Mreze-1. zadaća
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Računarski kolegiji

#1: Mreze-1. zadaća Autor/ica: pssst PostPostano: 13:47 uto, 6. 11. 2007
    —
Na webu od mreza piše da je prezentacija 1. zadaće 19.11. Jel to mozda greška? Tog dana je kolokvij iz obicnih dif. jdbi.

#2:  Autor/ica: nana PostPostano: 17:00 uto, 6. 11. 2007
    —
Kao i nama kolokvij iz Statistike, a sutradan je ODJ ak se ne varam.


Jel bi mogla makar odgoda od tjedan dana da bar polovica testova prodje a i kolokvij iz mreza je u drugom tjednu.

Btw cula sam da i oni koji imaju spa imaju u utorak predaju, tak da te dve zadace i jos diferencijalni u 2dana......

#3:  Autor/ica: renata PostPostano: 17:16 uto, 6. 11. 2007
    —
U ponedjeljak odj, u utorak logika, a u srijedu statistika... Stvarno je previse uz sve to jos i predavati zadacu iz mreza. Dajte please odgodite to za tjedan dana.

#4:  Autor/ica: Nesi PostPostano: 11:34 sri, 7. 11. 2007
    —
za pocetak, recite to asistentima koji drze mreze i vidite s njima sto se moze napraviti
kukanje po forumu je beskorisno ako nitko od njih ne prati forum

#5:  Autor/ica: MystiCLokacija: South of Heaven PostPostano: 19:25 pon, 12. 11. 2007
    —
Nesi (napisa):
za pocetak, recite to asistentima koji drze mreze i vidite s njima sto se moze napraviti
kukanje po forumu je beskorisno ako nitko od njih ne prati forum


evo, ja sam poslala mail asistentu Bujanovicu da se odgodi predaja zadace za ponedjeljak poslije - 26.11. i evo odgovora:

Citat:
Mi smo kroz dva-tri sastanka asistenata sa profesorima dogovorili ovakve termine. Buduci da na kraju profesori odlucuju (a i samo su dvije grupe na predavanjima, a pet na vjezbama), mislim da je najbolje da sa konkretnim prijedlogom (i jos vaznije jako dobro obrazlozenim razlogom) dodjete profesoru, i to kao grupa, a ne pojedinacno, npr. na predavanjima. Jedino sto bih ja mogao napraviti je proslijediti tvoj mail profesorima...a oni bi vjerojatno na to gledali kao na pojedinacnu molbu.
Problem je i to sto vas ima sa sve tri godine pa onda mozda prvoj i drugoj godini vise pase prvi tjedan, a trecoj drugi i slicno. Znam da vam se trenutno cini "sto kasnije to bolje", ali probajte gledati na to kao "sto se prije toga rijesimo, to bolje" Smile
Uostalom, to je najobicnija zadaca, kao i svaka druga iz nekog drugog kolegija (npr. Numericka matematika od lani...).


hmmm Rolling Eyes

#6:  Autor/ica: Nesi PostPostano: 22:27 pon, 12. 11. 2007
    —
za pocetak, nije pristojno tudje mailove bez explicitnog odobrenja posiljatelja stavljati javno - cisto jedna od osnova netiquette-a

nadalje, postupi kako ti pise u mailu - skupite se i odite profesorima
ali to 'skupite se' nije bas 2-3 ljudi
i vjerujem da ce profesori na predavanjima iznijeti tu zelju, a ne da ce donijeti odluku samo na osnovu delegacije koja dodje

#7:  Autor/ica: pecinaLokacija: Happily traveling through space since 1986! PostPostano: 14:41 uto, 13. 11. 2007
    —
Meni ne radi copy-paste između windowsa i vmware playera. U čemu može biti problem?

#8:  Autor/ica: pero PostPostano: 17:09 uto, 13. 11. 2007
    —
Čini mi se da za to moraš imati instalirano wmvare tools
http://www.vmware.com/support/ws55/doc/new_guest_tools_ws.html

#9:  Autor/ica: pecinaLokacija: Happily traveling through space since 1986! PostPostano: 17:10 uto, 13. 11. 2007
    —
pero (napisa):
Čini mi se da za to moraš imati instalirano wmvare tools
http://www.vmware.com/support/ws55/doc/new_guest_tools_ws.html


I VM workstation. Instalira sam cygwin, to radi.

#10:  Autor/ica: DeNardoLokacija: Zagreb-Ludbreg PostPostano: 9:14 sri, 14. 11. 2007
    —
imam jedan veliki problem sa zadaćom... ja fakat nemam pojma kako je riješiti!! Rolling Eyes Crying or Very sad kome se mogu obratiti za pomoć? malo mi je glupo doći na konzultacije i reći da nemam pojma šta treba... definitivno ću past taj kolegij Crying or Very sad zapravo ja sam prva godina i od programiranja imam položen samo UuR a to definitivno nije dovoljno znanje za napisat zadaću! F1 Crying or Very sad

#11:  Autor/ica: vanja PostPostano: 13:12 sri, 14. 11. 2007
    —
kako ce izgledati predavanje tj ispitivanje zadace? Da li cemo sami pokretati klijent i server tj da li cemo trebati unaprijed pripremiti zadacu pa pozvati asistenta ili ce to ici nekako drugacije?

Kada ce otprilike biti poznati tocni termini predavanja zadaca?

P.S. Nadam se da cete staviti razuman broj studenata u isti termin da ne bi studenti previse cekali (ipak je to tjedan kolokvija)

#12: nekoliko pitanja za upućene Autor/ica: pero PostPostano: 20:05 sri, 14. 11. 2007
    —
par pitanja

-ako mi se na server spajaju točno 2 klijenta, da li mogu onda pretpostaviti da će socket od drugog biti jednak socketu od prvog + 1?

-da li moram raditi provjeru greške i na sendu i na reciveu (u slučaju da nešto nije u redu exit(0)Wink? Čini mi se da ako send nešto uprska recv će vidit da nešto nije u redu.

Hvala

#13:  Autor/ica: pecinaLokacija: Happily traveling through space since 1986! PostPostano: 1:08 čet, 15. 11. 2007
    —
Koji port se može uopće otvoriti na studentu? Preko putty-a?

Da li se uvijek podrazumijeva da je IP adresa 127.0.0.1 za klijenta ili?

#14:  Autor/ica: mdokoLokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh PostPostano: 5:08 čet, 15. 11. 2007
    —
pecina (napisa):
Koji port se može uopće otvoriti na studentu? Preko putty-a?

Da li se uvijek podrazumijeva da je IP adresa 127.0.0.1 za klijenta ili?


AFAIK na studentu mozete otvoriti portove vece od 1024.

Preko putty-a ne mozete otvoriti nikakve portove, jer je putty ssh klijent, a ne server koji ce se vrtiti na studentu.

IP adresa 127.0.0.1 oznacava localhost tj. sluzi za samoreferenciranje racunala. To znaci da vam je server na adresi 127.0.0.1 ako i samo ako se server i klijnet izvrsavaju na istom stroju.

#15:  Autor/ica: pecinaLokacija: Happily traveling through space since 1986! PostPostano: 7:47 čet, 15. 11. 2007
    —
mdoko (napisa):
pecina (napisa):
Koji port se može uopće otvoriti na studentu? Preko putty-a?

Da li se uvijek podrazumijeva da je IP adresa 127.0.0.1 za klijenta ili?


AFAIK na studentu mozete otvoriti portove vece od 1024.

Preko putty-a ne mozete otvoriti nikakve portove, jer je putty ssh klijent, a ne server koji ce se vrtiti na studentu.

IP adresa 127.0.0.1 oznacava localhost tj. sluzi za samoreferenciranje racunala. To znaci da vam je server na adresi 127.0.0.1 ako i samo ako se server i klijnet izvrsavaju na istom stroju.
A to je skoro uvijek? Ili da ostavim klijentu da svaki put upisuje ručno IP adresu.

#16:  Autor/ica: marijapLokacija: zg PostPostano: 9:00 čet, 15. 11. 2007
    —
Postoji li način da se program za zadaću može kompajlirati i pokrenuti doma slično kao kad će se predavati u praktikumu?

#17:  Autor/ica: pecinaLokacija: Happily traveling through space since 1986! PostPostano: 9:23 čet, 15. 11. 2007
    —
cygwin instaliraj, možeš onda pokrenuti kompajlirano u windowsima. Iznimno jednostavno.

#18:  Autor/ica: pero PostPostano: 11:53 čet, 15. 11. 2007
    —
marijap (napisa):
Postoji li način da se program za zadaću može kompajlirati i pokrenuti doma slično kao kad će se predavati u praktikumu?


Čini mi se da je najjednostavnije spojit se puttyjem na studenta, poslat si fajlove na mail ili ih uploadat ftp-om (čini mi se da windowsi imaju neki ftp, probaj u terminalu ukucat ftp) i fino ih kompajliraš i vrtiš ih sa puttya.

#19:  Autor/ica: pero PostPostano: 12:21 čet, 15. 11. 2007
    —
Mali problemčić

na studentu pokrenem server i pokušam se na njega spojit sa ffzg.mudrac.hr
i oni samo tak stoje i čekaju, nitko ne javi nikakav error niti nikakav znak povezivanja.

Da li je greška u mojim programima ili se takve stvari ne mgu radit?

#20:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 13:10 čet, 15. 11. 2007
    —
Zacudilo bi me da se na routeru forwardaju svi portovi... Confused Mislim da tako nesto, u najboljem slucaju, radi unutar zgrade... Smile



Forum@DeGiorgi -> Računarski kolegiji


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na 1, 2, 3  Sljedeće  :| |:
Stranica 1 / 3.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin