Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

kako nacrtati krivulju zadanu sa...??'

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Matematičko modeliranje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 16:31 sri, 27. 9. 2006    Naslov: kako nacrtati krivulju zadanu sa...??' Citirajte i odgovorite

treba nacrtati krivulju x=cos(fi),y=sin(fi),z=(fi),fi € |R' please help...hitno je
treba nacrtati krivulju x=cos(fi),y=sin(fi),z=(fi),fi € |R' please help...hitno je


[Vrh]
MB
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2005. (12:35:21)
Postovi: (224)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
62 = 80 - 18
Lokacija: Molvice

PostPostano: 16:48 sri, 27. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ono sto uvijek mozes je crtat tocku po tocku, probas za neke vrijednosti za koje je lako...
dakle imas tri osi, slika te funkcije je zaista krivulja, ako gledas sto se "dogadja samo u x-y ravnini" vidis da bi trebala biti kruznica- to znaci da mozes zamisliti da ce ti "tlocrt" krivulje biti kruznica. sad zamisli sto se dogadja kad krenes od tocke (za koju je fi=0) (1, 0, 0). kreces se kruzno ali mijenjas "visinu", vrtis se u spirali kao da hodas po kruznim stepenicama.. ne znam ti to tu nacrtat, ali vjerujem da ti je jasno.. (no, sigurno ce cinik to bolje znat.. ;))
ovakim razmisljanjem mozes puno toga nacrtat (ili bar zamislit)- kreni od projekcija na ravnine xy, yz, zx, pa probaj spojit.
kak bi izgledala slika od [latex]t \rightarrow (\frac{a\sqrt{3}}{2} \cos t, \frac{a}{2} \sin t, \cos t ) [/latex] ili od t->(t, t^2, t^3)?
ono sto uvijek mozes je crtat tocku po tocku, probas za neke vrijednosti za koje je lako...
dakle imas tri osi, slika te funkcije je zaista krivulja, ako gledas sto se "dogadja samo u x-y ravnini" vidis da bi trebala biti kruznica- to znaci da mozes zamisliti da ce ti "tlocrt" krivulje biti kruznica. sad zamisli sto se dogadja kad krenes od tocke (za koju je fi=0) (1, 0, 0). kreces se kruzno ali mijenjas "visinu", vrtis se u spirali kao da hodas po kruznim stepenicama.. ne znam ti to tu nacrtat, ali vjerujem da ti je jasno.. (no, sigurno ce cinik to bolje znat.. Wink)
ovakim razmisljanjem mozes puno toga nacrtat (ili bar zamislit)- kreni od projekcija na ravnine xy, yz, zx, pa probaj spojit.
kak bi izgledala slika od ili od t→(t, t^2, t^3)?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 17:05 sri, 27. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

MB thx...
MB thx...


[Vrh]
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 18:05 sri, 27. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ili uzmeš mathematicu ili neki program za crtanje krivulja i ukucaš :P
ili uzmeš mathematicu ili neki program za crtanje krivulja i ukucaš Razz



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
MB
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2005. (12:35:21)
Postovi: (224)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
62 = 80 - 18
Lokacija: Molvice

PostPostano: 10:12 čet, 28. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

na ispitu? cini mi se da to bas nije najbolji pristup za rjesavat stvare, uzet cu kalkulator, uzet cu mathematicu..
na ispitu? cini mi se da to bas nije najbolji pristup za rjesavat stvare, uzet cu kalkulator, uzet cu mathematicu..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 13:15 čet, 28. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MB"]na ispitu? cini mi se da to bas nije najbolji pristup za rjesavat stvare, uzet cu kalkulator, uzet cu mathematicu..[/quote]
sumnjam da je čovjek postao na forum za vrijeme ispita... Ja kad trebam nešto skicirati naravno uzmem par točaka pa pogledam i nacrtam kao i ti, ali ako sam doma ziher neću izgubit 10tak minuta zato da vježbam... znam uvrstiti u formulu...
MB (napisa):
na ispitu? cini mi se da to bas nije najbolji pristup za rjesavat stvare, uzet cu kalkulator, uzet cu mathematicu..

sumnjam da je čovjek postao na forum za vrijeme ispita... Ja kad trebam nešto skicirati naravno uzmem par točaka pa pogledam i nacrtam kao i ti, ali ako sam doma ziher neću izgubit 10tak minuta zato da vježbam... znam uvrstiti u formulu...



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Matematičko modeliranje Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan