Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Vrli naši novinari
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Biseri
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:07 pet, 23. 3. 2007    Naslov: Vrli naši novinari Citirajte i odgovorite

Kratki tečaj senzacionalističkog novinarstva.
Ja sam svoju karticu već bacio. Mislim skoro sam umro kada sam doznao da baš Vi možete imat isti PIN ko ja :shock:
(ne mogu vise nac taj URL pa zato je fotka)
[img]http://img380.imageshack.us/img380/7671/vecernjipinbp9.jpg[/img]
Kratki tečaj senzacionalističkog novinarstva.
Ja sam svoju karticu već bacio. Mislim skoro sam umro kada sam doznao da baš Vi možete imat isti PIN ko ja Shocked
(ne mogu vise nac taj URL pa zato je fotka)



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 17:41 pet, 23. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gordan, bas si zao!

Sva ta bulumenta novinara i novinarki mora nekako zaraditi svoj kruh.
Gradjaninu koji ne zna izracunati (a -- posve iskreno -- zasto bi morao znati) koliko ima cetvorki dekadskih znamenki i iz tog izvuci zakljucak ovo je zanimljiva "vijest".
To sto kod nas moze samo inducirati jedan oveci :blju: ne znaci da se teskim i promasenim frazama te senzacionalizmom zacinjen clancic ne uklapa u sliku, svrhu i koncepciju novinarskog mainstreama.
Pljuvanje po mainstreamu je posve jednako pljuvanju po demokraciji: dok god netko kupuje tiskovine koje publiciraju ovakvo [tt]$_[/tt], dotle one imaju pravo egzistirati.
Gordan, bas si zao!

Sva ta bulumenta novinara i novinarki mora nekako zaraditi svoj kruh.
Gradjaninu koji ne zna izracunati (a – posve iskreno – zasto bi morao znati) koliko ima cetvorki dekadskih znamenki i iz tog izvuci zakljucak ovo je zanimljiva "vijest".
To sto kod nas moze samo inducirati jedan oveci Krcko kaze 'blju' - sto vise reci? ne znaci da se teskim i promasenim frazama te senzacionalizmom zacinjen clancic ne uklapa u sliku, svrhu i koncepciju novinarskog mainstreama.
Pljuvanje po mainstreamu je posve jednako pljuvanju po demokraciji: dok god netko kupuje tiskovine koje publiciraju ovakvo $_, dotle one imaju pravo egzistirati.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 18:25 pet, 23. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

:rotfl: :rotfl2: :rotfl3: ... :rotfln: n\to +\infty

Ovo je tak dobro da se nisam uspjela ni uzrujati kak je glupo.

Super mi je spika: imaju isti PIN, pa onda zato valjda netko s DRUGOM karticom ima pristup njihovom racunu ili ne znam kak si one to zamisljaju da netko drugi s istim pinom ima pristup njihovom racunu...

I super mi je kak se ponosne dvije autorice (alas, zene, sramim se) potpisuju na vrh clanka, kao- "Eto,eto!! Mi razotkrile!!"

I kak im u banci "nisu htjeli otkriti koliko ima kombinacija"...

A najnajbolja mi je upotrijebljena rijec: ŠLAMPERAJ... :rotfl2: Sam da to izgovoris, ne mozes ostat ozbiljan... Probajte: ŠLAM-PE-RAJ... :rotfl2:
Valjam se po podu od smijeha Rolling on the floor laughing Rolling on the Floor, Laughing ... :rotfln: n\to +\infty

Ovo je tak dobro da se nisam uspjela ni uzrujati kak je glupo.

Super mi je spika: imaju isti PIN, pa onda zato valjda netko s DRUGOM karticom ima pristup njihovom racunu ili ne znam kak si one to zamisljaju da netko drugi s istim pinom ima pristup njihovom racunu...

I super mi je kak se ponosne dvije autorice (alas, zene, sramim se) potpisuju na vrh clanka, kao- "Eto,eto!! Mi razotkrile!!"

I kak im u banci "nisu htjeli otkriti koliko ima kombinacija"...

A najnajbolja mi je upotrijebljena rijec: ŠLAMPERAJ... Rolling on the floor laughing Sam da to izgovoris, ne mozes ostat ozbiljan... Probajte: ŠLAM-PE-RAJ... Rolling on the floor laughing



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 19:10 pet, 23. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Martinab"]Super mi je spika: imaju isti PIN, pa onda zato valjda netko s DRUGOM karticom ima pristup njihovom racunu ili ne znam kak si one to zamisljaju da netko drugi s istim pinom ima pristup njihovom racunu...[/quote]

Slozio bih se da je stvarna vjerojatnost zloupotrebe racuna uz poznavanje PINa [latex]\varepsilon[/latex] za vrlo male [latex]\varepsilon[/latex], ali nije nezamisliva kod magnetnih (ne-smart-card) kartica.

EDIT: Ovdje je slijedilo detaljno obrazlozenje kojeg mi se ipak ucinilo mudrijim maknuti nego zadrzati...
Martinab (napisa):
Super mi je spika: imaju isti PIN, pa onda zato valjda netko s DRUGOM karticom ima pristup njihovom racunu ili ne znam kak si one to zamisljaju da netko drugi s istim pinom ima pristup njihovom racunu...


Slozio bih se da je stvarna vjerojatnost zloupotrebe racuna uz poznavanje PINa za vrlo male , ali nije nezamisliva kod magnetnih (ne-smart-card) kartica.

EDIT: Ovdje je slijedilo detaljno obrazlozenje kojeg mi se ipak ucinilo mudrijim maknuti nego zadrzati...




Zadnja promjena: venovako; 19:28 pet, 23. 3. 2007; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 19:22 pet, 23. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ok, dopustam. Jos uvijek mislim da je dobiti pin najmanji problem; meni se cini da je bitno teze dobiti podatke na magnetnoj kartici. Ali to nema veze s ovim gore: pitanja dal netko ima isti pin kao ja i jel netko zna moj pin su nezavisna... Ak moje tri najbolje frencdice, baka, sestra i susjed svi imamo isti pin to je jednako sigurno kao da imamo razlicite, dok god ne znamo da imamo isti...
Ok, dopustam. Jos uvijek mislim da je dobiti pin najmanji problem; meni se cini da je bitno teze dobiti podatke na magnetnoj kartici. Ali to nema veze s ovim gore: pitanja dal netko ima isti pin kao ja i jel netko zna moj pin su nezavisna... Ak moje tri najbolje frencdice, baka, sestra i susjed svi imamo isti pin to je jednako sigurno kao da imamo razlicite, dok god ne znamo da imamo isti...



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 21:39 pet, 23. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Martinab"]...meni se cini da je bitno teze dobiti podatke na magnetnoj kartici.[/quote]

Zapravo i nije. Moj bratic je bio zrtva takve vrste kriminala. U restoranu je dao konobaru karticu i nije pazio sta isti radi s njom. Osim za racun provukao ga je kroz svoj citac (koji i nije tako tesko nabaviti) i skinuo mu podatke. Sljedeci mjesec racun je bio i vise nego zanimljiv.
Martinab (napisa):
...meni se cini da je bitno teze dobiti podatke na magnetnoj kartici.


Zapravo i nije. Moj bratic je bio zrtva takve vrste kriminala. U restoranu je dao konobaru karticu i nije pazio sta isti radi s njom. Osim za racun provukao ga je kroz svoj citac (koji i nije tako tesko nabaviti) i skinuo mu podatke. Sljedeci mjesec racun je bio i vise nego zanimljiv.



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!


Zadnja promjena: SickJedi; 13:20 sub, 24. 3. 2007; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 0:03 sub, 24. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

hm, da li postoji neki link sa popisom takvim mjesta? mislim na mjesta gdje je netko nagrabusio jer su mu karticu provukli legalno i nelegalno...

ako ne postoji, bilo bi lijepo da postoji.... ;-)
hm, da li postoji neki link sa popisom takvim mjesta? mislim na mjesta gdje je netko nagrabusio jer su mu karticu provukli legalno i nelegalno...

ako ne postoji, bilo bi lijepo da postoji.... Wink



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:54 sub, 24. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vi ne razumijete koliki je to problem. :( Mislim da cu morati osigurati da se tako nesto ne desi na Forumu. :-s Dakle, dodje novi korisnik, ukuca password i onda Forum provjeri da netko vec nema taj isti password. :D Ako ima, Forum ce izbaciti gresku: "Ovaj password ne mozete postaviti jer ga vec koristi korisnik Gordan. Ako Vam je bas jako stalo da koristite bas taj password, zamolite korisnika da promijeni svoj i time ga oslobodi za Vasu upotrebu". :gg:

@Sick: To su kreditne kartice, a ne ove za bankomate. ;)
Vi ne razumijete koliki je to problem. Sad Mislim da cu morati osigurati da se tako nesto ne desi na Forumu. Eh? Dakle, dodje novi korisnik, ukuca password i onda Forum provjeri da netko vec nema taj isti password. Very Happy Ako ima, Forum ce izbaciti gresku: "Ovaj password ne mozete postaviti jer ga vec koristi korisnik Gordan. Ako Vam je bas jako stalo da koristite bas taj password, zamolite korisnika da promijeni svoj i time ga oslobodi za Vasu upotrebu". Mr Green being very Greeen indeed

@Sick: To su kreditne kartice, a ne ove za bankomate. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 7:05 sub, 24. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]hm, da li postoji neki link sa popisom takvim mjesta? mislim na mjesta gdje je netko nagrabusio jer su mu karticu provukli legalno i nelegalno...

ako ne postoji, bilo bi lijepo da postoji.... ;-)[/quote]

ako postoji takav popis treb aic na ta mjesta, sad kad su ih otkrili sad us sigurna :D
Nesi (napisa):
hm, da li postoji neki link sa popisom takvim mjesta? mislim na mjesta gdje je netko nagrabusio jer su mu karticu provukli legalno i nelegalno...

ako ne postoji, bilo bi lijepo da postoji.... Wink


ako postoji takav popis treb aic na ta mjesta, sad kad su ih otkrili sad us sigurna Very Happy



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 10:01 ned, 25. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Vi ne razumijete koliki je to problem. :( Mislim da cu morati osigurati da se tako nesto ne desi na Forumu. :-s Dakle, dodje novi korisnik, ukuca password i onda Forum provjeri da netko vec nema taj isti password. :D Ako ima, Forum ce izbaciti gresku: "Ovaj password ne mozete postaviti jer ga vec koristi korisnik Gordan. Ako Vam je bas jako stalo da koristite bas taj password, zamolite korisnika da promijeni svoj i time ga oslobodi za Vasu upotrebu". :gg:[/quote]

...ili ako zelite manje problema i neugodnosti, logirajte se kao taj korisnik i promijenite sami password.
vsego (napisa):
Vi ne razumijete koliki je to problem. Sad Mislim da cu morati osigurati da se tako nesto ne desi na Forumu. Eh? Dakle, dodje novi korisnik, ukuca password i onda Forum provjeri da netko vec nema taj isti password. Very Happy Ako ima, Forum ce izbaciti gresku: "Ovaj password ne mozete postaviti jer ga vec koristi korisnik Gordan. Ako Vam je bas jako stalo da koristite bas taj password, zamolite korisnika da promijeni svoj i time ga oslobodi za Vasu upotrebu". Mr Green being very Greeen indeed


...ili ako zelite manje problema i neugodnosti, logirajte se kao taj korisnik i promijenite sami password.



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 12:33 ned, 25. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]@Sick: To su kreditne kartice, a ne ove za bankomate. ;)[/quote]

Koja je razlika? I te kartice idu u bankomate.
vsego (napisa):
@Sick: To su kreditne kartice, a ne ove za bankomate. Wink


Koja je razlika? I te kartice idu u bankomate.



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:37 ned, 25. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="SickJedi"][quote="vsego"]@Sick: To su kreditne kartice, a ne ove za bankomate. ;)[/quote]
Koja je razlika? I te kartice idu u bankomate.[/quote]

Od takvog snimanja podataka nemas koristi za bankomat jer nemas PIN; no uredno te podatke mozes iskoristiti za napraviti duplikat (sa svojom slikom i potpisom, iako rijetko gdje uopce provjeravaju sliku, a potpis prakticki nigdje :x) ili za trosenje po Internetu. :)
SickJedi (napisa):
vsego (napisa):
@Sick: To su kreditne kartice, a ne ove za bankomate. Wink

Koja je razlika? I te kartice idu u bankomate.


Od takvog snimanja podataka nemas koristi za bankomat jer nemas PIN; no uredno te podatke mozes iskoristiti za napraviti duplikat (sa svojom slikom i potpisom, iako rijetko gdje uopce provjeravaju sliku, a potpis prakticki nigdje Mad) ili za trosenje po Internetu. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 12:52 ned, 25. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]duplikat (sa svojom slikom i potpisom[/quote]
Kreditne kartice sa slikom? :shock: Gdje toga ima? :grebgreb:
vsego (napisa):
duplikat (sa svojom slikom i potpisom

Kreditne kartice sa slikom? Shocked Gdje toga ima? Kotacici rade 100 na sat



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:10 ned, 25. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"][quote="vsego"]duplikat (sa svojom slikom i potpisom[/quote]
Kreditne kartice sa slikom? :shock: Gdje toga ima? :grebgreb:[/quote]

Ma, pobrkah; zanemari. :oops: Poanta je da ne provjeravaju [b]potpis[/b], a slika je samo element rastresenosti. ;)
mdoko (napisa):
vsego (napisa):
duplikat (sa svojom slikom i potpisom

Kreditne kartice sa slikom? Shocked Gdje toga ima? Kotacici rade 100 na sat


Ma, pobrkah; zanemari. Embarassed Poanta je da ne provjeravaju potpis, a slika je samo element rastresenosti. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 14:26 ned, 25. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Martinab:

Posve se s tobom slazem; oni (uklonjeni) scenariji podrazumijevali su poznavanje ili dobavljanje PINa odnosno nekih informacija o istom.

@mdoko:

Razmatralo se uvodjenje kreditnih kartica sa slikom korisnika, kako bi se smanjile zloupotrebe. Tako bi svaki prodavac mogao dodatno provjeriti identitet korisnika. No, koliko znam, od toga se uglavnom odustalo... iz raznih razloga.

IMHO, PIN je vrlo primitivna metoda zastite.
Recimo, otisak prsta je i sigurniji i prakticniji.
@Martinab:

Posve se s tobom slazem; oni (uklonjeni) scenariji podrazumijevali su poznavanje ili dobavljanje PINa odnosno nekih informacija o istom.

@mdoko:

Razmatralo se uvodjenje kreditnih kartica sa slikom korisnika, kako bi se smanjile zloupotrebe. Tako bi svaki prodavac mogao dodatno provjeriti identitet korisnika. No, koliko znam, od toga se uglavnom odustalo... iz raznih razloga.

IMHO, PIN je vrlo primitivna metoda zastite.
Recimo, otisak prsta je i sigurniji i prakticniji.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 14:53 ned, 25. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni se token (ono cudo za internet bankarstvo cini sasvim pristojnom zastitom.
Meni se token (ono cudo za internet bankarstvo cini sasvim pristojnom zastitom.



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 17:05 ned, 25. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="venovako"]IMHO, PIN je vrlo primitivna metoda zastite.
Recimo, otisak prsta je i sigurniji i prakticniji.[/quote]
da, praktičnije je lopovu odrezati prst korisniku nego da isprobava sve kombinacije za PIN :twisted: :lol: :)
venovako (napisa):
IMHO, PIN je vrlo primitivna metoda zastite.
Recimo, otisak prsta je i sigurniji i prakticniji.

da, praktičnije je lopovu odrezati prst korisniku nego da isprobava sve kombinacije za PIN Twisted Evil Laughing Smile



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 18:15 ned, 25. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"]da, praktičnije je lopovu odrezati prst korisniku nego da isprobava sve kombinacije za PIN :twisted: :lol: :)[/quote]

Sjajno :evil:

Vec vidim horde lopova kako okolo ubijaju ljude i sijeku im sake.
Uz dovoljno ekstremne mjere sve se moze postici.

Problem s PINom je taj sto ne omogucava utvrdjivanje stvarnog identiteta korisnika, pa se i desava to da si "prijateljice" medjusobno posudjuju kartice i PINove.
Podici i kopirati otisak prsta (ili domoci se pravog prsta/sarenice) nemjerljivo je teze.

Da, istina, sam otisak prsta nije potpuna zastita; slazem se da sam previse pojednostavio stvar.
PIN ima smisla za inicijalnu restrikciju pristupa podacima na kartici ili tokenu, ali i tad je nedopustivo da to budu samo 4 znamenke.
goranm (napisa):
da, praktičnije je lopovu odrezati prst korisniku nego da isprobava sve kombinacije za PIN Twisted Evil Laughing Smile


Sjajno Evil or Very Mad

Vec vidim horde lopova kako okolo ubijaju ljude i sijeku im sake.
Uz dovoljno ekstremne mjere sve se moze postici.

Problem s PINom je taj sto ne omogucava utvrdjivanje stvarnog identiteta korisnika, pa se i desava to da si "prijateljice" medjusobno posudjuju kartice i PINove.
Podici i kopirati otisak prsta (ili domoci se pravog prsta/sarenice) nemjerljivo je teze.

Da, istina, sam otisak prsta nije potpuna zastita; slazem se da sam previse pojednostavio stvar.
PIN ima smisla za inicijalnu restrikciju pristupa podacima na kartici ili tokenu, ali i tad je nedopustivo da to budu samo 4 znamenke.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 16:09 pon, 26. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="venovako"]Problem s PINom je taj sto ne omogucava utvrdjivanje stvarnog identiteta korisnika, pa se i desava to da si "prijateljice" medjusobno posudjuju kartice i PINove.[/quote]

je samo ja ne vidim problem u tome. ne mora se nužno raditi o posudbi, ali ja sam se jednom našao u takvoj šugavoj situaciji da mi nije bilo druge nego dati drugoj osobi svoju karticu i pin. što bi inače učinio, dao mu šaku :twisted:
venovako (napisa):
Problem s PINom je taj sto ne omogucava utvrdjivanje stvarnog identiteta korisnika, pa se i desava to da si "prijateljice" medjusobno posudjuju kartice i PINove.


je samo ja ne vidim problem u tome. ne mora se nužno raditi o posudbi, ali ja sam se jednom našao u takvoj šugavoj situaciji da mi nije bilo druge nego dati drugoj osobi svoju karticu i pin. što bi inače učinio, dao mu šaku Twisted Evil



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 21:55 pon, 26. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vec vidim da ce se neke poslovice promjeniit.

Dao bi (fireballovu) ruku u vatru za tebe. :arrow: Dao bi ti (fireballovu) ruku da mi odes na bankomat. :D
Vec vidim da ce se neke poslovice promjeniit.

Dao bi (fireballovu) ruku u vatru za tebe. Arrow Dao bi ti (fireballovu) ruku da mi odes na bankomat. Very Happy



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Biseri Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan