Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Numericki redovi! (zadatak)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Kompleksna analiza
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
nemanja065
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 01. 2007. (22:48:40)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:00 sub, 27. 1. 2007    Naslov: Numericki redovi! Citirajte i odgovorite

Da li bi neko mogao naci sumu reda n ide o 1 do besko. (-1^n)/n kao i sumu reda n od 1 do besk. 1/n^2 rezultate znam ali mi treba dokaz ako nekome znaci oni su -ln2 i pi^2\6
HVALA
Da li bi neko mogao naci sumu reda n ide o 1 do besko. (-1^n)/n kao i sumu reda n od 1 do besk. 1/n^2 rezultate znam ali mi treba dokaz ako nekome znaci oni su -ln2 i pi^2\6
HVALA


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 17:52 sub, 27. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prisjeti se reda [latex] \sum_{k=0}^{\infty}z^k=\frac{1}{1-z}[/latex], on dakako konvergira za [latex]|z|<1[/latex].Sada to integriraj i dobivas;
[latex] z+\frac{z^2}{2}+\frac{z^3}{3}+\dots =\int \frac{1}{1-z}dz=-\ln(1-z)[/latex].Dakle sada fino uvrstis [latex]z=-1[/latex] i dobivas trazeni rezultat.No,najprije jedan komentar, geometrijski red konvergira za [latex]|z|<1[/latex],a mi smo stavili jedan,no odogovor na to daje Abelov teorem ,koji opravdava nas postupak (nemam volje sada to pisati,imas skriptu prof.Ungara na stranici Matematicke Analize 4 ,i ukoliko te zanima tamo pogledaj).
Sto se tice ovog drugog reda,dokaz je prilicno dug,te zahtjeva puno pripreme.Stavio sam ti file,te ukoliko te zanima pogledaj,imas geometrijsko/analiticki dokaz.

Pozdrav
Prisjeti se reda , on dakako konvergira za .Sada to integriraj i dobivas;
.Dakle sada fino uvrstis i dobivas trazeni rezultat.No,najprije jedan komentar, geometrijski red konvergira za ,a mi smo stavili jedan,no odogovor na to daje Abelov teorem ,koji opravdava nas postupak (nemam volje sada to pisati,imas skriptu prof.Ungara na stranici Matematicke Analize 4 ,i ukoliko te zanima tamo pogledaj).
Sto se tice ovog drugog reda,dokaz je prilicno dug,te zahtjeva puno pripreme.Stavio sam ti file,te ukoliko te zanima pogledaj,imas geometrijsko/analiticki dokaz.

Pozdrav





Prime.pdf
 Description:
Dokaz

Download
 Filename:  Prime.pdf
 Filesize:  156.57 KB
 Downloaded:  905 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
duje
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (12:21:31)
Postovi: (55C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
338 = 339 - 1

PostPostano: 18:38 sub, 27. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za drugi red, ima i dokaz u [url=http://web.math.hr/~duje/utb/utblink.pdf]skripti iz Uvoda u teoriju brojeva[/url], Lema 5.3.
Za drugi red, ima i dokaz u skripti iz Uvoda u teoriju brojeva, Lema 5.3.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 18:54 sub, 27. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="duje"]Za drugi red, ima i dokaz u [url=http://web.math.hr/~duje/utb/utblink.pdf]skripti iz Uvoda u teoriju brojeva[/url], Lema 5.3.[/quote]

Ovo je u svakom slucaju puno ljepsi (i jednostavniji :D ) dokaz.
duje (napisa):
Za drugi red, ima i dokaz u skripti iz Uvoda u teoriju brojeva, Lema 5.3.


Ovo je u svakom slucaju puno ljepsi (i jednostavniji Very Happy ) dokaz.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Kompleksna analiza Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan