Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Usmeni kod prof. Basraka
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Vjerojatnost
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
skrobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (01:23:05)
Postovi: (16)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0
Lokacija: Main Capital of Croatia

PostPostano: 13:32 pon, 4. 7. 2005    Naslov: Usmeni kod prof. Basraka Citirajte i odgovorite

Jel bi netko mogao podijelit možda doživljaje s današnjeg usmenog, kakva je prolaznost jer na prvom roku nije bilo baš bajno, naravno i šta pita.
Jel bi netko mogao podijelit možda doživljaje s današnjeg usmenog, kakva je prolaznost jer na prvom roku nije bilo baš bajno, naravno i šta pita.



_________________
BUDITE STRPLJIVI sa sobom. Rad na sebi je osjetljiv; on je sveto tlo. Ne postoji veće ulaganje.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
LoGo
Gost





PostPostano: 0:08 sri, 6. 7. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vidim da nitko nije ovdje napisao niti jedan post pa se nadam da ce moj biti od pomoci nekima.
Kao 1. usmeni uopce nije strasan. Ja sam na predroku kiksala pa sam danas odgovarala ponovo. Pitanja su kod mog 1. odgovaranja bila sljedeca:
limes superior, limes inferior, u kojem su odnosu. Zatim, da li znam neku ocjenu za limes superior (Borelov zakon 0-1) i da li bi to znala dokazati. Bayesova formula i sto je to potpun sistem dogadjaja. Zapela sam na zadnjem pitanju o Cebisljevjevoj nejednakosti. :oops:
Drugi put (5.7) su mi pitanja bila: svojstva matematickog ocekivanja, varijanca sume sl. var = suma varijaci sl. var. i dokaz toga. Tu je pretp. da su sl. var. nezavisne, ali koji je slabiji uvjet dovoljan? (pa, dovoljno je da su nekorelirane). I gdje smo to koristili? U zakonu velikih brojeva. Treba znati njegov iskaz i objasniti ga na nekom jednostavnijem pr. Npr. uzmemo da su te sl. var. Bernoulijeve, pa aritm. sredina tih sl. var. po vjerojatnosti konvergira prema EX1 = p.
Moja ocjena kolokvija je bila 3, a prof. se dvoumio da li da mi da 2 ili 3. Dobila dvicu ukupno i mirno ljeto 8)
Tip prije mene je imao pitanja: mat. ocekivanje, varijanca i integralni Moivre-Laplaceov tm + primjena. Koje jos neprekidne sl. var. zna (osim normalne) i da to pokaze. Ocjena: 3.
Inace, usmeni mozete slobodno doci slusati, pa bi vam bilo bolje poslusati ga jednom ili dvaput jer cete tako imati bolji uvid u pitanja na usmenom. Meni se cinilo da sam imala milion malih potpitanja koje mi se sada nedaju pisati.
Sretno svima :wink:
Vidim da nitko nije ovdje napisao niti jedan post pa se nadam da ce moj biti od pomoci nekima.
Kao 1. usmeni uopce nije strasan. Ja sam na predroku kiksala pa sam danas odgovarala ponovo. Pitanja su kod mog 1. odgovaranja bila sljedeca:
limes superior, limes inferior, u kojem su odnosu. Zatim, da li znam neku ocjenu za limes superior (Borelov zakon 0-1) i da li bi to znala dokazati. Bayesova formula i sto je to potpun sistem dogadjaja. Zapela sam na zadnjem pitanju o Cebisljevjevoj nejednakosti. Embarassed
Drugi put (5.7) su mi pitanja bila: svojstva matematickog ocekivanja, varijanca sume sl. var = suma varijaci sl. var. i dokaz toga. Tu je pretp. da su sl. var. nezavisne, ali koji je slabiji uvjet dovoljan? (pa, dovoljno je da su nekorelirane). I gdje smo to koristili? U zakonu velikih brojeva. Treba znati njegov iskaz i objasniti ga na nekom jednostavnijem pr. Npr. uzmemo da su te sl. var. Bernoulijeve, pa aritm. sredina tih sl. var. po vjerojatnosti konvergira prema EX1 = p.
Moja ocjena kolokvija je bila 3, a prof. se dvoumio da li da mi da 2 ili 3. Dobila dvicu ukupno i mirno ljeto Cool
Tip prije mene je imao pitanja: mat. ocekivanje, varijanca i integralni Moivre-Laplaceov tm + primjena. Koje jos neprekidne sl. var. zna (osim normalne) i da to pokaze. Ocjena: 3.
Inace, usmeni mozete slobodno doci slusati, pa bi vam bilo bolje poslusati ga jednom ili dvaput jer cete tako imati bolji uvid u pitanja na usmenom. Meni se cinilo da sam imala milion malih potpitanja koje mi se sada nedaju pisati.
Sretno svima Wink


[Vrh]
annna
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2005. (14:53:52)
Postovi: (CF)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 4

PostPostano: 11:42 sri, 7. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

da li profesor pita puno primjera? i koliko mu je vazan primjer? mislim, ako znas objasnit nesto teorije ali ne znas primjer ili ga ne objasnis dobro jel to veliki minus? hvala!
da li profesor pita puno primjera? i koliko mu je vazan primjer? mislim, ako znas objasnit nesto teorije ali ne znas primjer ili ga ne objasnis dobro jel to veliki minus? hvala!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
menschen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2004. (00:14:25)
Postovi: (38)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 14:40 sri, 7. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mene nije pitao ni jedan primjer! Ja sam dobila dojam da te on sa ničim ne "davi" previše.
Mene nije pitao ni jedan primjer! Ja sam dobila dojam da te on sa ničim ne "davi" previše.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
alf
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (20:53:54)
Postovi: (30)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0
Lokacija: ZG

PostPostano: 16:49 pet, 9. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

definicija kovarijance, teorem koji govori da je [latex] E(XY) \leq \sqrt{EX^2 EY^2}[/latex], te Poissonov teorem te neki primjer na kojem bi ga iskoristio...
Jos je bilo i pitanje da li znam dokazati da je jedan od ona 2 limesa u pretpostavkama Poissonova teorema previse, tj .da moze i bez toga (konkretno: moze se bez onog limesa koji govori da p_n ide u nulu, jer se to vidi iz limesa od n*p_n=lambda )

Inace , profesor je bio jako strpljiv i dao je vremena koliko trebate da nesto istjerate do kraja, i pri tome on moze pomoci potpitanjima, ali bitno je da se to nesto istjera do kraja, neda da nesto ostane visit u zraku

Sretno svima
definicija kovarijance, teorem koji govori da je , te Poissonov teorem te neki primjer na kojem bi ga iskoristio...
Jos je bilo i pitanje da li znam dokazati da je jedan od ona 2 limesa u pretpostavkama Poissonova teorema previse, tj .da moze i bez toga (konkretno: moze se bez onog limesa koji govori da p_n ide u nulu, jer se to vidi iz limesa od n*p_n=lambda )

Inace , profesor je bio jako strpljiv i dao je vremena koliko trebate da nesto istjerate do kraja, i pri tome on moze pomoci potpitanjima, ali bitno je da se to nesto istjera do kraja, neda da nesto ostane visit u zraku

Sretno svima


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 14:22 pon, 10. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

dali netko zna hoce li prof. basarak ispitivat i u jesenskom roku?
dali netko zna hoce li prof. basarak ispitivat i u jesenskom roku?


[Vrh]
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 20:36 pon, 10. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Bojan Basrak to me, Jun 30"] ispitivat cu i dalje, a do kad... ne zna se[/quote]

kao odgovor na pitanje
[quote]Zanima me da li jos uvijek ispitujete studente koji su kod Vas
slusali, ako da, do kad? (zanima me za jesenske rokove ove ak.god.)[/quote]
Bojan Basrak to me, Jun 30 (napisa):
ispitivat cu i dalje, a do kad... ne zna se


kao odgovor na pitanje
Citat:
Zanima me da li jos uvijek ispitujete studente koji su kod Vas
slusali, ako da, do kad? (zanima me za jesenske rokove ove ak.god.)



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Ada
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 09. 2006. (16:49:15)
Postovi: (1B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 11:57 ned, 29. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moze jos dojmova i pitanja na usmenom iz 9.mj(ako se jos sjecate)?
Moze jos dojmova i pitanja na usmenom iz 9.mj(ako se jos sjecate)?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GCOX
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2006. (12:43:03)
Postovi: (A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-9 = 18 - 27
Lokacija: SPLIT_ZAGREB

PostPostano: 22:53 čet, 13. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="alf"]definicija kovarijance, teorem koji govori da je [latex] E(XY) \leq \sqrt{EX^2 EY^2}[/latex], te Poissonov teorem te neki primjer na kojem bi ga iskoristio...
Jos je bilo i pitanje da li znam dokazati da je jedan od ona 2 limesa u pretpostavkama Poissonova teorema previse, tj .da moze i bez toga (konkretno: moze se bez onog limesa koji govori da p_n ide u nulu, jer se to vidi iz limesa od n*p_n=lambda )

Inace , profesor je bio jako strpljiv i dao je vremena koliko trebate da nesto istjerate do kraja, i pri tome on moze pomoci potpitanjima, ali bitno je da se to nesto istjera do kraja, neda da nesto ostane visit u zraku

Sretno svima[/quote]
Fali ti covjece apsolutna vrijednost na E(XY)!!! Inace među upucenima Cauchyjeva nejednakost---U dokazu se koristi nejednakost Cauchy-Bunjakovskog i |x+y|<= |x|+|y| tj.teorem koji se dokaze indukcijom za po n |∑Xi+Yi|<=|∑Xi|+|∑Yi| di i ide od 1 do n...Sry neman LaTeX
alf (napisa):
definicija kovarijance, teorem koji govori da je , te Poissonov teorem te neki primjer na kojem bi ga iskoristio...
Jos je bilo i pitanje da li znam dokazati da je jedan od ona 2 limesa u pretpostavkama Poissonova teorema previse, tj .da moze i bez toga (konkretno: moze se bez onog limesa koji govori da p_n ide u nulu, jer se to vidi iz limesa od n*p_n=lambda )

Inace , profesor je bio jako strpljiv i dao je vremena koliko trebate da nesto istjerate do kraja, i pri tome on moze pomoci potpitanjima, ali bitno je da se to nesto istjera do kraja, neda da nesto ostane visit u zraku

Sretno svima

Fali ti covjece apsolutna vrijednost na E(XY)!!! Inace među upucenima Cauchyjeva nejednakost—U dokazu se koristi nejednakost Cauchy-Bunjakovskog i |x+y|⇐ |x|+|y| tj.teorem koji se dokaze indukcijom za po n |∑Xi+Yi|⇐|∑Xi|+|∑Yi| di i ide od 1 do n...Sry neman LaTeX


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 10:21 pet, 14. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="GCOX"]
Fali ti covjece apsolutna vrijednost na E(XY)![/quote]

Nista ne fali, [latex]x\leq |x|[/latex].
GCOX (napisa):

Fali ti covjece apsolutna vrijednost na E(XY)!


Nista ne fali, .


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GCOX
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2006. (12:43:03)
Postovi: (A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-9 = 18 - 27
Lokacija: SPLIT_ZAGREB

PostPostano: 14:13 pet, 14. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mr.Doe"][quote="GCOX"]
Fali ti covjece apsolutna vrijednost na E(XY)![/quote]

Nista ne fali, [latex]x\leq |x|[/latex].[/quote]
Cuj, izvjestavam te da fali!
Mozda vi to niste tako radili na predavanjima ali te ja uvjeravam da je apsolutna vrijednost na E(XY)...
Evo kad bas inzistiras...
Propozicija 6.3-Teorija vjerojatnosti-Nikola Sarapa
Neka su X i Y slucajne varijable na Ω i neka postoje E(X*X) i E(Y*Y).Tada POSTOJI E(XY) i vrijedi |E(XY)|<=(E(X*X)*E(Y*Y)) na 1/2
_____________________________________________________________
Kako se radi na diskretnim vjerovatnostnim prostorima tako ovaj Ω moze bit konacan ili prebrojiv! A onda da bi ti vridila tvrdnja mora ti vridit i za konacan i prebrojiv Ω pa onda moras dokazat za oboje. A sada dalje bi mora imat LATeX da napisen dokaz kako valja...
Mr.Doe (napisa):
GCOX (napisa):

Fali ti covjece apsolutna vrijednost na E(XY)!


Nista ne fali, .

Cuj, izvjestavam te da fali!
Mozda vi to niste tako radili na predavanjima ali te ja uvjeravam da je apsolutna vrijednost na E(XY)...
Evo kad bas inzistiras...
Propozicija 6.3-Teorija vjerojatnosti-Nikola Sarapa
Neka su X i Y slucajne varijable na Ω i neka postoje E(X*X) i E(Y*Y).Tada POSTOJI E(XY) i vrijedi |E(XY)|⇐(E(X*X)*E(Y*Y)) na 1/2
_____________________________________________________________
Kako se radi na diskretnim vjerovatnostnim prostorima tako ovaj Ω moze bit konacan ili prebrojiv! A onda da bi ti vridila tvrdnja mora ti vridit i za konacan i prebrojiv Ω pa onda moras dokazat za oboje. A sada dalje bi mora imat LATeX da napisen dokaz kako valja...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 17:08 pet, 14. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bilo bi ti bolje da procitas post prije nego sto odgovoris :roll: , svaki broj je manji ili jednak od svoje apsolutne vrijednosti, pa tako i ocekivanje, tj [latex] \mathbb{E}[XY]\leq |\mathbb{E}[XY]|[/latex], dakle nista ne fali.
Bilo bi ti bolje da procitas post prije nego sto odgovoris Rolling Eyes , svaki broj je manji ili jednak od svoje apsolutne vrijednosti, pa tako i ocekivanje, tj , dakle nista ne fali.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vedraf
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 09. 2006. (15:47:50)
Postovi: (BB)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 15 - 4

PostPostano: 19:10 pet, 14. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

A di ste našli komentirati post od prije dobre dvije i pol godine :lol: :!:
A di ste našli komentirati post od prije dobre dvije i pol godine Laughing Exclamation


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GCOX
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2006. (12:43:03)
Postovi: (A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-9 = 18 - 27
Lokacija: SPLIT_ZAGREB

PostPostano: 12:12 sub, 15. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mr.Doe"]Bilo bi ti bolje da procitas post prije nego sto odgovoris :roll: , svaki broj je manji ili jednak od svoje apsolutne vrijednosti, pa tako i ocekivanje, tj [latex] \mathbb{E}[XY]\leq |\mathbb{E}[XY]|[/latex], dakle nista ne fali.[/quote]

Nedokazan si, i boli me briga... Al svejedno uzmi knjigu pa pogledaj...
Mr.Doe (napisa):
Bilo bi ti bolje da procitas post prije nego sto odgovoris Rolling Eyes , svaki broj je manji ili jednak od svoje apsolutne vrijednosti, pa tako i ocekivanje, tj , dakle nista ne fali.


Nedokazan si, i boli me briga... Al svejedno uzmi knjigu pa pogledaj...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Vjerojatnost Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan