gradivo za 1. kolokvij
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Strukture podataka i algoritmi

#1: gradivo za 1. kolokvij Autor/ica: fluffLokacija: zgb PostPostano: 12:00 pon, 26. 11. 2007
    —
Bila sam na predavanjima, ali nisam zabiljezila do kuda ulazi gradivo za kolokvij? pa ako netko zna, puno hvala. Smile

#2:  Autor/ica: vini PostPostano: 18:40 pon, 26. 11. 2007
    —
zadnja su binarna stabla iz predavanja i vjezbi. pozdrav

#3:  Autor/ica: fluffLokacija: zgb PostPostano: 9:13 sri, 28. 11. 2007
    —
hvala puno! Smile pozdrav

#4:  Autor/ica: fireballLokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu PostPostano: 21:29 sri, 28. 11. 2007
    —
da ne otvaram novi post... jel ima koja dobra dusa koja bi htjela pomoci oko 4 zadataka proslogodisnjeg kolegija da mi samo na brzinu skicira 4 zad. bio bih jako zahvalan

#5:  Autor/ica: Nori PostPostano: 22:20 sri, 28. 11. 2007
    —
Imam i ja jedno pitanje...
U zadatku s vježbi, onaj gdje smo radili funkciju PURGE (izbacujemo elemente iz liste koji su isti)
Kada dođemo do dva elementa koja su ista,izbacujemo ovaj na koji pokazuje q, onda smo radili:
position temp=NEXT(q,*L);
DELETE(q,L);
q=temp;

Zašto nismo trebali zapamtiti koji je element bio prije onog na koji pokazuje q? Zar nije da s ovim što smo napravili prekinemo listu na 2 dijela? Ili možda funkcija delete pazi na to da sačuva sve potrebne pointere?

#6:  Autor/ica: fireballLokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu PostPostano: 23:17 sri, 28. 11. 2007
    —
tvoj q je pokazivac na nesto, f-ja delete ti brise to na sta taj q pokazuje a ne sam q a zatim taj q postavljas tako da on pokazuje na ono stoj je prije brisanja bilo poslje tog q, i prema onom sto sam sad vidio u zadatku lista ne puca(navodno delete to sreduje, sto god to bilo (joj kako to meni super zvuci Twisted Evil ))

#7:  Autor/ica: napraviculomLokacija: Scranton PostPostano: 11:51 čet, 29. 11. 2007
    —
imam problema s drugim zadatkom iz vjezbi za kolovij.

dakle, imamo strukturu s vise clanova i vise tipova podataka.
sto vraca funkcija RETRIVE(p,&L)?
u zadatku treba citati idprocesa iz liste. da li pretpostavljamo da nam RETRIEVE vrati "ono sto nam treba" ili trebamo pozvati funkciju nekako drugacije? ili pretpostavljamo da imamo vise RETRIEVE funkcija u implementaciji (RETRIVE1, RETRIVE2...)?
ili kako???

#8:  Autor/ica: fireballLokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu PostPostano: 12:13 čet, 29. 11. 2007
    —
ja sam na brzinu sad bacio pogled na taj adatak, mislim da bi ti RETRIVE ovdje trebao vracai pokazivac na tu srukturu pa onda radis sa cijelom strukturom, a ako nije tako onda ti treba vratiti samo taj podatak koji mjenjas, pa to uvrstis u listu i opet ju sortiras...

nekako mi se cini da je ipak ono sa pokazivacima ono sto se trazi jer tvoj elemettype lisete je struktura (a i tako je lakse) Twisted Evil


meni treba pomoc sa 4 iz proslogisnjeg kolokvija pa bi molio dobrovoljce za pomoc ako moze

#9:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 15:55 čet, 29. 11. 2007
    —
par pitanja za binarna stabla...

vrijedi li:
Kod:
preorder==prefix
postorder==postfix
inorder==infix
Question

I jel može pokoji hint za kreiranje stabla ako su zadani neki od ta 2? Molim, kumim i preklinjem!

#10:  Autor/ica: furka PostPostano: 16:20 čet, 29. 11. 2007
    —
Imam jedno mozda prebanalno pitanje, ali program mi nikako da proradi pa si mislim mozda mi nes tu ne stima..

Imam dva STACKA S i S1, S1 je prazan.
Hoce li move(Top(S), S1) prebaciti element s vrha S na vrh S1?

Tnx

#11:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 16:26 čet, 29. 11. 2007
    —
furka (napisa):

Hoce li move(Top(S), S1)


Zašto ne PUSH ( TOP (S) , &S1 ) ?

#12:  Autor/ica: desire PostPostano: 16:27 čet, 29. 11. 2007
    —
Mene muci zadatak iz vjezbi sa binarnim stablom.
Ovo je teksta zadatka:
Napsite f-ju int visina (BTREE T, node n) koja pozvana sa visina (T, ROOT(T)) vraca visinu stabla T. Neovisno o impementaciji atp BTREE.
Rj ide ovak:
Kod:
int visina (BTREE T, node n) {
node lijevo, desno;
int vis_lijevo=0, vis_desno=0;
lijevo=LEFT_CHILD(n,T);
desno=RIGHT_CHILD(n,T);
if (lijevo!=LAMBDA) vis_lijevo=visina(T,lijevo);
if (desno!=LAMBDA) vis_desno=visina(T,desno);
if(vis_lijevo<vis_desno) return 1+vis_desno;
else return 1+vis_lijevo;
}


Meni nije bas jasno na koji nacin se to usporedjuje. Jasno mi je kako prolazi kroz rekurziju, ali ne razumijem sto tocno vraca ta funkcija LEFT/RIGHT_CHILD... Confused Meni u biljeznici pise poziciju. Poziciju u kojem smislu da ja to mogu usporedjivati i reci koji ima vecu visinu. Ja to stvarno ne znam
Ako bi mi mogao netko malo pojasniti taj zadatak bila bih jako zahvalna. Smile

#13:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 16:33 čet, 29. 11. 2007
    —
Nacrtaj si stablo pa gledaj kaj se radi...i zamisli si da je stablo implementirano preko pointera (tak je meni najlakše)... sad su ti ovi lijevo i desno pointeri na lijevo i desno dijete od onoga na kojeg pokazuje n...i onda kroz rekurziju ti vraćaš onaj visina_lijevo + 1 kad dođeš do lista...

nacrtaj si stablo, i pointere na cvorove pa se sve lijepo vidi Wink

A pomoć za moja pitanja? Netko?

#14:  Autor/ica: desire PostPostano: 16:38 čet, 29. 11. 2007
    —
Luuka (napisa):
Nacrtaj si stablo pa gledaj kaj se radi...i zamisli si da je stablo implementirano preko pointera (tak je meni najlakše)... sad su ti ovi lijevo i desno pointeri na lijevo i desno dijete od onoga na kojeg pokazuje n...i onda kroz rekurziju ti vraćaš onaj visina_lijevo + 1 kad dođeš do lista...

nacrtaj si stablo, i pointere na cvorove pa se sve lijepo vidi Wink


Jel se LAMBDA postavi na -1 na pocetku?

Luuka (napisa):

A pomoć za moja pitanja? Netko?


Ja ti to ne kuzim bas toliko da ti pomognem... Sad Jedva sebi pomazem. Confused

#15:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 16:46 čet, 29. 11. 2007
    —
LAMBDA je znak da nešt ne postoji, i njegova vrijednost ovisi o implementaciji...ako je preko pointera, onda je LAMBDA=NULL a ako je preko polja onda je -1. Wink

#16:  Autor/ica: desire PostPostano: 16:55 čet, 29. 11. 2007
    —
Luuka (napisa):
par pitanja za binarna stabla...

vrijedi li:
Kod:
preorder==prefix
postorder==postfix
inorder==infix
Question

I jel može pokoji hint za kreiranje stabla ako su zadani neki od ta 2? Molim, kumim i preklinjem!


Cek, sta ti tocno trebas? Na vjezbama je rijesen primjer crtanja stabla kada su zadani preorder i inorder. Trebas za inorder i postorder ili...

#17:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 16:58 čet, 29. 11. 2007
    —
Pa ustvari trebo bi za oboje...nije me bilo na tim vježbama... Embarassed

Znam kaj se otprilike treba gledat al fulam kad krenem to i radit...

I kak ide ono kod ispisa bin stabla?
Preorder ispiše čvor kad ga prvi put 'dirne' , inorder (?) kad ga drugi put 'dirne' , kaj je s ovim trećim? Kak je to najlakše vizualizirat? Confused

#18:  Autor/ica: ma PostPostano: 17:00 čet, 29. 11. 2007
    —
Luuka (napisa):
par pitanja za binarna stabla...

vrijedi li:
Kod:
preorder==prefix
postorder==postfix
inorder==infix
Question

I jel može pokoji hint za kreiranje stabla ako su zadani neki od ta 2? Molim, kumim i preklinjem!


ne znam da li to možeš baš tako napisati... Confused orderi su načini obilaska stabla, a fixevi načini zapisa logičkog/aritmetičkog izraza. vjerojatno misliš na sljedeće: ako binarno stablo obiđem *orderom, da li ću dobiti izraz koji to stablo opisuje u *fix zapisu? (*€{pre,in,post})
ako si to mislio, odgovor je: da.

#19:  Autor/ica: desire PostPostano: 17:02 čet, 29. 11. 2007
    —
Luuka (napisa):
Pa ustvari trebo bi za oboje...nije me bilo na tim vježbama... Embarassed

Znam kaj se otprilike treba gledat al fulam kad krenem to i radit...

I kak ide ono kod ispisa bin stabla?
Preorder ispiše čvor kad ga prvi put 'dirne' , inorder (?) kad ga drugi put 'dirne' , kaj je s ovim trećim? Kak je to najlakše vizualizirat? Confused


skenirat cu ti to... pogledaj pm za koju min. Smile

#20:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 17:03 čet, 29. 11. 2007
    —
@ desire Thank you karma++
@ma Da, to sam mislio... a imaš koji hint za ostatak pitanja?



Forum@DeGiorgi -> Strukture podataka i algoritmi


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na 1, 2, 3  Sljedeće  :| |:
Stranica 1 / 3.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin