Nula-paran/neparan broj ili nesto trece
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Matematika (općenito)

#1: Nula-paran/neparan broj ili nesto trece Autor/ica: grrrrr PostPostano: 0:38 sri, 7. 11. 2007
    —
Je li netko moze tocno napisat sta je u stvari nula? je li to broj, i je li paran? Moja profesorica tvrdi da nula nije ni paran ni neparan broj, da ustvari nije broj. A sta je onda?? Bilo bi dobro kad bi mi to netko pojasnija. Inace radili smo kombinatoriku(4.razred) i u ispitu je bilo da koliko 6-znamenkastih brojeva na parnim mjestima mogu imati samo parne znamenke(ona je rekla da se nula ne racuna jer nije paran)... Unaprijed hvala...

#2:  Autor/ica: Gost PostPostano: 2:28 sri, 7. 11. 2007
    —
Nula jest (cijeli) broj. U uobičajenom uvođenju cijelih brojeva (aksiomatski
pristup koji počinje s prirodnim brojevima), nula (0) je oznaka za klasu
koju čine svi uređeni parovi oblika (n,n), pri čemu je n prirodni broj.
(Relacija ekvivalencije: (m,n) ~ (m',n') akko je m + n' = n + m').

0 je paran broj jer se može podijeliti s 2 bez ostatka. Kvocijent je 0.

#3: Re: Nula-paran/neparan broj ili nesto trece Autor/ica: hermione PostPostano: 2:28 sri, 7. 11. 2007
    —
grrrrr (napisa):
Je li netko moze tocno napisat sta je u stvari nula? je li to broj, i je li paran? Moja profesorica tvrdi da nula nije ni paran ni neparan broj, da ustvari nije broj. A sta je onda?? Bilo bi dobro kad bi mi to netko pojasnija. Inace radili smo kombinatoriku(4.razred) i u ispitu je bilo da koliko 6-znamenkastih brojeva na parnim mjestima mogu imati samo parne znamenke(ona je rekla da se nula ne racuna jer nije paran)... Unaprijed hvala...


Da, dijete drago. Nula je broj, i cak stovise, paran! Shocked

#4:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 5:28 sri, 7. 11. 2007
    —
S ovime muku mucimo na Prog1 kad god u racunu sudova uleti zadatak tipa "formula daje istinu/laz kad je ulazni broj paran"... Confused Konfuzija mi je totalno nejasna, jer se parni brojevi definiraju kao "oni cijeli brojevi koji su djeljivi s 2". Zbunjen

Moje pitanje (prvenstveno autoru topica): zasto ta nula toliko zbunjuje? Think

#5: Re: Nula-paran/neparan broj ili nesto trece Autor/ica: krcko PostPostano: 11:33 sri, 7. 11. 2007
    —
grrrrr (napisa):
Moja profesorica tvrdi da nula nije ni paran ni neparan broj, da ustvari nije broj. A sta je onda??


Profesorica iz matematike ili iz vjeronauka? Rolling Eyes Kod koga je polagala Kombinatoriku?

#6:  Autor/ica: MelkorLokacija: Void PostPostano: 21:42 sri, 7. 11. 2007
    —
Zanimljiv mi je taj fenomen da tolike ljude zbunjuje parnost nule.

Ali da profesorica matematike školarce uči da nula nije broj, to je zbilja šokantno. Shocked

#7:  Autor/ica: hermione PostPostano: 22:33 sri, 7. 11. 2007
    —
Melkor (napisa):

Ali da profesorica matematike školarce uči da nula nije broj, to je zbilja šokantno. Shocked


Eto, ovo je odlicno pitanje na diplomskome. Tko to ne zna, ne zasluzuje diplomu. Razz

#8:  Autor/ica: krcko PostPostano: 11:49 čet, 8. 11. 2007
    —
Ne postoji pojedinacno pitanje zbog kojeg bi se moglo pasti na diplomskom ispitu Razz

#9:  Autor/ica: Markec PostPostano: 14:11 čet, 8. 11. 2007
    —
krcko (napisa):
Ne postoji pojedinacno pitanje zbog kojeg bi se moglo pasti na diplomskom ispitu Razz


čak i ako neznas kaj je to bijekcija i sl. ? Shocked

#10:  Autor/ica: krcko PostPostano: 14:54 čet, 8. 11. 2007
    —
Pa, ako ne znas sto je bijekcija, onda ne znas jos hrpu toga Smile

Disclamer: ove moje poshalice o diplomskom nemojte shvatiti ozbiljno. Komisija odredjuje sto trebate znati da biste polozili diplomski ispit.

#11:  Autor/ica: mdokoLokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh PostPostano: 14:04 pet, 9. 11. 2007
    —
krcko (napisa):

Komisija odredjuje sto trebate znati da biste polozili diplomski ispit.

Kao npr. kako se mnoze matrice... Wink



Forum@DeGiorgi -> Matematika (općenito)


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin