Zadaci i seminari PA1 2007/08
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na 1, 2  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Paralelni algoritmi 1 i 2

#1: Zadaci i seminari PA1 2007/08 Autor/ica: venovako PostPostano: 1:30 pon, 10. 12. 2007
    —
Molim sve kolege koji su odlucili polagati kolegij da se e-mailom izjasne zele li pisati program ili odrzati seminar, kako bismo znali imamo li dovoljno seminarskih tema, tj. koliko je programskih zadataka potrebno pripremiti.

O seminarima je sve receno na predavanjima i vjezbama; ako je ostalo nejasnoca, tu su konzultacije i e-mail.

Sto se tice zadataka, imate pravo na najvise jedno predomisljanje (tipa: ja bih ipak seminar Rolling Eyes), ali prije Nove godine.

Zadatke trebate izraditi kao prave paralelne aplikacije, koristeci MPI biblioteku. Mozete ih pisati u C-u, C++-u ili Fortran-u, pod *nixom ili Windowsima, jedino je bitno da su apsolutno portabilni, tj. da se kompajliraju i rade na recentnom OS-u, pod dostupnim kompajlerom i MPI-2 distribucijom Cool

Zadatke predajete tako da se e-mailom dogovorimo o terminu i mjestu obrane (nije bas svako racunalo niti mreza istih MPI-friendly).
Dakle, morate pokazati da se vas program kompajlira, da se uspjesno pokrece na razlicitim konfiguracijama (lokalno, na vise umrezenih strojeva itd.), te objasniti (na izvornom kodu) kako i zasto cini to sto cini.

Nacelna je ideja da zadatke dovrsite do pocetka ljetnog semestra.

Da, smijete se konzultirati sa svima, a narocito s vasim nastavnicima i demostratorima Wink
(* konzultacije znaju biti korisna stvar *)

Slijedi update o tome kako cete i kad preuzeti zadatke... (to ce svakako biti ovaj tjedan, najkasnije na sljedecim vjezbama).


Zadnja promjena: venovako; 10:49 pet, 4. 7. 2008; ukupno mijenjano 1 put.

#2:  Autor/ica: venovako PostPostano: 23:54 uto, 11. 12. 2007
    —
Obecani update:

Zadaci ce biti podjeljeni na sljedecim vjezbama.

#3:  Autor/ica: venovako PostPostano: 1:41 ned, 16. 12. 2007
    —
Lov na zadatke je otvoren!

http://www.fsb.hr/~venovako/nastava/PMF-MO/ParAlg12/PA-1Z.zip

Procedura ne moze biti jednostavnija:
Odaberete zadatak koji netko vec nije odabrao, te na ovom topicu javite vase i njegovo ime.
Ima 5 zadataka (koliko je za sad ostalo zainteresiranih).
Ako se ukaze potreba, biti ce ih jos, ali samo do praznika...

Sezona je vrlo kratka, pa djelujte brzo!

#4:  Autor/ica: zabica PostPostano: 17:30 ned, 16. 12. 2007
    —
ivana urban - cannonov algoritam

#5:  Autor/ica: venovako PostPostano: 23:23 ned, 16. 12. 2007
    —
Super! Jos 4 zadatka i 7 dana...

#6:  Autor/ica: Daya PostPostano: 11:23 pon, 17. 12. 2007
    —
Dajana Graf - Invertiranje trokutaste matrice

#7:  Autor/ica: Gost PostPostano: 17:09 sri, 19. 12. 2007
    —
Mene zanima, ako ne zelimo polagati kolegij, mozemo li svakako dobiti potpis? Postoje li uvjeti za potpis?

#8:  Autor/ica: venovako PostPostano: 21:16 sri, 19. 12. 2007
    —
Cisto nacelno: Cemu sluzi potpis iz kolegija koji ne namjeravate polagati?

#9:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 5:09 čet, 20. 12. 2007
    —
IIRC, studenti su duzni dobiti potpis iz jednog ili dva kolegija vise nego su duzni poloziti. Surprised Bar je tako nekako bilo u moje vrijeme (ako mi se, pod stare dane, nisu pomijesali loncici Sjecam se ja, bilo je to cetr'est pete...).

#10:  Autor/ica: venovako PostPostano: 11:50 čet, 20. 12. 2007
    —
@vsego: Ne bih znao, nitko takav uvjet nije postavljao kad sam prijavljivao diplomski pred nesto vise od godinu i po (doduse, imao sam vise potpisa nego polozenih kolegija, ali to su bili oni "drustveno-humanisticki" koji su u medjuvremenu ukinuti).

@Gost: Ako se niste prijavili na kolegij, kako je bilo receno nebrojeno puta, potpis necete dobiti. Ako se pak jeste, onda mi se javite mailom pa cemo vidjeti sto s vama.

#11:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 14:14 čet, 20. 12. 2007
    —
Studentu koji dobije potpis treba omoguciti polaganje kolegija... ne znam tocno u kojem roku... mislim da barem cijelu iducu akademsku godinu (zainteresirani to vjerojatno mogu naci u Statutu Sveucilista). Smile

#12:  Autor/ica: Nesi PostPostano: 18:20 čet, 20. 12. 2007
    —
ovo o broju odslusanih kolegija te broju polozenih (od tih koji su odslusani) ovisi o tome na kojem se smjeru nalazis

konkretno, za racunarstvo je potrebno upisati i odslusati 3+4 izborna predmeta (po 6 bodova, tj skupiti 42 boda), a potrebno je poloziti kolegija u protuvrijednosti od 36 bodova kako bi se pristuplo diplomskom, dakle 1 kolegij od onih koje je trebalo upisati nije potrebno polagati kako bi se moglo pristupiti diplomskom ispitu

ako upises vise od predvidjenog broja i iz svega imas potpise, onda samo treba izbrojati koliko bodova treba za diplomu Smile
a to je nesto sto ovisi o smjeru

#13:  Autor/ica: Gost PostPostano: 22:55 čet, 20. 12. 2007
    —
Zadatak: Transponiranje 2-HC
Student: Daniel Zibar

#14:  Autor/ica: Markec PostPostano: 12:59 pet, 21. 12. 2007
    —
Marko Haberl - Trodijagonalni sustav

#15:  Autor/ica: ibuljat PostPostano: 13:18 pet, 21. 12. 2007
    —
Ivan Buljat: Csanky

#16:  Autor/ica: venovako PostPostano: 13:52 pet, 21. 12. 2007
    —
Obzirom da ima prijavljenih studenata koji se jos nisu odlucili, a skup zadataka je (uvjetno, vidi nize) iscrpljen, molim da se izjasne zele li jos zadatak ili ne. Ako zele, slozit cu novi skup zadataka za odabir. Ako vise ne zele, mogu odabrati seminar ili javiti da ne zele polagati ispit. Ali izjasnite se!

@Danijel Zibar: Kolega, vi se niste prethodno prijavili za zadatak, kako je u prvom postu ovog topica (i nekoliko puta na nastavi) eksplicirano. Nacelno to ne bi bio problem da ne suzujete izbor kolegama koji se jesu. Stoga, vama ovaj zadatak ostaje ukoliko netko od prijavljenih studenata ne bude inzistirao bas na tom zadatku, inace cete dobiti novi skup zadataka da ponovite izbor.

#17:  Autor/ica: nikolaK PostPostano: 14:09 pet, 21. 12. 2007
    —
Nikola Kenji
seminar: Parallel algorithms for certain matrix computations

#18:  Autor/ica: Gost PostPostano: 14:34 pet, 21. 12. 2007
    —
venovako (napisa):
@Danijel Zibar: Kolega, vi se niste prethodno prijavili za zadatak, kako je u prvom postu ovog topica (i nekoliko puta na nastavi) eksplicirano. Nacelno to ne bi bio problem da ne suzujete izbor kolegama koji se jesu. Stoga, vama ovaj zadatak ostaje ukoliko netko od prijavljenih studenata ne bude inzistirao bas na tom zadatku, inace cete dobiti novi skup zadataka da ponovite izbor.

Nema problema, i ispričavam se, malo sam se zaletio.

D.Z.

#19:  Autor/ica: Gost PostPostano: 17:19 pet, 21. 12. 2007
    —
Darko Doko
seminar: Block Householder transformation for Parallel QR Factorization

#20:  Autor/ica: Gost PostPostano: 17:50 pet, 21. 12. 2007
    —
venovako (napisa):
Obzirom da ima prijavljenih studenata koji se jos nisu odlucili, a skup zadataka je (uvjetno, vidi nize) iscrpljen, molim da se izjasne zele li jos zadatak ili ne. Ako zele, slozit cu novi skup zadataka za odabir. Ako vise ne zele, mogu odabrati seminar ili javiti da ne zele polagati ispit. Ali izjasnite se!

@Danijel Zibar: Kolega, vi se niste prethodno prijavili za zadatak, kako je u prvom postu ovog topica (i nekoliko puta na nastavi) eksplicirano. Nacelno to ne bi bio problem da ne suzujete izbor kolegama koji se jesu. Stoga, vama ovaj zadatak ostaje ukoliko netko od prijavljenih studenata ne bude inzistirao bas na tom zadatku, inace cete dobiti novi skup zadataka da ponovite izbor.


Student: Ivan Rogosic
Zadatak: ?

Dakle, prijavih se za zadatak, ali ne inzistiram na zadatku kojeg je odabrao kolega.

Nadam se da nece biti problem dodati jos poneki zadatak. Smile



Forum@DeGiorgi -> Paralelni algoritmi 1 i 2


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na 1, 2  Sljedeće  :| |:
Stranica 1 / 2.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin