Dokaz Pitagorina teorema
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Matematika (općenito)

#1: Dokaz Pitagorina teorema Autor/ica: pecinaLokacija: Happily traveling through space since 1986! PostPostano: 21:50 ned, 21. 10. 2007
    —
Na isti način kao što ga je i on dokazao. Zgodan java applet demonstrira korak po korak logiku kojom je Pitagora dokazao po njemu nazvani teorem. Zgodno

http://www.math.hawaii.edu/~ralph/Pythagoras/index.html

#2:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 23:23 ned, 21. 10. 2007
    —
Zasto pise da je to "Euklidov dokaz" ako je Pitagorin? Think

#3:  Autor/ica: pecinaLokacija: Happily traveling through space since 1986! PostPostano: 23:27 ned, 21. 10. 2007
    —
Embarassed Oooops, mala tiny greškica Embarassed

#4:  Autor/ica: FermatPell PostPostano: 15:25 pon, 7. 1. 2008
    —
Lijep dokaz, citao sam kako postoji stotinjak ako ne i vise razlicitih dokaza Pitagorinog teorema. U Algoritmu sam takodjer vidio knjigu s tematikom iskljucivo vezanom za Pitagorin poucak, sve od povijesti do razlicitih izvoda i primjena.

Dokaz na linku je jako lijep, mnogo intuitivniji nego "tipicni" dokaz po kojem se obicno radi. (Nadopunjavanje na veliki kvadrat ako se ne varam).

#5:  Autor/ica: krcko PostPostano: 15:08 sri, 9. 1. 2008
    —
Meni se "tipicni" dokaz ipak cini jednostavniji (dokaz br. 4 ovdje). Taj smo radili na Elementarnoj geometriji. Jedini nedostatak je sto koristi algebru, koja u doba Euklida jos nije bila razvijena. Danasnju djecu toliko gnjave s formulom za kvadrat binoma da bi im taj dio dokaza trebao ici automatski. Euklidu bi za iskazati i dokazati istu stvar trebalo dvije-tri stranice teksta.



Forum@DeGiorgi -> Matematika (općenito)


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin