Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

zašto averzija prema flashu?
Idite na Prethodno  1, 2, 3
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
flasher
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2006. (15:57:54)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 1 - 3

PostPostano: 15:54 ned, 29. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znam za situaciju kod nas, ali sam isto napomenuo da ce se to sa vremenom promijeniti i to prije nego sto neki misle. Niti ja prije 2-3 godine nisam vjerovao da cu imati danas 16000 kbps i da ce mi ga ponuditi daleko jeftinije nego moj nekadanji ISDN. Konkurencija rusi cijene jedan drugom. A vec je u pripremi 50000 kbps i vise. Stvar je u tome da nitko vise (bar vani) ne radi nove stranice sa obzirom na stare sisteme, a da i stare novim brzinama prilagodjavaju dodavanjem "tezih" sadrzaja. Slozit cemo se valda u tome da je, vec prema namjeni, Flash u net-u jako koristan i moze ukupno daleko vise nego sve ostalo sto stoji na raspolaganju. Popularnost mu ne raste rapidno badava, a to znaci i da ima sve vise onih koji "gube prema njemu averziju". Naravno da cete naletiti na Flash-strane koje su krivo napravljene, ali ima i ostalih "normalnih" takvih. Kod Flasha je potrebno daleko veci trud i znanje da sve funkcionira i to pocinje vec kod koncepta, a ako cemo pravo, ne funkcionira niti sve ostalo u internetu uvijek glatko i kod svakoga isto. Flash je uz to perfektno pogodan za kombinaciju sa html stranama jer podrzava skoro sve programerske jezike uobicajene u internetu. U biti je ta kombinacija najinteresantnija i time se moze zadovoljiti i protivnike i one druge. Mene je isto nekad spora veza odvracala od Flasha. Danas sam drugog misljenja i otkrivam "novi svijet".
Sve ovisi sa kojom je namjerom strana postavljena u net i koja joj je namjena. Enziklopediju ne bih nikad radio u Flash-u ... :wink:

Mozda jos jedan dodatak da se malo bolje shvati trend: Kad sam prigovorio jednoj internet-agenciji da ce jedna strana biti prevelika za korisnike modema, dobio sam odgovor: "Koga to interesira? Oni ionako danas NEMAJU internet!". To samo znaci da se zbog neravnomjernog razvoja useri danas izgleda djelomicno dijele na "korisnicke grupe" i one koji "vec mogu" i "ne mogu". Agencije su te koje guraju novu tehniku da ne bi bili prekasno sa time na trzistu i time zaostali za konkurencijom pa makar to mogao vidjeti samo odredjeni krug. Njihova logika: Kako ces pokazati sto je moguce, ako moras stalno cekati na one koji jos nisu na tom stupnju, a tih ce uvijek biti.

I na kraju, uzmi jednu html stranu sa desetak slika i tekstom. Isti taj sadrzaj ubaci u Flash, ali optimiraj onako kako se to u Flashu radi i k tome jos poneke gif i jpg-grafike, ako je moguce zamijeni vektorima (puno je ostrije i "lakse"). Sad to uploadaj na isti server i probaj obadvije verzije, koje imaju potpuno isti sadrzaj i potpuno isto izgledaju, otvoriti u netu pa izmjeri vrijeme. Sto je brze?

Ova cijela animacija u Flashu i u ovoj velicini ima 15 kilobajta, a moze i manje, jer nije optimirana. Nema uobicajenog "preloada" pa ce se vama "graditi" kao html strana sliku po sliku. Koliko je u njoj zapravo slika kad bi se radilo kao "gif"?:

[url]http://www.litra4kids.de/HTML1/Federmann.html[/url]
Znam za situaciju kod nas, ali sam isto napomenuo da ce se to sa vremenom promijeniti i to prije nego sto neki misle. Niti ja prije 2-3 godine nisam vjerovao da cu imati danas 16000 kbps i da ce mi ga ponuditi daleko jeftinije nego moj nekadanji ISDN. Konkurencija rusi cijene jedan drugom. A vec je u pripremi 50000 kbps i vise. Stvar je u tome da nitko vise (bar vani) ne radi nove stranice sa obzirom na stare sisteme, a da i stare novim brzinama prilagodjavaju dodavanjem "tezih" sadrzaja. Slozit cemo se valda u tome da je, vec prema namjeni, Flash u net-u jako koristan i moze ukupno daleko vise nego sve ostalo sto stoji na raspolaganju. Popularnost mu ne raste rapidno badava, a to znaci i da ima sve vise onih koji "gube prema njemu averziju". Naravno da cete naletiti na Flash-strane koje su krivo napravljene, ali ima i ostalih "normalnih" takvih. Kod Flasha je potrebno daleko veci trud i znanje da sve funkcionira i to pocinje vec kod koncepta, a ako cemo pravo, ne funkcionira niti sve ostalo u internetu uvijek glatko i kod svakoga isto. Flash je uz to perfektno pogodan za kombinaciju sa html stranama jer podrzava skoro sve programerske jezike uobicajene u internetu. U biti je ta kombinacija najinteresantnija i time se moze zadovoljiti i protivnike i one druge. Mene je isto nekad spora veza odvracala od Flasha. Danas sam drugog misljenja i otkrivam "novi svijet".
Sve ovisi sa kojom je namjerom strana postavljena u net i koja joj je namjena. Enziklopediju ne bih nikad radio u Flash-u ... Wink

Mozda jos jedan dodatak da se malo bolje shvati trend: Kad sam prigovorio jednoj internet-agenciji da ce jedna strana biti prevelika za korisnike modema, dobio sam odgovor: "Koga to interesira? Oni ionako danas NEMAJU internet!". To samo znaci da se zbog neravnomjernog razvoja useri danas izgleda djelomicno dijele na "korisnicke grupe" i one koji "vec mogu" i "ne mogu". Agencije su te koje guraju novu tehniku da ne bi bili prekasno sa time na trzistu i time zaostali za konkurencijom pa makar to mogao vidjeti samo odredjeni krug. Njihova logika: Kako ces pokazati sto je moguce, ako moras stalno cekati na one koji jos nisu na tom stupnju, a tih ce uvijek biti.

I na kraju, uzmi jednu html stranu sa desetak slika i tekstom. Isti taj sadrzaj ubaci u Flash, ali optimiraj onako kako se to u Flashu radi i k tome jos poneke gif i jpg-grafike, ako je moguce zamijeni vektorima (puno je ostrije i "lakse"). Sad to uploadaj na isti server i probaj obadvije verzije, koje imaju potpuno isti sadrzaj i potpuno isto izgledaju, otvoriti u netu pa izmjeri vrijeme. Sto je brze?

Ova cijela animacija u Flashu i u ovoj velicini ima 15 kilobajta, a moze i manje, jer nije optimirana. Nema uobicajenog "preloada" pa ce se vama "graditi" kao html strana sliku po sliku. Koliko je u njoj zapravo slika kad bi se radilo kao "gif"?:

http://www.litra4kids.de/HTML1/Federmann.html


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 0:41 pon, 30. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nesporazum...
Nesporazum...



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
pbanicev
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 10. 2004. (19:32:44)
Postovi: (52)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 0
Lokacija: /dev/random V /dev/null V /dev/zero

PostPostano: 13:58 pet, 3. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Do sada sam izbjegavao Flash, vise necu (gnash) . Ali necu koristit flash player-e (opcenito bilo koji softver) koji nije open source. Web stranice u Flashu tek kad se jedan takav alat (otvorenog koda) i napravi.

Jer inače tko mi jamči da je "proprietary" kod koristan/siguran.
Do sada sam izbjegavao Flash, vise necu (gnash) . Ali necu koristit flash player-e (opcenito bilo koji softver) koji nije open source. Web stranice u Flashu tek kad se jedan takav alat (otvorenog koda) i napravi.

Jer inače tko mi jamči da je "proprietary" kod koristan/siguran.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 14:37 pet, 3. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pbanicev"]Do sada sam izbjegavao Flash, vise necu (gnash)[/quote]

Mozes li malo detaljnije opisati koliko je gnash stabilan i kompletiran?
Radi li [i]nativno[/i] na AMD64 (pise da radi, ali ne vjerujem dok ne vidim)? Ne zelim stavljati nesto zbog cega cu zazaliti.

[quote="pbanicev"]Jer inače tko mi jamči da je "proprietary" kod koristan/siguran.[/quote]

:OT:

Tko ti jamci da je open source kod sigurniji?
To sto se u njemu lakse nadju sigurnosni propusti ne znaci da je dizajnom ili kvalitetom implementacije sam po sebi sigurniji.
Vec me lagano umara kad doslovno svaki dan moram krpat Sistem.
pbanicev (napisa):
Do sada sam izbjegavao Flash, vise necu (gnash)


Mozes li malo detaljnije opisati koliko je gnash stabilan i kompletiran?
Radi li nativno na AMD64 (pise da radi, ali ne vjerujem dok ne vidim)? Ne zelim stavljati nesto zbog cega cu zazaliti.

pbanicev (napisa):
Jer inače tko mi jamči da je "proprietary" kod koristan/siguran.


Off-topic

Tko ti jamci da je open source kod sigurniji?
To sto se u njemu lakse nadju sigurnosni propusti ne znaci da je dizajnom ili kvalitetom implementacije sam po sebi sigurniji.
Vec me lagano umara kad doslovno svaki dan moram krpat Sistem.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pbanicev
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 10. 2004. (19:32:44)
Postovi: (52)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 0
Lokacija: /dev/random V /dev/null V /dev/zero

PostPostano: 15:13 pet, 3. 11. 2006    Naslov: Tko ti jamci da je open source kod sigurniji? Citirajte i odgovorite

:OT:

Tko ti jamci da je open source kod sigurniji?
To sto se u njemu lakse nadju sigurnosni propusti ne znaci da je dizajnom ili kvalitetom implementacije sam po sebi sigurniji.
Vec me lagano umara kad doslovno svaki dan moram krpat Sistem.[/quote]


Pitaj Thea (Theo de Raadt), salim se.

Potrazi koliko je OpenBSD i NetBSD opcenito portabilan na bilo kojoj platformi (ne koristim ih jer radim jer radim na i386) tek o kvaliteti i sigurnosti nema smisla da pisem, kad je sve na internetu.

Unix nije nikad bio, niti jest Open Source.

BSD nije Unix.
Off-topic

Tko ti jamci da je open source kod sigurniji?
To sto se u njemu lakse nadju sigurnosni propusti ne znaci da je dizajnom ili kvalitetom implementacije sam po sebi sigurniji.
Vec me lagano umara kad doslovno svaki dan moram krpat Sistem.[/quote]


Pitaj Thea (Theo de Raadt), salim se.

Potrazi koliko je OpenBSD i NetBSD opcenito portabilan na bilo kojoj platformi (ne koristim ih jer radim jer radim na i386) tek o kvaliteti i sigurnosti nema smisla da pisem, kad je sve na internetu.

Unix nije nikad bio, niti jest Open Source.

BSD nije Unix.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 16:11 pet, 3. 11. 2006    Naslov: Re: Tko ti jamci da je open source kod sigurniji? Citirajte i odgovorite

OK, a sto je s gnash-om?

:OT:
[quote="pbanicev"]Pitaj Thea (Theo de Raadt), salim se.[/quote]

Da, znamo sto se dogodi kad se Thea nesto pita ;)

[quote="pbanicev"]Potrazi koliko je OpenBSD i NetBSD opcenito portabilan na bilo kojoj platformi (ne koristim ih jer radim jer radim na i386) tek o kvaliteti i sigurnosti nema smisla da pisem, kad je sve na internetu.[/quote]

Ne trebam traziti.
Dugo vremena sam koristio FreeBSD i OpenBSD.
Sad koristim Gentoo jer je Linux koji najvise lici na BSD ;)

[quote="pbanicev"]Unix nije nikad bio, niti jest Open Source.
BSD nije Unix.[/quote]

Nije ni GNU, po definiciji ;)
OK, a sto je s gnash-om?

Off-topic
pbanicev (napisa):
Pitaj Thea (Theo de Raadt), salim se.


Da, znamo sto se dogodi kad se Thea nesto pita Wink

pbanicev (napisa):
Potrazi koliko je OpenBSD i NetBSD opcenito portabilan na bilo kojoj platformi (ne koristim ih jer radim jer radim na i386) tek o kvaliteti i sigurnosti nema smisla da pisem, kad je sve na internetu.


Ne trebam traziti.
Dugo vremena sam koristio FreeBSD i OpenBSD.
Sad koristim Gentoo jer je Linux koji najvise lici na BSD Wink

pbanicev (napisa):
Unix nije nikad bio, niti jest Open Source.
BSD nije Unix.


Nije ni GNU, po definiciji Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pbanicev
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 10. 2004. (19:32:44)
Postovi: (52)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 0
Lokacija: /dev/random V /dev/null V /dev/zero

PostPostano: 16:32 pet, 3. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Trenutacna verzija je ispod 1.0, dovoljno da zamjeni zatvoreni kod, jer je kompatibilna sa linux verzijom, no nemozes ocekivati cudesa od otvorenog koda koji pokusava implementirati zatvoreni kod (bez preciziranja jer smo ionako previse offtopic)

:OT:
Gnash sam instalirao u 102 pa ga mozes pogledati :lol: nakon toga cu neke stvari izbrisati :twisted:
Sto se tice AMD64, ne koristim, nikad vidio i neznam kako da ti odgovorim na to pitanje.

Linux nije BSD. :noflame:
Trenutacna verzija je ispod 1.0, dovoljno da zamjeni zatvoreni kod, jer je kompatibilna sa linux verzijom, no nemozes ocekivati cudesa od otvorenog koda koji pokusava implementirati zatvoreni kod (bez preciziranja jer smo ionako previse offtopic)

Off-topic
Gnash sam instalirao u 102 pa ga mozes pogledati Laughing nakon toga cu neke stvari izbrisati Twisted Evil
Sto se tice AMD64, ne koristim, nikad vidio i neznam kako da ti odgovorim na to pitanje.

Linux nije BSD. No flame, please


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 16:56 pet, 3. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pbanicev"]Sto se tice AMD64, ne koristim, nikad vidio i neznam kako da ti odgovorim na to pitanje.[/quote]

EDIT (apropos gnash):

Isprobah verziju 0.7.1 i radi jadnjikavo :(
Zvuk radi kad mu se svidi, sinkronizacija sa slikom je ubitacna...
Koristiti ako se bas mora!

[quote="pbanicev"]Linux nije BSD. :noflame:[/quote]

Zaista? :-P
Slazem se, dosta offtopica.
pbanicev (napisa):
Sto se tice AMD64, ne koristim, nikad vidio i neznam kako da ti odgovorim na to pitanje.


EDIT (apropos gnash):

Isprobah verziju 0.7.1 i radi jadnjikavo Sad
Zvuk radi kad mu se svidi, sinkronizacija sa slikom je ubitacna...
Koristiti ako se bas mora!

pbanicev (napisa):
Linux nije BSD. No flame, please


Zaista? Razz
Slazem se, dosta offtopica.




Zadnja promjena: venovako; 0:04 sub, 4. 11. 2006; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Saf
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 10. 06. 2005. (21:55:28)
Postovi: (1B0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
22 = 30 - 8
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:02 pet, 3. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na ovoj stranici ima (po meni) odličnih pimjera uporabe flasha (interaktivna umjetnost, animacije, igrice, razne aplikacijice....)
ovo je moj skromni uradak [url]http://www.deviantart.com/deviation/42393394/[/url]
Na ovoj stranici ima (po meni) odličnih pimjera uporabe flasha (interaktivna umjetnost, animacije, igrice, razne aplikacijice....)
ovo je moj skromni uradak http://www.deviantart.com/deviation/42393394/



_________________
Super Nut Chase
moj site
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
flasher
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2006. (15:57:54)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 1 - 3

PostPostano: 13:32 pon, 6. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="venovako"]EDIT (apropos gnash):

Isprobah verziju 0.7.1 i radi jadnjikavo :(
Zvuk radi kad mu se svidi, sinkronizacija sa slikom je ubitacna...
Koristiti ako se bas mora![/quote]

[color=darkred][size=18]???![/size][/color] :?: :!:
venovako (napisa):
EDIT (apropos gnash):

Isprobah verziju 0.7.1 i radi jadnjikavo Sad
Zvuk radi kad mu se svidi, sinkronizacija sa slikom je ubitacna...
Koristiti ako se bas mora!


???! Question Exclamation


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:21 sri, 8. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zaboravih jos jedan site koji, IMO, jako dobro koristi Flash: [url=http://www.yetisports.org]Yeti sports[/url] - serija zabavnih igara... :xg:
Zaboravih jos jedan site koji, IMO, jako dobro koristi Flash: Yeti sports - serija zabavnih igara... Xmas Mr.Green



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
flasher
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2006. (15:57:54)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 1 - 3

PostPostano: 10:20 sub, 2. 12. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Od jucer je i ova strana u net-u:

http://www.wmteam.com
Od jucer je i ova strana u net-u:

http://www.wmteam.com


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 10:35 sub, 2. 12. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="flasher"]Od jucer je i ova strana u net-u:
http://www.wmteam.com[/quote]

Necitljivo na Linuxu jer inzistira na bas zadnjoj verziji Flasha, a Macromedia (tj. Adobe) je usnula zimski san na verziji 7,0,68,0... :?

Koliko je cesto nuzno da verzija Flasha bude bas ona zadnja, a koliko cesto se radi o cistoj non-salantnosti na strani autora Flasha? :-k Nekako mi se cini da su i do verzije 7 vec bile napravljene sve "normalne" stvari... sto je to tako posebno i napredno u "zadnjoj verziji"? :-k
flasher (napisa):
Od jucer je i ova strana u net-u:
http://www.wmteam.com


Necitljivo na Linuxu jer inzistira na bas zadnjoj verziji Flasha, a Macromedia (tj. Adobe) je usnula zimski san na verziji 7,0,68,0... Confused

Koliko je cesto nuzno da verzija Flasha bude bas ona zadnja, a koliko cesto se radi o cistoj non-salantnosti na strani autora Flasha? Think Nekako mi se cini da su i do verzije 7 vec bile napravljene sve "normalne" stvari... sto je to tako posebno i napredno u "zadnjoj verziji"? Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pbanicev
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 10. 2004. (19:32:44)
Postovi: (52)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 0
Lokacija: /dev/random V /dev/null V /dev/zero

PostPostano: 14:16 pon, 4. 12. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Koliko je cesto nuzno da verzija Flasha bude bas ona zadnja, a koliko cesto se radi o cistoj non-salantnosti na strani autora Flasha? :-k Nekako mi se cini da su i do verzije 7 vec bile napravljene sve "normalne" stvari... sto je to tako posebno i napredno u "zadnjoj verziji"? :-k[/quote]

Vjerojatno zato jer ne podliježe POSIX standardima :twisted:
Nema smisla zbog koristenja zadnjeg flasha emulirati Windows binarni kod :lol: ili ipak ima ?
vsego (napisa):
Koliko je cesto nuzno da verzija Flasha bude bas ona zadnja, a koliko cesto se radi o cistoj non-salantnosti na strani autora Flasha? Think Nekako mi se cini da su i do verzije 7 vec bile napravljene sve "normalne" stvari... sto je to tako posebno i napredno u "zadnjoj verziji"? Think


Vjerojatno zato jer ne podliježe POSIX standardima Twisted Evil
Nema smisla zbog koristenja zadnjeg flasha emulirati Windows binarni kod Laughing ili ipak ima ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:10 čet, 7. 12. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slozih FC6, pa sam se malo i s Flashom poigrao... evo, Adobe je bio srce i ispljunuo [url=http://labs.adobe.com/downloads/flashplayer9.html]betu Flasha 9[/url]... :D Ovaj zadnji flasherov link sada ok radi, ali nisam izdrzao cijelu tu "pjesmicu"... :oops: Zasto nema u nekoj [i]ljudskijoj[/i] [ :headbanging: ] verziji? :PP

Anyway, simpaticno izgleda, ali ne vidim da je stvarno nuzan taj kic, pogotovo za firmu koja nesto reklamira. :? Koja trazilica ce pronaci Flash-only site? :-k

Nadalje, sva ona grafika i stosevi koji skakucu izmedju dvije "stranice"... zabavni su, ali dosade uz iole normalno surfanje. :(

Moj osobni dojam sitea: iritantno. :(

Ok, mozda sam i ja samo prestar za te novotarije. :oops: Meni je web bio dobar i lijep i pod Netscapeom 1.1 (pod Mosaicom je bilo zamjerki :gg:).
Slozih FC6, pa sam se malo i s Flashom poigrao... evo, Adobe je bio srce i ispljunuo betu Flasha 9... Very Happy Ovaj zadnji flasherov link sada ok radi, ali nisam izdrzao cijelu tu "pjesmicu"... Embarassed Zasto nema u nekoj ljudskijoj [ Headbanging ] verziji? Weeee-heeee!!!

Anyway, simpaticno izgleda, ali ne vidim da je stvarno nuzan taj kic, pogotovo za firmu koja nesto reklamira. Confused Koja trazilica ce pronaci Flash-only site? Think

Nadalje, sva ona grafika i stosevi koji skakucu izmedju dvije "stranice"... zabavni su, ali dosade uz iole normalno surfanje. Sad

Moj osobni dojam sitea: iritantno. Sad

Ok, mozda sam i ja samo prestar za te novotarije. Embarassed Meni je web bio dobar i lijep i pod Netscapeom 1.1 (pod Mosaicom je bilo zamjerki Mr Green being very Greeen indeed).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 18:48 čet, 7. 12. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Web je od pocetka u sebi nosio klicu ovog u sto se danas pretvorio. Lynx je samo prvi korak prema flashu i onom sto nas jos ceka. Trebali smo ostati na gopheru :mrgreen:
Web je od pocetka u sebi nosio klicu ovog u sto se danas pretvorio. Lynx je samo prvi korak prema flashu i onom sto nas jos ceka. Trebali smo ostati na gopheru Mr. Green



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
flasher
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2006. (15:57:54)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 1 - 3

PostPostano: 15:25 sub, 9. 12. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tim koji je tu stranu napravio spada u najbolje Flashere u svijetu. Njihova prijasnja strana (i mnoge koje su drugima napravili ) je osvojila najvise svjetske nagrade (i to ne one bezvezne). Na zapadu su vrlo cijenjeni, posebice medju mladjim programerima. Cudno je da bas na ovoj strani citam ovakve kritike. Kao da ih pise neka proslostoljetna generacija. Mislim da je tome uzrok nedovoljno poznavanje materije. Inace, na tu je (obnovljenu) stranu nestrpljivo cekano u cijelom svijetu i srusila je samo u par dana sve rekorde posjeta. Radi se jednostavno o entertainmentu u Internetu, za sto je taj tim specijaliziran i cime je postigao svjetsku slavu.
Ne mora sve izgledati kao telefonski imenik i sve ovisi o svrsi. Po tezini izrade je veci dio ostalih strana u net-u gotovo amaterski. Ali to izgleda vide samo upuceni.

Inace, trazilice ce uvijek naci "Flash-only" stranu, ako su je radili pravi flasheri.

I... potpuno je normalno da se jedna agencija koja svoj kruh zaradjuje Flashom, predstavlja u najnovijoj verziji tog programa. Kako bi inace pokazala na kojem je stupnju. Vecina usera u svijetu uvijek i ima najnoviju verziju, jer ju uopce nije problem u par sekundi instalirati.
Tim koji je tu stranu napravio spada u najbolje Flashere u svijetu. Njihova prijasnja strana (i mnoge koje su drugima napravili ) je osvojila najvise svjetske nagrade (i to ne one bezvezne). Na zapadu su vrlo cijenjeni, posebice medju mladjim programerima. Cudno je da bas na ovoj strani citam ovakve kritike. Kao da ih pise neka proslostoljetna generacija. Mislim da je tome uzrok nedovoljno poznavanje materije. Inace, na tu je (obnovljenu) stranu nestrpljivo cekano u cijelom svijetu i srusila je samo u par dana sve rekorde posjeta. Radi se jednostavno o entertainmentu u Internetu, za sto je taj tim specijaliziran i cime je postigao svjetsku slavu.
Ne mora sve izgledati kao telefonski imenik i sve ovisi o svrsi. Po tezini izrade je veci dio ostalih strana u net-u gotovo amaterski. Ali to izgleda vide samo upuceni.

Inace, trazilice ce uvijek naci "Flash-only" stranu, ako su je radili pravi flasheri.

I... potpuno je normalno da se jedna agencija koja svoj kruh zaradjuje Flashom, predstavlja u najnovijoj verziji tog programa. Kako bi inace pokazala na kojem je stupnju. Vecina usera u svijetu uvijek i ima najnoviju verziju, jer ju uopce nije problem u par sekundi instalirati.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3
Stranica 3 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan