Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Izlazak na popravni kolokvij bez polozenog prakticnog?
WWW:
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
zrinka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 06. 2006. (20:33:54)
Postovi: (7F)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-73 = 10 - 83
Lokacija: Grad Zagreb

PostPostano: 14:16 sri, 18. 7. 2007    Naslov: Izlazak na popravni kolokvij bez polozenog prakticnog? Citirajte i odgovorite

Mene zanima sljedeće: ja nisam položila niti jedan ispit ove godine (2. sam godina, po Bolonji), ali za to imam opravdanje. Da li postoji ikakva mogućnost da prisustvujem popravnim kolokvijima iz C-a, s time da bi išla i na računalnu provjeru (da li će biti nekog u 9. mjesecu prije te računalne provjere da mi pokaže kako se to radi)?
Mene zanima sljedeće: ja nisam položila niti jedan ispit ove godine (2. sam godina, po Bolonji), ali za to imam opravdanje. Da li postoji ikakva mogućnost da prisustvujem popravnim kolokvijima iz C-a, s time da bi išla i na računalnu provjeru (da li će biti nekog u 9. mjesecu prije te računalne provjere da mi pokaže kako se to radi)?



_________________
ZRINKA
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:02 sri, 18. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Teoretski: ako neki nastavnik eksplicitno odobri, no za to se trebas javiti upravo svom nastavniku iz C-a
Prakticki: ne vjerujem da ima ikakve sanse

Ubuduce, de informativne subjecte; ne da mi se stalno to editirati. :?
Teoretski: ako neki nastavnik eksplicitno odobri, no za to se trebas javiti upravo svom nastavniku iz C-a
Prakticki: ne vjerujem da ima ikakve sanse

Ubuduce, de informativne subjecte; ne da mi se stalno to editirati. Confused



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 20:13 sri, 18. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

odi cim prije prodekanici (dogovori mejlom ka dmozes doci), pokazi kompletnu dokumentaciju i slusaj daljnje upute

sto se pokazivanja tice - ako se ne varam demonstratori u praktikumima su zavrsili za ovaj dio godine i praktikumi se otvaraju tek najesen.... takodjer, mislim da ce relativno uskoro stupiti i kolektivni godisnji na snagu

point: mislim da ces morati traziti privatne instrukcije
odi cim prije prodekanici (dogovori mejlom ka dmozes doci), pokazi kompletnu dokumentaciju i slusaj daljnje upute

sto se pokazivanja tice - ako se ne varam demonstratori u praktikumima su zavrsili za ovaj dio godine i praktikumi se otvaraju tek najesen.... takodjer, mislim da ce relativno uskoro stupiti i kolektivni godisnji na snagu

point: mislim da ces morati traziti privatne instrukcije


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
zrinka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 06. 2006. (20:33:54)
Postovi: (7F)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-73 = 10 - 83
Lokacija: Grad Zagreb

PostPostano: 17:35 čet, 19. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala svima! Još ću malo razmislit što ću napravit, možda druge godine prvo odslušam C, zato jer sam bila na eventualno 2, 3 predavanja i na 1, 2 vježbe, pa mi puno toga fali, tak da mislim da ne bi ni položila.
Hvala svima! Još ću malo razmislit što ću napravit, možda druge godine prvo odslušam C, zato jer sam bila na eventualno 2, 3 predavanja i na 1, 2 vježbe, pa mi puno toga fali, tak da mislim da ne bi ni položila.



_________________
ZRINKA
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Braslav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2005. (19:47:44)
Postovi: (ED)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
39 = 49 - 10

PostPostano: 20:18 čet, 19. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Najbolje ti je pauzirati godinu, ja sam bio bolestan na trecoj 2 mjeseca i nisam mogao poloziti za prag, ali sam zato ponovo upisao trecu koja mi se ne racuna kao pad godine. Ako pauziras imas sva prava ko i redovan student.
Najbolje ti je pauzirati godinu, ja sam bio bolestan na trecoj 2 mjeseca i nisam mogao poloziti za prag, ali sam zato ponovo upisao trecu koja mi se ne racuna kao pad godine. Ako pauziras imas sva prava ko i redovan student.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zrinka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 06. 2006. (20:33:54)
Postovi: (7F)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-73 = 10 - 83
Lokacija: Grad Zagreb

PostPostano: 19:06 pet, 3. 8. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znači, imaš i besplatan ZET i X-icu i zdrastveno i dopunsko zdrastveno? I, možeš u pauzi polagati ispite?
Znači, imaš i besplatan ZET i X-icu i zdrastveno i dopunsko zdrastveno? I, možeš u pauzi polagati ispite?



_________________
ZRINKA
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 19:32 pet, 3. 8. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

...to da kada pauziraš imaš prava kao i redovan student mi se čini upitno... nema baš smisla
...to da kada pauziraš imaš prava kao i redovan student mi se čini upitno... nema baš smisla



_________________
suradnici za razvoj igre traženi!! vidi ovo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Braslav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2005. (19:47:44)
Postovi: (ED)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
39 = 49 - 10

PostPostano: 20:08 pet, 3. 8. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne u onoj godini u kojoj pauziras, ali kada nastavis sa studijem sva studenska prava se automatski vracaju. Iako nemas prava u godini u kojoj pauziras ti mozes polagati ispite dati prag i tako normalno nastaviti studij u sljedecoj godini. Problem je ako nisi iz Zagreba kao ja jer nemas pravo na dom.
Ne u onoj godini u kojoj pauziras, ali kada nastavis sa studijem sva studenska prava se automatski vracaju. Iako nemas prava u godini u kojoj pauziras ti mozes polagati ispite dati prag i tako normalno nastaviti studij u sljedecoj godini. Problem je ako nisi iz Zagreba kao ja jer nemas pravo na dom.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 20:23 pet, 3. 8. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Braslav"]Iako nemas prava u godini u kojoj pauziras ti [color=red]mozes polagati ispite[/color][/quote]

AFAIR zakonski ne mozes
sa isvuom i bolonjom ne mozes 99%

pauza je upravo to - pauza

to nije isto kao tzv pad bez pada... kojeg odobrava fakultet na osnovu posebne, valjane, molbe
obzirom da postoji tako nesto, vjerujem da fakultet moze imati i neki treci oblik "studiranja", ali ono sto je pauza je upravo to - pauza ;)

u doba prijavnica se moglo dobrim studentima progledati kroz prste i kasnije upisati datum i slicno, ali sto isvu sada radi normalnim ljudima to nije za pricati... a nitko ne zeli vise dirati isvu nego sto je apsolutno nuzno... ;)
Braslav (napisa):
Iako nemas prava u godini u kojoj pauziras ti mozes polagati ispite


AFAIR zakonski ne mozes
sa isvuom i bolonjom ne mozes 99%

pauza je upravo to - pauza

to nije isto kao tzv pad bez pada... kojeg odobrava fakultet na osnovu posebne, valjane, molbe
obzirom da postoji tako nesto, vjerujem da fakultet moze imati i neki treci oblik "studiranja", ali ono sto je pauza je upravo to - pauza Wink

u doba prijavnica se moglo dobrim studentima progledati kroz prste i kasnije upisati datum i slicno, ali sto isvu sada radi normalnim ljudima to nije za pricati... a nitko ne zeli vise dirati isvu nego sto je apsolutno nuzno... Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 21:12 pet, 3. 8. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

nije sasvim tocno. naime, nigdje se u zakonu niti statutu sveucilista ne navodi kako je mirovanje samo mirovanje bez davanja ispita. u statutu sveucilista jedino se definiraju situacije kad je mirovanje opradvano.

IMO, to bi se moglo rijesiti putem molbi, no nesi ima pravo u jednome: buduci da je ISVU kao sustav zazivio na matematici jos prije 4-5 godina, tesko da je to ostvarivo. sad, pitanje je da li ISVU sustav dozvoljava prijavljivanje ispita kad student zatrazi mirovanje godine :-?
nije sasvim tocno. naime, nigdje se u zakonu niti statutu sveucilista ne navodi kako je mirovanje samo mirovanje bez davanja ispita. u statutu sveucilista jedino se definiraju situacije kad je mirovanje opradvano.

IMO, to bi se moglo rijesiti putem molbi, no nesi ima pravo u jednome: buduci da je ISVU kao sustav zazivio na matematici jos prije 4-5 godina, tesko da je to ostvarivo. sad, pitanje je da li ISVU sustav dozvoljava prijavljivanje ispita kad student zatrazi mirovanje godine Confused



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 22:31 pet, 3. 8. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma zaboravite na to da li je zakonski moguće ili ne... ako i je ne bi trebalo biti, pauza godine je pauza godine, ne studiraš više tu godinu, ne bi trebao moći polagati ispite sigurno

p.s. ja nemam ništa protiv studenta ako se misle nekako izvući na to (ako je moguće), probajte...
ma zaboravite na to da li je zakonski moguće ili ne... ako i je ne bi trebalo biti, pauza godine je pauza godine, ne studiraš više tu godinu, ne bi trebao moći polagati ispite sigurno

p.s. ja nemam ništa protiv studenta ako se misle nekako izvući na to (ako je moguće), probajte...



_________________
suradnici za razvoj igre traženi!! vidi ovo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 22:54 pet, 3. 8. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MKova"]ma zaboravite na to da li je zakonski moguće ili ne... ako i je ne bi trebalo biti, pauza godine je pauza godine, ne studiraš više tu godinu, ne bi trebao moći polagati ispite sigurno[/quote]

ma nemoj? imas krivu predodzbu. gdje to pise da ti ne studiras tu godinu? ti si redovno upisan tu godinu i imas upisano da pauziras. ti studiras i tu godinu i ne gubis nikakva studentska prava, pa ni prava da polazes one kolegije koje si odslusao i na koje imas pravo izlaska.
MKova (napisa):
ma zaboravite na to da li je zakonski moguće ili ne... ako i je ne bi trebalo biti, pauza godine je pauza godine, ne studiraš više tu godinu, ne bi trebao moći polagati ispite sigurno


ma nemoj? imas krivu predodzbu. gdje to pise da ti ne studiras tu godinu? ti si redovno upisan tu godinu i imas upisano da pauziras. ti studiras i tu godinu i ne gubis nikakva studentska prava, pa ni prava da polazes one kolegije koje si odslusao i na koje imas pravo izlaska.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 0:27 sub, 4. 8. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"]ma nemoj? imas krivu predodzbu. gdje to pise da ti ne studiras tu godinu? ti si redovno upisan tu godinu i imas upisano da pauziras. ti studiras i tu godinu i ne gubis nikakva studentska prava, pa ni prava da polazes one kolegije koje si odslusao i na koje imas pravo izlaska.[/quote]

ne, ne studiraš... i ne mislim na studirati kao biti upisan na fakultet, biti student, već kao što i to znači, studirati, učenje temeljitim proučavanjem. Kao što sam i rekao nije bitno da li sada negdje u zakonu piše ili ne, mislim da je većini jasno da ako si upisao pauzu da ne bi trebao moći polagati ispite.
HijenA (napisa):
ma nemoj? imas krivu predodzbu. gdje to pise da ti ne studiras tu godinu? ti si redovno upisan tu godinu i imas upisano da pauziras. ti studiras i tu godinu i ne gubis nikakva studentska prava, pa ni prava da polazes one kolegije koje si odslusao i na koje imas pravo izlaska.


ne, ne studiraš... i ne mislim na studirati kao biti upisan na fakultet, biti student, već kao što i to znači, studirati, učenje temeljitim proučavanjem. Kao što sam i rekao nije bitno da li sada negdje u zakonu piše ili ne, mislim da je većini jasno da ako si upisao pauzu da ne bi trebao moći polagati ispite.



_________________
suradnici za razvoj igre traženi!! vidi ovo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 1:19 sub, 4. 8. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MKova"][quote="HijenA"]ma nemoj? imas krivu predodzbu. gdje to pise da ti ne studiras tu godinu? ti si redovno upisan tu godinu i imas upisano da pauziras. ti studiras i tu godinu i ne gubis nikakva studentska prava, pa ni prava da polazes one kolegije koje si odslusao i na koje imas pravo izlaska.[/quote]

ne, ne studiraš... i ne mislim na studirati kao biti upisan na fakultet, biti student, već kao što i to znači, studirati, učenje temeljitim proučavanjem. Kao što sam i rekao nije bitno da li sada negdje u zakonu piše ili ne, mislim da je većini jasno da ako si upisao pauzu da ne bi trebao moći polagati ispite.[/quote]

ali poanta i jest u tome sto ti studiras cim si upisao faks nevezano da li ti u toj godini odradis sve svoje obaveze ili ne. ti si student i ti studiras. period. i ti, bez obzira na pauzu, imas pravo polagati sve ispite kod kojih si odradio sve uvjete bez obzira na pauzu. odnosno, to pravo nije nigdje zabranjeno ;-)
MKova (napisa):
HijenA (napisa):
ma nemoj? imas krivu predodzbu. gdje to pise da ti ne studiras tu godinu? ti si redovno upisan tu godinu i imas upisano da pauziras. ti studiras i tu godinu i ne gubis nikakva studentska prava, pa ni prava da polazes one kolegije koje si odslusao i na koje imas pravo izlaska.


ne, ne studiraš... i ne mislim na studirati kao biti upisan na fakultet, biti student, već kao što i to znači, studirati, učenje temeljitim proučavanjem. Kao što sam i rekao nije bitno da li sada negdje u zakonu piše ili ne, mislim da je većini jasno da ako si upisao pauzu da ne bi trebao moći polagati ispite.


ali poanta i jest u tome sto ti studiras cim si upisao faks nevezano da li ti u toj godini odradis sve svoje obaveze ili ne. ti si student i ti studiras. period. i ti, bez obzira na pauzu, imas pravo polagati sve ispite kod kojih si odradio sve uvjete bez obzira na pauzu. odnosno, to pravo nije nigdje zabranjeno Wink



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 3:21 sub, 4. 8. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

HijenA, po tebi bi svi koji imaju bilo kakvo opravdanje za upis pauze, to mogli napraviti i onda pokusavati dati ispite; ako ne uspiju, nikom nista, jer je to i tako pauza, pa se nista ne broji. :roll:

Clanak Statuta Sveucilista na koji se pozivas je vjerojatno onaj koji nosi broj 57 i zove se "Pravo na mirovanje [b]obaveza[/b]". :) Hell, ako polaganje ispita nije "obaveza" studenta, onda ja ne znam sto su studentske obaveze... :?

Nego, koja je - po tebi - razlika "pauze" i "normalnog studiranja", osim toga da ti se padovi ne broje? :-k
HijenA, po tebi bi svi koji imaju bilo kakvo opravdanje za upis pauze, to mogli napraviti i onda pokusavati dati ispite; ako ne uspiju, nikom nista, jer je to i tako pauza, pa se nista ne broji. Rolling Eyes

Clanak Statuta Sveucilista na koji se pozivas je vjerojatno onaj koji nosi broj 57 i zove se "Pravo na mirovanje obaveza". Smile Hell, ako polaganje ispita nije "obaveza" studenta, onda ja ne znam sto su studentske obaveze... Confused

Nego, koja je - po tebi - razlika "pauze" i "normalnog studiranja", osim toga da ti se padovi ne broje? Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 10:36 sub, 4. 8. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]HijenA, po tebi bi svi koji imaju bilo kakvo opravdanje za upis pauze, to mogli napraviti i onda pokusavati dati ispite; ako ne uspiju, nikom nista, jer je to i tako pauza, pa se nista ne broji. :roll:[/quote]

noup, nisam to rekao :-) naravno da se padovi ispita broje, otkud si izvukao ovo iz mojih recenica, da mi je znati :-k

[quote]
Clanak Statuta Sveucilista na koji se pozivas je vjerojatno onaj koji nosi broj 57 i zove se "Pravo na mirovanje [b]obaveza[/b]". :) Hell, ako polaganje ispita nije "obaveza" studenta, onda ja ne znam sto su studentske obaveze... :?

Nego, koja je - po tebi - razlika "pauze" i "normalnog studiranja", osim toga da ti se padovi ne broje? :-k[/quote]

erm...nisam ni to rekao :-) rekao sam da kad student pauzira godinu, u slucaju da je opravdana (a eksplicite se govori kad je opravdana), on ne gubi nikakva studentska prava. taj clanak govori o pauziranju obaveza, ali nigdje se ne navodi sta pod tim obavezama smatraju. i ne, nisam siguran da se tu misli na onu hrpetinu prava i obaveza koji su navedeni par clanaka prije :-) po meni, pauziranje godine je pauziranje od obaveza (dakle, slusanja i polaganja ispita) iz upravo te akademske godine koja se pauzira. to ne znaci da isto vrijedi za one kolegije kod kojih su se stekli uvjeti za polaganje. znam nekoliko slucajeva gdje su ljudi normalno davali ispite, a ipak bili na pauzi godine. ne odnosi se na MO, ali se odnosi na BO. i ne...nije bilo nikakve kerefeke sa prijavnicama, u prijavnice su se pisali datumi ispita.
vsego (napisa):
HijenA, po tebi bi svi koji imaju bilo kakvo opravdanje za upis pauze, to mogli napraviti i onda pokusavati dati ispite; ako ne uspiju, nikom nista, jer je to i tako pauza, pa se nista ne broji. Rolling Eyes


noup, nisam to rekao Smile naravno da se padovi ispita broje, otkud si izvukao ovo iz mojih recenica, da mi je znati Think

Citat:

Clanak Statuta Sveucilista na koji se pozivas je vjerojatno onaj koji nosi broj 57 i zove se "Pravo na mirovanje obaveza". Smile Hell, ako polaganje ispita nije "obaveza" studenta, onda ja ne znam sto su studentske obaveze... Confused

Nego, koja je - po tebi - razlika "pauze" i "normalnog studiranja", osim toga da ti se padovi ne broje? Think


erm...nisam ni to rekao Smile rekao sam da kad student pauzira godinu, u slucaju da je opravdana (a eksplicite se govori kad je opravdana), on ne gubi nikakva studentska prava. taj clanak govori o pauziranju obaveza, ali nigdje se ne navodi sta pod tim obavezama smatraju. i ne, nisam siguran da se tu misli na onu hrpetinu prava i obaveza koji su navedeni par clanaka prije Smile po meni, pauziranje godine je pauziranje od obaveza (dakle, slusanja i polaganja ispita) iz upravo te akademske godine koja se pauzira. to ne znaci da isto vrijedi za one kolegije kod kojih su se stekli uvjeti za polaganje. znam nekoliko slucajeva gdje su ljudi normalno davali ispite, a ipak bili na pauzi godine. ne odnosi se na MO, ali se odnosi na BO. i ne...nije bilo nikakve kerefeke sa prijavnicama, u prijavnice su se pisali datumi ispita.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 10:58 sub, 4. 8. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

sugeriraš da se može pasti na pauzi i nikom ništa, jer ako si pao na pauzi, možeš komotno sljedeće godine upisati redovno (ili opet pauzu?) i opet polagati kao da nije ništa bilo.

ali ti ne pauziraš određenu godinu, ti upisuješ pauzu.... dakle nisi upisao godinu, ne studiraš, i po tome ne bi trebao dobiti studentska prava redovnog studenta.
sugeriraš da se može pasti na pauzi i nikom ništa, jer ako si pao na pauzi, možeš komotno sljedeće godine upisati redovno (ili opet pauzu?) i opet polagati kao da nije ništa bilo.

ali ti ne pauziraš određenu godinu, ti upisuješ pauzu.... dakle nisi upisao godinu, ne studiraš, i po tome ne bi trebao dobiti studentska prava redovnog studenta.



_________________
suradnici za razvoj igre traženi!! vidi ovo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:14 sub, 4. 8. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Izvukao sam odavde:

[quote="HijenA"]ti studiras i tu godinu i ne gubis nikakva studentska prava, pa ni prava da polazes one kolegije koje si odslusao i na koje imas pravo izlaska.[/quote]

Uostalom, ponavljas i ovdje:

[quote="HijenA"]to ne znaci da isto vrijedi za one kolegije kod kojih su se stekli uvjeti za polaganje.[/quote]

Ja sam solidno uvjeren da student koji pauzira kod nas nece moci polagati ispite, pogotovo sto na (nasoj) Bolonji ne postoje "oni kolegiji koje si odslusao i na koje imas pravo izlaska". :? Naime, na MO (sto bi ti trebao znati, jer si proveo jednu godinu Bolonje na MO) ne postoji vise pojam "odslusan kolegij": kolegij postaje "odslusan" onog trena kad ga polozis; ako ne polozis, upisujes ponovno kolegij, pratis vjezbe i predavanja, polazes tijekom nastave, bla, bla,... :)

Cak i da postoje "odslusani" kolegiji, njihovo polaganje je opet "obaveza studenta", pa bi se izlasci na te ispite kosili s "mirovanjem obaveza". :) To sto to neki, prema tebi, rade, ne znaci da je legalno, ispravno i sl. :ccc:

Usput,

[quote="HijenA"]...u slucaju da je opravdana (a eksplicite se govori kad je opravdana),...[/quote]

U takvim stvarima se nikad ne govori explicitno. :ccc: Da, imas popisano par situacija, ali uvijek (pa tako i u ovom clanku) zavrsi opcenitim pravilom gdje netko nesto odobrava ili posebno odredjuje; konkretno, ovdje kaze:
[quote="Statut Sveucilista u Zagrebu, clanak 57, tocka 5"]u drugim opravdanim slučajevima sukladno općem aktu Sveučilišta odnosno sastavnice u kojoj student studira.[/quote]
Konkretno, to kod nas znaci da ti Dekan, Prodekan ili VVS mogu odobriti takvu molbu (prema Statutu MO ili tako nekom dokumentu; nije bitno, pa mi se ne da traziti). :)

Ima li takav student pravo na subvencioniranu prehranu i dom... nisam siguran. :? Pravo na dom se ogranicava i onima koji studiraju, ovisno o ocjenama ili cemu vec, zbog nedostatka kapaciteta, pa je pogotovo logicno ograniciti ga i onima koji zapravo ne studiraju; pravo na subvencioniranu prehranu se takodjer ogranicava, ovisno o tome je l' student iz Zagreba ili ne, je l' sportas i sl. pa se trivijalno moze reci da student koji pauzira ima pravo na 0kn subvencionirane prehrane. :|

Dakle, ne [i]a priori[/i] reci da netko ima ili nema neko pravo samo zato jer se tebi to cini logicno; meni se cini logicno da prakticki nema prava osim X-ice (bez kredita za hranu) i, eventualno, rada preko student servisa, no to ne mora imati veze sa stvarnoscu. :) Tko zeli upisivati pauzu, neka se raspita gdje vec treba (mozda Referada, mada sumnjam; mislim da su logicnije adrese SC, Ministarstvo, stud. pravobranitelj (onaj na FFZG),...). 8)
Izvukao sam odavde:

HijenA (napisa):
ti studiras i tu godinu i ne gubis nikakva studentska prava, pa ni prava da polazes one kolegije koje si odslusao i na koje imas pravo izlaska.


Uostalom, ponavljas i ovdje:

HijenA (napisa):
to ne znaci da isto vrijedi za one kolegije kod kojih su se stekli uvjeti za polaganje.


Ja sam solidno uvjeren da student koji pauzira kod nas nece moci polagati ispite, pogotovo sto na (nasoj) Bolonji ne postoje "oni kolegiji koje si odslusao i na koje imas pravo izlaska". Confused Naime, na MO (sto bi ti trebao znati, jer si proveo jednu godinu Bolonje na MO) ne postoji vise pojam "odslusan kolegij": kolegij postaje "odslusan" onog trena kad ga polozis; ako ne polozis, upisujes ponovno kolegij, pratis vjezbe i predavanja, polazes tijekom nastave, bla, bla,... Smile

Cak i da postoje "odslusani" kolegiji, njihovo polaganje je opet "obaveza studenta", pa bi se izlasci na te ispite kosili s "mirovanjem obaveza". Smile To sto to neki, prema tebi, rade, ne znaci da je legalno, ispravno i sl. Ccc.... Sram te bilo...

Usput,

HijenA (napisa):
...u slucaju da je opravdana (a eksplicite se govori kad je opravdana),...


U takvim stvarima se nikad ne govori explicitno. Ccc.... Sram te bilo... Da, imas popisano par situacija, ali uvijek (pa tako i u ovom clanku) zavrsi opcenitim pravilom gdje netko nesto odobrava ili posebno odredjuje; konkretno, ovdje kaze:
Statut Sveucilista u Zagrebu, clanak 57, tocka 5 (napisa):
u drugim opravdanim slučajevima sukladno općem aktu Sveučilišta odnosno sastavnice u kojoj student studira.

Konkretno, to kod nas znaci da ti Dekan, Prodekan ili VVS mogu odobriti takvu molbu (prema Statutu MO ili tako nekom dokumentu; nije bitno, pa mi se ne da traziti). Smile

Ima li takav student pravo na subvencioniranu prehranu i dom... nisam siguran. Confused Pravo na dom se ogranicava i onima koji studiraju, ovisno o ocjenama ili cemu vec, zbog nedostatka kapaciteta, pa je pogotovo logicno ograniciti ga i onima koji zapravo ne studiraju; pravo na subvencioniranu prehranu se takodjer ogranicava, ovisno o tome je l' student iz Zagreba ili ne, je l' sportas i sl. pa se trivijalno moze reci da student koji pauzira ima pravo na 0kn subvencionirane prehrane. Neutral

Dakle, ne a priori reci da netko ima ili nema neko pravo samo zato jer se tebi to cini logicno; meni se cini logicno da prakticki nema prava osim X-ice (bez kredita za hranu) i, eventualno, rada preko student servisa, no to ne mora imati veze sa stvarnoscu. Smile Tko zeli upisivati pauzu, neka se raspita gdje vec treba (mozda Referada, mada sumnjam; mislim da su logicnije adrese SC, Ministarstvo, stud. pravobranitelj (onaj na FFZG),...). Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 12:28 sub, 4. 8. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Izvukao sam odavde:

[quote="HijenA"]ti studiras i tu godinu i ne gubis nikakva studentska prava, pa ni prava da polazes one kolegije koje si odslusao i na koje imas pravo izlaska.[/quote]

Uostalom, ponavljas i ovdje:

[quote="HijenA"]to ne znaci da isto vrijedi za one kolegije kod kojih su se stekli uvjeti za polaganje.[/quote]

Ja sam solidno uvjeren da student koji pauzira kod nas nece moci polagati ispite, pogotovo sto na (nasoj) Bolonji ne postoje "oni kolegiji koje si odslusao i na koje imas pravo izlaska". :? Naime, na MO (sto bi ti trebao znati, jer si proveo jednu godinu Bolonje na MO) ne postoji vise pojam "odslusan kolegij": kolegij postaje "odslusan" onog trena kad ga polozis; ako ne polozis, upisujes ponovno kolegij, pratis vjezbe i predavanja, polazes tijekom nastave, bla, bla,... :)[/quote]

dakle, ja nisam bio student bolonje na MOu :-P otisao sam kad sam trebao past na bolonju ;-) drugo, da...zato sam u izvornom postu i rekao da bi se to mozda moglo rijesiti putem molbi :-) malo nategnuto, ali moglo bi se. uostalom, ako student ima stvarni razlog za pauziranje godine (recimo, imao je saobracajku pa mu je trebalo 8 mjeseci rehabilitacije ;-)), zasto mu faks ne bi dao priliku da polozi one kolegije koje je odslusao prije? all i'm saying je sljedece: pauziranje jest pauziranje obaveza. ali nigdje nije naznaceno kojih obaveza, da li su to obaveze iz tekuce akademske godine, ili su to obaveze iz proslih akademskih godina.

[quote]
Cak i da postoje "odslusani" kolegiji, njihovo polaganje je opet "obaveza studenta", pa bi se izlasci na te ispite kosili s "mirovanjem obaveza". :) To sto to neki, prema tebi, rade, ne znaci da je legalno, ispravno i sl. :ccc:[/quote]

ili su mozda jednostavno napisali molbu koja im je bila odobrena :-P :pP:

[quote]
Usput,

[quote="HijenA"]...u slucaju da je opravdana (a eksplicite se govori kad je opravdana),...[/quote]

U takvim stvarima se nikad ne govori explicitno. :ccc: Da, imas popisano par situacija, ali uvijek (pa tako i u ovom clanku) zavrsi opcenitim pravilom gdje netko nesto odobrava ili posebno odredjuje; konkretno, ovdje kaze:
[quote="Statut Sveucilista u Zagrebu, clanak 57, tocka 5"]u drugim opravdanim slučajevima sukladno općem aktu Sveučilišta odnosno sastavnice u kojoj student studira.[/quote]
Konkretno, to kod nas znaci da ti Dekan, Prodekan ili VVS mogu odobriti takvu molbu (prema Statutu MO ili tako nekom dokumentu; nije bitno, pa mi se ne da traziti). :)[/quote]

prodekan ili dekan :-) barem koliko ja znam...

[quote]
Ima li takav student pravo na subvencioniranu prehranu i dom... nisam siguran. :? Pravo na dom se ogranicava i onima koji studiraju, ovisno o ocjenama ili cemu vec, zbog nedostatka kapaciteta, pa je pogotovo logicno ograniciti ga i onima koji zapravo ne studiraju; pravo na subvencioniranu prehranu se takodjer ogranicava, ovisno o tome je l' student iz Zagreba ili ne, je l' sportas i sl. pa se trivijalno moze reci da student koji pauzira ima pravo na 0kn subvencionirane prehrane. :|[/quote]

vjerojatno nema :-?

[quote]
Dakle, ne [i]a priori[/i] reci da netko ima ili nema neko pravo samo zato jer se tebi to cini logicno; meni se cini logicno da prakticki nema prava osim X-ice (bez kredita za hranu) i, eventualno, rada preko student servisa, no to ne mora imati veze sa stvarnoscu. :) Tko zeli upisivati pauzu, neka se raspita gdje vec treba (mozda Referada, mada sumnjam; mislim da su logicnije adrese SC, Ministarstvo, stud. pravobranitelj (onaj na FFZG),...). 8)[/quote]

to bi svakako trebalo ispitati...
vsego (napisa):
Izvukao sam odavde:

HijenA (napisa):
ti studiras i tu godinu i ne gubis nikakva studentska prava, pa ni prava da polazes one kolegije koje si odslusao i na koje imas pravo izlaska.


Uostalom, ponavljas i ovdje:

HijenA (napisa):
to ne znaci da isto vrijedi za one kolegije kod kojih su se stekli uvjeti za polaganje.


Ja sam solidno uvjeren da student koji pauzira kod nas nece moci polagati ispite, pogotovo sto na (nasoj) Bolonji ne postoje "oni kolegiji koje si odslusao i na koje imas pravo izlaska". Confused Naime, na MO (sto bi ti trebao znati, jer si proveo jednu godinu Bolonje na MO) ne postoji vise pojam "odslusan kolegij": kolegij postaje "odslusan" onog trena kad ga polozis; ako ne polozis, upisujes ponovno kolegij, pratis vjezbe i predavanja, polazes tijekom nastave, bla, bla,... Smile


dakle, ja nisam bio student bolonje na MOu Razz otisao sam kad sam trebao past na bolonju Wink drugo, da...zato sam u izvornom postu i rekao da bi se to mozda moglo rijesiti putem molbi Smile malo nategnuto, ali moglo bi se. uostalom, ako student ima stvarni razlog za pauziranje godine (recimo, imao je saobracajku pa mu je trebalo 8 mjeseci rehabilitacije Wink), zasto mu faks ne bi dao priliku da polozi one kolegije koje je odslusao prije? all i'm saying je sljedece: pauziranje jest pauziranje obaveza. ali nigdje nije naznaceno kojih obaveza, da li su to obaveze iz tekuce akademske godine, ili su to obaveze iz proslih akademskih godina.

Citat:

Cak i da postoje "odslusani" kolegiji, njihovo polaganje je opet "obaveza studenta", pa bi se izlasci na te ispite kosili s "mirovanjem obaveza". Smile To sto to neki, prema tebi, rade, ne znaci da je legalno, ispravno i sl. Ccc.... Sram te bilo...


ili su mozda jednostavno napisali molbu koja im je bila odobrena Razz Bzzzz...

Citat:

Usput,

HijenA (napisa):
...u slucaju da je opravdana (a eksplicite se govori kad je opravdana),...


U takvim stvarima se nikad ne govori explicitno. Ccc.... Sram te bilo... Da, imas popisano par situacija, ali uvijek (pa tako i u ovom clanku) zavrsi opcenitim pravilom gdje netko nesto odobrava ili posebno odredjuje; konkretno, ovdje kaze:
Statut Sveucilista u Zagrebu, clanak 57, tocka 5 (napisa):
u drugim opravdanim slučajevima sukladno općem aktu Sveučilišta odnosno sastavnice u kojoj student studira.

Konkretno, to kod nas znaci da ti Dekan, Prodekan ili VVS mogu odobriti takvu molbu (prema Statutu MO ili tako nekom dokumentu; nije bitno, pa mi se ne da traziti). Smile


prodekan ili dekan Smile barem koliko ja znam...

Citat:

Ima li takav student pravo na subvencioniranu prehranu i dom... nisam siguran. Confused Pravo na dom se ogranicava i onima koji studiraju, ovisno o ocjenama ili cemu vec, zbog nedostatka kapaciteta, pa je pogotovo logicno ograniciti ga i onima koji zapravo ne studiraju; pravo na subvencioniranu prehranu se takodjer ogranicava, ovisno o tome je l' student iz Zagreba ili ne, je l' sportas i sl. pa se trivijalno moze reci da student koji pauzira ima pravo na 0kn subvencionirane prehrane. Neutral


vjerojatno nema Confused

Citat:

Dakle, ne a priori reci da netko ima ili nema neko pravo samo zato jer se tebi to cini logicno; meni se cini logicno da prakticki nema prava osim X-ice (bez kredita za hranu) i, eventualno, rada preko student servisa, no to ne mora imati veze sa stvarnoscu. Smile Tko zeli upisivati pauzu, neka se raspita gdje vec treba (mozda Referada, mada sumnjam; mislim da su logicnije adrese SC, Ministarstvo, stud. pravobranitelj (onaj na FFZG),...). Cool


to bi svakako trebalo ispitati...



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 0:54 ned, 5. 8. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

obaveze = sve obaveze, prava = sva prava, ako drugacije nije navedeno

mjesto za informacije je referada i prodekanica, pa ako bude jos neodgovorenih pitanja eventualno ici dalje, iako ne vjerujem da je ministarstvo dobar objekt za informiranje...

to kako neki drugi fakultet realizira pauzu, je njihova stvar :roll:

po svim mojim saznanjima, pauza kod nas je upravo to - pauza
mozda studentu kojem fali 1-2 ispita do uvjeta za upis vise godine tokom te pauze dozvole da to polozi uz posebnu molbu, ali generalno polaganja AFAIK nema (naravno, ako se radi o nekim specijalnim slucajevima)

isto tako, pauziraju i stipendije i sva ostala prava ukljucivo i pravo na dom

tek sad vidim da i Braslav nije ispravno rekao, naime, rekao je da bio bolestan 2 mjeseca tokom trece godine i da nije uspio skupiti uvjete za cetrvtu - i to proglasio pauzom - [b]to nije bila pauza godine[/b]
pauza godine se upisuje UNAPRIJED, znaci ti sad kazes da ces iducu godinu pauzirati i tada gubis sva prava i obaveze (osim mozda u nekim pojedinacnim vrlo iznimnim slucajevima i za pojedina prava i obveze)
ono sto si ti Braslave napravio, je tzv pad bez pada, kad se tekuca godina ne broji iz opravdanih razloga kao npr tvoj, i to vrijedi za godinu koja je upravo na izdisaju ili je prosla i radi se prilikom upisa u iducu godinu (tj. ponavljanja prethodne godine)

takodjer, molbe koje se kose sa nekim pravilima se mogu odobriti u vrlo specijalnih slucajevima, ali to ne znaci da ce svaku takvu molbu odobriti.... :roll:
obaveze = sve obaveze, prava = sva prava, ako drugacije nije navedeno

mjesto za informacije je referada i prodekanica, pa ako bude jos neodgovorenih pitanja eventualno ici dalje, iako ne vjerujem da je ministarstvo dobar objekt za informiranje...

to kako neki drugi fakultet realizira pauzu, je njihova stvar Rolling Eyes

po svim mojim saznanjima, pauza kod nas je upravo to - pauza
mozda studentu kojem fali 1-2 ispita do uvjeta za upis vise godine tokom te pauze dozvole da to polozi uz posebnu molbu, ali generalno polaganja AFAIK nema (naravno, ako se radi o nekim specijalnim slucajevima)

isto tako, pauziraju i stipendije i sva ostala prava ukljucivo i pravo na dom

tek sad vidim da i Braslav nije ispravno rekao, naime, rekao je da bio bolestan 2 mjeseca tokom trece godine i da nije uspio skupiti uvjete za cetrvtu - i to proglasio pauzom - to nije bila pauza godine
pauza godine se upisuje UNAPRIJED, znaci ti sad kazes da ces iducu godinu pauzirati i tada gubis sva prava i obaveze (osim mozda u nekim pojedinacnim vrlo iznimnim slucajevima i za pojedina prava i obveze)
ono sto si ti Braslave napravio, je tzv pad bez pada, kad se tekuca godina ne broji iz opravdanih razloga kao npr tvoj, i to vrijedi za godinu koja je upravo na izdisaju ili je prosla i radi se prilikom upisa u iducu godinu (tj. ponavljanja prethodne godine)

takodjer, molbe koje se kose sa nekim pravilima se mogu odobriti u vrlo specijalnih slucajevima, ali to ne znaci da ce svaku takvu molbu odobriti.... Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan