Home nakon Ubuntu-a
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Računala (općenito)

#1: Home nakon Ubuntu-a Autor/ica: miboLokacija: /var/tmp PostPostano: 17:28 sub, 13. 10. 2007
    —
Ispričavam se ako je ovaj post na krivom mjestu.

Uvod:
Uđoh u praktikum te vidjeh Ubuntu. Radosno sam odahnuo. Nakon pisanja zadaće te čitanja foruma logoffirao sam se i zadovoljan otišao kući.

Zaplet:
Otvorih PuTTY i utipkah (onako usput) ls -al. Oko dvadeset datoteka/direktorija se pojavilo u mom home direktoriju (~)- mahom konfiguracijske datoteke Ubuntu sustava i/ili njegovih programa. Očito je sustav konfiguriran da koristi ~ na studentu, za razliku od windoza u praktikumima koji koriste virtualni disk.

Rasplet:
Nema frke Rolling Eyes napisati ću program koji će brisati sve datoteke/direktorije osim onih navedenih u whitelist datoteci.

Zaključak:
Uradak možete skinuti s adrese:
http://degiorgi.math.hr/forum/images/posts/mibo/bom/

Drago mi je ako će biti koristan još kome kao što je bio koristan meni Smile. Ipak je jednostavnije pozvati jednu naredbu nego pregledavati i rm-ati nepotrebne datoteke/direktorije. Koristim se shellom (ksh) preko PuTTY-a pa mi je većina kreiranih datoteka od Ubuntu-a doista beskorisna.

#2: Re: Home nakon Ubuntu-a Autor/ica: mdokoLokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh PostPostano: 20:49 ned, 14. 10. 2007
    —
mibo (napisa):

Uvod:
Uđoh u praktikum te vidjeh Ubuntu. Radosno sam odahnuo. Nakon pisanja zadaće te čitanja foruma logoffirao sam se i zadovoljan otišao kući.


Meni su ti konfiguracijski fileovi prilicno korisni, buduci da mi se ne da svaki put kada se logiram na neki od praktikumskih kompjutera ponovo sve podesavati.

#3:  Autor/ica: Fedmahn Kassad PostPostano: 15:25 ned, 11. 11. 2007
    —
Da, i meni. Ne vidim poantu da se to sve odmah izbriše.

#4:  Autor/ica: miboLokacija: /var/tmp PostPostano: 18:34 ned, 11. 11. 2007
    —
Fedmahn Kassad (napisa):
Ne vidim poantu da se to sve odmah izbriše.

Tada nema potrebe za koristenjem mog programcica Ja sam faca.



Forum@DeGiorgi -> Računala (općenito)


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin