažem. Moj bi prijedlog bio da kada vsegi dođe do kraja motivacija za bavljenje forumom, da administraciju (političku) prepusti nekom studentu iz redova aktualnih modova. Ako degiorgi više neće htjeti to hostati, možemo urediti besplatan i dobar hosting uz pomoć kolega fizičara i njihove opreme koja nam je na raspolaganju. U tehničkoj podršci ću svakako rado pomoći bude li za time potrebe (tj ne bude li se vsego želio više ni time baviti). Ne želim imati veze sa uređivačkom politikom poslije vsege zbog relativno naglo iskrsle zle krvi među nama koju u potpunosti ne razumijem.


Borna Novak

student
vsego (napisa):
Znam da se moze; link na vrhu ili na dnu bas i nema neke razlike. Sad Ajd' skoci na originalni topic pa prebroji silne studentske predstavnike koji su iznijeli misljenja i, sto bi bilo jos korisnije, prijedloge za poboljsanja. Razz Ne, ne bih rekao da je wiki urodio reakcijom kakvu tvrdite da ste zeljeli; urodio je linčom asistenta koji trosi vrijeme i energiju na studente, pa ga - eto - smeta da mu se rasprava razvlaci okolo i da se smanjuje broj contributiona istoj. Rolling Eyes

Jasno, linč je dobar nacin da se glumi kako se nesto radi, a da se pri tome ne radi nista. Evil or Very Mad Nadam se da je studentsko pamcenje dovoljno dugotrajno da dosegne iduce izbore, kad ce vas pitati sto ste radili (pljuvanje excluded Razz).

Nitko od studentskih predstavnika više nije prva godina, hvala Bogu. Budući da nemamo svoja iskustva u izvedbi nastave na prvoj bolonjskoj godini ovisimo o interakciji studenata i nastavnika zahvaljujući raspravama na ovom forumu. Kada želje, argumenti i kontraargumenti budu izvagani, tada možemo donijeti vlastiti sud i stav kojeg ćemo dalje nastojati prezentirati u najboljem mogućem svjetlu pred upravom fakulteta (PMF u mom slučaju, PMF-MO u Robijevom).

Formiranje vlastitog stava je ono što mi radimo je ono što je Cinik napravio na wikiju. Zahvaljujem upravi degiorgija što je to omogučila ali ne razumijem potrebu za sabotiranjem poticanja studenata da se vlastoručno uključe u izradu točne formulacije toga stava. Studentski predstavnici (oni aktivni, ali oni aktivni nikad ni nisu bili problem) prate raspravu i po potrebi preformuliravaju djelove stava koji će ubuduće biti prezentiran Upravi.

Nažalost, vsego savršeno razumije moje argumente i vjerujem da nije smjelo biti potrebe da ih ovdje objašnjavam.
vsego (napisa):
Davno sam rekao da podrzavam da studenti pokrenu svoj forum ili stogod drugo, cak i da cu pomoci sa savjetima i iskustvom, pa ako zazivi vise od DeGiorgija ovaj forum se lako ugasi. Trudim Se Objasniti... Ali price su uvijek ostajale na pljuvanju po meni, mojim modovima i nasem radu; nikad nije napravljena nikakva akcija u smjeru alternative. Rolling Eyes

Apsolutno se slažem. Moj bi prijedlog bio da kada vsegi dođe do kraja motivacija za bavljenje forumom, da administraciju (političku) prepusti nekom studentu iz redova aktualnih modova. Ako degiorgi više neće htjeti to hostati, možemo urediti besplatan i dobar hosting uz pomoć kolega fizičara i njihove opreme koja nam je na raspolaganju. U tehničkoj podršci ću svakako rado pomoći bude li za time potrebe (tj ne bude li se vsego želio više ni time baviti). Ne želim imati veze sa uređivačkom politikom poslije vsege zbog relativno naglo iskrsle zle krvi među nama koju u potpunosti ne razumijem.


Borna Novak

student


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:52 sub, 20. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Aha... Ja sabotiram studente da se ukljuce u komunikaciju, a meni nitko ne zeli objasniti kako je to wiki prakticniji (ref. tocka 4). :roll:

Bas lijepo da ste svi prosli prvu (tu sam ugodno iznenadjen; mislio sam da je barem jedan predstavnik jos na prvoj). :D Kakve to veze ima s:

[quote="vsego"]Ja sam taj dojam dobio iz cinjenice da se bavio copy/paste-om tudjih natpisa, umjesto da je sam nesto napravio; npr. [color=red]IRL ili preko vasih lista skupio misljenja sto vise studenata i onda ih dodao na postojecu raspravu[/color].[/quote]

Naravno, vama je korisniji copy/paste na wiki nego razgovor s vasim kolegama. :roll:

Inace, ako profesori i asistenti mogu imati nekakav stav o prijedlogu (ne nuzno usporedbu s Bolonjom), zasto to ne mogu imati studentski predstavnici? :-k Nemate odakle copy/paste-ati? :twisted:

Sto se "preuzimanja" Foruma tice, sam si se pozivao na privatnost podataka, a sada potices da ja bazu korisnika prepustim nekom studentu. :roll: Sva sreca da sam ja inkonzistentan. :P

"[b]Iznenadnu[/b] zlu krv" necu uopce komentirati, nakon sto sam nabrojao gdje si sve napadao, po mom misljenju nepotrebno, neargumentirano i na mahove bezobrazno. :evil:
Aha... Ja sabotiram studente da se ukljuce u komunikaciju, a meni nitko ne zeli objasniti kako je to wiki prakticniji (ref. tocka 4). Rolling Eyes

Bas lijepo da ste svi prosli prvu (tu sam ugodno iznenadjen; mislio sam da je barem jedan predstavnik jos na prvoj). Very Happy Kakve to veze ima s:

vsego (napisa):
Ja sam taj dojam dobio iz cinjenice da se bavio copy/paste-om tudjih natpisa, umjesto da je sam nesto napravio; npr. IRL ili preko vasih lista skupio misljenja sto vise studenata i onda ih dodao na postojecu raspravu.


Naravno, vama je korisniji copy/paste na wiki nego razgovor s vasim kolegama. Rolling Eyes

Inace, ako profesori i asistenti mogu imati nekakav stav o prijedlogu (ne nuzno usporedbu s Bolonjom), zasto to ne mogu imati studentski predstavnici? Think Nemate odakle copy/paste-ati? Twisted Evil

Sto se "preuzimanja" Foruma tice, sam si se pozivao na privatnost podataka, a sada potices da ja bazu korisnika prepustim nekom studentu. Rolling Eyes Sva sreca da sam ja inkonzistentan. Razz

"Iznenadnu zlu krv" necu uopce komentirati, nakon sto sam nabrojao gdje si sve napadao, po mom misljenju nepotrebno, neargumentirano i na mahove bezobrazno. Evil or Very Mad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 18:05 sub, 20. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Cak i da zanemarimo staticnost cijele stvari - jer wiki nije za raspravu (baci oko na prethodni post, tocka 4), nego za odrzavanje dokumen(a)ta by vise ljudi - da li bih, uz sav angazman oko ove ideje, [b]trebao[/b] jos i popravljati izvjestaj koji nisam trazio, a koji smatram lose napisanim? :-k
[/quote]
Zato je na wikiju formuliran na nacin da strukturiram po dijelovima, a ne da se dodaje misljenje po misljenje i onda se 30 postova nize nadje nesto vec navedeno i ljudi se ponavljaju. Ja sam probao za pocetak raspravu sistematizirati, a onda vidjeti sto se i kako moze promijeniti.

Prije onakve sistematizacije kakvu sam slozio za wiki (makar ucinjena samo u glavi), bilo bi neodgovorno uci u raspravu.


[quote="vsego"]
Ako ja mogu studenta pitati za dozvolu da njegovo rjesenje necega objavim kao sluzbeno, onda valjda moze cinik pitati da prenese ovako nesto... :roll:
[/quote]
Ali student ti rjesenje preda na papiru kao privatan dokument . Ne pozove na [b]javnu[/b] raspravu i onda se buni da su ljudi ideju probali prosiriti. Ako ne primjecujes slonica od razlike izmedju ta dva dogadjaja...

Ponavljam -- na degiorgiju znaci na javnom mediju, pa nisam [b]duzan[/b] pitati.

[quote="vsego"]Usput, kako nisam pretplacen na vase liste, koliko vas - studentskih predstavnika i aktivista - je tamo do sada (do trenutka pisanja ovog mog posta) izreklo misljenje o "mom" prijedlogu? :-k
[/quote]
Na moju veliku zalost -- nitko. Ja se [b]nadam[/b] da hoce. (Mozda je veci problem da se prijedlog koji [i]ja[/i] dam na listu automatski ignorira kao kompliciran.)

[quote="vsego"]osim maltretiranja asistenta koji to "gura"?[/quote]

ako je [b]pokusaj[/b] da se gura taj prijedlog na druge dijelove PMF-a ili sire po Sveucilistu matretiranje asistenta koji u roku od 43 minute sav uvrijedjen da se nekom studentskom predstavniku ideja svidja i da je zeli dalje popularizirati salje pismo nadredjenoj osobi sa zalbom stila "on se hoce igrati s mojom igrackom!"...

[quote="vsego"]
Ne zasluge za ideju, nego jeftin nacin da ispadne da nesto radi. :| Ja sam taj dojam dobio iz cinjenice da se bavio copy/paste-om tudjih natpisa, umjesto da je sam nesto napravio;[/quote]
Nadam se da mozes necime potkrijepiti da sam sklon tako prezentirati svoj rad. Jer u protivnom, ovo je jednostavno vrijedjanje, koje, koliko znam, nije dozovoljeno na ovom forumu (a i nepristojno je :) ).


[quote="vsego"]npr. IRL ili preko vasih lista skupio misljenja sto vise studenata i onda ih dodao na postojecu raspravu. [/quote]
Hvala na prijedlogu. Nazalost, previse mi je bila gorka ova tema, kada sam za sistematizaciju rasprave dobio ovakvu samarcinu, pa se uopce nisam pozabavio tom temom dalje.


'ave fun!


Sinisa
vsego (napisa):

Cak i da zanemarimo staticnost cijele stvari - jer wiki nije za raspravu (baci oko na prethodni post, tocka 4), nego za odrzavanje dokumen(a)ta by vise ljudi - da li bih, uz sav angazman oko ove ideje, trebao jos i popravljati izvjestaj koji nisam trazio, a koji smatram lose napisanim? Think

Zato je na wikiju formuliran na nacin da strukturiram po dijelovima, a ne da se dodaje misljenje po misljenje i onda se 30 postova nize nadje nesto vec navedeno i ljudi se ponavljaju. Ja sam probao za pocetak raspravu sistematizirati, a onda vidjeti sto se i kako moze promijeniti.

Prije onakve sistematizacije kakvu sam slozio za wiki (makar ucinjena samo u glavi), bilo bi neodgovorno uci u raspravu.


vsego (napisa):

Ako ja mogu studenta pitati za dozvolu da njegovo rjesenje necega objavim kao sluzbeno, onda valjda moze cinik pitati da prenese ovako nesto... Rolling Eyes

Ali student ti rjesenje preda na papiru kao privatan dokument . Ne pozove na javnu raspravu i onda se buni da su ljudi ideju probali prosiriti. Ako ne primjecujes slonica od razlike izmedju ta dva dogadjaja...

Ponavljam – na degiorgiju znaci na javnom mediju, pa nisam duzan pitati.

vsego (napisa):
Usput, kako nisam pretplacen na vase liste, koliko vas - studentskih predstavnika i aktivista - je tamo do sada (do trenutka pisanja ovog mog posta) izreklo misljenje o "mom" prijedlogu? Think

Na moju veliku zalost – nitko. Ja se nadam da hoce. (Mozda je veci problem da se prijedlog koji ja dam na listu automatski ignorira kao kompliciran.)

vsego (napisa):
osim maltretiranja asistenta koji to "gura"?


ako je pokusaj da se gura taj prijedlog na druge dijelove PMF-a ili sire po Sveucilistu matretiranje asistenta koji u roku od 43 minute sav uvrijedjen da se nekom studentskom predstavniku ideja svidja i da je zeli dalje popularizirati salje pismo nadredjenoj osobi sa zalbom stila "on se hoce igrati s mojom igrackom!"...

vsego (napisa):

Ne zasluge za ideju, nego jeftin nacin da ispadne da nesto radi. Neutral Ja sam taj dojam dobio iz cinjenice da se bavio copy/paste-om tudjih natpisa, umjesto da je sam nesto napravio;

Nadam se da mozes necime potkrijepiti da sam sklon tako prezentirati svoj rad. Jer u protivnom, ovo je jednostavno vrijedjanje, koje, koliko znam, nije dozovoljeno na ovom forumu (a i nepristojno je Smile ).


vsego (napisa):
npr. IRL ili preko vasih lista skupio misljenja sto vise studenata i onda ih dodao na postojecu raspravu.

Hvala na prijedlogu. Nazalost, previse mi je bila gorka ova tema, kada sam za sistematizaciju rasprave dobio ovakvu samarcinu, pa se uopce nisam pozabavio tom temom dalje.


'ave fun!


Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Zub prozvan pa se javlja
Gost





PostPostano: 18:10 sub, 20. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Aha... Ja sabotiram studente da se ukljuce u komunikaciju, a meni nitko ne zeli objasniti kako je to wiki prakticniji (ref. tocka 4). :roll:[/quote]
Ne mogu reći da razumijem logički slijed koji je doveo do tog zaključka.
[quote="vsego"][quote="vsego"]Ja sam taj dojam dobio iz cinjenice da se bavio copy/paste-om tudjih natpisa, umjesto da je sam nesto napravio; npr. [color=red]IRL ili preko vasih lista skupio misljenja sto vise studenata i onda ih dodao na postojecu raspravu[/color].[/quote]
Naravno, vama je korisniji copy/paste na wiki nego razgovor s vasim kolegama. :roll:

Inace, ako profesori i asistenti mogu imati nekakav stav o prijedlogu (ne nuzno usporedbu s Bolonjom), zasto to ne mogu imati studentski predstavnici? :-k Nemate odakle copy/paste-ati? :twisted:[/quote]
Zašto u raspravi ne sudjeluju asistenti koji ne sudjeluju u izvedbi nastave na prvoj godini (naravno da modove ne računam)? Zar ih ne interesira kako će izvesti nastavu za npr drugu godinu? Naravno, nadam se da i oni kao i studentski predstavnici viših godina prate raspravu među ljudima koji u toj nastavi aktivno sudjeluju jer to je najbolje što u ovom trenutku mogu napraviti. Nastup ti je prvenstveno pljuvački, još uvijek ne mogu vjerovati da si me tužio dekanu za pokušaj "istiskivanja" foruma. Fascinantan si.
[quote="vsego"]Sto se "preuzimanja" Foruma tice, sam si se pozivao na privatnost podataka, a sada potices da ja bazu korisnika prepustim nekom studentu. :roll: Sva sreca da sam ja inkonzistentan. :P[/quote]
Nažalost, ne želim svoje osobne podatke držati na računalu nekoga tko me lažima blati dekanu matematike iza leđa i na kraju svega naziva dnevnopolitičkim demagogom. Kod bilo kojeg drugog studenta bi moji osobni podatci bili savršeno sigurni i dobrodošli. Očekuj da te kontaktira azop idućih dana.
[quote="vsego"]"[b]Iznenadnu[/b] zlu krv" necu uopce komentirati, nakon sto sam nabrojao gdje si sve napadao, po mom misljenju nepotrebno, neargumentirano i na mahove bezobrazno. :evil:[/quote]
:lol: izazivam te da ovo argumentiraš :roll:
vsego (napisa):
Aha... Ja sabotiram studente da se ukljuce u komunikaciju, a meni nitko ne zeli objasniti kako je to wiki prakticniji (ref. tocka 4). Rolling Eyes

Ne mogu reći da razumijem logički slijed koji je doveo do tog zaključka.
vsego (napisa):
vsego (napisa):
Ja sam taj dojam dobio iz cinjenice da se bavio copy/paste-om tudjih natpisa, umjesto da je sam nesto napravio; npr. IRL ili preko vasih lista skupio misljenja sto vise studenata i onda ih dodao na postojecu raspravu.

Naravno, vama je korisniji copy/paste na wiki nego razgovor s vasim kolegama. Rolling Eyes

Inace, ako profesori i asistenti mogu imati nekakav stav o prijedlogu (ne nuzno usporedbu s Bolonjom), zasto to ne mogu imati studentski predstavnici? Think Nemate odakle copy/paste-ati? Twisted Evil

Zašto u raspravi ne sudjeluju asistenti koji ne sudjeluju u izvedbi nastave na prvoj godini (naravno da modove ne računam)? Zar ih ne interesira kako će izvesti nastavu za npr drugu godinu? Naravno, nadam se da i oni kao i studentski predstavnici viših godina prate raspravu među ljudima koji u toj nastavi aktivno sudjeluju jer to je najbolje što u ovom trenutku mogu napraviti. Nastup ti je prvenstveno pljuvački, još uvijek ne mogu vjerovati da si me tužio dekanu za pokušaj "istiskivanja" foruma. Fascinantan si.
vsego (napisa):
Sto se "preuzimanja" Foruma tice, sam si se pozivao na privatnost podataka, a sada potices da ja bazu korisnika prepustim nekom studentu. Rolling Eyes Sva sreca da sam ja inkonzistentan. Razz

Nažalost, ne želim svoje osobne podatke držati na računalu nekoga tko me lažima blati dekanu matematike iza leđa i na kraju svega naziva dnevnopolitičkim demagogom. Kod bilo kojeg drugog studenta bi moji osobni podatci bili savršeno sigurni i dobrodošli. Očekuj da te kontaktira azop idućih dana.
vsego (napisa):
"Iznenadnu zlu krv" necu uopce komentirati, nakon sto sam nabrojao gdje si sve napadao, po mom misljenju nepotrebno, neargumentirano i na mahove bezobrazno. Evil or Very Mad

Laughing izazivam te da ovo argumentiraš Rolling Eyes


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:32 ned, 21. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zub prozvan pa se javlja"]Očekuj da te kontaktira azop idućih dana.[/quote]

:rrotfl: Zub nam se uclanio u SUMAu... :rotfl3: Vidim da si daleko brzi u tuzbi protiv mene nego sto ste ti i tvoja organizacija u tuzbi protiv kolege Bezjaka koju ste bombasticno najavljivali u doba izbora, prije vise od godinu dana. :verytwisted:

@cinik: moj je "dojam" ono sto sam napisao, pa ces to malo teze provuci pod "vrijedjanje", ali preporucam da se pridruzis kolegi Zubi u pisanju tuzbi. :rotfl: Neka studenti vide koji su prioriteti njihovih predstavnika. )-PP

Necu dalje gubiti vrijeme na ovom topicu; ali hvala na porciji smijeha. :gg:
Zub prozvan pa se javlja (napisa):
Očekuj da te kontaktira azop idućih dana.


Real ROTFL Zub nam se uclanio u SUMAu... Rolling on the Floor, Laughing Vidim da si daleko brzi u tuzbi protiv mene nego sto ste ti i tvoja organizacija u tuzbi protiv kolege Bezjaka koju ste bombasticno najavljivali u doba izbora, prije vise od godinu dana. Very twisted

@cinik: moj je "dojam" ono sto sam napisao, pa ces to malo teze provuci pod "vrijedjanje", ali preporucam da se pridruzis kolegi Zubi u pisanju tuzbi. Valjam se po podu od smijeha Neka studenti vide koji su prioriteti njihovih predstavnika. Hehehe...

Necu dalje gubiti vrijeme na ovom topicu; ali hvala na porciji smijeha. Mr Green being very Greeen indeed



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 3:22 ned, 21. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ova rasprava postaje besmislenija sa svakim novim postom. I'm getting out of here.

Ha nista, mozda malo kasnije bude bilo vise volje za [b]rjesavanjem[/b] problema, a ne prepucavanjem. :cry:

Pozdrav,
Ivan Juric
Ova rasprava postaje besmislenija sa svakim novim postom. I'm getting out of here.

Ha nista, mozda malo kasnije bude bilo vise volje za rjesavanjem problema, a ne prepucavanjem. Crying or Very sad

Pozdrav,
Ivan Juric


[Vrh]
BoMark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2003. (12:51:47)
Postovi: (125)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 3

PostPostano: 23:50 ned, 21. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[b]LJUDI!!! [/b]Cega ste se vi nagutali? Molim Vas? :beg: Hocu i ja toga!!
ali vas neki bed trip puca... pa radije ne bi...

@Sego:: govorio sam nedavno o nekom Sauronovom oku ([size=3]za neupucene:: Ako Vas bas zanima...[url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=49356#49356]klikni na link[/url]...but, savjet...do not go verry deep...moze te mrak pojesti[/size]), ali nisam bio svjestan da postoji :oko::oko: oko :oko: :oko: koje i njega budno motri [img]http://img42.photobucket.com/albums/v128/linguistapprentice/avatars/eye_sauron.gif[/img]. Samo jer ti je pukao film, pa ti se ne da vise raspravljati s nekim tamo userom, ga bannas, pa problem rjesen. Smatrao sam da je ovo forum za podrsku u nastavi, jedan jako tolerantan, demokratski ustrojen, ali s jasnim pravilima...Nisam bas mislio da je doslovno ovo tvoj forum, bez obzira na sig. I mozda bi bilo vrijeme da odlucis jel se igramo diktature ili ne. Ako kazes,
[b]pravilo broj 1.[/b] Vsego je bog i batina ovog foruma, i on odlucuje sto i kako ce se desiti i apsolutni je diktator.
[b]Pravilo broj 2.[/b] o pravilu broj 1. se ne diskutira

onda cu i ja prihvatiti taj forum kao takav, i jos uvijek rado svracati...opet i opet...i ponasat se kako bi se i ponasao u nekom diktatorskom rezimu...

ali, ako postoje nepisana pravila i odredjeni hirovi administratora...jer tvoje bannanje ZUBa ne mogu svrstati niigdje ... onda to stvarno nije u redu.
Prvi put sam promislio da forum preosobno shvacas, i da ga ne zelis nikome niti prosljediti dalje a uopce se nisam nadao da ces tako burno reagirati na sami pomisao da bi ti ga netko mogao istisnuti...

@inik i Zub :: zanimljiva usporedba s vremenskim pomakom pojedinih prijava. Kada je nesto vazno, onda se brzo reagira, ali kada nije, onda...ima vremena...Zanimljivo...sada bi to htio iskoristiiti kad vas osobno vidim, ali ne znam kako da napravim mirror...bez da se netko ne naljuti

@Zub...mozda ti je i bolje vani...ima i svijet vani, koji nije samo net, mail, forum i spika...ovo vrijeme koje bi koristio na forumu potrosi za...npr...igranje igrica...pa eto, barem ces se manje nervirati zbog svojih kolega, nego ces se poceti nervirati zbog sebe jer si smotan, pa ne moze preci nivo...mani se wiki-a


@svi:: pricao sam isto tako jednom o nekom spajanju dijela foruma...onda bi i sva ta rasprava puno lakse mogla biti raspravljena dal je wiki statican il ne, dal je bolji forum za raspravu il ne...il sta.... To sada ne mogu naci...pa tko nadje, cijenim ako da link...ideja je bila uzeti jedan dio foruma, jeda podforum i napraviti taj dio zajednicki sa svim ostalim forumima na Prirodoslovlju...tako da se moze postati jednom , i svugdje koprati i od svigdje vidjeti sto je itko napravio...
:oko:

@wiki ... ma tko sisa wiki...da vas...osisa...wiki

i jos jedna
:krcko: :pm: a ovo PM...mozete shvatiti i drugacije...
rjesite osobno...jer se sada PM-ati ne mozete :PPPP
LJUDI!!! Cega ste se vi nagutali? Molim Vas? Molim, kumim i preklinjem! Hocu i ja toga!!
ali vas neki bed trip puca... pa radije ne bi...

@Sego:: govorio sam nedavno o nekom Sauronovom oku (za neupucene:: Ako Vas bas zanima...klikni na link...but, savjet...do not go verry deep...moze te mrak pojesti), ali nisam bio svjestan da postoji Oko svevideceOko svevidece oko Oko svevidece Oko svevidece koje i njega budno motri . Samo jer ti je pukao film, pa ti se ne da vise raspravljati s nekim tamo userom, ga bannas, pa problem rjesen. Smatrao sam da je ovo forum za podrsku u nastavi, jedan jako tolerantan, demokratski ustrojen, ali s jasnim pravilima...Nisam bas mislio da je doslovno ovo tvoj forum, bez obzira na sig. I mozda bi bilo vrijeme da odlucis jel se igramo diktature ili ne. Ako kazes,
pravilo broj 1. Vsego je bog i batina ovog foruma, i on odlucuje sto i kako ce se desiti i apsolutni je diktator.
Pravilo broj 2. o pravilu broj 1. se ne diskutira

onda cu i ja prihvatiti taj forum kao takav, i jos uvijek rado svracati...opet i opet...i ponasat se kako bi se i ponasao u nekom diktatorskom rezimu...

ali, ako postoje nepisana pravila i odredjeni hirovi administratora...jer tvoje bannanje ZUBa ne mogu svrstati niigdje ... onda to stvarno nije u redu.
Prvi put sam promislio da forum preosobno shvacas, i da ga ne zelis nikome niti prosljediti dalje a uopce se nisam nadao da ces tako burno reagirati na sami pomisao da bi ti ga netko mogao istisnuti...

@inik i Zub :: zanimljiva usporedba s vremenskim pomakom pojedinih prijava. Kada je nesto vazno, onda se brzo reagira, ali kada nije, onda...ima vremena...Zanimljivo...sada bi to htio iskoristiiti kad vas osobno vidim, ali ne znam kako da napravim mirror...bez da se netko ne naljuti

@Zub...mozda ti je i bolje vani...ima i svijet vani, koji nije samo net, mail, forum i spika...ovo vrijeme koje bi koristio na forumu potrosi za...npr...igranje igrica...pa eto, barem ces se manje nervirati zbog svojih kolega, nego ces se poceti nervirati zbog sebe jer si smotan, pa ne moze preci nivo...mani se wiki-a


@svi:: pricao sam isto tako jednom o nekom spajanju dijela foruma...onda bi i sva ta rasprava puno lakse mogla biti raspravljena dal je wiki statican il ne, dal je bolji forum za raspravu il ne...il sta.... To sada ne mogu naci...pa tko nadje, cijenim ako da link...ideja je bila uzeti jedan dio foruma, jeda podforum i napraviti taj dio zajednicki sa svim ostalim forumima na Prirodoslovlju...tako da se moze postati jednom , i svugdje koprati i od svigdje vidjeti sto je itko napravio...
Oko svevidece

@wiki ... ma tko sisa wiki...da vas...osisa...wiki

i jos jedna
Krcko, pomagaj! Poziv za preseljenje u Private Message a ovo PM...mozete shvatiti i drugacije...
rjesite osobno...jer se sada PM-ati ne mozete Blaeh!



_________________
Ljudi misle da razmisljaju, dok zapravo samo preuredjuju svoje predrasude!

Čovjek koji ne mijenja svoje stavove, nije ljudsko biće nego spomenik!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:49 pon, 22. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="BoMark"]@svi:: pricao sam isto tako jednom o nekom spajanju dijela foruma...onda bi i sva ta rasprava puno lakse mogla biti raspravljena dal je wiki statican il ne, dal je bolji forum za raspravu il ne...il sta.... To sada ne mogu naci...pa tko nadje, cijenim ako da link...ideja je bila uzeti jedan dio foruma, jeda podforum i napraviti taj dio zajednicki sa svim ostalim forumima na Prirodoslovlju...tako da se moze postati jednom , i svugdje koprati i od svigdje vidjeti sto je itko napravio...[/quote]

Privatni podforum nekoga/necega, cini mi se Cumez Krewa, na Raspravama; ja sam sudjelovao preko Nesi kao posrednika/glasnogovornika jer tamo nemam pristup (pa ti niti ne mogu dati link). 8)
BoMark (napisa):
@svi:: pricao sam isto tako jednom o nekom spajanju dijela foruma...onda bi i sva ta rasprava puno lakse mogla biti raspravljena dal je wiki statican il ne, dal je bolji forum za raspravu il ne...il sta.... To sada ne mogu naci...pa tko nadje, cijenim ako da link...ideja je bila uzeti jedan dio foruma, jeda podforum i napraviti taj dio zajednicki sa svim ostalim forumima na Prirodoslovlju...tako da se moze postati jednom , i svugdje koprati i od svigdje vidjeti sto je itko napravio...


Privatni podforum nekoga/necega, cini mi se Cumez Krewa, na Raspravama; ja sam sudjelovao preko Nesi kao posrednika/glasnogovornika jer tamo nemam pristup (pa ti niti ne mogu dati link). Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mpavic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 01. 2006. (18:44:52)
Postovi: (1C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 9:22 pon, 22. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kolega Sego...

Parafrazirat cu vam jedan od odgovora koje sam ja dobivao kada sam se sa doticnim kolegama iz studentskog zbora prepucavao oko anketa... "Pustite djecu na miru, sto su vam oni jadni skrivili... ", s napomenom da sam ja ipak zadrzao stvari unutar fakultetskih foruma iako sam se prijeto sa drugacijim razvojem situacije... Vjerujem da vam Zub moze potvrditi da sam u svim mojim sukobima sa istima uvijek kontrolirao situaciju i drzao glavu hladnom kako bi kolege naucio nekim stvarima koje smatram da su bitne... Neki od njih su nesto naucili iz toga, a neki nisu... Oni koji jesu me vise cijene, oni koji nisu me vise mrze... Mislim da kao asistent morate to imati na umu pri svakom od takvih sukoba... Hladna glava i visak zivotnog iskustva je ono sto bi vas trebalo vidno odjeliti od mladjih usijanih glava studenata... Moje isprike ako je to slucaj i u ovom sukobu no kroz raspravu to nije toliko vidljivo...


Kolega BoMark...

Znam da ste uvjerenja kako je vas zivotni poziv da rijesite sve probleme ovoga svijeta i bas svaki sukob te da svi postanemo najbolji prijatelji, no iako Vas ne zelim uvjeravati u suprotno zelim Vam dati prijateljski savjet da probate poceti od sebe tako da pocnete studirati, davati ispite i baviti se svojim diplomskim i time kako da sto prije diplomirate...
Kolega Sego...

Parafrazirat cu vam jedan od odgovora koje sam ja dobivao kada sam se sa doticnim kolegama iz studentskog zbora prepucavao oko anketa... "Pustite djecu na miru, sto su vam oni jadni skrivili... ", s napomenom da sam ja ipak zadrzao stvari unutar fakultetskih foruma iako sam se prijeto sa drugacijim razvojem situacije... Vjerujem da vam Zub moze potvrditi da sam u svim mojim sukobima sa istima uvijek kontrolirao situaciju i drzao glavu hladnom kako bi kolege naucio nekim stvarima koje smatram da su bitne... Neki od njih su nesto naucili iz toga, a neki nisu... Oni koji jesu me vise cijene, oni koji nisu me vise mrze... Mislim da kao asistent morate to imati na umu pri svakom od takvih sukoba... Hladna glava i visak zivotnog iskustva je ono sto bi vas trebalo vidno odjeliti od mladjih usijanih glava studenata... Moje isprike ako je to slucaj i u ovom sukobu no kroz raspravu to nije toliko vidljivo...


Kolega BoMark...

Znam da ste uvjerenja kako je vas zivotni poziv da rijesite sve probleme ovoga svijeta i bas svaki sukob te da svi postanemo najbolji prijatelji, no iako Vas ne zelim uvjeravati u suprotno zelim Vam dati prijateljski savjet da probate poceti od sebe tako da pocnete studirati, davati ispite i baviti se svojim diplomskim i time kako da sto prije diplomirate...



_________________
On je bio zao.........
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:32 pon, 22. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ajmo rezime:[list=1][*] Objavio sam [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=6840]Prijedlog promjene načina ispitivanja na prvoj godini[/url] gdje sam napisao kako sam vec razgovarao s mnogo profesora i sada zelim cuti stavove studenata.
[*] Iako mnogi studentski predstavnici prate Forum, o toj ideji se nije izjasnio nitko od njih. :? Umjesto toga, [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=55205#55205]cinik je na Sv. Wikiju objavio svoje vidjenje te rasprave[/url] i link na to poslao raznim predstavnicima. :roll:
O aktivnosti studentskih predstavnika je bilo dovoljno rijeci i moje je uvjerenje bilo i ostalo da ih izvjestaj rasprave, izvucen iz konteksta (podsjetnik: nema jedinog studentskog negativnog stava), nece uvjeriti da dodju diskutirati o prijedlogu. :roll: Dapace, mislim da im moze samo smanjiti tu zelju jer, u trenutku kad dodju na DG, to su "vec videli", pa ih nece dodatno zanimati. :( Na svoj stav valjda jos uvijek imam pravo (iako je SUMA tvrdila da nemam, pa mozda Zubic i to preuzme od njih :roll:).
Zbog toga sam poslao mail prigovora (citat iz maila) "R.Sornu kao predsjedniku SZ-PMF-MO i istaknutom clanu STOP-a, te D.Cvetovcu kao predsjedniku SZ-PMF. U primatelje sam dodao i prof. P.Pandzica kao v.d.dekana na PMF-MO, da bude u toku sa zbivanjima, jer je bio i vazan sugovornik u razgovorima o prijedlogu o kojem je rijec." 8)
To je to: "prigovor"; nikakva "prijava", "tuzba" ili stogod da se ovdje pokusava insinuirati. :roll:
[*] U tom mailu je spomenuto ono sto sam i citirao u odgovoru Zubu [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=55214#55214]ovdje[/url]. :roll: O wiki/DeGiorgi integraciji se vec pricalo i prijedlog je odbijen, pa me izuzetno smeta nasilno guranje wikija u nesto sto je meni trenutno vazno (inace ne bih trosio toliko truda i vremena u taj prijedlog). :evil: Tu sam pogrijesio sto nisam bolje objasnio ono "izguravanje"; tu sam mislio na izguravanje DGa iz rasprave o Prijedlogu, a ne na opcenito "izguravanje". :oops:
Anyway, "sporni" link je stavljen da podsjetim da sam wiki/DG kombinaciju odbio, a na tom linku nije postojalo apsolutno nista sto bi dalo naslutiti tko je, u stvarnom zivotu, ZZNPD (Dekan ne prati Forum, pa ne zna na pamet tko je iza kojeg accounta). :roll:
No, ZZNPD zakljucuje da sam njega osobno prijavio Dekanu [ :shock: ], te se odlucuje na [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=6853]akciju[/url] koju ja dozivljavam provokatorskom jer je samo nabacio link i poll bez ikakvog objasnjenja, praveci od moje usputne recenice grandiozni atak na njegov lik i djelo. :wall:
[url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=55236#55236]Kako sam vec spomenuo[/url], zamjeram mu druge napade na zaposlenike Fakulteta (i na vlastite suradnike, no to mi je sporedno) i ovo je bio povod za bann koji i dalje smatram opravdanim. 8)
[*] Uslijedila je prijetnja da ce me tuziti AZOPu [ :lol: ], u najboljoj maniri SUMAe, pa ja sada cekam da upoznam i te ljude. 8)[/list:o]
Necu ti nametati svoje misljenje; procijeni sam da li ti prigovor i dalje stoji. :? IMO, stvar je krenula benigno, no nekima se ratuje... :evil: Moglo bi se reci da "djeca mene ne ostavljaju na miru". :roll: Ja imam dovoljno posla oko nastave i kolokvija, pa mi je guranje "mog" prijedloga cist' dosta zanimacije da ne gubim vise vremena na ovakve stvari. O:)
Ajmo rezime:
  1. Objavio sam Prijedlog promjene načina ispitivanja na prvoj godini gdje sam napisao kako sam vec razgovarao s mnogo profesora i sada zelim cuti stavove studenata.
  2. Iako mnogi studentski predstavnici prate Forum, o toj ideji se nije izjasnio nitko od njih. Confused Umjesto toga, cinik je na Sv. Wikiju objavio svoje vidjenje te rasprave i link na to poslao raznim predstavnicima. Rolling Eyes
    O aktivnosti studentskih predstavnika je bilo dovoljno rijeci i moje je uvjerenje bilo i ostalo da ih izvjestaj rasprave, izvucen iz konteksta (podsjetnik: nema jedinog studentskog negativnog stava), nece uvjeriti da dodju diskutirati o prijedlogu. Rolling Eyes Dapace, mislim da im moze samo smanjiti tu zelju jer, u trenutku kad dodju na DG, to su "vec videli", pa ih nece dodatno zanimati. Sad Na svoj stav valjda jos uvijek imam pravo (iako je SUMA tvrdila da nemam, pa mozda Zubic i to preuzme od njih Rolling Eyes).
    Zbog toga sam poslao mail prigovora (citat iz maila) "R.Sornu kao predsjedniku SZ-PMF-MO i istaknutom clanu STOP-a, te D.Cvetovcu kao predsjedniku SZ-PMF. U primatelje sam dodao i prof. P.Pandzica kao v.d.dekana na PMF-MO, da bude u toku sa zbivanjima, jer je bio i vazan sugovornik u razgovorima o prijedlogu o kojem je rijec." Cool
    To je to: "prigovor"; nikakva "prijava", "tuzba" ili stogod da se ovdje pokusava insinuirati. Rolling Eyes
  3. U tom mailu je spomenuto ono sto sam i citirao u odgovoru Zubu ovdje. Rolling Eyes O wiki/DeGiorgi integraciji se vec pricalo i prijedlog je odbijen, pa me izuzetno smeta nasilno guranje wikija u nesto sto je meni trenutno vazno (inace ne bih trosio toliko truda i vremena u taj prijedlog). Evil or Very Mad Tu sam pogrijesio sto nisam bolje objasnio ono "izguravanje"; tu sam mislio na izguravanje DGa iz rasprave o Prijedlogu, a ne na opcenito "izguravanje". Embarassed
    Anyway, "sporni" link je stavljen da podsjetim da sam wiki/DG kombinaciju odbio, a na tom linku nije postojalo apsolutno nista sto bi dalo naslutiti tko je, u stvarnom zivotu, ZZNPD (Dekan ne prati Forum, pa ne zna na pamet tko je iza kojeg accounta). Rolling Eyes
    No, ZZNPD zakljucuje da sam njega osobno prijavio Dekanu [ Shocked ], te se odlucuje na akciju koju ja dozivljavam provokatorskom jer je samo nabacio link i poll bez ikakvog objasnjenja, praveci od moje usputne recenice grandiozni atak na njegov lik i djelo. Brick wall
    Kako sam vec spomenuo, zamjeram mu druge napade na zaposlenike Fakulteta (i na vlastite suradnike, no to mi je sporedno) i ovo je bio povod za bann koji i dalje smatram opravdanim. Cool
  4. Uslijedila je prijetnja da ce me tuziti AZOPu [ Laughing ], u najboljoj maniri SUMAe, pa ja sada cekam da upoznam i te ljude. Cool

Necu ti nametati svoje misljenje; procijeni sam da li ti prigovor i dalje stoji. Confused IMO, stvar je krenula benigno, no nekima se ratuje... Evil or Very Mad Moglo bi se reci da "djeca mene ne ostavljaju na miru". Rolling Eyes Ja imam dovoljno posla oko nastave i kolokvija, pa mi je guranje "mog" prijedloga cist' dosta zanimacije da ne gubim vise vremena na ovakve stvari. Angel



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan