Praktikum 1 - zalockavanje sessiona
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Računalni sustavi na Fakultetu

#1: Praktikum 1 - zalockavanje sessiona Autor/ica: GogsLokacija: Zagreb PostPostano: 13:13 pon, 5. 11. 2007
    —
Samo bih obavijestio ljude da u PR1 ne pokušavaju zalockati session jer ga nećete uspjeti odlockati.

Možda je to samo meni, ali ne prima mi lozinku više i tvrdi da je krivo upisana lozinka.
Svi koji tako zapnete kao ja, pritisnite ALT+CTRL+BACKSPACE kako bi restartali X-e i ponovno dobili login screen kada ćete se opet moću ulogirati.


P.S. Planira li se instalacija novijeg ubuntua u PR1? Možda Gutsy?

#2:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 13:36 pon, 5. 11. 2007
    —
Ctrl+Alt+Fn, gdje je n izmedju 1 i 6, te ps -fu login za naci process id screensavera/lockera, te kill -9 za ubijanje istog. Cool Na kraju, Ctrl+Alt+F7 za povratak u X-e. Cool

Trebalo bi raditi, ako X-Window nije podesen da "hvata" Ctrl+Alt+Fn... Smile

#3:  Autor/ica: rafaelmLokacija: Zagreb PostPostano: 13:32 uto, 11. 3. 2008
    —
Zašto u istom praktikumu firefox "trokira", zamrzne se na par sekundi prije otvaranja svake stranice...
Hoce li se to srediti?

#4:  Autor/ica: KrunoLokacija: RC PostPostano: 13:43 uto, 11. 3. 2008
    —
rafaelm (napisa):
Zašto u istom praktikumu firefox "trokira", zamrzne se na par sekundi prije otvaranja svake stranice...
Hoce li se to srediti?


Sredit ce se u nekom trenutku, obecali su mi da ce se kupiti dodatni RAM za ta racunala.

Uz to, uskoro cu imati spremnu novu verziju ubuntu-a za pr1 na kojoj nece biti GNOME-a vec samo xfce sto bi trebalo nesto ubrzati rad.

#5:  Autor/ica: venovako PostPostano: 11:54 sri, 12. 3. 2008
    —
@Kruno:

Sjajna ideja za XFCE; hrpetina tih GNOME cuda je nepotrebna (osim gnome-terminala).

#6:  Autor/ica: mdokoLokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh PostPostano: 14:09 sri, 12. 3. 2008
    —
venovako (napisa):
hrpetina tih GNOME cuda je nepotrebna (osim gnome-terminala).

IMO gnome-terminal je takodjer bloatware.



Forum@DeGiorgi -> Računalni sustavi na Fakultetu


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin