Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

q. for Vsego
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:22 pet, 6. 12. 2002    Naslov: q. for Vsego Citirajte i odgovorite

jedna kolegica kojoj drzis predavanja (nadam se da nije uvreda ako smo na ti :)) mi je pokazala zadat koji su dobili za zadacu. provjeri bijekciju ili injekciju nekog preslikavanj iz nekog niza u niz ili tako nesto......
kolegica tako ruzno pise da ni sama nije znala procitat zadatak pa mene zanima kako glasi zadatak da ga mogu rijesit :D

:shock:
jedna kolegica kojoj drzis predavanja (nadam se da nije uvreda ako smo na ti Smile) mi je pokazala zadat koji su dobili za zadacu. provjeri bijekciju ili injekciju nekog preslikavanj iz nekog niza u niz ili tako nesto......
kolegica tako ruzno pise da ni sama nije znala procitat zadatak pa mene zanima kako glasi zadatak da ga mogu rijesit Very Happy

Shocked



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:13 pet, 6. 12. 2002    Naslov: Re: q. for Vsego Citirajte i odgovorite

[quote="Gordan"]jedna kolegica kojoj drzis predavanja (nadam se da nije uvreda ako smo na ti :))[/quote]

Dapace (hmmm... treba mi neki smiley koji ce se zvati :duck: :)). Jako ne volim kad mi ljudi (i studenti :twisted:) govore "vi".

[quote="Gordan"]mi je pokazala zadat koji su dobili za zadacu. provjeri bijekciju ili injekciju nekog preslikavanj iz nekog niza u niz ili tako nesto......
kolegica tako ruzno pise da ni sama nije znala procitat zadatak pa mene zanima kako glasi zadatak da ga mogu rijesit[/quote]

Sure. Treba napisati program koji ucitava niz F koji predstavlja funkciju f:{1,..,n}->{1,..,n} tako da je F[i]=j <=> f(i)=j. Program treba provjeriti da li ucitani niz F reprezentira bijekciju. Ako ne, treba ispisati poruku. Ako da, treba u niz B utrpati reprezentaciju inverza.

Na pismenom se dijelilo extra 10 bodova za slozenost O(n).

Taj zadatak sam dao na roku od 2.9.2002. (nisam ga ja izmislio; popalio negdje, mislim od Krcka :)). U skriptarnici bi trebali imati i rok i rjesenja.

Sretno!
Gordan (napisa):
jedna kolegica kojoj drzis predavanja (nadam se da nije uvreda ako smo na ti Smile)


Dapace (hmmm... treba mi neki smiley koji ce se zvati :duck: Smile). Jako ne volim kad mi ljudi (i studenti Twisted Evil) govore "vi".

Gordan (napisa):
mi je pokazala zadat koji su dobili za zadacu. provjeri bijekciju ili injekciju nekog preslikavanj iz nekog niza u niz ili tako nesto......
kolegica tako ruzno pise da ni sama nije znala procitat zadatak pa mene zanima kako glasi zadatak da ga mogu rijesit


Sure. Treba napisati program koji ucitava niz F koji predstavlja funkciju f:{1,..,n}→{1,..,n} tako da je F[i]=j ⇔ f(i)=j. Program treba provjeriti da li ucitani niz F reprezentira bijekciju. Ako ne, treba ispisati poruku. Ako da, treba u niz B utrpati reprezentaciju inverza.

Na pismenom se dijelilo extra 10 bodova za slozenost O(n).

Taj zadatak sam dao na roku od 2.9.2002. (nisam ga ja izmislio; popalio negdje, mislim od Krcka Smile). U skriptarnici bi trebali imati i rok i rjesenja.

Sretno!



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:58 ned, 8. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

ajd postaj rjesenje ako ga imas negdje u blizini :D thanks :D
ajd postaj rjesenje ako ga imas negdje u blizini Very Happy thanks Very Happy



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:45 ned, 8. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gordan"]ajd postaj rjesenje ako ga imas negdje u blizini[/quote]

Sorry, imam na faxu (neces vjerovati, sada sam slucajno doma!). Daj ti neko rjesenje, pa ga mogu komentirati. ;)
Gordan (napisa):
ajd postaj rjesenje ako ga imas negdje u blizini


Sorry, imam na faxu (neces vjerovati, sada sam slucajno doma!). Daj ti neko rjesenje, pa ga mogu komentirati. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan