Prva DZ
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Matematička teorija računarstva

#1: Prva DZ Autor/ica: Jelaska PostPostano: 14:30 sri, 14. 11. 2007
    —
Na lokaciji http://web.math.hr/~jelaska/ nalaze se zadaci prve domaće zadaće. Predaja zadaće biti će u 21.11 u 19:00 sati.

Ugodno rješavanje!

#2:  Autor/ica: filipnetLokacija: cvrsto na stolici PostPostano: 16:17 sri, 14. 11. 2007
    —
A kak da saznamo tko nam je administrator?

#3:  Autor/ica: Potor PostPostano: 16:41 sri, 14. 11. 2007
    —
U 8. zadatku, cini mi se da pise
J(x) = (a_0 a_n-1 a_n-2 ... a_n)_2

Da li bi mozda trebalo pisati
J(x) = (a_0 a_n a_n-1 ... a_1)_2

#4:  Autor/ica: Jelaska PostPostano: 13:37 ned, 18. 11. 2007
    —
Potor (napisa):
U 8. zadatku, cini mi se da pise
J(x) = (a_0 a_n-1 a_n-2 ... a_n)_2

Da li bi mozda trebalo pisati
J(x) = (a_0 a_n a_n-1 ... a_1)_2


Da, jer ovo što je napisano u originalu nije bitovni ciklički posmak. Embarassed Ali sada kako je zadano, zadano je Smile. Ovaj tipfeler je generirao lakši zadatak Crying or Very sad

#5: Problem oko 6. zadatka Autor/ica: dubravkor PostPostano: 17:56 pon, 19. 11. 2007
    —
Da li mi netko može pomoći oko rješavanja refleksivnosti u 6. zadatku. Naime, da bi dokazali da je treba dokazati . Ne vidim gdje bi se tu sad moglo iskoristiti relacija tj. nakon 10000000 redova vrtenja formule nisam dobio ništa korisno. Da li je zadatak možda krivo postavljen ili ako nije da li može samo neka smjernica kako bi se zadatak riješio

#6: Re: Problem oko 6. zadatka Autor/ica: Grga PostPostano: 1:43 uto, 20. 11. 2007
    —
dubravkor (napisa):
Da li mi netko može pomoći oko rješavanja refleksivnosti u 6. zadatku. Naime, da bi dokazali da je treba dokazati . Ne vidim gdje bi se tu sad moglo iskoristiti relacija tj. nakon 10000000 redova vrtenja formule nisam dobio ništa korisno. Da li je zadatak možda krivo postavljen ili ako nije da li može samo neka smjernica kako bi se zadatak riješio


I ja muku mucim... Ne samo da ne mogu dokazati refleksivnost, nego sam nasao i protuprimjer Question Rolling Eyes

#7: Re: Problem oko 6. zadatka Autor/ica: damirko PostPostano: 21:45 uto, 20. 11. 2007
    —
Grga (napisa):
dubravkor (napisa):
Da li mi netko može pomoći oko rješavanja refleksivnosti u 6. zadatku. Naime, da bi dokazali da je treba dokazati . Ne vidim gdje bi se tu sad moglo iskoristiti relacija tj. nakon 10000000 redova vrtenja formule nisam dobio ništa korisno. Da li je zadatak možda krivo postavljen ili ako nije da li može samo neka smjernica kako bi se zadatak riješio


I ja muku mucim... Ne samo da ne mogu dokazati refleksivnost, nego sam nasao i protuprimjer Question Rolling Eyes


I meni se čini da to ne može biti tako zadano. kad bi bilo ax(aob)=ao(axb)=a, tada bi se već dalo...

#8:  Autor/ica: IgnaviaLokacija: prijestolnica PostPostano: 23:16 uto, 20. 11. 2007
    —
ja se isto javljam kao osoba koja je 2 sata bila tricetvrtsigurna da je luda jer nije mogla rijesit zadatak Laughing
dobro, bitno da je to sad iza mene Yes

#9:  Autor/ica: alllliceLokacija: Zagreb PostPostano: 17:07 sri, 21. 11. 2007
    —
Da.. ja takodjer nisam uspjela rijesit. I onda sam isla pretpostavit suprotno, i dokazala da ne vrijedi. Pa sad.... dal sam fulala, dal nisam... Laughing

#10:  Autor/ica: IgnaviaLokacija: prijestolnica PostPostano: 0:39 čet, 22. 11. 2007
    —
allllice (napisa):
Da.. ja takodjer nisam uspjela rijesit. I onda sam isla pretpostavit suprotno, i dokazala da ne vrijedi. Pa sad.... dal sam fulala, dal nisam... Laughing


pa ja mislim da nije da opcenito ne vrijedi, odnosno moze postojati PUS sa tako zadanom relacijom uredjaja.
samo sto iz tako zadane relacije ne mozemo dobiti da je skup sa njom (obavezno) parcijalno uredjen. ne? Very Happy

da li si nasla protuprimjer ili dokazala da ne vrijedi? Think

#11:  Autor/ica: Grga PostPostano: 9:45 čet, 22. 11. 2007
    —
Pa sigurno da postoji slucaj u kojem vrijedi, kad opcenito vrijedi uz dodatan uvjet

#12:  Autor/ica: IgnaviaLokacija: prijestolnica PostPostano: 10:22 čet, 22. 11. 2007
    —
Grga (napisa):
Pa sigurno da postoji slucaj u kojem vrijedi, kad opcenito vrijedi uz dodatan uvjet


da, da, nisam bas slusala nadopunu zadatka jucer pa sam mislila da je mozda promijenjen, a ne nadopunjen Tup, tup, tup,...

tenks, Grx Cvijece

#13:  Autor/ica: alllliceLokacija: Zagreb PostPostano: 15:02 čet, 22. 11. 2007
    —
Ignavia (napisa):
da li si nasla protuprimjer ili dokazala da ne vrijedi? Think


Nasla protuprimjer. Al ako je text zadatka dokazi da je nesto PUS, onda ako nadjes protuprimjer, dokazao si na ne vrijedi (nuzno). A to bi trebalo biti dovoljno. Ili ne?

#14:  Autor/ica: Grga PostPostano: 15:30 čet, 22. 11. 2007
    —
allllice (napisa):
Ignavia (napisa):
da li si nasla protuprimjer ili dokazala da ne vrijedi? Think


Nasla protuprimjer. Al ako je text zadatka dokazi da je nesto PUS, onda ako nadjes protuprimjer, dokazao si na ne vrijedi (nuzno). A to bi trebalo biti dovoljno. Ili ne?


Ignavija je mislila da hoces reci da opcenito ne vrijedi, a tomu ipak nije slucaj

#15:  Autor/ica: Marko PostPostano: 16:00 pet, 23. 11. 2007
    —
Do kad se ono treba predat tehirani zadatak? Nedjalja?

#16:  Autor/ica: alllliceLokacija: Zagreb PostPostano: 18:25 pet, 23. 11. 2007
    —
Ponedjeljak, do 23:59h Very Happy



Forum@DeGiorgi -> Matematička teorija računarstva


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin