Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Prva DZ (informacija)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Matematička teorija računarstva
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Jelaska
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2004. (14:27:46)
Postovi: (50)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 21 - 7

PostPostano: 14:30 sri, 14. 11. 2007    Naslov: Prva DZ Citirajte i odgovorite

Na lokaciji http://web.math.hr/~jelaska/ nalaze se zadaci prve domaće zadaće. Predaja zadaće biti će u 21.11 u 19:00 sati.

Ugodno rješavanje!
Na lokaciji http://web.math.hr/~jelaska/ nalaze se zadaci prve domaće zadaće. Predaja zadaće biti će u 21.11 u 19:00 sati.

Ugodno rješavanje!



_________________
Jelaska Igor
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 16:17 sri, 14. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

A kak da saznamo tko nam je administrator?
A kak da saznamo tko nam je administrator?



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Potor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 12. 2002. (13:23:45)
Postovi: (2E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:41 sri, 14. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

U 8. zadatku, cini mi se da pise
J(x) = (a_0 a_n-1 a_n-2 ... a_n)_2

Da li bi mozda trebalo pisati
J(x) = (a_0 a_n a_n-1 ... a_1)_2
U 8. zadatku, cini mi se da pise
J(x) = (a_0 a_n-1 a_n-2 ... a_n)_2

Da li bi mozda trebalo pisati
J(x) = (a_0 a_n a_n-1 ... a_1)_2


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Jelaska
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2004. (14:27:46)
Postovi: (50)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 21 - 7

PostPostano: 13:37 ned, 18. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Potor"]U 8. zadatku, cini mi se da pise
J(x) = (a_0 a_n-1 a_n-2 ... a_n)_2

Da li bi mozda trebalo pisati
J(x) = (a_0 a_n a_n-1 ... a_1)_2[/quote]

Da, jer ovo što je napisano u originalu nije bitovni ciklički posmak. :oops: Ali sada kako je zadano, zadano je :-). Ovaj tipfeler je generirao lakši zadatak :cry:
Potor (napisa):
U 8. zadatku, cini mi se da pise
J(x) = (a_0 a_n-1 a_n-2 ... a_n)_2

Da li bi mozda trebalo pisati
J(x) = (a_0 a_n a_n-1 ... a_1)_2


Da, jer ovo što je napisano u originalu nije bitovni ciklički posmak. Embarassed Ali sada kako je zadano, zadano je Smile. Ovaj tipfeler je generirao lakši zadatak Crying or Very sad



_________________
Jelaska Igor
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dubravkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 12. 2006. (16:34:35)
Postovi: (29)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 1

PostPostano: 17:56 pon, 19. 11. 2007    Naslov: Problem oko 6. zadatka Citirajte i odgovorite

Da li mi netko može pomoći oko rješavanja refleksivnosti u 6. zadatku. Naime, da bi dokazali da je [latex]a \trianglelefteq a = a[/latex] treba dokazati [latex]a \times a = a[/latex]. Ne vidim gdje bi se tu sad moglo iskoristiti relacija [latex]\circ[/latex] tj. nakon 10000000 redova vrtenja formule [latex]a \times (a \circ b) = a \circ (a \times b)[/latex] nisam dobio ništa korisno. Da li je zadatak možda krivo postavljen ili ako nije da li može samo neka smjernica kako bi se zadatak riješio
Da li mi netko može pomoći oko rješavanja refleksivnosti u 6. zadatku. Naime, da bi dokazali da je treba dokazati . Ne vidim gdje bi se tu sad moglo iskoristiti relacija tj. nakon 10000000 redova vrtenja formule nisam dobio ništa korisno. Da li je zadatak možda krivo postavljen ili ako nije da li može samo neka smjernica kako bi se zadatak riješio


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 1:43 uto, 20. 11. 2007    Naslov: Re: Problem oko 6. zadatka Citirajte i odgovorite

[quote="dubravkor"]Da li mi netko može pomoći oko rješavanja refleksivnosti u 6. zadatku. Naime, da bi dokazali da je [latex]a \trianglelefteq a = a[/latex] treba dokazati [latex]a \times a = a[/latex]. Ne vidim gdje bi se tu sad moglo iskoristiti relacija [latex]\circ[/latex] tj. nakon 10000000 redova vrtenja formule [latex]a \times (a \circ b) = a \circ (a \times b)[/latex] nisam dobio ništa korisno. Da li je zadatak možda krivo postavljen ili ako nije da li može samo neka smjernica kako bi se zadatak riješio[/quote]

I ja muku mucim... Ne samo da ne mogu dokazati refleksivnost, nego sam nasao i protuprimjer :?: :roll:
dubravkor (napisa):
Da li mi netko može pomoći oko rješavanja refleksivnosti u 6. zadatku. Naime, da bi dokazali da je treba dokazati . Ne vidim gdje bi se tu sad moglo iskoristiti relacija tj. nakon 10000000 redova vrtenja formule nisam dobio ništa korisno. Da li je zadatak možda krivo postavljen ili ako nije da li može samo neka smjernica kako bi se zadatak riješio


I ja muku mucim... Ne samo da ne mogu dokazati refleksivnost, nego sam nasao i protuprimjer Question Rolling Eyes



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
damirko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 03. 2007. (11:27:32)
Postovi: (2C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 21:45 uto, 20. 11. 2007    Naslov: Re: Problem oko 6. zadatka Citirajte i odgovorite

[quote="Grga"][quote="dubravkor"]Da li mi netko može pomoći oko rješavanja refleksivnosti u 6. zadatku. Naime, da bi dokazali da je [latex]a \trianglelefteq a = a[/latex] treba dokazati [latex]a \times a = a[/latex]. Ne vidim gdje bi se tu sad moglo iskoristiti relacija [latex]\circ[/latex] tj. nakon 10000000 redova vrtenja formule [latex]a \times (a \circ b) = a \circ (a \times b)[/latex] nisam dobio ništa korisno. Da li je zadatak možda krivo postavljen ili ako nije da li može samo neka smjernica kako bi se zadatak riješio[/quote]

I ja muku mucim... Ne samo da ne mogu dokazati refleksivnost, nego sam nasao i protuprimjer :?: :roll:[/quote]

I meni se čini da to ne može biti tako zadano. kad bi bilo ax(aob)=ao(axb)=a, tada bi se već dalo...
Grga (napisa):
dubravkor (napisa):
Da li mi netko može pomoći oko rješavanja refleksivnosti u 6. zadatku. Naime, da bi dokazali da je treba dokazati . Ne vidim gdje bi se tu sad moglo iskoristiti relacija tj. nakon 10000000 redova vrtenja formule nisam dobio ništa korisno. Da li je zadatak možda krivo postavljen ili ako nije da li može samo neka smjernica kako bi se zadatak riješio


I ja muku mucim... Ne samo da ne mogu dokazati refleksivnost, nego sam nasao i protuprimjer Question Rolling Eyes


I meni se čini da to ne može biti tako zadano. kad bi bilo ax(aob)=ao(axb)=a, tada bi se već dalo...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ignavia
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2004. (19:22:39)
Postovi: (235)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
91 = 108 - 17
Lokacija: prijestolnica

PostPostano: 23:16 uto, 20. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja se isto javljam kao osoba koja je 2 sata bila tricetvrtsigurna da je luda jer nije mogla rijesit zadatak :lol:
dobro, bitno da je to sad iza mene :yesss:
ja se isto javljam kao osoba koja je 2 sata bila tricetvrtsigurna da je luda jer nije mogla rijesit zadatak Laughing
dobro, bitno da je to sad iza mene Yes



_________________
moj prostor
Smoking
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
allllice
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 09. 2005. (14:31:59)
Postovi: (121)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
24 = 28 - 4
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:07 sri, 21. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da.. ja takodjer nisam uspjela rijesit. I onda sam isla pretpostavit suprotno, i dokazala da ne vrijedi. Pa sad.... dal sam fulala, dal nisam... :lol:
Da.. ja takodjer nisam uspjela rijesit. I onda sam isla pretpostavit suprotno, i dokazala da ne vrijedi. Pa sad.... dal sam fulala, dal nisam... Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ignavia
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2004. (19:22:39)
Postovi: (235)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
91 = 108 - 17
Lokacija: prijestolnica

PostPostano: 0:39 čet, 22. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="allllice"]Da.. ja takodjer nisam uspjela rijesit. I onda sam isla pretpostavit suprotno, i dokazala da ne vrijedi. Pa sad.... dal sam fulala, dal nisam... :lol:[/quote]

pa ja mislim da nije da opcenito ne vrijedi, odnosno moze postojati PUS sa tako zadanom relacijom uredjaja.
samo sto iz tako zadane relacije ne mozemo dobiti da je skup sa njom (obavezno) parcijalno uredjen. ne? :D

da li si nasla protuprimjer ili dokazala da ne vrijedi? :-k
allllice (napisa):
Da.. ja takodjer nisam uspjela rijesit. I onda sam isla pretpostavit suprotno, i dokazala da ne vrijedi. Pa sad.... dal sam fulala, dal nisam... Laughing


pa ja mislim da nije da opcenito ne vrijedi, odnosno moze postojati PUS sa tako zadanom relacijom uredjaja.
samo sto iz tako zadane relacije ne mozemo dobiti da je skup sa njom (obavezno) parcijalno uredjen. ne? Very Happy

da li si nasla protuprimjer ili dokazala da ne vrijedi? Think



_________________
moj prostor
Smoking
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 9:45 čet, 22. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa sigurno da postoji slucaj u kojem vrijedi, kad opcenito vrijedi uz dodatan uvjet
Pa sigurno da postoji slucaj u kojem vrijedi, kad opcenito vrijedi uz dodatan uvjet



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Ignavia
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2004. (19:22:39)
Postovi: (235)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
91 = 108 - 17
Lokacija: prijestolnica

PostPostano: 10:22 čet, 22. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Grga"]Pa sigurno da postoji slucaj u kojem vrijedi, kad opcenito vrijedi uz dodatan uvjet[/quote]

da, da, nisam bas slusala nadopunu zadatka jucer pa sam mislila da je mozda promijenjen, a ne nadopunjen :wacky:

tenks, Grx :cvijece:
Grga (napisa):
Pa sigurno da postoji slucaj u kojem vrijedi, kad opcenito vrijedi uz dodatan uvjet


da, da, nisam bas slusala nadopunu zadatka jucer pa sam mislila da je mozda promijenjen, a ne nadopunjen Tup, tup, tup,...

tenks, Grx Cvijece



_________________
moj prostor
Smoking
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
allllice
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 09. 2005. (14:31:59)
Postovi: (121)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
24 = 28 - 4
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:02 čet, 22. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ignavia"]da li si nasla protuprimjer ili dokazala da ne vrijedi? :-k[/quote]

Nasla protuprimjer. Al ako je text zadatka dokazi da je nesto PUS, onda ako nadjes protuprimjer, dokazao si na ne vrijedi (nuzno). A to bi trebalo biti dovoljno. Ili ne?
Ignavia (napisa):
da li si nasla protuprimjer ili dokazala da ne vrijedi? Think


Nasla protuprimjer. Al ako je text zadatka dokazi da je nesto PUS, onda ako nadjes protuprimjer, dokazao si na ne vrijedi (nuzno). A to bi trebalo biti dovoljno. Ili ne?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 15:30 čet, 22. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="allllice"][quote="Ignavia"]da li si nasla protuprimjer ili dokazala da ne vrijedi? :-k[/quote]

Nasla protuprimjer. Al ako je text zadatka dokazi da je nesto PUS, onda ako nadjes protuprimjer, dokazao si na ne vrijedi (nuzno). A to bi trebalo biti dovoljno. Ili ne?[/quote]

Ignavija je mislila da hoces reci da opcenito ne vrijedi, a tomu ipak nije slucaj
allllice (napisa):
Ignavia (napisa):
da li si nasla protuprimjer ili dokazala da ne vrijedi? Think


Nasla protuprimjer. Al ako je text zadatka dokazi da je nesto PUS, onda ako nadjes protuprimjer, dokazao si na ne vrijedi (nuzno). A to bi trebalo biti dovoljno. Ili ne?


Ignavija je mislila da hoces reci da opcenito ne vrijedi, a tomu ipak nije slucaj



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Marko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 06. 2004. (11:05:48)
Postovi: (71)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 0

PostPostano: 16:00 pet, 23. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Do kad se ono treba predat tehirani zadatak? Nedjalja?
Do kad se ono treba predat tehirani zadatak? Nedjalja?



_________________
Iljo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
allllice
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 09. 2005. (14:31:59)
Postovi: (121)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
24 = 28 - 4
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:25 pet, 23. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ponedjeljak, do 23:59h :D
Ponedjeljak, do 23:59h Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Matematička teorija računarstva Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan