Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

klub studenata PMF-a - treba li nam jos i to...
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:33 sri, 17. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Psy"]kak upast u taj klub? koji su uvjeti?[/quote]

Psy, ne zelim te vrijedjati, ali k'o da si pao s Marsa. Daj, [b]PLEASE[/b], procitaj postove u ovom topicu, pa onda pitaj ako nesto konkretno nije jasno... :roll:

P.S. Unaprijed isprika ako sam te ipak uvrijedo, no razmisli kako djeluje na kolege s Fizike (i ostalih odsjeka PMFa) kad pitas nesto sto je tema ovog topica i sto su lijepo objasnili... :?
Psy (napisa):
kak upast u taj klub? koji su uvjeti?


Psy, ne zelim te vrijedjati, ali k'o da si pao s Marsa. Daj, PLEASE, procitaj postove u ovom topicu, pa onda pitaj ako nesto konkretno nije jasno... Rolling Eyes

P.S. Unaprijed isprika ako sam te ipak uvrijedo, no razmisli kako djeluje na kolege s Fizike (i ostalih odsjeka PMFa) kad pitas nesto sto je tema ovog topica i sto su lijepo objasnili... Confused



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Kamti
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2003. (22:30:39)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:48 sri, 17. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[color=darkblue]Pa jel nemamo mi već svoju prostoriju gdje se sastajemo, učimo, veselimo, kartamo belu... Pa naša dobra stara "TANGENTA"... KSET je rupa naspram tome![/color] :lol:
Pa jel nemamo mi već svoju prostoriju gdje se sastajemo, učimo, veselimo, kartamo belu... Pa naša dobra stara "TANGENTA"... KSET je rupa naspram tome! Laughing



_________________
"A mi zbilja ne moramo ići na predavanja?", X.Y.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Kazo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 12. 2002. (18:46:58)
Postovi: (E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 22:10 sri, 17. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Kamti"][color=darkblue]Pa jel nemamo mi već svoju prostoriju gdje se sastajemo, učimo, veselimo, kartamo belu... Pa naša dobra stara "TANGENTA"... KSET je rupa naspram tome![/color] :lol:[/quote]

daj molim te! meni osobno (a i masu kolega) se tangenta doslovno GADI. Uvijek je zadimljena, preglasna, pretamna i ima neku totalno losu vibru. Cak su i konobari uvijek lose raspolozeni!

Danas sam bio u Ćumezu koji me je ugodno iznenadio. Ekipa je stvarno ok. Prostor, iako mali i iskoristen do zadnjeg cm-a, daje neku toplu obiteljsku atmosferu :). Mali šank s unikatnim ukrasima, trosjed, izlizane stolice... ma zakon!! brijem da cu čak volontirati (i to nije zato jer ima pive: ) Keep up the good work!
Kamti (napisa):
Pa jel nemamo mi već svoju prostoriju gdje se sastajemo, učimo, veselimo, kartamo belu... Pa naša dobra stara "TANGENTA"... KSET je rupa naspram tome! Laughing


daj molim te! meni osobno (a i masu kolega) se tangenta doslovno GADI. Uvijek je zadimljena, preglasna, pretamna i ima neku totalno losu vibru. Cak su i konobari uvijek lose raspolozeni!

Danas sam bio u Ćumezu koji me je ugodno iznenadio. Ekipa je stvarno ok. Prostor, iako mali i iskoristen do zadnjeg cm-a, daje neku toplu obiteljsku atmosferu Smile. Mali šank s unikatnim ukrasima, trosjed, izlizane stolice... ma zakon!! brijem da cu čak volontirati (i to nije zato jer ima pive: ) Keep up the good work!



_________________
Nepoznato je suvišno običnom čovjeku. Suvišno je stoga što on nema dovoljno energije da bi to pojmio.
- Carlos Castaneda
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Psy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (21:34:43)
Postovi: (BF)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1
Lokacija: Pao s Marsa

PostPostano: 8:53 čet, 18. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma no frks, nema uvrede, al mi se nije dalo citat...ja sam jedna jaaaaaaaaaako lijena osoba :)
ma no frks, nema uvrede, al mi se nije dalo citat...ja sam jedna jaaaaaaaaaako lijena osoba Smile



_________________
There Can Be Only ONE!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
BoMark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2003. (12:51:47)
Postovi: (125)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 3

PostPostano: 13:54 čet, 18. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovaj klub je idejno da nema vise nasih i vasih...nego samo nasih... 8)
mozes uci kad god zelis...
ali danas nam je iskrsnuo problem, biti ce promocija i domjenak u toj maloj prostorijici, a ekipa jos ne zna kako sad to funkcionira, pa cemo to probati malo srediti da se najavljuju...
svratite sutra, nadam se da ce sve opet proraditi...
i by the way upad se NE placa :P :P :P
ovaj klub je idejno da nema vise nasih i vasih...nego samo nasih... Cool
mozes uci kad god zelis...
ali danas nam je iskrsnuo problem, biti ce promocija i domjenak u toj maloj prostorijici, a ekipa jos ne zna kako sad to funkcionira, pa cemo to probati malo srediti da se najavljuju...
svratite sutra, nadam se da ce sve opet proraditi...
i by the way upad se NE placa Razz Razz Razz



_________________
Ljudi misle da razmisljaju, dok zapravo samo preuredjuju svoje predrasude!

Čovjek koji ne mijenja svoje stavove, nije ljudsko biće nego spomenik!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Psy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (21:34:43)
Postovi: (BF)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1
Lokacija: Pao s Marsa

PostPostano: 14:15 čet, 18. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

smrc...mene strah uci tamo...vidjeh puno namrgodjenih matematicara....smrc.....hoce me neko za rukicu tamo odvest?
smrc...mene strah uci tamo...vidjeh puno namrgodjenih matematicara....smrc.....hoce me neko za rukicu tamo odvest?



_________________
There Can Be Only ONE!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Psy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (21:34:43)
Postovi: (BF)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1
Lokacija: Pao s Marsa

PostPostano: 14:47 čet, 18. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

argh...skupih malo hrabrosti, i zavirih u sobu...bila neka izlozba slika pa sam samo malo pogledao kroz vrata...pa imampar pitanja (ipak, mi s Marsa neamo pojma):

1.Kako se volontirat, kolko to traje, kako, zasto?
2.Ce Cumez imat svoj home page, kao, cumez.math.hr...npr?
3.Kakva vrsta mjuze je dozvoljena?

Ja sam definitivno za!
argh...skupih malo hrabrosti, i zavirih u sobu...bila neka izlozba slika pa sam samo malo pogledao kroz vrata...pa imampar pitanja (ipak, mi s Marsa neamo pojma):

1.Kako se volontirat, kolko to traje, kako, zasto?
2.Ce Cumez imat svoj home page, kao, cumez.math.hr...npr?
3.Kakva vrsta mjuze je dozvoljena?

Ja sam definitivno za!



_________________
There Can Be Only ONE!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:42 čet, 18. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Psy"]2.Ce Cumez imat svoj home page, kao, cumez.math.hr...npr?[/quote]

:lol: Evetualno cumez.pmf.hr ili, vjerojatnije, cumez.fizika.org (cini mi se da je to studentska domena). :D

Jos jedno pitanje, valjda Fizicarima... Naziv "[i]Cumez[/i]" ste pokupili s ovdasnje svastare ili smo imali neovisne napade inspiracije (ludila?)? :)
Psy (napisa):
2.Ce Cumez imat svoj home page, kao, cumez.math.hr...npr?


Laughing Evetualno cumez.pmf.hr ili, vjerojatnije, cumez.fizika.org (cini mi se da je to studentska domena). Very Happy

Jos jedno pitanje, valjda Fizicarima... Naziv "Cumez" ste pokupili s ovdasnje svastare ili smo imali neovisne napade inspiracije (ludila?)? Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Psy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (21:34:43)
Postovi: (BF)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1
Lokacija: Pao s Marsa

PostPostano: 15:46 čet, 18. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel Cumez klub matematicara, il tamo idu i ppl s fizike?
jel Cumez klub matematicara, il tamo idu i ppl s fizike?



_________________
There Can Be Only ONE!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:53 čet, 18. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Psy"]jel Cumez klub matematicara, il tamo idu i ppl s fizike?[/quote]

Ehm, Psy, ljutis me... :x Procitaj topic! Tu su studenti cijelog PMFa. Fizicari, Matematicari, Biolozi, Geolozi, Kemicari,... (isprike ako zaboravih koga) :roll:
Psy (napisa):
jel Cumez klub matematicara, il tamo idu i ppl s fizike?


Ehm, Psy, ljutis me... Mad Procitaj topic! Tu su studenti cijelog PMFa. Fizicari, Matematicari, Biolozi, Geolozi, Kemicari,... (isprike ako zaboravih koga) Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Psy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (21:34:43)
Postovi: (BF)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1
Lokacija: Pao s Marsa

PostPostano: 15:57 čet, 18. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma joj....lijen sam....daj ti pogledaj sta tu sve ima za procitat...lakse mi je tebe ljutit
ma joj....lijen sam....daj ti pogledaj sta tu sve ima za procitat...lakse mi je tebe ljutit



_________________
There Can Be Only ONE!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Ritchbe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2003. (14:20:09)
Postovi: (15)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:38 čet, 18. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam ostao na projekciji Pi-a, pa ne znam kako je to proteklo (mozda da netko javi...) no prvi dojmovi su ohrabrujuci.
Atmosfera je opustajuca, ljudi su ok, isto kao mjuza.

Vidio sam jednog tipa kako je dosao prepisivati neke papire; uredno se zavalio za stol, chopio cugu i krenuo prepisivati. To mi se cini kao samo jedna od brojnih ideja koje bi studenti mogli smisiliti da se opuste pod pauzom, da ne zuje samo po holovima faksa...

Druga stvar koja mi se svidjela je da uredno upoznajes ljude koje si do sada samo vidio u prolazu. Sada to nije samo profil ljudi koji puse u predvorju, i onih koji se sa njima dime, nego je to sada zaista profil ljudi koji su se tamo dosli opustiti, popiti cugu, poslusati mjuzu i po mogucnosti nekog novoga upoznati.

Eto, mislim da svake pohvale pristaju :weee: i da ce ovo biti krasno :) :banana:

P.S. [color=brown]Bomark[/color], nisam upoznat da li si to vec napravio, ali mozda da negdje na forumu oglasis raspored malo vise unaprijed (odnosno, daj me uputi ako to vec postoji). Ujedno, mogao bi staviti, ako se ljudi slazu, raspored volontiranja pa da si skvadra zna procijeniti kakva ce mjuza biti :). To bi sigurno nekim ljudima pomoglo da se pojave u Cumezu.
Nisam ostao na projekciji Pi-a, pa ne znam kako je to proteklo (mozda da netko javi...) no prvi dojmovi su ohrabrujuci.
Atmosfera je opustajuca, ljudi su ok, isto kao mjuza.

Vidio sam jednog tipa kako je dosao prepisivati neke papire; uredno se zavalio za stol, chopio cugu i krenuo prepisivati. To mi se cini kao samo jedna od brojnih ideja koje bi studenti mogli smisiliti da se opuste pod pauzom, da ne zuje samo po holovima faksa...

Druga stvar koja mi se svidjela je da uredno upoznajes ljude koje si do sada samo vidio u prolazu. Sada to nije samo profil ljudi koji puse u predvorju, i onih koji se sa njima dime, nego je to sada zaista profil ljudi koji su se tamo dosli opustiti, popiti cugu, poslusati mjuzu i po mogucnosti nekog novoga upoznati.

Eto, mislim da svake pohvale pristaju Weeeeeee!!!!!!!!!!! i da ce ovo biti krasno Smile Dancing banana

P.S. Bomark, nisam upoznat da li si to vec napravio, ali mozda da negdje na forumu oglasis raspored malo vise unaprijed (odnosno, daj me uputi ako to vec postoji). Ujedno, mogao bi staviti, ako se ljudi slazu, raspored volontiranja pa da si skvadra zna procijeniti kakva ce mjuza biti Smile. To bi sigurno nekim ljudima pomoglo da se pojave u Cumezu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Kazo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 12. 2002. (18:46:58)
Postovi: (E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 22:27 čet, 18. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ritchbe"]Nisam ostao na projekciji Pi-a, pa ne znam kako je to proteklo (mozda da netko javi...) no prvi dojmovi su ohrabrujuci.
Atmosfera je opustajuca, ljudi su ok, isto kao mjuza.[/quote]

Ma film je totalna banana. Onak kao neki art film, crno-bijeli. Sama ideja je ok, sam kaj je film prenaporan (ili sam ja previse nafilan s high-budget filmovima hollywoodske a-produkcije). Cijelo vrijeme cekas da se nekaj dogodi, a onda kad se dogodi je kraj filma. Grickalice, piva i ekipa su spasile stvar:)

Vidio sam raspored volontera i kakvu muziku pustaju. Mislim da ima prepreprevise rocka. Treba nabacit malo elekronske muzike. Onak neki new-jazz, deep house i tak nekaj za podoma.
Ritchbe (napisa):
Nisam ostao na projekciji Pi-a, pa ne znam kako je to proteklo (mozda da netko javi...) no prvi dojmovi su ohrabrujuci.
Atmosfera je opustajuca, ljudi su ok, isto kao mjuza.


Ma film je totalna banana. Onak kao neki art film, crno-bijeli. Sama ideja je ok, sam kaj je film prenaporan (ili sam ja previse nafilan s high-budget filmovima hollywoodske a-produkcije). Cijelo vrijeme cekas da se nekaj dogodi, a onda kad se dogodi je kraj filma. Grickalice, piva i ekipa su spasile stvar:)

Vidio sam raspored volontera i kakvu muziku pustaju. Mislim da ima prepreprevise rocka. Treba nabacit malo elekronske muzike. Onak neki new-jazz, deep house i tak nekaj za podoma.



_________________
Nepoznato je suvišno običnom čovjeku. Suvišno je stoga što on nema dovoljno energije da bi to pojmio.
- Carlos Castaneda
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mickey
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 12. 2003. (14:34:02)
Postovi: (13)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 10:22 pet, 19. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

:D :D :D
drago mi je da vam se svidja!
samo dovlacite ljude..kad jednom vide, cuju i osjete navuc ce se...
svi kojima se muzika ne svidja i misle da neceg fali nek izvole volontirat i "popravit" stvar...volonteri imaju POTPUNU slobodu u izboru...kao sto vise puta naglasismo...
sto se tice stranice, moglo bi se nesto napravit priko praznika...
C U
Very Happy Very Happy Very Happy
drago mi je da vam se svidja!
samo dovlacite ljude..kad jednom vide, cuju i osjete navuc ce se...
svi kojima se muzika ne svidja i misle da neceg fali nek izvole volontirat i "popravit" stvar...volonteri imaju POTPUNU slobodu u izboru...kao sto vise puta naglasismo...
sto se tice stranice, moglo bi se nesto napravit priko praznika...
C U



_________________
** cao bao **
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
BoMark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2003. (12:51:47)
Postovi: (125)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 3

PostPostano: 11:27 pet, 19. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

princip volontiranja je ovakav, prijavis se i izaberes termin koji ti pashe, sto se prije prijavis imas vise termina za birati...
cumez radi od 10-16, tri smjene po dva sata.svaki dan...ako ima neko dogadjanje onda je to u 15( film, seminar , koncert)
od volontera se trazi da volontira 2(dva) sata tjedno, jedini nacin placanja sto mu cumez sada moze ponuditi je totalna sloboda pustanja muzike...(uveli smo jedno jedino pravilo nema narodnjaka i thompsona... necu vam objasnjavati razloge ima ih vise)
volonter treba paziti na situaciju u sobici, smirivanju razuzdanih duhova, paziti da su vrata stalno zatvorena da ne smeta nastavi, prikupljati dobrovoljne priloge(zapisivati ih) za uzvrat davati poklon u obliku pica koji donator izabere (zapisivati kolicinu poklonjene cuge) i svakog docekivati sa smjeskom...
danas je na sank postavljen papir da se ljudi koji zele volontirati upisu za termin poslje nove godine... 12.01-16.01 (2004) pa ako ste zainteresirani dodjite, donirajte, primite poklon, upisite se...docekat ce vas ugodno obucen volonter :P

cumez je u jednom trenutku price slucajno kao naziv iskocio...
bilo je nesta tipa, sta zelis u onom cumezu pored studentske??? i eto...cumez...
svaka slicnost s ovim forumom je slucajna...


kako stvari stoje, danas je zadnji radni dan ove godine, jer u ponedjeljak je promocija pa cumez nece raditi, a u utorak fax radi do 12 pa mislimo da nema smisla...
dodjite jos danas, jer ce sljedeci put to vec biti stvar jos od lani :D :D :D
princip volontiranja je ovakav, prijavis se i izaberes termin koji ti pashe, sto se prije prijavis imas vise termina za birati...
cumez radi od 10-16, tri smjene po dva sata.svaki dan...ako ima neko dogadjanje onda je to u 15( film, seminar , koncert)
od volontera se trazi da volontira 2(dva) sata tjedno, jedini nacin placanja sto mu cumez sada moze ponuditi je totalna sloboda pustanja muzike...(uveli smo jedno jedino pravilo nema narodnjaka i thompsona... necu vam objasnjavati razloge ima ih vise)
volonter treba paziti na situaciju u sobici, smirivanju razuzdanih duhova, paziti da su vrata stalno zatvorena da ne smeta nastavi, prikupljati dobrovoljne priloge(zapisivati ih) za uzvrat davati poklon u obliku pica koji donator izabere (zapisivati kolicinu poklonjene cuge) i svakog docekivati sa smjeskom...
danas je na sank postavljen papir da se ljudi koji zele volontirati upisu za termin poslje nove godine... 12.01-16.01 (2004) pa ako ste zainteresirani dodjite, donirajte, primite poklon, upisite se...docekat ce vas ugodno obucen volonter Razz

cumez je u jednom trenutku price slucajno kao naziv iskocio...
bilo je nesta tipa, sta zelis u onom cumezu pored studentske??? i eto...cumez...
svaka slicnost s ovim forumom je slucajna...


kako stvari stoje, danas je zadnji radni dan ove godine, jer u ponedjeljak je promocija pa cumez nece raditi, a u utorak fax radi do 12 pa mislimo da nema smisla...
dodjite jos danas, jer ce sljedeci put to vec biti stvar jos od lani Very Happy Very Happy Very Happy



_________________
Ljudi misle da razmisljaju, dok zapravo samo preuredjuju svoje predrasude!

Čovjek koji ne mijenja svoje stavove, nije ljudsko biće nego spomenik!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Asmodai
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (16:42:53)
Postovi: (C7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Gernsback Continuum

PostPostano: 12:52 pet, 19. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko je komplicirano biti ovdje (Cumez):

1.Dodjes
2. kazes da zelis pustati Nightmare Before Christmas soundtrack
3. Pustas i djelis cugu, te sakupljas dobrovoljne priloge...

(ok mozda mene tam svi znaju, no ne vjerujem da bi iko imao problema da dodje i vidi, a pogotovo da dodje i ponudi da bi radio na sanku)

Ok preskocio sam cinjenicu da sam se morao obuc u djeda mraza :)
Koliko je komplicirano biti ovdje (Cumez):

1.Dodjes
2. kazes da zelis pustati Nightmare Before Christmas soundtrack
3. Pustas i djelis cugu, te sakupljas dobrovoljne priloge...

(ok mozda mene tam svi znaju, no ne vjerujem da bi iko imao problema da dodje i vidi, a pogotovo da dodje i ponudi da bi radio na sanku)

Ok preskocio sam cinjenicu da sam se morao obuc u djeda mraza Smile



_________________
Take him to the labs and start the experiments at once... If you harm him in any way...

... you know you are doing something right!
-Blitzkrieg
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gost






PostPostano: 21:50 ned, 21. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

malo kasnim, ali nije mi jasno kako je psy mogao misliti da je to klub matematicara kad je u zgradi fizike??
malo kasnim, ali nije mi jasno kako je psy mogao misliti da je to klub matematicara kad je u zgradi fizike??


[Vrh]
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:38 ned, 21. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Iz perspektive Marsovca nije tak velika razlika izmedju jednih i drugih :roll:
Iz perspektive Marsovca nije tak velika razlika izmedju jednih i drugih Rolling Eyes



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 1:22 pon, 22. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Malo se kasno javljam, ali ponuditi cu vam stajaliste osobe koja je cesto u muzickoj industriji i djeluje iza stage-a

[quote="BoMark"]A šta bi se radilo u tom "našem" kvazi klubu? Pa šta ne bi....a znam šta ne bi htio da on postane, da postane KSET, il ne daj Bože JAMA... mjesto gdje će studenti dangubiti, brucoši gubiti godine, i živjeti "studentski život"...[/quote]
sto se mene osobno tice, tu si me uvrijedio. ja sam cesto odlazio u kset i ostale klubove i to nije uopce bilo mjesto dangubljenja (za mene) nego velike zabave. Kao muzicar (sto moderni sto klasicni) nemogu si bas svaki tjedan priustiti kartu za lisinski ili hnk da slusam neki orkestar (ali svejedno to cesto cinim) vec cesto idem po klubovima gdje je ulaz cesto jeftin i gdje ima puno dobrih stvari.
To sto ce neki neperspektivni ili superperspektivni student radije odabrati kavu u ksetu umjesto osnova elektrotehnike, to je njegova stvar, a ne politika kluba. Siguran sam da ce nakon nekog vremena i studenti pmf-a zalaziti u cumez za vrijeme MA1,2,3,4 ili cega vec.


[quote="BoMark"]nego bi tamo bilo muzike, koncerata, kave i pica, ponekad neki domjenak, i sto je

najvaznije rostilj ali ne samo to...nego da ce to biti mjesto gdje ce se raditi prezentacije, seminari
--(naših kolega koji su evo vec počeli na raspravama pisati izvještaje na raspravama kako je negdje bilo i

šta su radili pa samo to napišu i ispričaju u nekom npr 45 minutnom roku..)
[/quote]

neznam jesi li svijestan toga, ali tu si upravo opisao KSET

[quote="BoMark"]nego bi tamo bilo muzike, koncerata[/quote]

neznam jeste li vec racunali na to koliko ste novaca spremni potrositi, ali evo samo mali ogled iz cjenika:

a) "...tamo bilo muzike..."

Ako zelite pustati muziku, a da se to ikako kvalitetno cuje
a.1) zaboravite mp3
a.2) zaboravite cd-playere, linije itd
a.3) zaboravite sve zvucnike osim onih razglasnih

Zasto sve to?
Mp3, kao vodecu ekstenziju u svijetu muzike mozete odmah zaboraviti iz ovih razloga. Bez obzira sto je to muzika koja se najlakse moze nabaviti, lagano se prenosi i "razumne" je "kvalitete". Zasto je razumno i kvaliteta u navodnicima? Zato sto je mp3 kao standard uzasno lose kvalitete. Bezobzira sto vi doma cujete fino lijepo to sve pusteno kroz vas mp3-player, na razglasu je to totalno druga stvar. Ako je mp3 u stereo modu, to se na razglasu nece nikako dobro cuti jer su left/right kanali pomjesani da bi se dobila sto bolja kompresija. Tu dolazi i objasnjenje zasto ne cd-playeri, linije itd..Svi cd-playeri koje mozete nabaviti u getrou,metrou,segrou, xxxx (umetni ime bilokojeg ducana) su jako lose kvalitete i niposto nisu predvideni za pustanje muzike preko razglasa. Postoje specijalizirani playeri kojima se koriste dj-i i koji ne dolaze ispod 5000 kn. Zasto nemogu svi zvucnici? Zato sto su uglavnom zvucnici, razliciti od onih razglasnih (JBL,RCF su primjeri razglasnih), vrlo losi i nikako nemogu ispuniti klub sa "zvukom".
Ako ne mp3, ne cd-audio, sto onda? Najbolji i najprirodniji zvuk imaju vinil-ploce. Naravno, uz vinil morate imati i posten gramofon (a samo dijamantna igla dode 300 kn).

a.4) zaboravite "ako netko oce pustati nesto, samo naprijed"

Ako ne zelite biti kset, onda nemojte raditi istu gresku kao i oni, a to je da na slusaonama date bilo kome da pusta muziku. Pustanje glazbe u klubu je puno veca znanost od samo mjenjanja cd-a. Postoje specijalizirani strucnjaci tzv. "tonci" ili "ton-majstori" koji znaju kako se treba pustati muzika i kako se dobiva "the sound". A tonac nemoze biti vas frend, vas brat/sestra ili bilotko. To mora biti netko tko je vec imao iskustva u tome i razumije sto znaci gain, delay, reverb, presence, midrange itd (za razliku od "tonca" u ksetu koji nema pojima o osnovnim stvarima). A dobri tonci nikada ne rade besplatno (ili je takve jako tesko pronaci).
Cesta greska je u tome sto kad netko dode pustati muziku misli da je sve u basu i onda to nabrije dokraja tako da se ispred zvucnika nista ne cuje, a na kraju kluba samo bas, a u sredini piskutavi zvuk. Ponekad je srediti zvuk puno teze nego odsvirati samu stvar (zato i bendovi placaju masne pare producentima zvuka).

b) "...koncerata..."

Koncerit se nemogu odrzavati u prostorijama 5x5 metara.
Razlozi:
1) zvuk katastrofalan
2) ne bi vam nigdje oprema stala

U tako maloj prostorij cete tesko moci odrzati i "jedan covjek pjeva i svira gitaru" koncert zato sto vokal uvijek mora ici na razglas, kao i drugi instrument, a bez miksete to je nemoguce kvalitetno napravit. Pracka je idealan primjer loseg prostora. Jednom su dosli neki likovi iz rock akademije - bubnjevi (hvala bogu nisu ih ozvucili, ali vjerojatno i to bi da su imali miksetu), gitara na marshallu od 200 W, bas na marshallu od 150 W, dvije klavijature direktno ustekane u razglas, vokal u razglas. Sve skupa : katastrofa. Zvuk je bio totalno zamucen i nije se razlikovao zvuk od bas gitare i bas bubnja. Cisti primjer loseg sredivanja tona.
Oprema vam nebi nigdje stala, pogotovo zato sto samo bubnjevi zauzimaju negdje 2x2 metra. Jos tu uracunajte pojacalo gitarista, basista, klavijaturista, jos ako netko ima solo vokala, pa monitori ovo ono...To sve vam vec uzme pola prostora.
Ja vam mogu svirati na el. gitari sve od mozarta pa do satriania, samo nikome nije zanimljivo slusati samo gitarista kako nateze po zicama. Tako da mozete zaboraviti na one man show, jer to svima brzo dosadi

Financije:

To sto se prostora za instrumente tice, o tome se nemojte previse brinuti ako imate u planu neki veci prostor (Pracka je recimo neki minimalni prostor, ali stvarno ono..infimum svih prostora). Najidealnija velicina je recimo od mocvare.
Sto vam sve treba, a sto bend nece imati, za odrzavanje koncerta te za pustanje muzike

1) razglas - razglasni zvucnici - ovisi koliko cete trebati, oko 1000 eura u prosjeku
- monitori - isto oko 1000
2) miksete - minimalno 24 kanala, znaci >= 1000 eura, a trebaju vam najmanje dvije
3) bubnjevi - neki kvalitetniji, yamaha ili tama, oko 700 eura
4) cinele (cesto pucaju, a bendovi ne vole nositi svoje) oko 50 eura u prosjeku dode, a bubnjevi ih minimalno imaju 3 - 150 eura
5) mikrofoni za ozvucavanje bubnjeva - oko 500 eura
6) mikrofoni za ozvucavanje instrumenata - oko 700 eura
7) mikrofoni za vokale - barem ih 5 trebate imati, a neki shure-ovi prosjecni dodu oko 40 eura, znaci oko 200 eura
8 ) stalci za mikrofone za vokale - ja sam svoj platio 40 eura, no ima i jeftinijih, za negdje 20, a njih vam isto treba oko 5, znaci 100 eura
9) kablovi - svakakvi i treba vam ih dosta - oko 350 eura
10) dj oprema - playeri, gramofon, rezervne igle - oko 1000 eura

To je zasad 7700 eura, tj. oko 55000 kn, a to sto sam nabrojao je negdje jedna trecina svega sto vam treba. Nisam uracunao placu ton majstora,
nekakvog postenog security sistema koji bi cuvao svu tu opremu itd. Uglavnom, nisam dosta toga uracunao jer bi mi trebao bar cijeli dan da se
sjetim sto sve treba da se dobije neki posteni sound u klubu, kao i kvalitetna organizacija.
Malo se kasno javljam, ali ponuditi cu vam stajaliste osobe koja je cesto u muzickoj industriji i djeluje iza stage-a

BoMark (napisa):
A šta bi se radilo u tom "našem" kvazi klubu? Pa šta ne bi....a znam šta ne bi htio da on postane, da postane KSET, il ne daj Bože JAMA... mjesto gdje će studenti dangubiti, brucoši gubiti godine, i živjeti "studentski život"...

sto se mene osobno tice, tu si me uvrijedio. ja sam cesto odlazio u kset i ostale klubove i to nije uopce bilo mjesto dangubljenja (za mene) nego velike zabave. Kao muzicar (sto moderni sto klasicni) nemogu si bas svaki tjedan priustiti kartu za lisinski ili hnk da slusam neki orkestar (ali svejedno to cesto cinim) vec cesto idem po klubovima gdje je ulaz cesto jeftin i gdje ima puno dobrih stvari.
To sto ce neki neperspektivni ili superperspektivni student radije odabrati kavu u ksetu umjesto osnova elektrotehnike, to je njegova stvar, a ne politika kluba. Siguran sam da ce nakon nekog vremena i studenti pmf-a zalaziti u cumez za vrijeme MA1,2,3,4 ili cega vec.


BoMark (napisa):
nego bi tamo bilo muzike, koncerata, kave i pica, ponekad neki domjenak, i sto je

najvaznije rostilj ali ne samo to...nego da ce to biti mjesto gdje ce se raditi prezentacije, seminari
–(naših kolega koji su evo vec počeli na raspravama pisati izvještaje na raspravama kako je negdje bilo i

šta su radili pa samo to napišu i ispričaju u nekom npr 45 minutnom roku..)


neznam jesi li svijestan toga, ali tu si upravo opisao KSET

BoMark (napisa):
nego bi tamo bilo muzike, koncerata


neznam jeste li vec racunali na to koliko ste novaca spremni potrositi, ali evo samo mali ogled iz cjenika:

a) "...tamo bilo muzike..."

Ako zelite pustati muziku, a da se to ikako kvalitetno cuje
a.1) zaboravite mp3
a.2) zaboravite cd-playere, linije itd
a.3) zaboravite sve zvucnike osim onih razglasnih

Zasto sve to?
Mp3, kao vodecu ekstenziju u svijetu muzike mozete odmah zaboraviti iz ovih razloga. Bez obzira sto je to muzika koja se najlakse moze nabaviti, lagano se prenosi i "razumne" je "kvalitete". Zasto je razumno i kvaliteta u navodnicima? Zato sto je mp3 kao standard uzasno lose kvalitete. Bezobzira sto vi doma cujete fino lijepo to sve pusteno kroz vas mp3-player, na razglasu je to totalno druga stvar. Ako je mp3 u stereo modu, to se na razglasu nece nikako dobro cuti jer su left/right kanali pomjesani da bi se dobila sto bolja kompresija. Tu dolazi i objasnjenje zasto ne cd-playeri, linije itd..Svi cd-playeri koje mozete nabaviti u getrou,metrou,segrou, xxxx (umetni ime bilokojeg ducana) su jako lose kvalitete i niposto nisu predvideni za pustanje muzike preko razglasa. Postoje specijalizirani playeri kojima se koriste dj-i i koji ne dolaze ispod 5000 kn. Zasto nemogu svi zvucnici? Zato sto su uglavnom zvucnici, razliciti od onih razglasnih (JBL,RCF su primjeri razglasnih), vrlo losi i nikako nemogu ispuniti klub sa "zvukom".
Ako ne mp3, ne cd-audio, sto onda? Najbolji i najprirodniji zvuk imaju vinil-ploce. Naravno, uz vinil morate imati i posten gramofon (a samo dijamantna igla dode 300 kn).

a.4) zaboravite "ako netko oce pustati nesto, samo naprijed"

Ako ne zelite biti kset, onda nemojte raditi istu gresku kao i oni, a to je da na slusaonama date bilo kome da pusta muziku. Pustanje glazbe u klubu je puno veca znanost od samo mjenjanja cd-a. Postoje specijalizirani strucnjaci tzv. "tonci" ili "ton-majstori" koji znaju kako se treba pustati muzika i kako se dobiva "the sound". A tonac nemoze biti vas frend, vas brat/sestra ili bilotko. To mora biti netko tko je vec imao iskustva u tome i razumije sto znaci gain, delay, reverb, presence, midrange itd (za razliku od "tonca" u ksetu koji nema pojima o osnovnim stvarima). A dobri tonci nikada ne rade besplatno (ili je takve jako tesko pronaci).
Cesta greska je u tome sto kad netko dode pustati muziku misli da je sve u basu i onda to nabrije dokraja tako da se ispred zvucnika nista ne cuje, a na kraju kluba samo bas, a u sredini piskutavi zvuk. Ponekad je srediti zvuk puno teze nego odsvirati samu stvar (zato i bendovi placaju masne pare producentima zvuka).

b) "...koncerata..."

Koncerit se nemogu odrzavati u prostorijama 5x5 metara.
Razlozi:
1) zvuk katastrofalan
2) ne bi vam nigdje oprema stala

U tako maloj prostorij cete tesko moci odrzati i "jedan covjek pjeva i svira gitaru" koncert zato sto vokal uvijek mora ici na razglas, kao i drugi instrument, a bez miksete to je nemoguce kvalitetno napravit. Pracka je idealan primjer loseg prostora. Jednom su dosli neki likovi iz rock akademije - bubnjevi (hvala bogu nisu ih ozvucili, ali vjerojatno i to bi da su imali miksetu), gitara na marshallu od 200 W, bas na marshallu od 150 W, dvije klavijature direktno ustekane u razglas, vokal u razglas. Sve skupa : katastrofa. Zvuk je bio totalno zamucen i nije se razlikovao zvuk od bas gitare i bas bubnja. Cisti primjer loseg sredivanja tona.
Oprema vam nebi nigdje stala, pogotovo zato sto samo bubnjevi zauzimaju negdje 2x2 metra. Jos tu uracunajte pojacalo gitarista, basista, klavijaturista, jos ako netko ima solo vokala, pa monitori ovo ono...To sve vam vec uzme pola prostora.
Ja vam mogu svirati na el. gitari sve od mozarta pa do satriania, samo nikome nije zanimljivo slusati samo gitarista kako nateze po zicama. Tako da mozete zaboraviti na one man show, jer to svima brzo dosadi

Financije:

To sto se prostora za instrumente tice, o tome se nemojte previse brinuti ako imate u planu neki veci prostor (Pracka je recimo neki minimalni prostor, ali stvarno ono..infimum svih prostora). Najidealnija velicina je recimo od mocvare.
Sto vam sve treba, a sto bend nece imati, za odrzavanje koncerta te za pustanje muzike

1) razglas - razglasni zvucnici - ovisi koliko cete trebati, oko 1000 eura u prosjeku
- monitori - isto oko 1000
2) miksete - minimalno 24 kanala, znaci >= 1000 eura, a trebaju vam najmanje dvije
3) bubnjevi - neki kvalitetniji, yamaha ili tama, oko 700 eura
4) cinele (cesto pucaju, a bendovi ne vole nositi svoje) oko 50 eura u prosjeku dode, a bubnjevi ih minimalno imaju 3 - 150 eura
5) mikrofoni za ozvucavanje bubnjeva - oko 500 eura
6) mikrofoni za ozvucavanje instrumenata - oko 700 eura
7) mikrofoni za vokale - barem ih 5 trebate imati, a neki shure-ovi prosjecni dodu oko 40 eura, znaci oko 200 eura
8 ) stalci za mikrofone za vokale - ja sam svoj platio 40 eura, no ima i jeftinijih, za negdje 20, a njih vam isto treba oko 5, znaci 100 eura
9) kablovi - svakakvi i treba vam ih dosta - oko 350 eura
10) dj oprema - playeri, gramofon, rezervne igle - oko 1000 eura

To je zasad 7700 eura, tj. oko 55000 kn, a to sto sam nabrojao je negdje jedna trecina svega sto vam treba. Nisam uracunao placu ton majstora,
nekakvog postenog security sistema koji bi cuvao svu tu opremu itd. Uglavnom, nisam dosta toga uracunao jer bi mi trebao bar cijeli dan da se
sjetim sto sve treba da se dobije neki posteni sound u klubu, kao i kvalitetna organizacija.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 1:31 pon, 22. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"]Ako ne mp3, ne cd-audio, sto onda? Najbolji i najprirodniji zvuk imaju vinil-ploce.[/quote]

Iz perspektive Marsovca nije tako velika razlika izmedju mp3ca, ceda i vinila. Mars ima vrlo rijetku atmosferu, pa im usi nisu od velike koristi :lol:
Lord Sirius (napisa):
Ako ne mp3, ne cd-audio, sto onda? Najbolji i najprirodniji zvuk imaju vinil-ploce.


Iz perspektive Marsovca nije tako velika razlika izmedju mp3ca, ceda i vinila. Mars ima vrlo rijetku atmosferu, pa im usi nisu od velike koristi Laughing



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 3 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan