Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Izracunavanje cijene izrade weba

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 18:44 pon, 27. 12. 2004    Naslov: Izracunavanje cijene izrade weba Citirajte i odgovorite

Bok ljudi.

Molio bi upucene da me prosvijetle. I to ŠPM (što prije moguće)! :pray:
Radim ja sad jedan site za neku tvrtku i ne znam kolko da trazim KN. :?

Znam da su mi jednom frendu ciji otac ima tvrtku [i]profesionalci[/i] trazili 15000 KN za site. Sto mi zgleda full puno.

Na site-u se [i]samo[/i] trebaju nalaziti informacije o firmi, ponudi, vijesti i te spike, hocu reci nista interaktivno. Ali sve lijepo fancy i moderno dizajnirano i tak... :D

Ali me zanima, ako netko ima iskustva vec s tim.
[b]Jel si brojite sate izrade? Sate mastanja o dizajnu, isprobavanja, smisljavanja dizajna, crtanja... i tak to. Da li te sate racunate vise od sati same izrade HTML-a (i jos nekog kôda usput)? Ako da koliko racunate po satu. Kak da stavim cijenu na svoju mastu?[/b]

:neznam:

Ili je mozda besmisleno to racunati po satima rada? :roll:

[b]Ili samo ispalite neku standardnu cijenu za odredjenu vrstu site-a?[/b]

Kakav vi sustav (sistem) racunanja cijena imate?

Jer ja ne znam jel bi trazio 500, 1000, 3000, 5000, 15000?

Dobro, ovih 500 izgleda malo kad mislim na onih 15000, ali ne znam mozda su oni pretjerivali. Meni vec mi i ovih 3000 izgleda puno, ali opet mozda sam ja preskroman... :litlangel:

Hvala :)

[color=darkred][b]vsego edit:[/b] Stickyrah ovo jer mi se cini korisno 8)[/color]
Bok ljudi.

Molio bi upucene da me prosvijetle. I to ŠPM (što prije moguće)! Pray
Radim ja sad jedan site za neku tvrtku i ne znam kolko da trazim KN. Confused

Znam da su mi jednom frendu ciji otac ima tvrtku profesionalci trazili 15000 KN za site. Sto mi zgleda full puno.

Na site-u se samo trebaju nalaziti informacije o firmi, ponudi, vijesti i te spike, hocu reci nista interaktivno. Ali sve lijepo fancy i moderno dizajnirano i tak... Very Happy

Ali me zanima, ako netko ima iskustva vec s tim.
Jel si brojite sate izrade? Sate mastanja o dizajnu, isprobavanja, smisljavanja dizajna, crtanja... i tak to. Da li te sate racunate vise od sati same izrade HTML-a (i jos nekog kôda usput)? Ako da koliko racunate po satu. Kak da stavim cijenu na svoju mastu?

Ja to stvarno ne znam

Ili je mozda besmisleno to racunati po satima rada? Rolling Eyes

Ili samo ispalite neku standardnu cijenu za odredjenu vrstu site-a?

Kakav vi sustav (sistem) racunanja cijena imate?

Jer ja ne znam jel bi trazio 500, 1000, 3000, 5000, 15000?

Dobro, ovih 500 izgleda malo kad mislim na onih 15000, ali ne znam mozda su oni pretjerivali. Meni vec mi i ovih 3000 izgleda puno, ali opet mozda sam ja preskroman... :litlangel:

Hvala Smile

vsego edit: Stickyrah ovo jer mi se cini korisno Cool



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:18 pon, 27. 12. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pitanje je i više nego teško. :-)
Npr. želiš li ti s tim ljudima i dalje poslovat? Smatraš li da će ti oni možda osigurati neke druge poslove? Hoće li biti još posla na tom siteu?

Po onom što si napiso ti naplaćuješ dizajn + izradu HTMLa + pretipkavanje (digitaliziranje :-) ) nekih osnovnih podataka o firmi.
Nekakav osnovni dizajn koji bi se recimo sastojao od headera, nekog izbornika i još desetak grafičkih elemenata (naravno sve to u "normalnim" bojama prilagođenim toj firmi) stoji od 20$ na templatemonsteru pa do (po meni) realnih 100 eura. Pod tih 100 eura podrazumijevam da je dizajn narezan, a ne da mi umjetnik da BMP od 5MB pa da ja moram rezat u HTML and stuff...

Još jedna stvar. Ti nisi firma, honorarac si i trebo bi bit nešto jeftiniji.....

A što se tiče obračuna po satu ja imam ovakvu politiku (radim inače kao programer u PHPu, HTML ne diram :-) ) ako radim s normalnim ljudima kojima vjerujem i koji meni vjeruju onda naplatim po satu. Taj sat je prilično skup ALI tih 60min ja tipkam! U tih 60min nije uračunato moje čitanje foruma i raznih bugtracking lista i ostalih stvari koje moram radit ako oću bit u toku. Otprilike se zna koliko sati će posao trajati. Naravno pošto ne radim za zidare uvijek ih mogu nazvat i reć "čuj ovo ste krivo projektirali treba to sredit bit će +10 sati ......". S druge strane kada radim s pacijentima onda dogovorim fiksnu cifru koju računam po sljedećem principu: realan broj sati koji mi treba * 2 + unaprijed kamate za koliko smatram da će mi kasnit druga polovica honorara (prva se plaća kad počnem radit)

napiši još pokoji detalj o projektu pa ću ti puknut neku cifru 8)

gordan
Pitanje je i više nego teško. Smile
Npr. želiš li ti s tim ljudima i dalje poslovat? Smatraš li da će ti oni možda osigurati neke druge poslove? Hoće li biti još posla na tom siteu?

Po onom što si napiso ti naplaćuješ dizajn + izradu HTMLa + pretipkavanje (digitaliziranje Smile ) nekih osnovnih podataka o firmi.
Nekakav osnovni dizajn koji bi se recimo sastojao od headera, nekog izbornika i još desetak grafičkih elemenata (naravno sve to u "normalnim" bojama prilagođenim toj firmi) stoji od 20$ na templatemonsteru pa do (po meni) realnih 100 eura. Pod tih 100 eura podrazumijevam da je dizajn narezan, a ne da mi umjetnik da BMP od 5MB pa da ja moram rezat u HTML and stuff...

Još jedna stvar. Ti nisi firma, honorarac si i trebo bi bit nešto jeftiniji.....

A što se tiče obračuna po satu ja imam ovakvu politiku (radim inače kao programer u PHPu, HTML ne diram Smile ) ako radim s normalnim ljudima kojima vjerujem i koji meni vjeruju onda naplatim po satu. Taj sat je prilično skup ALI tih 60min ja tipkam! U tih 60min nije uračunato moje čitanje foruma i raznih bugtracking lista i ostalih stvari koje moram radit ako oću bit u toku. Otprilike se zna koliko sati će posao trajati. Naravno pošto ne radim za zidare uvijek ih mogu nazvat i reć "čuj ovo ste krivo projektirali treba to sredit bit će +10 sati ......". S druge strane kada radim s pacijentima onda dogovorim fiksnu cifru koju računam po sljedećem principu: realan broj sati koji mi treba * 2 + unaprijed kamate za koliko smatram da će mi kasnit druga polovica honorara (prva se plaća kad počnem radit)

napiši još pokoji detalj o projektu pa ću ti puknut neku cifru Cool

gordan



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 21:12 pon, 27. 12. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa malo me cudi da si uzeo posao neznajuci sta ces dobit! ocito ti je ovo jedno od prvih iskustava gdje radis za novac! jel ces kad tad naic na osobu koje ce te htjet preveslat! zato se uvijek placa i dogovori unaprijed! inace ti moze rec evo ti 200 kn i budi sretan sta sam ti i to dao!
pa malo me cudi da si uzeo posao neznajuci sta ces dobit! ocito ti je ovo jedno od prvih iskustava gdje radis za novac! jel ces kad tad naic na osobu koje ce te htjet preveslat! zato se uvijek placa i dogovori unaprijed! inace ti moze rec evo ti 200 kn i budi sretan sta sam ti i to dao!



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 22:41 pon, 27. 12. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Joj goc... :roll:

Radio za novac...hmm... mozda cak jos dok si u 4. osnovne isel zato nemoj...pliz.

Jedino kaj nisam jos web za lovu. I tek trebam sluzbeno [i]uzet[/i] posao.

Mene zanima kolike su normalne cijene, a onda cu ja to prilagoditi tome koliko ja te ljude poznajem i u kakvim odnosima zelim biti.
Joj goc... Rolling Eyes

Radio za novac...hmm... mozda cak jos dok si u 4. osnovne isel zato nemoj...pliz.

Jedino kaj nisam jos web za lovu. I tek trebam sluzbeno uzet posao.

Mene zanima kolike su normalne cijene, a onda cu ja to prilagoditi tome koliko ja te ljude poznajem i u kakvim odnosima zelim biti.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 1:06 uto, 28. 12. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja se vise niti ne sjecam koliko sam dobila kesha za napraviti bog te pita sto iz dvije bijedne slicice koje sam jedva dobila od sluzbene dizajnerice koja naravno radi na Macu.... :roll:

pih... previse truda.... cijena se meni cinila ok.... mislim da je bilo izmedju 3000 i 5000 KN (vjerojatno 3, ali nizam ziher...)
od te dvije bijedne slike je nastalo puno toga..... bar 30-50 html stranica sto kakvih (vise manjih nego vecih (txtovi su bili, slike ducana naknadno - trebalo je obradjivati...)

recimo to ovako - nemoj rusiti cijenu na trzistu....
ok, nisi firma, ali to ne znaci da tvoj posao manje vrijedi...
prouci sto bitrebao napraviti (koliko toga obradjivati, koliko toga dobis gotovo... i tak... )
mislim da (ako ti sve poklone napravljeno i samo trebas poslagati) ipak ne bi trebao ici ispod 2000 kn za to lijepo iskodirati....
naravno, ostavis mogucnost nadoplate ako se oni sjete dodati ti jos par megi txta za pretipkavati :g:
ja se vise niti ne sjecam koliko sam dobila kesha za napraviti bog te pita sto iz dvije bijedne slicice koje sam jedva dobila od sluzbene dizajnerice koja naravno radi na Macu.... Rolling Eyes

pih... previse truda.... cijena se meni cinila ok.... mislim da je bilo izmedju 3000 i 5000 KN (vjerojatno 3, ali nizam ziher...)
od te dvije bijedne slike je nastalo puno toga..... bar 30-50 html stranica sto kakvih (vise manjih nego vecih (txtovi su bili, slike ducana naknadno - trebalo je obradjivati...)

recimo to ovako - nemoj rusiti cijenu na trzistu....
ok, nisi firma, ali to ne znaci da tvoj posao manje vrijedi...
prouci sto bitrebao napraviti (koliko toga obradjivati, koliko toga dobis gotovo... i tak... )
mislim da (ako ti sve poklone napravljeno i samo trebas poslagati) ipak ne bi trebao ici ispod 2000 kn za to lijepo iskodirati....
naravno, ostavis mogucnost nadoplate ako se oni sjete dodati ti jos par megi txta za pretipkavati Mr. Green



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Asmodai
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (16:42:53)
Postovi: (C7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Gernsback Continuum

PostPostano: 2:43 uto, 28. 12. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovako... cjenu modificiraj po tome koliko ces recimo jos poslovat sa njima i koliko ti potencionalno moze dodatnog posla donjet. Za osnovni dizajn, odredjenu kolicnu editiranja grafike i posloziti HTML (ili jednostavniji php) + recimo 10-15 podstranica kako to zele + da imaju input, je Nesina procjena ok... (dodas na to slaganje CGI skriptica ili slicnih stvari koje oni zele i to onda naplatis dodatno)

Zgodno je recimo takodjer dobiti deal da ti i odrzavas stranice i sredjujes stvari sa webhosterom. Ja sam to radio u zadnje vrijeme za 200kn mjesecno + bonus (ovisno o tipu i hitnosti) na to ako treba neka veca kolicna posla... isplati se :) (jer se uvjek neceg novog sjete ili im treba ovo ili ono hitno)
Ovako... cjenu modificiraj po tome koliko ces recimo jos poslovat sa njima i koliko ti potencionalno moze dodatnog posla donjet. Za osnovni dizajn, odredjenu kolicnu editiranja grafike i posloziti HTML (ili jednostavniji php) + recimo 10-15 podstranica kako to zele + da imaju input, je Nesina procjena ok... (dodas na to slaganje CGI skriptica ili slicnih stvari koje oni zele i to onda naplatis dodatno)

Zgodno je recimo takodjer dobiti deal da ti i odrzavas stranice i sredjujes stvari sa webhosterom. Ja sam to radio u zadnje vrijeme za 200kn mjesecno + bonus (ovisno o tipu i hitnosti) na to ako treba neka veca kolicna posla... isplati se Smile (jer se uvjek neceg novog sjete ili im treba ovo ili ono hitno)



_________________
Take him to the labs and start the experiments at once... If you harm him in any way...

... you know you are doing something right!
-Blitzkrieg
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 20:30 uto, 28. 12. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

onda dobro!
frend mi je radio site za jednu stranku (onu ciji simbol je vuk) i dobio je 3,500 kuna! isto nije bila nes zahtjevna! ps. netko je vec rekao da si honorarac i zato nemozes trazit 15000 kn za ovakvo nesto i ja se slazem sa time!
onda dobro!
frend mi je radio site za jednu stranku (onu ciji simbol je vuk) i dobio je 3,500 kuna! isto nije bila nes zahtjevna! ps. netko je vec rekao da si honorarac i zato nemozes trazit 15000 kn za ovakvo nesto i ja se slazem sa time!



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
PiT_Bull
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 10. 2005. (17:01:43)
Postovi: (1F)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 2 - 3

PostPostano: 22:16 čet, 16. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovako..
cijena se gleda po slozenosti site.a

jer gledaj za sto sam ja dobia soma i dvisto (1200 :D) laganih kunica...
napravia sam site.. za apratmane.. a kako sam ja u dalmaciji toga ima puno..

site ti je izgleda ovako..
jedna stranica.., pozadina neka kretensta slika plave boje s malo mora...
nesto jednostavno obradeno od moje malenkosti u photoshopu..

ima je par slika apartmana, i text..

naravno glavna stranica je na engleskome, a bile su u kutu one glupe zastave za jezike...
njemački, franc, tal, eng i hrv...
sada..
ja sam napisa na hrv text i prevea na eng, a mora sam platiti posto neznam ostala tri jezika zeni da mi prevede..
dakle platia sam 200 kn..

i meni je za taj site, koji sam radio jedno 2 ipo sata sve skupa ostalo 1000 kn..

naravno ja sam se raspita za cijene jer je meni bilo glupo pitati toliko jer je to glupost za napraviti..
...

lik mi je reka da malo pitam, ali da je to ipak uredu s obzirom da radim na crno i da nemam nikakvu potvrdu da sam web dizajner...

eto ..
pa pokusaj procijeniti koliko ces im naplatiti...

:)
ovako..
cijena se gleda po slozenosti site.a

jer gledaj za sto sam ja dobia soma i dvisto (1200 Very Happy) laganih kunica...
napravia sam site.. za apratmane.. a kako sam ja u dalmaciji toga ima puno..

site ti je izgleda ovako..
jedna stranica.., pozadina neka kretensta slika plave boje s malo mora...
nesto jednostavno obradeno od moje malenkosti u photoshopu..

ima je par slika apartmana, i text..

naravno glavna stranica je na engleskome, a bile su u kutu one glupe zastave za jezike...
njemački, franc, tal, eng i hrv...
sada..
ja sam napisa na hrv text i prevea na eng, a mora sam platiti posto neznam ostala tri jezika zeni da mi prevede..
dakle platia sam 200 kn..

i meni je za taj site, koji sam radio jedno 2 ipo sata sve skupa ostalo 1000 kn..

naravno ja sam se raspita za cijene jer je meni bilo glupo pitati toliko jer je to glupost za napraviti..
...

lik mi je reka da malo pitam, ali da je to ipak uredu s obzirom da radim na crno i da nemam nikakvu potvrdu da sam web dizajner...

eto ..
pa pokusaj procijeniti koliko ces im naplatiti...

Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:24 čet, 16. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cini mi se da je u zadnjih godinu dana vec morao rijesiti dilemu oko naplate.

Pise ŠPM u prvom postu :lolchina:
Cini mi se da je u zadnjih godinu dana vec morao rijesiti dilemu oko naplate.

Pise ŠPM u prvom postu Umirem od smijeha!



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:08 čet, 16. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Cini mi se da je u zadnjih godinu dana vec morao rijesiti dilemu oko naplate.
Pise ŠPM u prvom postu :lolchina:[/quote]

:ccc: Pa, moze nekom drugom koristiti, ne? ;) Zato sam i stavio "sticky". :D
krcko (napisa):
Cini mi se da je u zadnjih godinu dana vec morao rijesiti dilemu oko naplate.
Pise ŠPM u prvom postu Umirem od smijeha!


Ccc.... Sram te bilo... Pa, moze nekom drugom koristiti, ne? Wink Zato sam i stavio "sticky". Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BoMark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2003. (12:51:47)
Postovi: (125)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 3

PostPostano: 23:19 čet, 16. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hm...zapravo zgodno povlacenje topica nazad...
Super SH...kako si ti rjesio problem?
Koliko si naplatio za izradu STOPovih i SZPMFOVSKIh stranica :lol:
a koliko inace naplacujes?
Hm...zapravo zgodno povlacenje topica nazad...
Super SH...kako si ti rjesio problem?
Koliko si naplatio za izradu STOPovih i SZPMFOVSKIh stranica Laughing
a koliko inace naplacujes?



_________________
Ljudi misle da razmisljaju, dok zapravo samo preuredjuju svoje predrasude!

Čovjek koji ne mijenja svoje stavove, nije ljudsko biće nego spomenik!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 2:09 pet, 17. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="BoMark"]Koliko si naplatio za izradu STOPovih i SZPMFOVSKIh stranica :lol:[/quote]

Dobio sam onaj osjecaj da pomazes, da ima koristi i da je ljudima stalo o kojem smo danas pricali... ;) Dakle, nista.

[quote="BoMark"]a koliko inace naplacujes?[/quote]

Posteno.

:P
BoMark (napisa):
Koliko si naplatio za izradu STOPovih i SZPMFOVSKIh stranica Laughing


Dobio sam onaj osjecaj da pomazes, da ima koristi i da je ljudima stalo o kojem smo danas pricali... Wink Dakle, nista.

BoMark (napisa):
a koliko inace naplacujes?


Posteno.

Razz



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
BoMark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2003. (12:51:47)
Postovi: (125)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 3

PostPostano: 10:54 pet, 17. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]osjecaj me vara da sam fin, naslonjen na zid, jednim okom gledam riju...[/quote]

E strumfnem ja vas postene, vi posteni uvijek prvi nastrumfnete!!!
Citat:
osjecaj me vara da sam fin, naslonjen na zid, jednim okom gledam riju...


E strumfnem ja vas postene, vi posteni uvijek prvi nastrumfnete!!!



_________________
Ljudi misle da razmisljaju, dok zapravo samo preuredjuju svoje predrasude!

Čovjek koji ne mijenja svoje stavove, nije ljudsko biće nego spomenik!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Sly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2004. (23:32:09)
Postovi: (3D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: u tangenti kod pi/pola

PostPostano: 17:48 pon, 6. 3. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma jedino treba pošteno opeljušiti... :)
ma naravno da se šalim...
a cijena varira, nije bitno jel ti uz titulu stoji pro ili ne...bitno je da znas posao.

cijena varira (hmm ponavljam se..), da bitno je da li site koji radis vezan uz kojekakve baze podataka (dinamicki generiran) to podrazumijeva html i jos neki skriptni jezik ukljucujuci obavezno i java script..
ako sve to treba koristiti i site je pun kojekakvog koda, funkcija i inih stvari cijena >10 000kn nije nerealna...
jer kako neki ne diraju html, znaju (recimo php) a drugi obrnuto znaci treba u hijerarhiji zadovoljiti potrebe vise ljudi..
ako sve radis sam, onda uzimas sve sebi...(to nije pohlepa, vec realno treba vise vremena u svemu tome)

a za sajtove tipa samo html + text + slike, naplatio bi u komadu 1000-1500kn dizajn (ovisno o kompleksnosti) + vrijeme tipkanja texta i ubacivanja inih sadrzaja na site... 100kn/h (min.)

a kako sam rekao vec za zahtjevnije sajtove neka (po meni) neke sheme..
iskljucivo stvar dogovora izmedu moje procjene i mogucnosti narucitelja!

Nadam se da sam pomogao i drugima jer valjda je do sada cijenu odredio :)
Ma jedino treba pošteno opeljušiti... Smile
ma naravno da se šalim...
a cijena varira, nije bitno jel ti uz titulu stoji pro ili ne...bitno je da znas posao.

cijena varira (hmm ponavljam se..), da bitno je da li site koji radis vezan uz kojekakve baze podataka (dinamicki generiran) to podrazumijeva html i jos neki skriptni jezik ukljucujuci obavezno i java script..
ako sve to treba koristiti i site je pun kojekakvog koda, funkcija i inih stvari cijena >10 000kn nije nerealna...
jer kako neki ne diraju html, znaju (recimo php) a drugi obrnuto znaci treba u hijerarhiji zadovoljiti potrebe vise ljudi..
ako sve radis sam, onda uzimas sve sebi...(to nije pohlepa, vec realno treba vise vremena u svemu tome)

a za sajtove tipa samo html + text + slike, naplatio bi u komadu 1000-1500kn dizajn (ovisno o kompleksnosti) + vrijeme tipkanja texta i ubacivanja inih sadrzaja na site... 100kn/h (min.)

a kako sam rekao vec za zahtjevnije sajtove neka (po meni) neke sheme..
iskljucivo stvar dogovora izmedu moje procjene i mogucnosti narucitelja!

Nadam se da sam pomogao i drugima jer valjda je do sada cijenu odredio Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Morpheus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 04. 2004. (20:33:19)
Postovi: (40)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Matrica

PostPostano: 10:43 čet, 9. 3. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

BTW. po istraživanju portala Moj Posao, od IT stručnjaka web dizajneri imaju najmanju plaču-u prosjeku 4200 kn.Najveću imaju a tko drugi već neki direktori projekata-11200 kn.
BTW. po istraživanju portala Moj Posao, od IT stručnjaka web dizajneri imaju najmanju plaču-u prosjeku 4200 kn.Najveću imaju a tko drugi već neki direktori projekata-11200 kn.



_________________
You take the blue pill and the story ends. You wake in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill and you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes. Remember -- all I am offering is the truth, nothing more.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Artemis
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 03. 2007. (21:35:45)
Postovi: (40)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 2 - 3

PostPostano: 23:37 pon, 25. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Student servis daje 50kn/str, a ljudi koji se time profesionalno bave mislim da dobivaju 100kn/str(najmanje)
Student servis daje 50kn/str, a ljudi koji se time profesionalno bave mislim da dobivaju 100kn/str(najmanje)



_________________
In such situations, when layer is put upon layer, when all is a facade, wound within webs of deception, the truth is what you make of it.
Nothing pains a liar more than when an opponent turns one of his lies into truth.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vila Zvončica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 01. 2008. (18:51:58)
Postovi: (17)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 23:19 uto, 5. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

koja se literatura preporučuje za početnike kao ja koji se snalaze u HTML-u a pokušavaju polako napredovat u izradi web stranica?
koja se literatura preporučuje za početnike kao ja koji se snalaze u HTML-u a pokušavaju polako napredovat u izradi web stranica?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 10:45 sri, 6. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Google.

To se i inace preporucuje kao literatura za bilo sto.
Google.

To se i inace preporucuje kao literatura za bilo sto.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
pecina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2005. (14:15:23)
Postovi: (157)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
62 = 85 - 23
Lokacija: Happily traveling through space since 1986!

PostPostano: 11:21 sri, 6. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vila Zvončica"]koja se literatura preporučuje za početnike kao ja koji se snalaze u HTML-u a pokušavaju polako napredovat u izradi web stranica?[/quote] [url=http://www.w3schools.com/]W3 School[/url]

[quote="krcko"]Google.

To se i inace preporucuje kao literatura za bilo sto.[/quote] :iagree:
Vila Zvončica (napisa):
koja se literatura preporučuje za početnike kao ja koji se snalaze u HTML-u a pokušavaju polako napredovat u izradi web stranica?
W3 School

krcko (napisa):
Google.

To se i inace preporucuje kao literatura za bilo sto.
I agree



_________________
-- space available for rent --
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 0:34 sri, 19. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

upravo naletih na preporuku [url=http://webdesignfromscratch.com/]sajta[/url], sjetih se ovog topica, pa lijepim to ovamo
ako nekome bude koristilo - super

da citiram autora [url=http://wolfwoodscrowd.info/2008/03/18/nikad-nije-kasno-za-dobre-linkove/]preporuke[/url]:
[quote="vuk"]Site pokriva skoro sve procese u razvoju web stranica i preporučam ga kao obavezno štivo za sve webmajstore koji su s webom još na Vi.[/quote]
upravo naletih na preporuku sajta, sjetih se ovog topica, pa lijepim to ovamo
ako nekome bude koristilo - super

da citiram autora preporuke:
vuk (napisa):
Site pokriva skoro sve procese u razvoju web stranica i preporučam ga kao obavezno štivo za sve webmajstore koji su s webom još na Vi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan